{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights | עמוד 2
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (357) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 357 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

סיון
25/09/2019 09:23
אישור מחלה - האם מותר למעסיק לבקש אישור מרופא מומחה על כשירות לעבוד?
למשל - נהג אוטובוס שמוציא אישור מחה מרופא משפחה לשבוע בגלל כאבי גב
המעסיק יכול לבקש אישור מרופא מומחה או תעסוקתי לגבי כשירותו לעבוד כנהג אוטובוס (כי כאבי גב ממושכים נגיד יכולים לגוע בכשירותו לתפקד כנהג אוטובוס)
ניקול
24/09/2019 08:10
שלום יש לי שאלה

אני עובדת מהבית ואני בהריון . אני עובדת בחברה 5 חודשים . סיפרתי למנהל שלי שאני בהריון קצת לפני חודש 5 . הוא הסכים הכל היה בסדר . אחריי חודשיים הוא אמר שהוא רוצה לפטר אותי ולא בגלל הריון כביכול אלא בגלל שהם פתחו משרד (לפני חודשיים מהפיטורין) והוא רוצה להעביר הכל למשרד ( המשרד במרכז ואני מהצפון) ויש לי הודעה שהוא אומר שאם לא היה היריון כל זה לא היה קורה. אחרכך הוא רצה לעשות לי שימוע במשרד והסברתי וביקשתי שכמו שכל הפגישות היו בפלאפון עד עכשיו ככה אני מבקשת שיעשה לי את השימוע גם בפלאפון בגלל שאני בהיריון וקשה לי להתנייד לבד.

בהתחלה הוא הסכים ואחרכך אמר שבגלל שאני לא מגיעה לשימוע במשרד אז הוא מוציא לי מכתב פיטורין . כשהתחלתי לעבוד נפגשתי עם בחורה שנתנה לי נייד של העבודה באזור מגוריי . ועכשיו הוא מבקש את הנייד בחזרה .

אמרתי לו שאני אחזיר לו אחריי שאני אקבל משכורת. מכתב. ותלוש. והוא אמר לי שאראה על מה חתמתי בחוזה ויש לזה השלכות.

לא זכור לי שחתמתי על שום חוזה . וכשביקשתי ממנו ליראות את החוזה הוא אמר כשיהיה צורך הוא יראה. אמרתי לו שאת זכותי ומאז הוא לא ענה לי!

אני אשמח לייעוץ מה עליי לעשות ?

למי לפנות
פולינה
23/09/2019 14:55
1. פוטרתי במהלך חופש הלידה. איך אוכל לדעת אם המעסיק קיבל אישור ממשרד העבודה לפטר אותי?
האם מחובתו להציג אותו בפניי? או שיש מקור כלשהו שבו אוכל לבדוק?

לדעתי המעסיק בכלל לא טרח לנסות לקבל את האישור..בכול פעם ששואלת על זה ..לא בדיוק מתייחס ולא עונה...

2.פוטרתי עי זכיין של חנות. הרשת לקחה את החנות חזרה.

בשיחה עם המנכלית לא נאמר שיהיה לי לאן לחזור אך גם לא נאמר שלא יהיה.. להרגשתי סוג של מרחה אותי ..." בואי נראה לקראת סיום החופשת לידה ..איפה יהיה תקן..איפה אפשר יהיה לשבץ. אם בכלל תרצי לחזור..."

האם יש חובה חוקית עקב מצבי(עובדת בחופשת לידה) למרות שאין ביני לבינם יחסי עובד מעביד , להמשיך את ההעסקה שלי בחנות?

אודה לעזרתכם
נעם פ
23/09/2019 12:43
שלום,
אשמח לתשובה בנושא של פיטורים

הודעתי במהלך החופשת לידה למעסיקה שלי שלא אחזור לאחר החופשת לידה ואתפטר לצורך טיפול בילד.
נתתי הודעה על פיטורים כדין, (אני מחוייבת ב12 יום)
והמחלוקת היא -

המעסיקה הורידה בתלוש גמר עבודה את 12 הימים כי היא טענה שעליי לחזור לעבוד 12 יום בתום חופשת הלידה, אך אני יודעת כי מכיוון שהודעתי במהלך חופשת הלידה שלי שלא אחזור בעודי מקבלת תשלום מביטוח לאומי , לא צריך לרדת ה12 יום כי אני לא מחויבת לחזור לעבוד.

אשמח לדעת מהי התשובה הנכונה.

הודעתי כ14 יום לפני תום החופשת לידה שלא אחזור.
אלנורה
23/09/2019 09:22
שלום לכם. מה הדין ביחס לעובדים זרים ביום הבחירות? הובא לידיעתי אסמס ששלחה עובדת זרה למעסיקה שלה שמצהיר שהיא אמורה להרוויח 200% ביום הבחירות במידה ולא יוותרו על שירותיה ביום זה. הגיוני?

היא גם שלחה את האסמס שמודיע על זה (ולכאורה ניתן לעובדים להראות למעסיקיהם עי החברה) רק אחרי הבחירות. האם היא יכולה לדרוש את הכסף הזה בדיעבד?
לבנת
23/09/2019 09:20
היי
צריכה עזרה בהקדם,

עבדתי במשרד למעלה מחמש שנים כשהיתה לי קופת פנסיה פעילה מעבודה קודמת.

הבוסים שלי לא הפרישו במהלך השנה הראשונה ולאחר מכן הביאו סוכנת שכבר לא מצאה קופה פעילה כנראה ואני אז לא הבנתי כל כך בעניינים האלו.

הם פתחו לי קופה ובהמשך העבירו רטרואקטיבית אך לא מתחילת העבודה. הכסף נכנס לאיזושהי קופה אבל מסתבר שהוא 'הלך שם לאיבוד' לטענתם. מאז אותה שנה ועד היום (4 שנים) כל חודש ירדו לי כספי פנסיה ולא הלכו לשום מקום אלא נשארו אצל הבוסים.

לאחרונה ביררתי מה קורה עם הפנסיה שלי וגיליתי שאין לי קופה.

הם החליטו שהם רוצים להעביר אלי את הכספים אבל חילקו את זה בתשלומים איך שבא להם שנפרסו כבר על כמה חודשים כשהם לא רוצים לשלם את הכל כמו שביקשתי ולא רוצים לשלם את החצי שנה הראשונה בטענה שלא ידעו שיש לי קופה.

התפטרתי לפני חודש כשבפועל עזבתי לפני מספר ימים והם לא מסכמים איתי את עניין הפיצויים כחוק וכששאלתי הם אמרו שישלמו רק מעוד חודשיים וגם זה בתשלומים.

אני ממש רוצה להבין מה החוק אומר במקרה כזה ומה אני צריכה לעשות כדי לקבל את הכל וכמה שיותר מהר
תודה
דנה
23/09/2019 09:16
שלום.
בן זוגי ואני עובדים באותו מקום עבודה, ומהרגע שהתחלתי לעבוד בשנת 2016 ועד היום נתנו לשנינו תוספת מעונות (בטעות כמובן). היום התגלתה הטעות ואנו צריכים להחזיר כ 18,000 שח.
האם הם יכולים לחייב אותנו להחזיר הכל בבת אחת? האם אני יכולה לדרוש להחזיר את הכסף חודש בחודשו במשך שלוש שנים כפי שניתן לנו?
מה אומר החוק אם יש כזה בכלל?
תודה לעונים.
סיגל וודגקה
22/09/2019 16:59
שלום,

שאלה:האם עובד/ת זכאי במקום העבודה,שיהיו תאים שירותים נפרדים לנשים וגברים?
האם זה מעוגן בחוק?

תודה,
סיגל
אנונימי
11/03/2019 14:10
קבלתי שיחה מנציגת חברה שעוסקת בהחזרי מס שקוראים לה טופ פיננסי, הנציגה אמרה שמגיע לנו החזר מס של 8500 שקלים הנציגה בקשה להעביר לה את פרטי כרטיס אשראי על מנת שיתבעו את זה עבורי מהמדינה לפני שהחזר המס ימחק, סרבתי ואמרתי לה שאני לא מכיר את החברה ולא מעוניין.
הנציגה אמרה שהיא הולכת להעביר דף למס הכנסה עם הערה שאני מוותר על הכסף. זו הייתה שיחה מוזרה בה לנציגה היו פרטיים אישיים שלי שלא ברור כיצד קיבלה והיא ניסתה ללחוץ בצורה מאיימת וסירבה להגיד מה שמה.
אלכס
11/03/2019 16:24
שומר נפשו יברח.

יש המון הודעות בפורומים ובפייסבוק על טופ פיננסי או איך שלא קוראים להם. זה עוקץ ויש לך מזל שלא נתת להם כרטיס אשראי. זה כמו לזרוק כסף לפח.
מיכאל
22/09/2019 15:02
גם אני,בדיוק לפני כשעה קיבלתי שיחה באותו נוסח, רק שאצלי ההחזר היה 8.000 ש"ח.סירבתי למסור פרטי כרטיס אשראי וביקשתי שתשלח אלי הביתה את הטפסים כדי שאראה במה מדובר, כמובן שסירבה וטרקה את הטלפון.
חיים
20/09/2019 10:40
עובד שעתי שבמקום בו הוא מוצב אין עובדים בערבי חג וחג, האם יהיה זכאי לתשלום עבור ימים אלו?
דנה
19/09/2019 20:29
אני עבדתי בכוח אדם חצי שנה (מפברואר עד יולי).
באפריל ביקשתי שיפרישו לי פנסיה רטרו, לקופה פעילה שברשותי.
הבעיה, שכל פעם יש טעות חדשה. את חודשים 2,3,4,5, הכניסו לתלוש מאי אבל בפנסיה עצמה לא הפקידו כלום.
כשביררתי מידי פעם במהלך הזמן, טענו שהכוח אדם לא חתם על טפסים. בכוח אדם אמרו לי ב15 לחודש הכל יטופל בסוף יצא רק באוגוסט (אחרי שסיימתי את החוזה) שהכניסו לי את חודשים 7,8 לפנסיה. את החודשים 2,3,4,5 לא הפקידו בפנסיה ובנוסף גם לא פדו לי את ימי החופשה.
עכשיו בתלוש יולי צריך תיקון. השאלה אם לא יהיה בעיה מבחינת מס הכנסה והפנסיה..?! כרגע מובטלת וחוששת שיפגע לי בזכות מסוימת בגלל החישובים המוטעים שלהם..
איריס
19/09/2019 17:12
מבררת עבור בני החייל. עבד בחדר בריחה במשך שנה במהלכו מלאו לו 21. שכרו היה שעתי ומזדמן על פי שיבוצים בהתאם ללוח הזמנים. בגיל 21 וחצי בערך הפנה בני את תשומת לב המעסיק שעליו להפריש לו לקרן פנסיה בהודעת סמס. בתגובה המעסיק כתב שיפריש וגם שהוא מפוטר לאור נסיון לחסוך עלויות. בני קיבל תלוש אחרון והפרשות כולל הודיה מוקדמת.

היום שלח המעסיק מייל שלאחר חישוב נוסף מסתבר ששילם בתחושה האחרון 1000 שח יותר ממה שהיה נכון לשלם ולכן מבקש את ההפרשים. מעצבן ממש. בייחוד לאור הפיטורים הלא הוגנים. מיותר לציין שלבן שלי אין כרגע את הסכום.

עצות יתקבלו בברכה
שואל
19/09/2019 12:08
הי,

שאלה לגבי העסקת מנקה. הסיכום שלי איתה הוא -
50שח לשעה+50 נסיעות מזומן כל פעם.

יום קבוע, פעם בשבוע.

מה אני צריך לעשות כדי להבטיח עצמי מתביעות מיותרות?

יש תשלומים נוספים שאני צריך לשלם?
מה בדיוק הסיפור עם ביטוח לאומי?
צריך לתעד משהו?

ושאלה נוספת, היא הציעה לעבוד בשכר גלובלי - 250 עבור כל פעם שבאה, ללא הגבלת שעות ותלך בסיום העבודה - מה דין תשלומים נוספים במקרה כזה?

תודה!
בני
19/09/2019 12:07
עבדתי בתור קבלן משנה של חברה בע"מ!

בסיום העבודתי החברה החלה עושה בעיות ולא משלמת על העבודה שסיפקתי לה !

כל פעם בטענה אחרת , הטענה האחרונה היתה שחזרו להם התחיביות והם לא יכולים להוציא צ'קים!

מציין שעבדנו ללא חוזה באמונה. הסתמכתי על מילה (טעות שלי)

השאלה שלי היא כזאת מה עלי לעשות עכשיו ?
איך אני משיג טת התשלום שמגיע לי?
החברה פעילה ברשם החברות!

שלא לדבר על הצרות שזה גרם לי גם בחשבון הפרטי
דור אלוש
19/09/2019 12:04
היי,

עובד כשנה וחודשיים במפעל שמעסיק את החברת אבטחה שבה אני עובד, המשמרות הן 8 שעות 3 משמרות ביום , בחצי שנה האחרונה החלו באופן קבוע איחורים קבועים של השומרים שאחרי שצריכים להחליף אותי... לפעמים זה 20 דקות לפעמים רבע שעה ולפעמים גם חצי שעה.... האיחורים האלו הם בגדר משהו קבוע !
ככה שבכל שבוע (עובד ראשון-חמישי) אני נשאר ״לחינם״ משהו כמו שעה שבמקרה היא גם שעה נוספת (אחרי 8 שעות) ולא מקבל עליה כסף שבמצטבר זה בערך 4 שעות ,אין לנו אצבע שאנחנו נכנסים ויוצאים אלא פשוט נרשם בכל משמרת 8 שעות לשומר שהיה גם אם איחרו לו וגם אם לא...

**מציין שפנינו עשרות פעמים (!) אל האחראי עלינו ומדווח השעות לחברה שיטפל בזה וחוץ מציצוקים ו״איום״ שפעם אחרונה שזה קורה - לא קורה כלום בפועל... אנחנו לא מקבלים את הכסף על הזמן חינם שנשארנו...

מה ניתן לעשות ? הרי זה משהו קבוע ועל השעות האלה אנחנו לא מקבלים תשלום בכלל , האם ניתן לתבוע על דבר כזה ? ואם כן , איך אני יכול להוכיח שאכן זה קורה ? אין לי בעיה לתעד ויש גם מצלמות בכל המפעל שאפשר לראות מתי השומר בא ....

תודה מראש!
עינת
19/09/2019 12:02
שלום

עובד בית קפה שכבר חודשיים לא קיבל את השכר שלו בטענות שונות ומשונות. המנהלים שלו ממשיכים להגיד לו שבעוד כמה ימים הכסף יכנס. (כרגע הוא כבר לא הולך לעבודה כי הבין שכנראה לא יראה את הכסף). הוא לא חתם על חוזה בתחילת העבודה ואני מניחה שעוד עניינים פורמליים של יחסי עובד-מעביד לא ממש התנהלו באופן תקין.

כשהוא פונה להנהלת חשבונות של החברה - הם מעבירים אותו למנהל שלו שממשיך להגיד שמחר הכסף יכנס וככה הלופ ממשיך.

(אני מניחה שהחברה לקראת פשיטת רגל וככה הם מורחים את העובדים שלהם).

מאיפה מתחילים ולמי פונים כדי לקבל את השכר שמגיע לו?

תודה
ו.ק
19/09/2019 11:41
עניין של חברה קרובה:

בראיון עבודה המנהלת שאלה אותה עם היא בהריון והיא השיבה בחיוב למרות שהיתה רק בשבוע 10. לא קיבלו אותה לעבודה בטענה שקיבלו מישהי אחרת אך לאחר זמן קצר היא גילתה שהמסרה עדין פנויה. יש לציין שגם סגנית המנהלת נכחה בראיון ושמע את השאלה.

גם בשבוע 11 עברה ראיון עבודה אצל מנהלת אחרת שעבדה אצלה בעבר וגם היא שאלה על הריון וקיבלה תשובה חיובית אז אמרה שתבדוק אם המשרה רלוונטית ומאז לא חזרה לחברה שלי בראיון הזה נכחה גם היועצת של האירגון ושמע את השאלה הישירה והלא חוקית.

האם ניתן לעשות משהו בנידון?
בעז
19/09/2019 11:59
עקרונית אסור לשאול את השאלה אך מצד שני להתקבל לעבודה כשהיא בהריון בשבוע 10 ולא לציין את זה זה מעין הונאה, אדם ששוכר עובד כנראה שהוא זקוק לו, והיא אחרי כחצי שנה תעלם לו נראה לך הוגן כשאת רוצה לפגוע בו?
היא תצטרך להוכיח שלא התקבלה לעבודה בגלל הריונה, וגם אם תצליח, ההוצאה על זה עלולה ליהיות גבוהה מההכנסה,
יש אמנם אירגוני נשים שתומכות במלחמה נגד אפלית נשים, אך תביעה כזו אינה בתום לב ולא נראה לי שירתמו, לא על כל עבירה על החוק כדאי לתבוע ולא כל זכות ניתנת למימוש.
תמרה
19/09/2019 10:02
אני מועסקת כמורה מחליפה בחוזה עפ"י שעות אפקטיביות.
התחלתי עבודתי ב 01/09/19 ואני מועסקת 4 ימים בשבוע.
האם אני זכאית לשכר עבור יום הבחירות ?
משה
18/09/2019 14:11
שלום לכולם, הייתי עובד בחברת קבלן במשרד ממשלתי, חלק מהעבודה הייתה ליסוע על מלגזה, לפני משהו כשלושה חודשים התלוננו (הלקוח) שאני נוסע מהר מידי ועשו לי שיחה עם המנהל איזור שלי (של חברת הקבלן). לפני משהו כמו חודש עיקמתי עם המלגזה איזה גג מפח, לא ייחסתי לזה חשיבות רבה כל כך אז לא הודעתי לאף אחד, בעקבות כך, לאחר שגילו (הלקוח) עשו מזה סיפור וזימנו אותי לשימוע לפני פיטורים.
את השימוע קיבלתי ביום ראשון 18/8 בשעה 6 בערב דרך הודעה בווצאפ, אמרו לי שהשימוע יהיה יום שלישי בבוקר ולא להגיע לעבודה יותר עד הודעה חדשה.
קצת יותר משבוע אחרי השימוע אף אחד לא יצר איתי קשר לגבי מה קורה, רק לאחר שאני יצרתי קשר עם מי שעשה לי את השימוע הוא אמר שהוא ילחץ על מי שצריך כדי לקבל תשובה, יום לאחר מכן הוא שלח לי מכתב פיטורים בווצאפ. הם לא שילמו לי על הזמן שהייתי בבית (האם מגיע לי בכלל?)

*יש לציין שהייתי עובד במקום שנה ו10 חודשים*

אשמח לעזרה, תודה רבה
גלית
18/09/2019 13:50
שלום רב,

אני עומדת לפני הגשת תביעה לנכות כללית.

בדרך כלל מקבלת שמירות הריון (כבר 3 הריונות במהלך ה5 שנים אחרונות)באופן אוטומטי עקב מחלות רקע שונות שהתגברו והתווספו גם חדשות.

רק השבוע נודע לי על ידי נציגה בסניף ביטוח לאומי שיש לי אפשרות להגיש בקשה לנכות כללית כבר עכשיו מיידת ורטרואקטיבית.(לא נאמר לי עד מתי כמה ולמה )


היא ביקשה ממני לצרף מסמכים אחורה עד שנה.

יש עוד דברים רלונטיים שמניסיונכם אני אמורה לעשות?
מה התהליך אומר?

אפשר לתייג אותי באיזשהו קובץ מוכן במידה שיש?
קצת מרגישה אבודה ולא יודעת מאיפה להתחיל
רוצה לבצע זאת על הצד הטוב ביותר ולא לפספס הזדמנויות.

סליחה על כל השאלות והבלבול...

אשמח למענה מקצועי ומענה מניסיונכם האישי
מתכננת היום בלילה להכין הכל (הכל מתויק אצלי מא עד ת בצורה מסודרת) ומחר להגיש את המעטפה ...
תמר
18/09/2019 11:37
אני עובדת בשירות לקוחות וכולם שמה נשים יהודיות הכל
מנכל החברה ערבי וחלק מהמתקינים גם הרוב יהודים
לבן הזוג שלי מפריע שאני עובדת שמה
וגם בגלל החברה עושה משהו לערב ראש השנה והיו שמה כל המחסנאים שהם ערבים וגם מתקינים ופה בכלל אכלל אליי סיבוב
שם לי תנאי עם אני בוחרת להמשיך בעבודה הזוגיות שלנו ניגמרת
עם אני רוצה תזוגיות שלנו לחפש עבודה אחרת.

מצד אחד טוב לי בעבודה קרוב לי לבית שעות נוחות אני לא מדברת שמה עם אף אחד רק עם הבנות הצוות שלי.

מצד אחד לא רוצה לאבד אותו טוב לי איתו יש בו הרבה דברים שחיפשתי בגבר , ממה שהבנתי מימנו שגם לו טוב איתי
יצקן
18/09/2019 11:13
שלום לכולם,
סליחה מראש שזה קצת ארוך..
עבדתי עד אמצע חודש ספטמבר 2018 במשרה מלאה (מעל 3 שנים אם זה משנה). עזבתי את העבודה בשביל ללמוד לתואר שני.. בחודשים אוקטובר עד דצמבר (כלומר סה"כ 3 חודשים) לא עבדתי כך שלא הופרשו כספים לפנסיה. בחודש ינואר 2019 עבדתי במשך חודש במשרת סטודנט במשרד ממשלתי והמשרד כן הפריש לי פנסיה. בחודש פברואר עברתי לעבוד בגן פרטי על בסיס שעתי- המשכורות שלי נעות בין 700 ש"ח ל- 2000 ש"ח (תלוי כמה אני עובדת בחודש). רק החודש שמתי לב שעד היום לא הפרישו לי פנסיה. בדקתי עם שאר העובדות שאמרו שרק אחרי 6 חודשים מפרישים פנסיה. עוד לא דיברתי עם המנהלת אבל רוצה לדעת אם זה נכון ולבוא מוכנה לשיחה איתה.

תודה רבה
דני
18/09/2019 11:12
אני צריך התייעצות לגבי מקרה שקרה לאחי.

אחי בן 22 ,עובד שעתי בתור טבח באולם/מסעדה.

הוא עובד בין 10-16 שעות ביום (לפעמים אפילו יותר) .
בחודש הראשון לעבודתו הוא לא קיבל מספיק כסף בתלוש שכר שלו( בצורה חריגה של כמה אלפים).

בעל העסק הבטיח שישלים לו חודש הבא, ואחי היה שאנן והסכים(לא היתה לו ברירה).

כעבור חודש אחי לא רק שלא קיבל את ההשלמה המובטחת, אלא שגם עבד חודש שלם ולא קיבל משכורת בכלל בשום צורה שהיא. והיום אנחנו ב 17 לחודש (7 ימים לאחר שהיה אמור לקבל משכורת)
מיותר לציין שאחי הפסיק לעבוד וכרגע יוש
ב ללא כסף ולא עבודה .

אשמח לעזרה כלשהיא ! תודה רבה .
ליהי
18/09/2019 11:10
היי, אני בת 21 עובדת זמנית במשרד של עסק עצמאי קטן .
בכל חודש המשכורת אמורה להיכנס ב10 לחודש ובכל חודש מחדש אני צריכה לבקש שוב ושוב מהבוס שלי שיכניס לי את המשכורת.

תמיד המשכורת נכנסת באיחור וזה לאחר שאני מבקשת. כל פעם בטענה שמספר החשבון אינו תקין (אני חוזרת ואומרת/רושמת לו את פרטי החשבון שלי)
אנחנו כבר ב18.09, הייתי אמורה לקבל את המשכורת שלי ב10.09.

שוב, לא נכנסה לי משכורת, בכל יום מאז אני מזכירה לו בנוגע לכך.

ושוב הטענות שלו הן כאלה - ״המספר חשבון שרשמתי לא תקין הכסף חזר לי לחשבון״ ״כבר כמה פעמים זה קורה אני לא יודע למה״

היום בבוקר ביצע לי העברת זהב והביא לי את אישור ההעברה, בדקתי את פרטי החשבון שרשם-תקינים.
ההעברה הייתה אמורה להשתקף וכלום. לא הועברה אליי המשכורת.

אני אשמח להתייעצות, לא יודעת מה עושים במצב כזה
קרן
18/09/2019 11:06
עובד בשכר שעתי עבד כמעט 7 חודשים בתחום ההייטק, הודיע שבועיים מראש על התפטרות ומעבר לחברה אחרת. המעסיק ביקש להוסיף חודש עבודה נוסף אבל בינתיים שולח הודעות לא נעימות, מספר לשאר העובדים שהעובד המדובר התפטר בהפתעה ומתנהג בצורה קטנונית ולא תקינה. המעסיק טוען פתאום שיש בעבודה החדשה עבירה על סעיף אי תחרות (למרות שאלו נושאים שונים לגמרי)
אשמח לדעת איך כדאי להתנהג.
מרים
18/09/2019 10:53
דפנה ילדה לפני כחצי שנה וכעת מתכוננת לחזור לעבודתה לאחר חופשת לידה

דפנה ובעלה שוחחו ודנו בסוגיה האם החזרה של דפנה לעבודה כדאית מבחינת הגשמה מקצועית שלה, התקדמות וצבירת ניסיון בעבודה, שעות העבודה והשכר.

כמו כן לקחו בחשבון איך יסתגל התינוק למטפלת או לתינוקיה, עד כמה יקבל תשומת לב, האם יבינו את צרכיו, האם יחלה כל הזמן כי יידבק מילדים אחרים וכדומה.

ההחלטה טרם התקבלה.

האמהות משני הצדדים התגייסו לעזור בקבלת ההחלטה, מבלי שנתבקשו לכך. לכל אחת מהן ניסיון חיים עשיר, הרי היו להן תינוקות פעם. הן יודעות הרבה יותר טוב מההורים הצעירים מה טוב ומה לא טוב לתינוק. אמא אחת אומרת שדפנה צריכה לוותר / לדחות את התפתחות הקריירה שלה והאמא השנייה אומרת שהקריירה של דפנה חשובה ומאד חשוב שתשוב לעבודתה. אמא אחת אומרת שחברת תינוקות נוספים תתרום להתפתחותו ואמא אחרת אומרת שהסיכוי להידבקות הוא גדול. שתיהן ניצבות זו מול זה כשטובת הנכד המשותף לנגד עיניהן. והוויכוחים ביניהן מעכירים את האווירה ופוגעים בזוגיות של דפנה ובעלה.

מה קורה כאן?

שתי האמהות מתערבות בעניינים לא להן ומנסות להשפיע כל אחת בדרכה שלה על בני הזוג. זוהי פריצה נועזת למרחב האישי של כל אחד מבני הזוג וחדירה למרחב הזוגי. בשפה האדלריאנית, כשלא מכבדים את גבולות המרחב של הזולת ז"א לא מכבדים אותו. כלומר, שתי האמהות לא מכבדות את הילדים שלהן עצמן, בבואם לקבל החלטה הנוגעת לתינוקם.

התייחסות האמהות מעידה על בעיה בנפרדות. במהלך שנות הילדות והנערות, ילדים נעשים יותר ויותר עצמאיים עד שבשלב מסוים אינם תלויים יותר בהוריהם. דפנה ובעלה אולי עשו את התהליך לעצמאות (לא בטוח), אבל האמהות טרם השלימו עם העובדה שילדיהם עומדים ברשות עצמם.

למרות שדפנה ובעלה כבר הורים בעצמם, כנראה שעדיין האמהות שלהם לא סומכות על היכולות שלהם לקבל החלטה מושכלת, ולכן רוצות לקבל החלטה במקומם. אם האמהות לא סומכות, כל אחת על הילד שלה, נשאלת השאלה מה טיב החינוך שהעניקו לילדיהם (ערכים, אמונות וכו).

נראה שיש פה, בין האמהות, מאבק כוח על שליטה. הן ב"תחרות" מי יודעת יותר טוב, מי אמא טובה יותר ומי הצודקת. הן טרם הפנימו שלמעשה לאיש מאיתנו אין שליטה על הזולת אלא רק על עצמנו ושמוטב להיות חכם מאשר להיות צודק.

אשמח לשמוע את דעתכם. היא חשובה לי.
רעות
18/09/2019 09:29
בוקר טוב,

לא בטוחה עם מי אני צריכה להתייעץ.

אני בחורה עם מוגבלות אני לא ניידת ולכן אני מעסיקה נהגת בשכר עם תלוש.

את הנסיעות שלי היא מבצעת עם הרכב שלה . עד עכשיו עם כל מי שעבדתי איתה היה לפי שעות והייתי מוסיפה על הדלק כרגע עם הנהגת החדשה השכר הוא גלובלי.

אני לא יודעת איך לחשב את ההחזר ההוצאות על הדלק הרכב.

מה עלי לכלול בחישוב?

האם רק דלק ובלי או שגם ביטוחים.

על פי מה שראיתי התשלוםנ לקילומטר הוא 3.48 ש"ח לקילומטר.

אשמח לקבל עזרה.

תודה
רועי
18/09/2019 09:21
שאלה קצת מסובכת אני אנסה להיות הכי ברור שאפשר.
אני נהג משאית, בשלוש השנים האחרונות עבדתי במקום עבודה שמשלם כמו שנהוג בענף שלנו שכר בסיס פלוס פרמיות.

הפרמיות נגזרות מתוך המחזור הכללי שהמשאית מרוויחה כל חודש, הפרמיה אמורה להיות 12 אחוז מתוך המחזור של המשאית בחודש.

בכל חודש היינו מקבלים יחד עם התלוש שכר דו"ח שמפרט כמה הובלות ביצעתי באותו חודש.

בדוח הנל אין שום פירוט לעלות של ההובלות או כמה כסף סה"כ המשאית הרוויחה באותו חודש, אני הייתי אמור לסמוך על המעסיק שאני מקבל מה שמגיע לי.

עם הזמן התחלתי להבחין בחוסר עקביות בתלושי השכר, לדוגמא היה חודש שביצעתי 120 הובלות וקיבלתי איקס פרמיה, חודש אח"כ ביצעתי 90 הובלות והשכר לא השתנה ואפילו היה לפעמים מעט גבוה יותר מחודש שביצעתי בו יותר הובלות.

חשוב לציין שאני מדבר רק על המרכיב של הפרמיה ולא על שאר המשכורת.

פניתי להנהלה לבקש כדי לבקש דו"ח יותר מפורט אבל הם ניפנפו אותי ועוד נהגים בטענה שאנחנו מקבלים מה שמגיע לנו ויותר מזה ואין לנו זכות להתלונן.

השאלה היא אם יש לי בסיס לתבוע את החברה על כל השלוש שנים שעבדתי שם ולהכריח אותם לחשוף בבית המשפט את הדוחות הכספיים המדויקים של כל משאית, אם אני צודק מדובר בהמון כסף שמגיע לי ולעוד נהגים.
אנונינמית
18/09/2019 00:05
היי, הודעתי למעסיק שאני מעוניינת ללמוד חודש טרם תחילת הלימודים. הלימודים כוללים ימי שישי קבועים. בעבודה במסגרת המשרה מלאה אני צריכה לעבוד יום שישי לסירוגין. החוזה שלי אומר 182 שעות בחודש לעבוד בימים א-ו לפי דרישת המעסיק. ביקשתי חופש שישי קבוע שאר השבוע הצעתי עוד להשלים את השעות של שישי. לא מוכנים לוותר לי. סוג של אומרים לי קומי ולכי וגם הציעו לי חצי משרה אבל עדיין לעבוד שישי לסירוגין, כך שזה לא עוזר לי. אני לא מעוניינת לעזוב את מקום העבודה. האם ניתן לעשות משהו בנידון? או אולי, במקרה שבאמת לא ניתן להישאר, אפילו להתפטר כדין מפוטר כי לא מאפשרים לי לא לעבוד שישי? אני לפני חגים ואני מרגישה שגם מושכים אותי כדי לא לקבל את התלושי חג. ורוצים שאעזוב לפני החגים. מה ניתן לעשות???????
אנונינמית
18/09/2019 00:06
התפטרות-האם ניתן לבקש פיצויים במקרה שלי אנונינמית 01/01/1970 02:00
היי, הודעתי למעסיק שאני מעוניינת ללמוד חודש טרם תחילת הלימודים. הלימודים כוללים ימי שישי קבועים. בעבודה במסגרת המשרה מלאה אני צריכה לעבוד יום שישי לסירוגין. החוזה שלי אומר 182 שעות בחודש לעבוד בימים א-ו לפי דרישת המעסיק. ביקשתי חופש שישי קבוע שאר השבוע הצעתי עוד להשלים את השעות של שישי. לא מוכנים לוותר לי. סוג של אומרים לי קומי ולכי וגם הציעו לי חצי משרה אבל עדיין לעבוד שישי לסירוגין, כך שזה לא עוזר לי. אני לא מעוניינת לעזוב את מקום העבודה. האם ניתן לעשות משהו בנידון? או אולי, במקרה שבאמת לא ניתן להישאר, אפילו להתפטר כדין מפוטר כי לא מאפשרים לי לא לעבוד שישי? אני לפני חגים ואני מרגישה שגם מושכים אותי כדי לא לקבל את התלושי חג. ורוצים שאעזוב לפני החגים. מה ניתן לעשות???????
בנוסף, אם אמצא עבודה מתאימה, ואני חייבת להתחיל ואני אתפטר ממקום עבודה קודם ואני לא נותנת חודש התראה, האם לא ישלמו את השעות שעבדתי? או שפשוט לא יתנו את השעות על החודש התראה? אין לי בעייה שלא יתנו על מה שאני לא עובדת כמובן, רק חוששת שאעבד את השכר על השעות שעבדתי...
ג'קי
17/09/2019 20:30
שלום רב,
לפני כעשר שנים החל המעביד להפריש עבורי לקרן השתלמות. ע"פ מכתב מהמעסיק שקיבלתי ההפרשות יהיו בשיעור 2.5% משכר העובד (ע"ח העובד) ו 7.5% משכר העובד (ע"ח המעביד). במהלך השנים שכרי עלה ותמיד הופרשו השיעורים הללו. לפני כשנה שכרי עלה אך סכומי ההפרשות נשארו קבועות בסכום כולל של 1571 ש"ח . שאלתי את המעביד מדוע ההפרשות לא עלו בהתאמה לגובה השכר, ותשובתו הייתה "אנו מפקידים עד לגובה התקרה החייבת במס". יש לציין כי במכתב שקיבלתי על קרן ההשתלמות לא מצוין שההפקדות יהיו עד לתקרה מסוימת וכן מעולם לא חתמתי על מסמך כלשהו. המעביד מסרב להפקיד לי מעל התקרה. אני חושב שהוא לא צודק משום שכל עוד לא מגבילים - אין לא זכות להפקיד פחות מ 10% באופן כולל. ההטבה שקיבלתי היא באחוזים מהשכר וצריכה תמיד לשקף הפרשות של 10% מגובה השכר כל עוד לא היה תנאי או הגבלה. אשמח לדעת מה דעתכם, מה ניתן לעשות והאם הייתה פסיקה בעבר של בית משפט בנושא דומה לשלי .
תודה, וממתין לתשובתכם
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc