{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights | עמוד 2
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (361) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 361 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

עמית
29/06/2020 20:42
שלום לכם

פוטרתי מעבודתי בחודש דצמבר, לאחר 12 שנים של עבודה כעובד שכיר במסגרת משרה מלאה.
המעסיק לא שילם פיצויים. יש לא בעיות תזרים רציניות בגלל הקורונה.

פניתי למועצת פועלים ולאחר דין ודברים עם המעסיק שלא היה מוכן אפילו להתפשר הוחלט להגיש תביעה בבית דין לעבודה.

ניתנה למעסיק תקופה מסויימת להגיש כתב הגנה.
לאחר התקופה הוא ביקש הארכה. והוא קיבל עד 19.6.20 ארכה.

עבר הזמן והוא לא הגיש כלום פשוט מתעלם.
מה השלב הבא?
מה אמור לקרות עכשיו?
אני מפחד שהוא לא ילך להליך פשיטת רגל ואז אני אהיה בבעיה.
האם יש אפשרות לזרז תשובות?
שחף
29/06/2020 10:29
שלום, אשמח לעזרתכם!

אמא שלי קיבלה הודעה שהיא מפוטרת, אתמול, אחרי 13 שנים בתור עובדת יחידה בחנות משקפיים פרטית (מלבד המנהל שלה שהוא גם האופטמטריסט).

היא בת 65, במרץ הוצאה לתקופת חל"ת בגלל הקורונה, ואחרי כל חודש שהבוס הודיע על הארכה, אתמול הודיע לה שבראשון יהיה לה שימוע, אם היא רוצה. ואף שאל אם מעוניינת לוותר על השימוע ואם כן שתשלח בהודעה.

מיותר לציין שהיא לא עשתה דבר שמצדיק פיטורין. הייתה עובדת טובה ולא נראה שקיימת עילה, מלבד ניצול המצב של הקורונה.

ממה שקראתי והבנתי שימוע הוא לטובתה. אבל אשמח לדעת אם יש דברים שחשוב שתדע ותיערך אליהם מראש. ובכלל כל מידע שיכול לסייע לנו לקראת המציאות החדשה.

תודה מראש על העזרה
אביהו
29/06/2020 10:27
שלום,

אדם שהוצא לחל״ת בעקבות משבר הקורונה בתחילת אפריל (וזכאי ל 100 ימי אבטלה בסך הכול עפ אתר ביטוח לאומי), הודיעו לו כי הוא מפוטר לבסוף ולא חוזר מהחל״ת ואף זכאי לתשלום שכר עבודה של חודש אחד בעקבות כך (הודעה מוקדמת), הם יהיה זכאי במקביל לתשלום אבטלה מביטוח לאומי (מאחר והאריכו את התשלום עד ה 15/8)? אם לא, מה הסיבה?

עצם זה שפוטר וכבר לא נמצא בחל״ת (ולכן ההארכה לא תקפה לגביו) ? או העובדה שקיבל תשלום של הודעה מוקדמת?

אשמח להבהרה של עורך דין בעניין.
תודה!
סיגל
29/06/2020 10:12
שואלת עבור בחור בן 19 לפני גיוס, עובד מאוגוסט 19 ברשת אופנה גדולה, עבד 3-4 משמרות בשבוע, מתגייס באמצע אוגוסט ורוצה לסיים לעבוד - להתפטר בתחילת יולי (חופש קטן לפני הצבא) מעולם לא השתמש בימי מחלה או חופשה.

1) איזו אופציה אפשרית כדי שלא יפסיד פיצויים?

2) האם שנת עבודה מחושבת בדיוק! לפי יום התחלה?

3) איך מחושבים מיכסת ימי מחלה / חופשה לעובד במתכונת הזו? נחשב יומי / שעתי / חודשי?)

דחוף!! תודה רבה למומחים!
תמר
28/06/2020 22:07
ערב טוב,

אני עובדת שכירה כבר חצי שנה בחברה די גדולה, הם נתנו לי שכר מעל מינימום לשעה, ובחודש האחרון הורידו לי סכום רציני מהתלוש בטענה שהייתי אמורה לקבל מינימום ולא יותר, אין לי בעיה להחזיר את הכסף הזה, הבעיה היא שהם הורידו לי גם שעות נוספות, ושילמו לי שכר רגיל על אותן שעות, כששאלתי למה הם אמרו שהם לא משלמים שעות נוספות.

מותר למעסיק לא לשלם שעות נוספות? אני עובדת במסגרת משרה מלאה אם זה משנה משהו לתשובה.
ליאור
28/06/2020 22:02
אני שואלת עבור חברה שאלה בנוגע לזכויות הבטחת הכנסה בביטוח לאומי:
אני כרגע במצב שאני לא עובדת בשל מצב רפואי. נגמרו לי ימי המחלה בעבודה. התנאי לקבלת אבטחת הכנסה מביטוח לאומי הוא (חוץ משאר התנאים שבהם אני עומדת) ששווי הרכב שבבעלותי, לא יעלה על 40,000₪. מאחר שהרכב שלי שווה יותר רוצה לבדוק - אם אעביר אותו לבעלות בני הקטין שגר איתי - האם זה עדיין נחשב רכוש שלי מבחינת ביטוח לאומי, או שאוכל להצהיר שאין בבעלותי רכב אם אעשה כך?
דבי
28/06/2020 21:53
חזרנו מחול עם תחילת הקורונה, ישר לבידוד של שבועיים.

בתקופה זו המעסיק שלח לי מחשב נייד כדי לעבוד מהבית עבדתי שבוע מהבית. עד שהבנתי שהוא אינו מתכוון לשלם על כך, היות וימי הבידוד הם ימי מחלה (ככה יוכל לנצל עד הסוף)

היתה שיחה קשה והמחשב הוחזר אליו. חודש לאחר מכן התפטרתי כדין מפוטר.

בפועל יוצא שלא שילם על אותו שבוע עבודה ובעצם לקח לי את ימי המחלה. האם ניתן לתבוע בתביעות קטנות?
בוריס
28/06/2020 14:43
שלום, אני עובד בחברת הנדסה פרטית. בחוזה יש לי סעיף של 800 ש"ח עבור הוצאות רכב (פרטי שלי). בגלל אי זמינות של רכב חברה, ביצעתי נסיעות לצרכי עבודה נטו עם הרכב הפרטי שלי, בהיקף של מעל 1000 ק"מ, ותדלקתי 3 פעמים. כמו כן אני מקבל החזר על חניה בסביבת העבודה כי אין חניה חינם בקרבת המשרד. שאלתי היא: איך אני אמור לקבל את ההחזר לנסיעות העבודה ואת החזרי החניה? לפי ק"מ? או רק החזר על הדלק כי בלאי האוטו מגולם כבר ב 800 ש"ח הוצאות רכב? כמו כן, בחודש קודם ביצעתי נסיעת עבודה אחת עם הרכב הפרטי וראיתי שבתלוש הקודם קיבלתי החזר עבור הדלק בלבד בקופה קטנה, ואת ההחזר חניה מגולם בברוטו, האם זה תקין?

תודה על העזרה!
שירה
28/06/2020 13:27
אני בחופשת לידה ומעוניינת להישאר לגדל את בתי. אני עובדת במקום העבודה משנת 2013. אני משתכרת בשכר בסיס ועמלות. האם אני זכאית לפיצויי פיטורין? כיצד הם יחושבו? תוך כמה זמן אקבל את פיצויי הפיטורים? האם יש מינימום זמן שאני צריכה להישאר בבית עם התינוק לפני שאני מתחילה בעבודה חדשה?
בן
28/06/2020 12:57
שלום רב ..אני עובד עירייה ומקבל כבר כ 4 שנים חופשי חודשי על נסיעות { עדיין אנני מקבל החזר הוצאות על רכב } אני עובד גם שישי שבת לסירוגין וגם חגים - מקום העבודה שלי פתוח כל השנה וזו עבודת משמרות..היות והחופשי חודשי שלי מתייחס לנסיעות האם עלי לבקש תוספת נסיעות בשישי שבת וחג כשאין תחבורה ציבורית ? למי עלי לפנות במידה וכן ואיך עלי לבקש זאת { יש לציין כי אני עובד שישי שבת לסירוגין - הכוונה שבת כן ושבת לא וחגים לפי משמרות בפועל בסידור העבודה } תודה רבה לתשובה
בנוסף שאלה אחרת- אני כ 4 שנים נימצא במערכת הציבורית ועדיין איני מקבל החזר הוצאות רכב כשבפועל חברי לעבודה כן מקבלים ואצלי משום מה המנהל עדיין לא מאשר מסיבתו שלו ולאחר פניות רבות למשאבי אנוש מפנים אותי רק אליו כאחראי ..האם יש על פי חוק משהו נוסף שעלי לדרוש ? שוב תודה רבה על העזרה
ר.נ
28/06/2020 12:35
שלום וצהריים טובים

אובחנתי עם פיברומיאלגיה. האם היו מקרים בהיסטוריה שבהם ביטוח לאומי הכיר במחלת פיברומאילגיה כפגיעת עבודה?
שני
28/06/2020 10:22
היי,

האם מגיע לעובד עם 3 שנות ותק פיצויים במידה והוא מתפטר? (לא מפוטר)

יש לציין שכשיצאו לחל"ת היה ניתן להתפטר ולקבל פיצויים כדין מפוטר, אך זה משהו שגילינו בדיעבד רק עכשיו וההנהלה לא ציינה את העובדה הזו ביציאה לחל"ת, האם יש לזה גם השפעה על דרישת פיצויים העובדה שלא ציינו את זה?

גם בהודעה על יציאה לחל"ת היה מצויין שהחברה לא תהיה מחוייבת לשלם פיצויים לעובד בזמן חל"ת
נדין
28/06/2020 08:27
שלום לכולם!
הנני נפגעת עבודה עם הכרה באחוזי נכות מטעם משרד הבריאות( עובדת הוראה).חלה החמרה במצבי מאז במשך השנים ושכרי נפגע משמעותית בעקבות כך. לא קבלתי ואינני מקבלת דבר מביטוח לאומי.
מעוניינת להתחיל תהליך מול ביטוח לאומי כדי למצות זכויותי. אשמח להמלצה על עורך דין מאיזור השרון- מרכז המוכן לתמחר עפ אחוזים.
מציינת שלא פניתי בעבר לעורכי דין וטרם התחלתי בתהליך.
דוד
27/06/2020 07:50
החברה בה אני עובד הפסידה במכרז להמשך אבטחת מוסדות חינוך בישוב בו אני עובד והציעה לי להמשיך בחברה אבל אצל מקבילתה(2 החברות משתייכות לאותו הבעלים ולאותה חברה שמעליהן).הוצע לי להמשיך בחברה השניה אך להתחיל בפועל בתחילת שנת הלימודים מבלי שישולם לי רצף תעסוקתי(לטענת החברה הקולטת כי לא עבדתי אצלה ספציפית בחצי השנה שקדמה?!) עד לתחילת הלימודים ב1 לספטמבר, כפי ששולם לי כל שנה בחודשי הקיץ בימים בהם לא היתה עבודה עבורי. לטענת החברה השניה היא תשמור לי על הותק ועל כל הזכויות האחרות שהיו לי בחברת הבת הקודמת...מדוע אם כן לטענתה אנני זכאי לתשלום רצף תעסוקתי??? האם זה לא חלק מהזכויות? ועליה לשלם ולחשב את המגיע לי עפ"י תלושי השכר שלדעתי מופקות ע"י אותו מדור שכר ל2 החברות, הנמצאות תחת אותה קורת גג ואפילו יושבות בצוותא באותם משרדים?
אלי
27/06/2020 03:43
שלום
אני עובד במקום עבודה כחצי שנה המנהל האישי מרוצה ממני אני מקבל מחמאות במהלך התקופה אך מעליו יש מנהלים שעושים שינויים כמשחק
גיליתי בתדהמה על ידי חבר שיש מודעת דרושים על התפקיד שלי בחברה בה אני עובד כך שאני יודע שמתכננים לפטר אותי אני מניח שעם הזמן יעשו לי שימוע ויאמרו את מה שיאמרו כך שהשימוע יהיה לא בתום לב כי ההחלטה התקבלה לפני מה עוד עלי לבצע כדי להגן על הזכויות שלי
תודה
אני
25/06/2020 20:08
היי, אם סיימתי את ימי ההבטלה ואינני עובדת. אני בת 28 גרה עם ההורים ואין לי הוצאות. היתרה בבנק שלי גבוהה. האם אהיה זכאית להבטחת הכנסה?.
יש לי 56% נכות אך לא מקבלת קצבה.
ענבר
25/06/2020 13:27
אני רוצה לעזוב את העבודה שלי בסוף חופשת הלידה (מסתיימת באמצע אוגוסט)

העבודה היא קופאית בסופר והעבודה במשמרות
אני מתחילה עבודה חדשה בתחילת ספטמבר

1. מה התהליך להתפטרות?

2. האם זה התפטרות לגידול הילד? למרות שמתחילה עבודה חדשה ולא צריכה אבטלה?

3. כמה זמן לפני להודיע למעסיק?

תודה
דנה
25/06/2020 13:12
עובדת במקום עבודה חדש מתחילת ספטמבר. ניכנסתי להיריון חודשיים וחצי אחרי שהתחלתי שם. ואני בשמירת היריון ממרץ. כרגע בשבוע 37 צריכה ללדת בעזרת השם עוד שבועיים. האם מותר לי לשבת בבית חצי שנה בחופשת לידה כי אין לי הרבה וותק? 'האם המעסיק יכול לדרוש ממני לחזור אחרי 3 חודשים ואם לא יפטר אותי או לא ישמור לי על המקום שלי? בגלל שאין הרבה וותק אין לי מושג מה הזכויות שלי אם רוצה לשבת בבית חצי שנה...

אשמח לתשובות
שי
25/06/2020 12:27
ברשותי פרויקט התנדבותי ללא מטרות רווח שהוקם לפני שנים. לאחרונה עלה הנושא של להפוך אותו לעמותה רשומה - הנושא עובד בבדיקות מסוימות אך הייתי רוצה להבין מהן המשמעותיות של הדבר מבחינה כלכלית ומבחינת השליטה על אותה עמותה.

קצת פרטים (וכמובן שאשמח לענות על פרטים נוספים גם)
1. אני בעקרון שכיר בעבודה אחרת שאינה קשורה לאותו פרויקט. את הפרויקט אני הקמתי ועושה בהתנדבות וכן יש שם לאותו פרויקט. האם יש לזה משמעות כלשהי? (כלכלית, הכנסתית וכו')

2. ברעיון הראשוני של העמותה יש מייסדים, מנהלים ו"ידידים" לאותה עמותה. אני במייסדים.
מה בעצם המשמעות של כל אחד מהתפקידים בעצם?
האם מנהל העמותה (לדוגמא) יכול להחליט על דברים מבלי להתייעץ איתי? (כמקים ומייסד העמותה בפועל)

כמו שרשמתי, אנחנו עושים דברים בהתנדבות מלאה ואף פעם לא היינו עמותה. אין לנו בעיה להיות עמותה (עקרונית) אך יש חשש מסוים שנאבד שליטה מסוימת במה שבנינו.

תודה רבה!
שחר
25/06/2020 10:23
היי אשמח לעזרה.
אני עובד חודשי כשנה וחצי אצל אותו המעסיק, ואז הגיעה הקורונה והוציאו אותי לחל"ת (טופס המעסיק ציין שתאריך החזרה לא ידוע)-לא חוקי.
השבוע המעסיק דרש שאעבוד 'שעה שעתיים' מהבית, כשסרבתי בטענה שכרגע אני לא עובד ואם יחזיר אותי לעבוד עם משכורת אעבוד בשמחה, נענתי ב'הבנתי תודה'.-לבקש זה חוקי, אבל גם קצת אפור, מה השלב הבא? עבדות? (מדרון חלקלק)

איך לדעתכם אפשר להוציא את המיטב (לטובתי כמובן) מסיטואציה זו?
דניאל
25/06/2020 10:17
בוקר טוב. האם בחוזה גלובלי זה חוקי לדרוש מהעובד להתחייב ל 10 שעות נוספות חודשיות ?? נכון שחוזה גלובלי כולל שעות נוספות אבל השאלה אם אפשר להחתים אותך שאתה מתחייב לתת מספר מינימלי של שעות אחרת יפגעו לך בשכר ??

שאלה נוספת האם ניתן במצב של שכר גלובלי לדרוש מאדם לתת נגיד 40 שעות נוספות ויותר בחודש ללא תשלום או שיש הגבלה מכסימלית פר חודש.

לא מדובר על עבודה במשמרות אלה משרה רגילה דרך קבלן.

תודה מראש.
ניסים
24/06/2020 18:44
יש לי אישור מרופא תעסוקתי לעבוד ב 50% מותר לפטר אותי בתקופה זו?
אריה
24/06/2020 12:02
עובד שפוטר תוך הפרה גסה של הדין בקשר לשימוע לפני פיטורין,
איזה פיצוי יעליו לדרוש מהמעסיק?
מזכורת
23/06/2020 18:36
אני עובדת במוקד טלפוני נאמר לנו שביגלל שעובדים מהבית יש יעד של שיחות 78 ל 6 שעות עבודה. עם לא מגעים ליד לא מגיע תלשום עבור היום? עד כמה זה חוקי?
ליאת
23/06/2020 15:53
עבדתי ברשת סופרים מוכרת כ-8 חודשים.

לפני כשבועיים הייתי חייבת לקחת יום חופש כדי להגיש עבודה בלימודים, אחרי שניסיתי למצוא לי מחליף ופתרונות למצב אך ללא הועיל.

הודעתי למנהל שלי שלא אוכל להגיע למשמרת למחרת.
יום למחרת קיבלתי שיחת טלפון מהכוח אדם שבה הודיעו לי " את מפוטרת" בלי מידיי הסברים בלי כלום.

בכל מקרה שלחתי משמרות אך לא נענתי .( לפי 8 חודש שעבדתי שם, מגיעים לי שמונה ימים נוספים לפני פיטורים או לחילופין תשלום עליהם)

לא התקיים לי שימוע אף פעם לפני המקרה ולא עשו לי שיחה לפני פיטורים לא נתנו לי את מספר הימים שחייבים לתת לי לעבוד.

הוציאו אותי עם אפס זכויות .

יש מה לתבוע?

האם זה שווה התעסקות ?

האם חייב לקחת עו"ד או שאוכל לעשות זאת לבד?

(ישלי חברה שסיימה התמחות ותוכל לעזור )
נב. שקיבלו אותי הכניסו אותי דרך הכוח אדם ונאמר לי שאחרי חצי שנה אני הופכת להיות עובדת החברה.

בפועל שפוטרתי הבנתי שאני עדיין עובדת כוח אדם ולא החברה.
עדן
23/06/2020 15:46
מקום העבודה שלי הוציא אותי לחל"ת במרץ כשהתחיל הסגר, המקום חזר לעבוד והחזירו את רוב העובדים, מהמחלקה שלי החזירו את כולם.

קיבלתי מכתב נוסף מהמעסיק להארכת החל"ת בלי צפי לחזרה שלי, אם בכלל.

כמה זמן הם יכולים להחזיק אותי ככה בחל"ת והאם יהיו חייבים בשלב מסויים לפטר אותי ולתת לי פיצויים?

אני לא מעוניינת להתפטר על דעת עצמי ומחכה שיחזירו אותי לעבוד.

אני מניחה שזה שאני בחל"ת עדיין אני נחשבת עובדת בחברה ועדיין החודשים נספרים לי, וגם עליהם אצטרך לקבל פיצוי במידה ואפוטר. האם זה נכון?
עומר
23/06/2020 15:27
שלום

עברתי תאונת עבודה לפני כמעט חודש, שמה שקרה זה שעף לי קפיץ לעין (אני עוסק במכונאות), עקב התאונה העין שלי זזה הצידה ולא הצלחתי לראות בה למשך תקופה של שבועיים, הייתי במיון פעמיים ועד עכשיו לא מצליחים לאבחן בדיוק למה זה קרה, ואמרו שזאת טראומה שהעין זזה והיא תחזור למקום.

נכון לעכשיו היא באמת חזרה למקום, אך הראייה שלי עדיין לא הכי טוב, ואני עדיין רואה לפעמיים כפול, ועדיין ממשיך בבדיקות בבית חולים כי הם לא מוצאים לזה פתרון.
מה שברצוני לשאול הוא אם אני יכול להגיש על כך תאונת עבודה או בכללי האם יש לי משהו לעשות בנידון.

אשמח ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בתחום במידה ויש משהו לעשות בנידון כי אני לא רוצה לעשות את התהליך הזה לבד.

תודה רבה ויום טוב
ענבל
23/06/2020 15:09
אני כרגע בתקופה של חל"ת מרצון אחרי חופשת לידה ואני בהריון נוסף - ההבדל בין הילדים יהיה שנה בדיוק.

רציתי לדעת האם אני זכאית לקבל דמי לידה מביטוח לאומי למרות שלא מתכננת לחזור לעבודה עד הלידה.
ביטוח לאומי לא עונה כבר שבועיים.
אשמח לתשובה או לדרך להשיג את ביטוח לאומי.

תודה
מארי
23/06/2020 14:17
זומנתי לשימוע בתאריך 9.6 בשלישי
יום שני ב 15 הגעתי חמשמרת ועשו לי שיחה
ב18 קיבלתי מכתב שבעקבות השימוע הנוסף הוחלט על סיום
העסקה.
לאחר ארבעה ימים אמרתי להם שאני מעוניינת בחוזה העסקה שלי ובזימון של השימוע השני. הם אמרו שאין
זימון שני כי זה היה המשך שימוע.

התעקשתי שאם במכתב פיטורים רשום אז אני דורשת את הזימון.

יום למחרת קיבלתי זימון שימוע נוסף ב 23.6(היום)
כי השימוע הקודם בטעות לא היה כדין ולכן הפיטורים שלי לא תקפים. זה חוקי כל מה שקורה פה !?
תודה לעונים.
רמי
23/06/2020 09:52
פוטרתי ממקום עבודתי, המעסיק ישלם לי חלף הודעה מוקדמת, האם בזמן הזה אני יכול להתחיל לעבוד במקום אחר?
האם צריך לעשות תיאום מס?
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc