{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (357) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 357 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

ליאור
17/10/2019 17:44
שלום
פוטרתי לאחר שימוע לפני יומיים וביקשתי באופן מפורש מהמנהל הישיר שלי שלא יגלה לאיש על דבר פיטוריי בהתאם לזכותי לפרטיות. היום אני מגלה שהוא גילה למישהי מהצוות, שגילתה גם היא למישהי אחרת מהצוות וכך זה הופך במהירות להיות מידע שעובר לכולם בלי שאני יכול לשלוט בכך. האם זה חוקי לגלות דבר פיטורים של עובד לאנשים אחרים בצוות? אפילו במידה ורואים בכך הצדקה מקצועית, לדוגמה: אני מגלה לעובד אחר בצוות כי העובד פוטר ולכן לא יוכל לעשות כל מיני עבודות חדשות בזמן הקרוב (למרות שגם כאן ניתן רק לחלק את העבודה בהתאם למצב מבלי להגיד את הסיבה לכך).
יש לציין שאני אמור לעבוד בחברה עוד חודש עד ליום עבודתי הסופי.
תודה על תשובתך
ויטה
16/10/2019 15:20
אשמח לדעתכם. לפני כחודשיים נפגעתי ברגל ברחוב בדרכי מהעבודה. מקל חדר לכף רגלי, הגעתי לביקור רופא, ניקו את הפצע ותפרו (לא נעשתה בדיקה האם הרגל נקיה מעצם זר פרט בהסתכלות). במשך כחודש וחצי לאחר הפציעה הגעתי 3 פעמים ל-2 בתי חולים שונים עם תלונה של כאבים עזים ברגל - לאחר בדיקות אולטרסאונד של הרגל עד כף הרגל וסיטי (גוף) לא נמצא דבר ונשלחתי הביתה עם משככי כאבים. לפני כ-3 ימים הגעתי שוב למיון עם תלונה על כאבים ונפיחות ברגל ולאחר רנטגן פשוט ופעולה ניתוחית הוציאו מתוך הרגל עצם מתכתי בגודל 2.5 סמ שהיה ברגל כבר כמעט חודשיים. האם יש כאן עילה לתביעה בגין רשלנות, אובדן ימי עבודה, עוגמת נפש - כאבים עזים שיוכלו להיגמר כבר לפני חודש לפחות? הבנתי שבגלל שזאת תאונת עבודה יש חוקים וכללים קצת אחרים.

אשמח להסבר
רפי
16/10/2019 14:51
הייי אז יש לי שאלה.
העיפו אותי מהעבודה השבוע לאחר שאני נמצא 20 ימים בעבודה עם 3 ימי עבודה בפועל מתוכם קורס של שבוע.
הייתי במרדף אחרי מקום העבודה מספר ימים בשביל להתחיל לעבוד ונאמר לי שצריך למצוא זמן בשבילי לחפיפה וכו', לאחר שאחד מהעובדים שבר את ידו הכניסו אותי לעבודה עם חפיםה של 4 שעות.
אז השבוע הייתי חולה ובמהלך כל הלילה לא ישנתי וכשהרגשתי שאין סיכוי שאוכל להגיע לעבודה התייעצתי עם המוקד של העבודה ונאמר לי לשלוח הודעה לכל הגורמים האחראים וזה מה שעשיתי. כמה שעות לאחר מכן שלחו לי שאין לי מה לחזור יותר למקום העבודה.
יש לי 3 ימי סיקים מיום שני כולל היום וכרגע גם לא עובד אחרי ימי המחלה... האם זה הגיוני שאני מאבד את מקום עבודתי בגלל שהייתי כנה עם עצמי ואיתם הודעתי שאיני מרגיש טוב וגם יש לי אישור מרופא על כך?
טל
16/10/2019 12:43
אני עובדת שנה ראשונה במתנ"ס. אני מקבלת שכר שעתי. שלושה חודשים ראשונים . האם אני אמורה לקבל כסף חלקי לפי החוק של ימי חול המועד או שבתונים?
שאלה שנייה. החברה נותנת כסף עבור נסיעות חופשי חודשי בתוך נתניה לאלו שגרים בנתניה .שזה 128 שקל .אני גרה בחדרה ונוסעת לעבוד בנתניה, האם אני אמורה לקבל כסף עבור עלות חופשי חודשי בין חדרה לנתניה ? שזה יוצא יותר כסף. כי במשכורת הראשונה של אצלם , קיבלתי 128 ש"ח שזה חופשי חודשי בתוך נתניה. המרחק בין הבית שלי לעבודה, הוא 16 ק"מ. אם זה חשוב לדעת.
אשמח לקבל תשובות מפורטות .
תודה ויום טוב .טל
נועה
15/10/2019 13:02
שלום, שאלה קטנה בנושא דיני עבודה. אשמח להתייחסותכם.

מקום עבודה לקח אותי ליום עבודה ארוך (12 שעות) שחלקו עבודה בעמידה בשמש, בשטח עפר מרוחק ולא נגיש בצפון הארץ, ללא שום נק' ממכר.
נאמר לי ביום לפני שיש הרבה מאוד מים בשטח.

תוך כדי יום העבודה התברר שאין מספיק מים. מנהלי הצוות בדיעבד טוענים שהיו די והותר, אך כשאני ביקשתי אמרו לי 'אם זה בשבילך ננסה להשיג', ובמהלך היום יצאו עם רכב וחזרו עם שקית אחת של קרח, בקבוק מים וכמה בקבוקים של שתיה מתוקה.
אני לקראת שעות אחר הצהריים נאלצתי לקחת הפסקה (שגם אותה לא הסכימו לתת לי), כי הסחרחורת לא נתנה לי לעמוד על הרגליים יותר. לא היו מים, לא היה צל ולא היה אכפת לאף אחד.

האם מקום עבודה מחוייב לספק מים לעובדיו?
ספציפית כאשר מדובר במקום כה מרוחק ושאין לעובד אפשרות לדאוג לעצמו?

חשוב לציין שהבאתי עמי מעל ליטר של מים אבל ברור שזה לא הספיק.

תודה מראש.
אוריאל
15/10/2019 12:59
שלום לכולם.
אשתי בהריון בחודש שביעי.
ועקב בדיקות והרגשות רעות לא הגיעה לעבודה כמה ימים בכל חודש ונהוג אצלם מינוס בימי חופש.

חודש שעבר בקבלת המשכורת ראתה שירד מהמשכורת כששאלה למה אמרו שהגיע למיכסת מקסימום של ימי חופשה (מינוס 12) והשאירו את אשתי על מינוס 6
במשכורת של החודש החליטו בעבודה לבטל את ההטבה של מינוס ימי חופש ללא הודעה מראש ואשתי קיבלה משכורת מאד נמוכה (מה גם שאנחנו לאחר מעבר דירה עם המון הוצאות וחלוקה לתשלומים + חודש של חגים)
(כשאשתי שאלה מדוע ביטלו והייתה בהלם אמרה לה האחראית שהיא כן הודיעה לה - מה שלא קרה)

ככל הנראה נצטרך לקחת הלוואה.

הבעיה היותר רצינית זה שזה פוגע מאד בממוצע של המשכורות עבור השכר שמגיע ליולדת מביטוח לאומי

האם מותר למעסיק לפגוע ולהחליט על דעת עצמו לבטל את ההטבה ללא הסכמה.
ואם לא מה ניתן לעשות לאחר שכבר המשכורת הועברה והתלוש יצא?

תודה לעוזרים
מאור
15/10/2019 11:22
שלום רב,
אם מישהי עובדת במקום עבודה, כאשר יש חתימה על הסכם שהעבודה היא במשרה מלאה ופתאום המנהלת שולחת הודעה מאוחר בלילה לפני יום העבודה שהעובדת צריכה להיות בחופש שלושה ימים ועוד ללא הסכמתה למרות שביקשה לעבוד וציינה בפניה שבהסכם נכתב שהיא עובדת במשרה מלאה, המנהלת לא התיחסה וקבעה עובדה שהיא בחופש. האם זה חוקי והאם צריך להיות משולם הימי חופש האלה שנעשו בכפיה?
מה הצעדים המשפטיים שהעובדת יכולה לעשות?
קרן
15/10/2019 11:21
שלום אשמח לברר לגבי שעות הנקה.
הבנתי שרק מי שעובדת 174 שעות זכאית.
הבעיה שאני עובדת בגן ילדים אשר יצא לחופש יזום ב15.8 כך שעבדתי חצי חודש בפועל ושולמו לי שאר הימים מהימים החופשיים שנצברו לזכותי.
שאלתי כזו אם בפועל עבדתי חצי חודש כך שלא הגעתי ל174 שעות ולכן בעלת הגן אמרה שאיני זכאית לתשלום עבור שעות הנקה האם זה חוקי ותקין? הרי לא בשליטתי מתי ללדת ומתיצלחזור לעבודה כך שחזרתי לעבודה באמצע חודש יולי עך שגם בחודש יולי לא הגעתי למכסת השעות...
טיילור
15/10/2019 11:09
עבדתי ללא תלוש כמה חודשים, חודש שעבר עבדתי שבוע ובפתאומיות פוטרתי בעקבות סכסוך עם הבוס, עכשיו הוא דוחה אותי בתשלום, יש לי מה לעשות? או שפשוט אצטרך לחכות כשירצה להביא את המשכורת, אם ירצה? הבנתי שיש לו בעיות כלכליות וגם לעובדים מסויימים הוא לא שילם כשלעובדים אחרים שכן ( מסדר עדיפויות למי לשלם קודם), הוא ידוע כאדם לא ישר וזו לא פעם ראשונה שהוא פועל בצורה הזו, אך מאחר ולא עבדתי על תלוש זה קצת חוסר אונים.

אני צריך עזרה של עורך דין - באיך להתקדם מכאן.
דניאל
15/10/2019 11:01
היי
אני נמצא בחברה שאני עובד בה כבר כמעט שנה וחצי ומתכוון לעזוב בנובמבר
מסתבר שלפי החברה לא מגיע לי כלום ושום דבר מהפיצויים כי אני עוזב בעצמי
מישהו מתוך החברה יעץ לי ״אוף דה רקורד״ להגיד שהחלטתי להשאר ולשלב עבודה ולימודים מה שיגרום לי לתת פחות משמרות. מאחר ולהוריד בשכר שלי הם לא יכולים והמשרה שלי דורשת משרה מלאה לא תהיה להם ברירה אלה לפטר אותי בעצם.
התחלתי בתור מוכר אז בתנאי ההעסקה שלי כתוב שכר מינימום ללא התחייבות במשמרות
מאז קודמתי לניהול השכר והבונוסים כמובן עלו, לא חתמתי על תנאים אחרים אבל כן כתוב לי בתלוש שכר שהקיף המשרה שלי הוא 6 ימים בשבוע
את השכר השעתי לא יכולים להוריד לי השאלה אם כן יכולים להוריד אותי בתפקיד ובעצם גם להוריד את הפרמיית ניהול שלי
דבר שני, הבנתי שהם יכולים לפטר אותי בצורה כזאת שאני בכל זאת לא אקבל פיצויים?

למען הפקוטוקול בתנאי עבודה שלי לא מוזכרת מילה אחת על פיצויים באופן כללי
אביבה
13/10/2019 13:12
שבוע טוב,
ב4 חודשים האחרונים עבדתי כקופאית בסופר..
עשיתי המון שעות נוספות כדי לחסוך ללימודים,
אבל רק לפני כמה ימים גיליתי שלא משלמים שעות נוספות. העבודה היא 6 ימים בשבוע.
האחראית על הכספים טענה שמשלמים שעות נוספות רק במידה ועולים על 200 שעות בחודש, וגם אז לא שעות נוספות כמו בחוק, אלא 125%, וככל שעולות השעות בסה"כ החודשי ככה האחוזים עולים.
האם זה חוקי?
שואל 1
10/10/2019 13:26
שלום רב,
במקום העבודה שלנו התבקשנו לחתום על חוזה עבודה חדש, המחליף את הקיים. בחוזה החדש השכר שלנו מתחלק לשעות בסיס ושעות גלובליות (כ-15% מסך השכר). סה"כ השכר לא השתנה מהחוזה הישן לחדש והתנאים הסוציאליים מופרשים על סך כל השכר (שעות בסיס+גלובליות).
אודה לחוות דעתכם האם מדובר בצעד תקין או שיש פה הרעת תנאים.
בתודה מראש!
ורד
08/10/2019 13:40
1. התחלתי לעבוד לפי שעות באופן חלקי עבור מעסיקה באפריל 2014.
2. התשלום היה לפי שעות אבל היו תקופות בהן הסכמנו על אחוז משרה מסויים ותשלום נטו.
3. בסביבות ספטמבר 2017, מאחר שהתחלתי לעבוד אצל מעסיקה נוספת , שאלתי את המעבידה הראשונה שלי מה פרטי הפנסיה שלי כדי שהמעבידה החדשה שלי תוכל לבצע הפקדות עבורי לפנסיה. התברר שהמעבידה הראשונה שלי בכלל לא פתחה לי קרן פנסיה (לא הייתה לי קרן פנסיה פעילה ב 2014).
4. המעבידה אמרה שהיא תדבר עם הביטוח שלה ותסדר זאת. בהמשך היא אכן פתחה לי קרן פנסיה ומתאריך נובמבר 2017 היא אכן העבירה כספים.
5. מספטמבר 2017 סיכמתי עם המעבידה הראשונה שכר נטו ל40% משרה ומעל שכר נטו עבור העבודה המעבידה אמרה שהיא תדאג לכל הזכויות הסוציאליות.
6. באוגוסט המעבידה הראשונה הודיע לי על פיטוריי , סוף העסקתי - 30 אוגוסט 2019. ומכיוון שמה שהיא אמרה שמגיע לי נראה לי לא סביר, בדקתי את הקרן לגבי פיצויים ופנסיה.
7. מיום פתיחת הפנסיה נעשו תשלומים עובר מעביד, עובד ופיצויים לפי השכר הנטו הנמוך הרגיל (למרות שהיו זמנים בהם אחוזי המשרה היו 100% ) לא משכר הברוטו.
8. ראיתי גם שלא היו הפקדות בגין התקופה שהמעבידה לא שילמה לי כלום במשך 3 וחצי שנים. כששאלתי אותה היא אמרה שהיא משלמת לי גם הפרשת עובד וזה אמור לכסות את הסכומים שהיא לא הפקידה לי בעבר. דבר ראשון, היא מעולם לא ביקשה ממני לשלם את חובה בצורה זו. דבר שני, אני סיכמתי איתה על שכר נטו וכל מה שמעבר לך היא במילא אמורה לשלם כמעסיקה. דבר שלישי, בעצם מתשלום זה גם ירד מס הכנסה. ודבר רביעי, בתלוש מופיע לי כל חודש שמורידים לי פנסיה עובד - סכום יותר גבוה ממה שהיא הפקידה בפועל.
9. המעבידה טוענת שכל חישוב של - הפרשות פנסיה עובד ומעביד וגם הפרשות פיצויים , הוא נעשה לפי שכר נטו ולא שכר ברוטו כיוון שהשכר נטו שלי הוא בעצם גם השכר ברוטו שלי.
10. סכום ההפקדות לפיצויים נמוך בהרבה ממה שלפי חישוב של 8.33% אני אמורה לקבל. אך המעבידה אומרת גם משהו לא הגיוני , היא טוענת שהיא שילמה הפרשות עובד ומעביד לפיצויים ומה שיש בקרן זה מה שמגיע לי. את חלקה בנוסף לפיצויים היא אמורה הייתה לשלם לי לא יאוחר מה 15 ספטמבר. אבל היא לא שילמה לי כלום.
11. שאלתי לגבי פנסיה - מה מגיע לי? איך מחשבים ריבית והצמדה על מה שהיתי מקבלת אם הכספים היו מופקדים? האם אני חייבת בתשלומי עובד לפנסיה לתקופה בה היא לא פתחה לי קרן או האם המעבידה חייבת בכספי המעביד והעובד לתקופה זו (אני למשל אם הייתי מודעת שהנטו שלי יהיה נמוך ממה ששילמה לי בגלל שיש עוד תשלומים שצריכים להתקזז משכר הנטו - או שהייתי מבקשת שכר יותר גבוה או שלא הייתי לוקחת את העבודה? מה מגיע לי מבחינת ריביות? האם מגיע לי גם פיצויי הלנה?
12. לגבי הפיצויים - מה מגיע לי? פיצויי הלנה? ריביות?

תודה מראש אשמח לעזרה
ולד
07/10/2019 07:08
שלום לכולם,

עובד בפיצריה, שנפגע במסגרת עבודתו ושבר אצבע, קיבל חופשת מחלה של מס' שבועות. לאחר חופשת המחלה, זומן לשיחה (שהוקלטה על ידו) בה הובהר כי הבונוסים אותם זכה לקבל במסגרת עבודתו עד כה, בטלים. הדבר כשלעצמו, מפחית באופן משמעותי את השכר החודשי אותו מקבל העובד. בנוסף, הופחתו באופן משמעותי מס' המשמרות השבועיות אליהן הוא משובץ.
מנהלו נדרש להבהרה בנושא בוואטסאפ וענה כי מדובר ב-"החלטה משותפת שמי שזורק/לא משקיע/לא אכפת לו יקבל עדיפות נמוכה משאר העובדים".
1. מה ניתן לעשות בנושא?
2. האם הדבר נחשב להרעת תנאים משמעותית, המאפשרת התפטרות בדין מפוטר, וקבלת פיצויים (העובד לא חתום על סעיף 14 ובעל ותק של 4 שנים)-?
3. האם ניתן לתבוע פיצוי עבור "הפסד המשכורת" שנגרם לו כתוצאה מהפחתת המשמרות השרירותית?

תודה.
נעה
26/09/2019 10:59
אהלן, אשמח לעזרה

עובד קבלן שסיים עבודתו ומגיעים לו פיצויי פיטורין.

לטענת החברה שמעסיקה אותו, הלקוח שאצלו עבד חייב להם מיליונים ולכן הם לא עושים גמר חשבון לכל העובדים שפוטרו.

האם זה חוקי? מרגיש לי שמנצלים אותו (ובטח עוד עובדים במצבו) כי הם יכולים.

אשמח לסיוע מעורך דין להתייעצות.

תודה
אהובה
03/10/2019 21:12
לאחר 15 שנה שעבדתי לפי שעות קבלתי קביעות, מה סכום פיצוי עוגמת נפש שגרמו לי להרגיש עובדת סוג ב'?
היתה אפליה מצד המעביד בעבודות, היו עובדות סוג א' שלא עשו מה שעובדות סוג ב' עשו. לא זכינו במתנות ומופעים שעובדות סוג א' קבלו. התהלכתי בהרגשה של עובדת סוג ב'.
אשמח לקבל תשובה,
אנונימית
26/09/2019 15:39
שלום רב,
לפני שנתיים היה לי מקרה מצער בו הפסדתי קרוב למאה אלף שקלים. פניתי לעורך דין ואחרי שחתמתי איתו וכמה פגישות הוא אמר שהוא צריך לחשב סיכויי הצלחה בהחזרת מירב הסכום ולבסוף ייעץ לי לתבוע X -Y.

לא רציתי לתבוע את אחד הצדדים אבל הוא ייעץ לי שככה יש יותר סיכוי לזכות ובלהחזיר את מירב הכסף שהפסדתי בעקבות הגורמים האלה (אמר שאקבל מינימום 60-70 אחוז חזרה מהתביעה).

קצת יותר משנה הוא מורח אותי, מסנן שיחות ומספר עלילות אלף לילה ולילה על התקדמות התיק (למרות שלא התקדם כלום - רק נשלח מכתב וכמה פגישות "ייעוץ" כביכול)
אני אומרת כביכול מפני שעכשיו אחרי שנה של מריחות ואי עשייה וחוסר התקדמות בתיק הוא טוען שהסיכויים שלי הם מזעריים לקבל כסף מהתביעה ושואל אותי איך אני רוצה להתקדם עם התיק.

זה מאוד מכעיס, מצער ומעציב כי לקחתי הלוואה מאוד גדולה מהבנק כי חשבתי שתוך שנה שנתיים אהיה אחרי התביעה כפי שאמר ושאקבל כבר חלק מהסכום וכמו כן גם שילמתי לו מספר תשלומים על שירותיו למרות שלא עשה דבר מלבד לשלוח מכתב ולסנן אותי רבות (כל פעם בטענה אחרת, כמה פעמים הוא היה בחו"ל, אח"כ הייתה פגרה, אחר כך שוב היה בחו"ל, פעם אחת הוא היה עמוס מדי בבית משפט וכו).

האם ניתן לבקש את הכסף ששילמתי לו בינתיים חזרה ולבקש ממנו לוותר על ייפוי הכוח? הוא יודע שמצבי הכלכלי קשה ועדיין לא מתקדם ועוד חוזר בו ממה שייעץ לי לעשות ועוד אומר שאין לי סיכוי לקבל כסף חזרה.

אובדת עצות, מאוד עצובה ממצבי הכלכלי והתחלתי לקחת כדורים נוגדי דיכאון בשל זאת ומאוכזבת מהעורך דין שהבטיח הרים ולא עושה כלום בדיעבד. כלום. רק שלח מכתב ודיבר הרבה.

איך ניתן לבקש את כספי חזרה מעורך הדין? האם זה אפשרי?

תודה רבה רבה מראש,
אנונימית
אולגה
26/09/2019 13:12
התפטרתי במרץ 2019 לצורך טיפול בתינוק. בחברה עבדתי כמעט 4 שנים. ידעתי שאחרי שאתפטר אצטרך לעשות בחברת ביטוח ריסק זמני כדי לשמור פוליסה שלי בחברת ביטוח בזמן שאני מובטלת. בחברת ביטוח הודיעו לי שניתן לעשות ריסק זמני רק אחרי שאעביר ומעסיק שלי תשלומי פנסיה חסרים ( של חופשת לידה וגם של הארכת חופשת לידה). אחרי מרדף די ארוך אחרי מעסיק הועבר אליי תשלום פיצויים בתחילת יוני , בנוסף נשלח אליי מייל ממעסיק שהוא העביר לחברת ביטוח תשלומי פרמיה חסרים. הייתי רגועה שהכל נסגר עם מול מעסיק ופניתי לחברת ביטוח כדי לסדר ריסק זמני. העברתי כל הטפסים והתברר שלא הועבר שום תשלום פרמיה כבר כמעט שנה ( של תקופת חופשת לידה והארכה שלה) שזה מנוגד לדברי המעסיק שטען שכן העביר תשלום, כולל חלק שלי . אני כבר כמה חודשים רודפת אחרי מעסיק כדי להבין ולמצוא פתרון לתקלה , לקבל אישור אסמכתא וכו' שתשלום כן הועבר , פוליסה שלי כבר סולקה וכבר אי אפשר לעשות ריסק זמני.

אני חסרת אונים, לא יודעת מה לעשות ועם מי לדבר. מעסיק ביקש להתאזר בסבלנות, כבר כמה פעמים הבטיח שישלח לי אישור ואני מחכה ומחכה.

יש טעם לפנות לעורך דין? האם מעסיק עובר על החוק ?
תודה רבה לעונים
מאיה
26/09/2019 12:52
במקום העבודה שלי חסמו את כל המים, קמפוס שלם של מכללה ללא מים. כבר חודשיים לערך עושים פה שיפוצים, קידוחים כל יום, לאורך כל היום. כרגע גם יותר משעה אין מים. ללא התראה מראש, ללא הודעה על מתי יחזירו. אני עובדת פה במשרד, אהיה לבד עד הצהריים. אף אחד לא יודע כלום ואין לי שירותים או מים ורק קודחים לי בראש. למנהל שלי לא מאוד אכפת. יש משהו בחוק או תקנות תנאי העסקה שקשור לעניין?

עדכנו אותנו עכשיו שזה בגלל פיצוץ של צינור ראשי, רשלנות של אחד העובדים לא יודעים מתי יתוקן
ויקי
26/09/2019 11:42
עובדת חודשיים בחדר כושר, בחברה גדולה,
שבוע שעבר הגשתי מכתב התפטרות עם תוקף של לפני שבוע, כשהגשתי את המכתב המנהל שכנע אותי להשאר לעבוד עוד שבוע כי אין לו עובדים.
את המכתב הוא שמר אצלו,
הייתי אמורה להשאר לעבוד עד יום חמישי ( מחר )
אתמול המנהל ניסה לגרום לי לשאר עוד רבע שעה לאחר שעות העבודה שלי, לאחר שלא הסכמתי דיבר אליי בזלזול ובמשפטים של " כל דבר סיפור איתך לא ראיתי כזה דבר בחיים קצת גמישות לא תזיק" (מוכח בהודעות) כי לא רציתי להשאר אחרי זמן המשמרת שלי.
עקב זה החלטתי שאני לא ממשיכה את העבודה יותר ולא הגעתי למחרת ( גם אמרתי לו את זה) .
למחרת חולקו מתנות לחג - שאני כעובדת הייתי אמורה גם לקבל .
היום , המנהל שלח הודעה רשמית בקבוצה על הפסקת עבודתי ( למרות שלא שלח לי הודעה על כך באישי ) והסיר אותי מקבוצות העבודה.
שאלותיי-

- האם על פי החוק אני אמורה גם לקבל את המתנה לכבוד ראש השנה? ( קראתי משהו שכל מי שעובד בחברה באותו זמן מחוייב לקבל אחרת זו אפליה)

- האם זה נחשב שהתפטרתי/פוטרתי?
סלבה
26/09/2019 10:55
אבא לי עבר תאונת עבודה לפני כחודש מהרמת משקל בעבודה ועקב זה יש לו 4 פריצות.
הוא אמור לצאת לפנסיה בעוד כחצי שנה אבל כנראה שלא יוכל או שזה יהיה מסוכן לו.
השאלה היא האם אני חייב/רצוי עו"ד? מול איזה גורמים צריך לעבוד (הבנתי שצריך להתנהל מול ביטוח לאומי וביטוח פרטי)?
מה אנחנו צריכים לעשות לטובת כל העניין?
אביבה משלי
25/09/2019 11:29
טרם הוגשו דיווחי מעסיקי ב"ז. זה מה שרושמים לי שאני בודקת לגבי מענק מה זה אומר ?
המעסיק אומר שהעביר ב5/5/19 את הטופס
דיאנה
25/09/2019 10:44
לבן זוגי לא נכנסה החודש משכורת כלל (של חצי חודש) בטענה שבחודש -פברואר- בטעות הכניסו לו משכורת של עובד אחר ולכן קיזזו לו אתזה עכשיו (בגלל שעבד חצי חודש אז יצאה משכורת נמוכה וקיזזו את הכול למרות שלא יכול להיות שמשכורת של חצי חודש תהיה שוות ערך למשכורת של חודש שלם של עבודה בפברואר של העובד השני) בתלוש המשכורת כתוב משהו שקשור למילואים למרות שיש לו פטור ממילואים וכשהוא דורש מסמך בכתב שכתוב בו מדוע לא שילמו לו משכורת מעבירים אותו ממנהל למנהל ושבועיים שאין לו תשובה. בנוסף הוא דיבר עם אותו עובד שכביכול לא שילמו לו והבחור אמר שלא היה דבר כזה ואם היו מחסירים לו סכום כזה הוא היה עושה בלגן. השאלה שלי היא האם דבר כזה בכלל חוקי ומה ניתן לעשות (הוא תיכנן על הכסף הזה מן הסתם) אציין בנוסף שלא היה לו מושג בכלל מהדבר הזה לא עידכנו אותו בשום דבר כזה.

תודה.
עדי לוי
25/09/2019 10:42
עזרתכם!
עבדתי בתור משרת סטודנט, במהלך העבדה ילדתי ויצאתי לחופשת לידה. לאחר 3 חודשים הציעו לי לחזור (אני כבר לא סטודנטית אבל הם לא יכולים לפטר אותי בגלל הלידה..) לאחר מכן עדכנתי שאני חוזרת לעבודה עד לסיום התקופה של משרת הסטודנט. (כ 3 חודשים) חמתי התחייבה לשמור לי על הילד אך לצערי היא חלתה ולא יכולה לדאוג לו. דבר זה גרם לי להעדר מהעבודה.. פנו אלי מהעבודה וביקשו ממני לשלוח להם במייל האם אני חוזרת, לא הספקתי לענות להם כי עברתי תאונת דרכים.
ואתמול קיבלתי מייל מהעבודה שאם אני לא מעדכנת על חזרתי עד יום ד הם מפסיקים את העסקתי. ורואים את זה כפיטורים שלי. (כי לא הודעתי)
רציתי לשאול:
א- האם זה חוקי לפטר אותי ולאמר שאני התפטרתי כי לא עדכני אותם?
ב- סיבת אי הגעתי לעבודה היא כי אין לי מי שימור על התינוק (בן 4 חודשים) ולא הצלחתי למצוא מסגרת מתאימה לתינוק.
תודה רבה
מיכל
25/09/2019 10:41
היום נמסר לי ממקום העבודה הקודם שלי ששילמו לי בטעות יותר ממה שהם היום צריכים והם מבקשים ממני כ1600 ש"ח.

במקום העבודה לא שילמו לי כחוק בשבעות שבת. זאת אומרת לא קיבלתי שעות שבת+שעות נוספות אלא רק את התעריף הגבוה מביניהם.

רציתי לדעת אם אני יכולה לדרוש שעד שהם לא יחזירו לי רטרו אקטיבית את כל השעות נוספות שהם חייבים לי אני יכולה להגיד להם שאני לא מתכוונת להחזיר להם את הכסף.

"תמורת עבודה בשעות נוספות במהלך המנוחה השבועית, זכאים העובדים גם לגמול שעות נוספות, דהיינו: 175% לפחות משכרו הרגיל בעד 2 השעות הנוספות הראשונות באותו יום עבודה, ובעד כל שעה נוספת שלאחריהן - 200% מהשכר הרגיל." בעוד שאנחנו קיבלנו רק 150% על שעות שבת.(ציטוט מהאתר של משרד העבודה והרווחה)
נירית
25/09/2019 10:38
שלום. אשמח לעזרתכם. אמי מוכרת בביטוח לאומי עם 100 אחוז דרגת אובדן כושר עבודה ומקבלת גם קצבה מהראל (ביטוח פרטי). ניסינו לתבוע את קרן הפנסיה בה עבדה עד לפני כשנתיים, אך לא הצלחנו. אמי עבדה כמטפלת בקשישים וחלתה בשחמת הכבד ודלקת פרקים. הפסיקה לעבוד כי מרבית הפעולות הפיזיות שביצעה בעבר (כמו למשל לסחוט סמרטוט) כבר בלתי אפשריות עבורה. חברת הפנסיה הודיעה שבגלל שלא הלכה לרופא תעסוקתי ולא קיבלה 90 יום מחלה, היא נדחית על הסף. אמי לא הוציאה מחלה כי באמת שלא ידעה שזה הנוהל, היא יצאה לחל"ת של שנה בסופה התפטרה כי הרגישה שהעבודה לא הולמת את מצבה הבריאותי (והיא חסרת השכלה/ מיומנויות במחשב כך שאינה יכולה לעבוד במקצוע אחר). אשמח לדעת האם יש פה אפשרות לקבלת קצבה דרך הפנסיה או שזה אבוד. חשוב לציין כי המשכנו לשלם ריסק גם לאחר עזיבתה. תיכף ימלאו 3 שנים מהאירוע המזכה ויהיה מאוחר מדי.

אשמח לתשובה של עורך דין מנוסה לגבי הזכויות שלי.
טניה
25/09/2019 10:37
עברתי לידה שקטה בשבוע 26. קיבלתי את מלוא הזכויות מביטוח לאומי.

חזרתי לעבודה אחרי חופשת לידה וביקשתי לוודא כי מעודכן אצלי שעת הורות / שעת הנקה.

תחילה נאמר לי כי איני זכאית היות ואין עובר חי. לאחר דין ודברים מסרו כי בדקו וזה נתון לשיקול המעביד. החברה עדכנה אותי כי אקבל חודש שעת הורות. האם אכן כך? או זכאית למלוא שעות ההורות ?

אצין כי אני בחברה כשלוש וחצי שנים ועובדת משרה מלאה כשמונה וחצי שעות ביום.תודה מראש.
תהילה
25/09/2019 09:25
היי אני בת 19 ועבדתי במסעדה שהיא חלק מרשת אבל אצל זכיין.
עבדתי במשך כמעט שלושה חודשים ושילמו לנו במזומן כל יום כחלק מחוק הטיפים (משהו כזה).
על כל משמרת הורידו לנו 22% בטענה שזה לפנסיה ,אפילו ביקשו ממנו להגיד לאיזה חברת פנסיה אנחנו רוצים שזה יכנס ..
לאחר שעזבתי את העבודה בדקתי מול חברת הפנסיה ולא הכניסו לי לשם כלום.
שדיברתי עם המנהלת חשבונות של המסעדה היא אמרה שזה בטיפולה ויכנס בקרוב,זה לא קרה ופניתי אליה שוב אחרי דין ודברים היא אמרה שהם בכלל לא חייבים לשלם לנו פנסיה וזה מטוב ליבם וכששאלתי אז למה הם לוקחים 22% כל משמרת היא טוענת שזה לפי חוק אבל בכל מקרה תכניס את הכסף בחודש הבא..
עבר עוד חודש ושוב ללא כל שינוי שפניתי אליה היא אמרה פתאום שאני מתחת לגיל 21 ואני לא אמורה בכלל לקבל תשלום כזה ושזה לא יקרה פשוט..
השאלה שלי היא אם מותר להם בכלל לקחת כל משמרת 22% מהסכום היומי?(מדובר בימים של 300 /400 שקל)
האם לא מגיע לנו העובדים באמת פנסיה כל עוד אנחנו מתחת לגיל 21?
ואם היא אמרה שהיא תעביר את הכסף וכל הזמן טענה שזה כסף שיגיע אלינו ופתאום היא חוזרת בה ואומרת שלא זה בסדר? אחרי שהבטיחה שהכסף יגיע אפילו אם הוא לא מגיע לנו על פי חוק?
תודה רבה מראש.
אהוד
25/09/2019 10:35
היי תהילה, חובת הפרשה לפנסיה חלה, לגבי עובדות, החל מגיל 20 ואילך. מעסיק יכול להפריש (בהסכמת העובדת), גם לפני גיל 20, אך בשום פנים ואופן הוא אינו יכול לנכות מהשכר סכומים בטענה של ביצוע הפרשה, ולהשאיר אותם בידיו.

בנוסף, היקף ההפרשה על חשבון העובד (דהיינו, זה שמנוכה ממשכורתו) עומד על 6% בלבד (השאר, כ- 12.5% אמור להיות על חשבון המעסיק, ולא לרדת משכרו של העובד), כך שנראה שגם בעניין זה, המעסיק פעל שלא כדין.
גבי
25/09/2019 09:31
נכנסתי לעבוד בחברת פרסום קטנה כרגפיקאי
הגדרת העבודה שלי בחוזה היא גרפיקאי שעובד מ 9-18 והתשלום הוא 7000₪ לחודש
למעשה , מבקשים ממני לעשות בריף, אסטרטגיה ללקוח, פייסבוק עריכת סרטוני וידאו
והעהבוס גם כן יכול להתקשר אליי בה20.00 בערב ובימי שישי, ולתת לי עבודה לעשות.
מכיון שאני עומד לחתום על חוזה איתם רציתי לשאןל איך אני מבקש בצורה מנומסת העלאת שכר לאור העבודה בפועל שאני עושה לעומת מה שכתוב בחוזה?
תודה
יעקב
25/09/2019 09:30
היי,
מה היחס כלפי עובד שהעתיק את מקום מגוריו למקום אחר שרחוק כ25 ק''מ ממקום העבודה?
בעבודה הנוכחית המעסיק היה משלם לי דמי נסיעות על סך עשרה שקלים ביום, הודעתי לו שאני עובר דירה והוא אמר לי שהוא לא מוכן לשלם לי נסיעות, משמע שככל הנראה לא אמשיך לעבוד במקום העבודה.
האם במצב כזה אני זכאי לדמי אבטלה? למרות היותי סטודנט שעובד במקום העבודה במשרה מלאה מזה כ3 שנים? האם אני צריך להגיש מכתב התפטרות, או שהמעסיק אמור לפטר אותי במצב כזה? איך אני אמור להתנהל מול ביטוח לאומי לאחר תום תקופה העסקה, והאם להצהיר על עצם היותי סטודנט? כי הבנתי שסטודנטים לא זכאים לדמי אבטלה או דמי ביטוח לאומי.
מור
23/09/2019 12:41
שלום,

בעלי עבד בחברה X כאשר הודיעו לבעלי בתאריך 09.09.19 שעושים לו שימוע באותו היום לפיטורין ויש לו אפשרות לדחות ולהביא נציג- בשימוע מצויין כי הפיטורין עקב צמצום כח אדם ובעלי יפסיק את עבודתו ב30.09.19.

בנוסף חשוב לציין כי מקום העבודה העסיק קבלן שיבנה לו אתר לאחר שעשה שימוע לבעלי.

אתמול ב22.09.19 הודיע מנכ,ל החברה לבעלי כי מסיים ממחר את עבודתו על חשבון ימי החופש שלו ככה שבפועל באמת מפטר את בעלי רק ב30.09.19,

חשוב מאוד לציין כי לבעלי בדיוק הסתיים חצי שנה ומחודש הבא היה צריך לשלם לו פנסיה ובנוסף בעלי אמר לו שהוא לא מוכן שזה יהיה על חשבון ימי החופש שלו וזה לא משהו שהודיעו לו מראש שמאלצים אותו לצאת לימי חופש,

אנו הורים ל3 ילדים משכירים דירה ויש גנים פרטיים צהרונים שאנו מחויבים להם.

האם הדרך שהמנכ"ל ביצע זאת היא חוקית?

הא מותר לו להחליט להוציא את בעלי לימי חופש על חשבונו, בנוסף בעלי הקליט את שיחתם ואמר לו במילים מאוד ברורות כי מאלצים אותו לצאת לחופש מאי רצונו.

אשמח לעזרתכם בנושא ובמידה ויהיו שאלות נוספות אשמח לענות...
אורי
25/09/2019 09:28
בעלך זכאי להודעה מוקדמת ולא ניתן לחפוף בינה לבין ימי החופשה. זו כנראה תקלה אחת. בעניין הזה לא ברור מתי קיבל בעלך את החלטת הפיטורים.

תקלה שנייה אפשרית היא בהליכי הפיטורים - שימוע באותו יום שמודיעים על השימוע אינו תקין ויכול להיות שיש בעיות נוספות.

אציין כי התקלות האלו יביאו לכל היותר לכך שתקבלו עוד כסף (ומאחר ולא מדובר בתקופה ארוכה של עבודה - כנראה שלא הרבה כסף).

לכן לבעלך כדאי בעיקר להשקיע במציאת עבודה אחרת.
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc