{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (363) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 363 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

מרי
05/12/2021 18:34
עובדת שעבדה 23 שעות במהלך 7 ימים האם אני מחוייבת לשלם לה נסיעות ?
למרות שלא סוכם על תשלום ולא דובר בכלל על הנושא
סלבה
05/12/2021 14:13
אם העובד במשך חודש עבודתו עשה שעות מלאות של משרתו וגם היה בשיק מחלה,נגיד שבוע.האם מעביד חייב לשלם לעובד גם שיק מחלה?
‫צביקה
05/12/2021 12:44
לפני 3 חודשים פרשתי לגמלאות וסוכם כל שמגיע לי.
היום, אני חוזר לעבוד באותה עבודה, אצל אותו מעסיק, לבקשתו.
מה מעמדי מבחינה חוקית?
אלינה
03/12/2021 01:11
אני מקבלת קצבת נכות מעבודה בעקבות הדבקות בקורונה ותופעות שנשארו לאחר ההחלמה.
כרגע אני בחופשת לידה סובלת עדיין מהתסמינים שלאחר ההחלמה ואף חלה החמרה קלה המתבטאת בעיקר בתשישות ועייפות קיצונית, בשל כך איני יכולה לחזור לעבודה בתום חופשת הלידה וזקוקה להארכה. האם מגיע לי דרך הביטוח לאומי?
רוני
02/12/2021 17:52
שלום
רציתי לשאול, ברצוני לעשות פירסינג באיזור הפנים. אני עובד בחברה שמוכרת מוצרי פארם מזה 5 שנים. יש קוד לבוש שעליו אנו חתומים בעת התקבלות לעבודה, שמתאר את את סוג הלבוש אך אינו מפרט על פירסינג וכו׳.
האם המעסיק יכול לדרוש שאוריד אותו ? ובמידה ואסרב מה ניתן לעשות מבחינה משפטית?
אודה לתשובה. תודה
עטר
01/12/2021 22:45
המעסיק שלי לא מוכן לתת לי לצאת ללימודים פעמיים בשבוע אומר שלא מגיע לי כי אני עובדת פחות טוב וכאשר עדכנתי אותו שלא אגיע אמר שמבחינתו זה חיסור לכל דבר למרות שלא נתן סיבה מוצדקת למה לא מאשר
האם מותר לא לאסור עלי לצאת ללימודים ?
אורה
01/12/2021 20:44
אם אני עובדת שעתי והייתי בחופש מחלה ראשון עד שישי כמה ימי מחלה אני אמורה לקבל , כלומר האם שישי נחשב?
ישראל
30/11/2021 23:49
שלום וברכה!
אשתי עובדת במשרד החינוך בתור מורה מקצועית לאנגלית ב 69 % משרה שהם 25 ש"ש כ 7-9 שעות מתוכם הם חינוך מיוחד, ואחרי כל ההוספות של תוספת מינימום ומעונות היא מגיעה בברוטו ל 4990 בערך, שמעתי שזה לא הגיוני והיא אמורה לקבל הרבה יותר, יכול להיות שיש פה טעות?
יש לציין שהיא עם תעודת הוראה ובכיר, ולקראת סיום התואר ועובדת באופק חדש
יבגני
29/11/2021 21:13
היי לכלם אשמח לעזרה
עובדה בחברה גדולה מעסיק לא שילם לי במשך 5 שנים שעות נוספות .
לאחר בירור המסיק הסכים לשלם לי שעות חסרות לי .
עכשיו השאלה איך הוא אמור להחזיר לי את הסכום שחסר לי ?
שאני לא אפגע על הטעות שעשו לי
תודה
אנונימית
29/11/2021 14:50
אני עובדת בחברה גדולה כבר למעלה מעשור.
לפני כ-3 שנים היה גל פיטורין ענק בחברה בה אני עובדת. כל מי שהיה בצוות פוטר כולל המנהל. לימים הגיעה מנהלת חדשה שגם היא התפטרה אחרי שנה וחצי. ואז בשיא הקורונה כשהיינו באחד הסגרים הגיעה בוסית שהיתה ממוקמת בארה״ב ודרשה מאיתנו לעבוד 24/7 לא היה שישי שבת וגם לא יום כיפור וכו׳ וכו׳ מיותר לציין שכל חברי הצוות התרעמו ולבסוף גם התפטרו.
איך שהוא צלחתי גם את המשבר הזה ונשארתי. אבל בין לבין הבנתי שאני צריכה לחפש לעצמי משרה אחרת.
היות והילדים שלי קטנים יחסית דחיתי את החיפוש. לפני כמה חודשים הקימו יחידה עסקית חדשה בארגון בהודו. היחידה הזו אמורה להחליף תפקידים טכניים רבים בארגון. כרגע אני חופפת מספר עובדים בהודו. והתחלתי בחיפוש מחודש.
אלא שאחרי שנים רבות בהן הייתי בארגון שהיה לי כבית אני לא מצליחה לעבור את מחסום ראיון העבודה ומרגישה שלא מצליחה לשווק את עצמי כראוי.
וגרוע מכך לא בטוחה מה אני רוצה לעשות? ולאיזה ארגון ללכת?
רעיונות מה עושים במצב כזה ואיך ממשיכים מכאן הלאה? עם מי אפשר להתייעץ ולא במחיר מופרז?
אלינה
29/11/2021 08:02
אמא שלי חגגה 62 באוקטובר והייתה אמורה לצאת לפנסיה. ביולי השנה היא שברה את היד בבית ומאז היא בחופשת מחלה. המעסיק שולח אותה לרופא תעסוקתי, בטענה שעד גיל 64 ביא יכולה לקבל אובדן כושר עבודה.
הרופא התעסוקתי בשבוע הבא ומקום העבודה עדיין לא סיפק לה טופס שבו כתוב הגדרות התפקיד שלה מטעם המפעל.
האם מקום העבודה יכול להחליט על דעת עצמו לשלוח אותה לרופא תעסוקתי למרות שמבחינת הגיל גם ככה הייתה אמורה לצאת לפנסיה?
במידה ולא יספקו את טופס הגדרות התפקיד שלה בזמן האם ניתן לתבוע אותם?
ניק
28/11/2021 21:16
היי
אני עובדת בדואר ישראל 28 שנה מתוכם 17 שנה בתור גזבר/ספק זה תפקידי שזכיתי בו במכרז .. בשנים האחרונות עובר תהפוכות של התייעלות ובהסכמים החדשים שנחתמו הבנתי שאפשר לנייד עובד מהתפקיד שלו למקומות שצריך עזרה
בתפקיד שלי כיום כגזברית ירדה העבודה והתענה של המעסיק שכבר לא מתאים להחזיק משרה מלאה בגזברות חילקו לי תמשרה לשעה ביום בגזברות ושאר המשרה יושבת לקבל קהל ועוד מודדים אותי בזמן ובכמות לקוחות שאני באשנב. וגם במכירות ומאיימים שאם אני לא יגיע ליעד של מכירות ועמידה בזמן המתנה נמוך של שירות לקהל
יכולים לפטר אותי אחרי 30 שנות ותק לפטר??? הם איבדו את זה לגמריי
ועוד טוענים שאת יושבת באשנב את אשנבאית ואת חייבת למכור את הגובהה רף מכירות שקבעו לי .מה עלי לעשות בנידון איפה הזכויות שלי .. ועכשיו אני מוזמנת לשיחה כי אני לא מקבלת מספיק כמות אנשים במשמרת מלאה
כבר הפכתי לאשנבאית מין המניין התפקיד שלי בתקן כגיזברית פשוט כבר לא נחשב יותר פשוט לא להאמין איך הלבישו עליי שני תפקידים במשרה אחת מה עליי לעשות
משה
28/11/2021 10:40
שבוע טוב
רציתי לשאול שאלה אם אפשר
אנחנו קבוצה של בעלי משאיות שהם חברות בעמ. שרוצים להתאגד או להקים גוף יצוגי . רציתי לדעת אם זה אפשרי חוקית ואם כן איך מבצעים את זה
מריה ז.
26/11/2021 16:45
נגמרו לי ימי המחלה, המעסיק מאפשר עד 10 ימי מחלה שליליים, יצאתי למחלה ארוכה ואז לחל"ת. כרגע המעסיק הודיע שיש לי חוב על ימי המחלה שלי וזאת על 16 ימי מחלה ששולמו ביתר.
האם זה חוקי?
רמת גן
אולגה
25/11/2021 13:56
מעביד עיקב פרעון של קרן השתלמות חודשיים מעבר לתאריך הבקשה ( קרן נזילה ). הסיבה היא טעות שעשו בעבר - לא באשמתי . האם קיים חוק פיצוי על התקופה הזאת ?
תודה
צביקה
25/11/2021 08:42
לעובד יש אישור רפואי המבטא חוסר יכולת לביצוע העבודה במקום עבודתו הנוכחי אחרי אירוע רפואי ובשל כך נאלץ המעסיק לפטר אותו לאלתר ללא אפשרות לממש את ימי ההודעה המוקדמת ( להמשיך לעבוד ) כמו במקרה של פיטורים כאשר העובד כן יכול לעבוד .

האם במצב שנוצר זכאי העובד לקבל את דמי ההודעה המוקדמת היות ונקלע למצב העל כורחו
אנונימי
24/11/2021 16:29
משרת אבטחה ממשלתית (עובד מדינה).
בהתאם לחוזה ההעסקה אני מחוייב לפתוח אופציות שבועיות הכוללות 2 משמרות בוקר, משמרת צהריים ומשמרת לילה וסך כולל של 9 אופציות.
המעסיק החליט בשל בעיית כוח אדם לשבץ אותי במשמרות ואופציות שלא פתחתי בסידור העבודה.
האם קיימת לי חובה להגיע אל המשמרות?
האם קיימת סכנה להעסקתי במידה ואחליט שכך?
יולנדה
23/11/2021 11:45
שלום רב,
ברצוני לברר לגבי התפטרות אחרי שהמעביד הוציא אותי לחל"ת פעמיים (מרס עד יוני 2020 ומספטמבר 2020 עד יוני 2021), וחזרתי לעבודה ע"פ בקשת המעביד במצב דחוק, לתפקיד אחר ל- 5 חודשים ועקב העתקת מקום עבודה החודש לעיר אחרת (כ-35 ק"מ) שמהווה לגבי קושי והרעת תנאים להגעה למקום החדש (ממקום עבודה שבעיר מגורי שהגעה אליה ניתן ברגל לעיר שמצריך ממני הגעה ב 3 אוטובוסים או ברכב פרטי), ולתפקיד שכבר מאויש ע"י עובדים חדשים (בחודש האחרון רק הדרכתי ונעשה חפיפה לעובדים החדשים). כרגע לאחר הודעה מוקדמת של חודש (עובדת בחברה מ2016) המעביד לא מוכן להוציא מכתב פיטורין ועל כן אני נאלצת להתפטר. ברצוני לציין גם שהנני בת 60 שנתיים לגיל פרישה וגם לזכותי עוד ניצול של דמי אבטלה של 88 יום לשנת 2021 (שאותם כנראה אפסיד בנוסף לפיצויי הפיטורין). האם יש בחוק משהו לבי התפטרות בדין מפוטר למצבי הנוכחי זה. אשמח לייעוץ והכוונה. בתודה מראש יולנדה
אודליה
23/11/2021 09:10
שלום,
פוטרתי ממקום עבודתי לאחר שנתיים. אני מעוניינת לנצל את הזכאות שלי לדמי אבטלה. מילאתי את כל הטפסים הנדרשים והתקבלה הודעה מביטוח לאומי שנדרש ממני לשלוח מסמך בשם - אי מתן הודעה מוקדמת.
פניתי למעסיק אך נאמר לי שאין להם טופס כזה ואולי זהו מסמך שאני צריכה להמציא ולשלוח למעסיק לחתימה.
איפה ניתן להמציא מסמך כזה? למי פונים?
הדר
22/11/2021 10:02
היי, התפטרתי מהעבודה לאחר החופשת לידה שכן מקום העבודה שלי מרוחק מהבית (28 קמ), עליי לעבוד 7 וחצי שעות ביום,אבל יש לי שעה וחצי נסיעה לכל כיוון ככה ששעות העבודה אינן מתאימות לשעות של מסגרת של גן. האם יש לי סיכוי לקבל דמי אבטלה ללא תקופת המתנה? תודה!
שמואל
21/11/2021 22:01
האם לאיש המחשבים בחברה מותר להיכנס ללא רשות למחשב שבו עובד אחר משתמש, על מנת לבדוק אם הותקנו בה תוכנות אסורות (אבטחת מידע וכו')? והאם מותר לו לצלם את מסך המחשב אם מצא תוכנה שהותקנה ללא אישור, כדי להעביר את התלונה על כך הלאה?

האם יש טענה לפגיעה בפרטיות?
רלי
21/11/2021 21:41
עובדת כשליחה על רכב בחברת שליחויות כבר שנה וחצי.לפני 5 חודשים עברתי תאונת עבודה ונפגעתי בכל הצד הימני של הגב. הגשתי תביעה לביטוח לאומי ישבתי בחופשת מחלה כחודשיים וחצי.(ממתינה לוועדה רפואית).בביקור אצל האורתופד לאחר חודשיים במחלה המליץ הרופא לנסות לחזור בהדרגה לעבודתי. דברתי עם המעסיק שלי והסברתי לו ש אורתופד ממליץ לחזור בהדרגה והוא הסכים בתנאי שאקבע תור לרופא תעסוקתי ולפי קביעתו נוכל להמשיך בעבודה או לא. במהלך החודש הראשון לחזרתי לעבודה ניתנו לי משלוחים קלים שלא ממש השפיעו עלי לרעה וחודש אחרי נאלצתי לקחת משלוחים מעט יותר כבדים שדוב גרמו לי לכאבי תופת בגב העליון והתחתון ונאלצתי שוב לשבת כמה ימים בבית. לפני שבועיים היתה לי הבדיקה אצל הרופא התעסוקתי מבריקה פיזית של הרופא התעסוקתי ועיון בתיק הרפואי החליט הרופא התעסוקתי שאני לא יכולה להמשיך בעבודתי בכלל.
העברתי את המכתב למעסיק וביקשתי מימנו מיכתב פיטורין והוא אמר לי שהוא יהיה מוכן לשחרר לי מיכתב רק בתנאי שאני יכתוב לו מכתב התפטרות.לפני שביקשתי את המיכתב כמובן ששאלתי את הרופא התעסוקתי מה אני אמורה לעשות לאחר הגשת המכתב שלו למעסיק והוא אמר לי במפורש שהמעסיק צריך לתת לי מכתב פיטורים שאיתו אני אמורה לגשת ללשכת תעסוקה על מנת שיוכלו למצוא לי עבודה שמתאימה להגבלות שלי.
נכון להיום 10 ימים מיום המכתב של הרופא התעסוקתי ועד עכשיו המעסיק שלי לא מוכן למסור לי את המכתב ללא מכתב מצידי על זה שאני מתפטרת.
יש לציין שלא אני זו שבחרה להתפטר מהעבודה אלה אילוץ מרופא תעסוקתי שאני לא כשירה לעבודה הזו בכלל.
העם המעסיק חייב לתת לי את המיכתב פיטורים או שאני חייבת לכתוב מכתב התפטרות על מנת לקבל את המכתב פיטורין ? אודה מראש על תשובה שאדע מה לעשות.
העם במידה ואגש עם המכתב של הרופא תעסוקתי לביטוח לאומי להודיע שהמעסיק לא מוכן למסור לי מכתב כי אני לא מוכנה להתפטר תהיה לזה השלכה מסויימת?
שוב תודה מראש.רלי נקש.
אסתי
21/11/2021 10:56
אני בהריון בשבוע 31+3.
אם קיבלתי המלצה מרופאת נשים לצאת לשמירת הריון בגין סוכרת הריון (מטופלת בזריקות אינסולין) וכל מה שמסביב לכך, הרופאה מילאתה את הטופס של ביטוח לאומי. בנוסף, גם רופא תעסוקתי המליץ על שמירת הריון כיוון שהעבודה נחשבת כמסכנת אותי ואת העובר.
עכשיו נשאר החלק של המעסיק איתו היחסים לא בדיוק הכי טובים ויכול להיות שיעשה כל דבר על מנת להשאיר אותי בעבודה ולא להסכים לשמירת הריון...
אז אם המעסיק מציע לי עבודה חלופית, אין טעם בשליחת הטפסים לשמירת הריון ?
תודה
לילך
21/11/2021 08:29
פיטרו אותי במהלך הריון בידיעה שאני בהריון כי לא מצאו לי תפקיד מתאים הוצע תפקיד אחד שפיזית לא יכולתי לבצע, הציגו כנטישה כי בזמן שהייתי אמורה לחזור לעבודה למרות שלא היה לי כל תפקיד לחזור אליו הייתי עם אבי ז"ל באשפוז לאחר שעבר אירוע מוחי.

משאבי אנוש של החברה ידעו על המצב של אבי , יש לי הודעות שבהם אני מעדכנת ולא מקבלת שום מענה. כוח האדם שהפנה אותי למקום העבודה יצר איתי קשר כשבוע לאחר ששוחחה איתי נציגת משאבי האנוש של החברה, שלא הפסיקה ללחוץ עליי ולהגיד לי שאין לי זמן ושאני חייבת להחליט האם אני מבצעת את המשרה שפיזית אני לא מסוגלת לבצע או שאני צריכה להחליט אם זה מתאים לי - בגדול הציעה לי או להסכים לתפקיד או להתפטר.

הוסבר כי אני לא יכולה לבצע את התפקיד שהציעו לי ושאני צריכה עבודה אבל לא משהו שלא אעמוד בו ושיפגע בי יותר .

גם מחלה שנשלחה למנהל הישיר שלי לאחר עדכון מצבי לא שולמה בזמן וזה היה רק לאחר רדיפה בלתי פוסקת אחר חברת כוח האדם בטענה שבכלל לא קיבלו את המסמכים והם נשלחו אליהם מספר פעמים על ידי.

מבקשת לדעת האם ניתן לעשות משהו בנושא לבד או באמצעות עורך דין -תודה מראש על העזרה.
רזיה פרנקל
20/11/2021 09:47
אני עבדתי והופרשו לי כספים למבטחים החדשה פנסייה צוברת. לאחר מכן עברתי לעבוד במקום שהופרש לי ל9נסיה תקציבית למעלה מ 20 שנה אני יוצאת עתה לפנסיה ורציתי לברר לפי מה נקבעת המשכורת הקובעת לפנסיה של הפנסיה הוותיקה, בהתייחס לפסק דין קורניצקי?
איילה
18/11/2021 15:01
אני מורה מתקנת ומקום עבודתי לא רוצה להכניס אותי למצבת ולא לתת לי שעות הוראה שזה אומר שאני לא יכולה לצבור שעות לגמולים ולא לקבל על התואר ראשון וזה מאוד מתסכל אותי
האם יש משהו לעשות בעניין?
נחמה לאה גולדברג
18/11/2021 10:22
אם עבדתי רק 3 חודשים מלאים לפני הלידה שלי, האם אני מקבלת לפחות חופשת לידה חלקית?
אביה
16/11/2021 18:21
האם אקבל דמי אבטלה אם אתפטר מאחת העבודות (האינטנסיבית מבינהן) ואמשיך לעבוד במשרה חלקית בעבודה השניה (שתי העבודות במרחק רב מאוד מביתי)? אם כן? במשך כמה זמן אקבל אבטלה אם כרגע ביתי בת חצי שנה?
האם חל"ת יותר טוב במקרה הזה?
תודה!
סופיה
16/11/2021 17:25
שלום רב,
ילדתי לפני כחודשיים והתפטרתי במהלך חופשת הלידה.

ראיתי במספר מקומות ברשת, כגון אתרי עורכי דין, שכיום (בניגוד לעבר) ישנה האפשרות לחפיפה בין 90 ימי ההמתנה לבין ימי חופשת הלידה.
כאשר פניתי לביטוח לאומי בשתי פניות שונות בנושא זה, קיבלתי 2 תשובות סותרות. באחת רשמו שיש חפיפה ובשניה שלא.
האם ישנו מידע עדכני ומהימן בנושא?
תודה רבה!
אסתר
16/11/2021 10:30
במידה והייתה העסקה רק יום אחד ובוצע פיטורין ללא שימוע שייך לתבוע את המעסיק?
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc