{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (337) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 337 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

17/01/2019 08:58
עבודה חדשה מחודש יולי
אני עובדת סוציאלית במקצועי עובדת בחברה פרטית. מיום חמישי הילד בן שנה עם שילשולים לא פוסקים אין לי מישהו אחר שישמור עליו. אני פשוט בהלם ממקום העבודה עזבו שמשלמים רק מהיום השני וזה רק חלק מהיום אבל שממש עושים לי פרצופים על זה שהוא חולה. אני בהלם שזה משרד של נשים וזו ההתייחסות. המנהלת שואלה אותי אם בעלי או אמא שלי יכולים להשאר איתו כאילו זאת עבודה של חיים ומוות ואף אחד לא יכול לגבות אותי?! ואם זו הייתה אופציה אז הייתי חוזרת לעבודה. עצוב שבשנת 2019 אין תמיכה אמיתית לאמהות וגם הזכויות מחלה ממש בתחתית.
17/01/2019 08:57
בסוף אוקטובר ובהמלצת הרופאה במרפאה להריון בסיכון גבוה, יצאתי לשמירת הריון בבית בשבוע 33+
הגשתי את כל הטפסים והאישורים הרופאים לביטוח לאומי, באמצע נובמבר התבקשתי להוסיף מסמכים וחיכיתי לתשובה מהם .

ב-21.12 בשעה טובה ילדתי והגשתי טפסים לדמי לידה.
תשובה על שמירת הריון עד היום לא קיבלתי, חיובית או שלילית.

השבוע קבלתי תשובה בנוגע לדמי הלידה.

החישוב שלהם הוא מסוף אוקטובר שהפסקתי לעבוד.
האם זה משנה משהו שלפי החישוב הנ״ל חופשת הלידה מסתיימת בפברואר למרות שעל פי תאריך הלידה היא תסתיים באמצע אפריל?

איך ניתן לטפל. בטעות שכזאת ?

תודה מראש
17/01/2019 08:48
שלום

שואלת עבור חברה ברשותכם,

היא עובדת במשרד כ6 שנים, לפני כחודש הודיעה לבוס שלה שעליה לעבור ניתוח (שנדחה מספר שנים אך לא היה ניתן לדחותו יותר), היא הודיעה 3 שבועות מראש ברגע שידעה את התאריך המדוייק.כשהודיעה לבוס הוא לא אהב את זה וביקש ממנה לדחות , היא התייעצה עם המנתח שאמר בפירוש שלא ניתן לדחות מעבר לתאריך בתחילת ינואר. מרגע ההודעה על הניתוח הבוס פנה אליה בצורה מזלזלת ואמר לה בפירוש שזה ייפגע בה, יפגע בקידום שלה ובבונוס, הקניט אותה על אופן הניהול שלה וכו'.

לאחר הניתוח הומלץ לה לנוח בבית במשך שבועיים ולכן הודיעה כי לוקחת חופשת מחלה, הבוס שלח לה משימות לטיפול למייל האישי בזמן המחלה וביקש שתטפל בהן. בנוסף לפני הניתוח היא דאגה לסגור פינות בכל מה שצריך וקיבלה שיחה מהבוס שמאוד לא מרוצה מכך ושהפילה עליו הכל ( היא ביררה את התלונות הספציפיות שאמר שעלו מהעובדים מול העובדים והתברר שהבוס סילף דברים שהם לא אמרו כלל) כרגע לאוק כל זאת היא פגועה מאוד וחושבת להתפטר, האם זה חוקי כל ההתנהלות הזו? האם יש מקום לפנות לבי"ד לענייני עבודה ויוכלו לסייע לה באיזה עניין שקשור לפיטורי בכל הנוגע לזכויות המגיעות לה עפ"י חוק?

אציין שטרם ההודעה לניתוח, הקשר בינה לבין הבוס היה טוב, היא אוהבת מאוד את מקום עבודתה ולולא כל האירועים שהתרחשו כלפיה לאחרונה לא הייתה שוקלת להתפטר.

תודה רבה מראש
תג נכה
17/01/2019 08:41
בוקר טוב

מקווה שיש לכם עורכי דין שיוכלו לענות לשאלה הבאה:

אבא שלי אדם נכה עקב פריצת דיסק חמורה
-נכות רפואית 44% ודרגת אי כושר 75% אך ללא תג נכה.
השאלה שלי היא האם פטור לאגרת רישוי רכב מגיעה לאדם עם תג נכה בלבד?
ושאלה נוספת האם האחוזים שיש לאבי מספיקים להוצאת תו נכה?
תודה לכל העוזרים.
17/01/2019 08:40
גיליתי שבחברה שבה אני עובד, מוענקת לנשים הטבה על סך 2000 שקלים בחודש מרגע חזרתן למשרד אחרי חופשת לידה ועד שנתיים מיום הלידה. להורים חדשים גברים לא מוענקת אותה ההטבה. על פניו נדמה לי שיש פה אפליה פסולה.

אשמח לשמוע מה דעתכם לגבי הנושא.. תודה!
איחורים
16/01/2019 08:39
האם עובד שמאחר קבוע ניתן להשעות מיום עבודה?
ענף המתכת
17/01/2019 08:33
שלום בטי

המונח השעיה מהעבודה בעייתי ולא מקובל לפי חוקי העבודה. ניתן לפטר עובד או להעסיק אותו. במקרה של השעייה יש לשלם לעובד שכר עבודה מלא.

בהצלחה
15/01/2019 15:37
שלום,
אני עובדת כמרצה בבית ספר להנדסאים גדול ומוכר. יש לי חצי משרה - 10 שעות שבועיות שהיא גלובלית ועליה כל התנאים כולל תשלום חופש מחלה מהיום הראשון ויתר השעות אני עושה אפקטיבי, כלומר תשלום לפי שעה. אני עובדת בימי א, ב, ג, ה,ו. חליתי ונעדרתי מהעבודה מיום ו עד ליום ו כולל והבאתי כמובן חופש מחלה מלא על כל הימים משישי עד שישי. המכללה לא מוכנה לשלם מלבד על יום ג שהוא חצי משרה 10 שעות. האם זה חוקי?
17/01/2019 08:32
שלום ענת

ככל ויש לך ימי מחלה צבורים התנהלת המכללה אינה חוקית בעליל.

בהצלחה
פנסיה
16/01/2019 17:53
שאלה נוספת..
לפני שפוטרתי מהעבודה, אחרי חצי שנה שהיו אמורים להפקיד לי פנסיה בפועל ירד לי כסף כל חודש לפנסיה אבל לא באמת הפקידו לי את הכסף לפנסיה, לא הייתה לי פנסיה ולא החתימו אותי על שום טופס.
אחרי כמה חודשים אני עשיתי לעצמי את הפנסיה בעזרת סוכנת שאני מצאתי בעצמי. הפסיקו להוריד לי פנסיה מהתלוש במשך חודשיים בערך, ואחרי חודשיים הורידו לי במכה כמעט 1000 שקל בלי לשאול אותי או להתייעץ.
בפועל הפנסיה עדיין לא הופקדה , ובמשך כל התקופה הזו אני והסוכנת שלי שולחות הודעות ומבקשות שיפקידו את הכסף לפנסיה.
בסופו של דבר אני פוטרתי ועדיין לא הופקדו הכספים אחרי חודש וחצי בערך שאני כבר לא עובדת במקום עבודה הזה, הרואה חשבון שלהם קורא לי לקחת את המשכורת האחרונה ומסביר לי בפגישה שהפקידו את כל הכסף!
חייבת לציין שאני לא יודעת אם הופקד כל הכסף, והפקידו את הכסף באיחור של 8 חודשים.
השאלה שלי, האם יש מה לעשות בנידון? האם אני יכולה לתבוע על זה? איך אני יודעת שהפקידו את כל הכסף? ( הסוכנת לא בארץ והמזכירה שלה לא נותת לי כל כך מענה לנושא )
אשמח לתשובה תודה.
RE: פנסיה
17/01/2019 08:31
בוקר טוב

יש לבדוק לפני הכל האם בקרן הפנסיה שלך אכן הופקדו הכספים. אם הכספים טרם הופקדו יש לפנות לעורך דין ולהוציא למעסיק מכתב דרישה בטרם הגשת תביעה משפטית.

בהצלחה
16/01/2019 20:28
שלום.ב9/01/19 קיבלתי מכתב פיטורין.במכתב רשום שבהמשך לשיחת השימוע לפני פיטורין שנערכה בתאריך 11.12.18 נבקש להודיע על סיום עבודתך בחברה.סיום עבודתך וסיום יחסי עובד מעביד נקבע ליום 09.01.19.בשכר חודש ינואר 2019 ישולם לך גמר חשבון כולל תשלום עבור ימי ההודעה מראש על פי חוק.מכתב פיטורין חתם מנהל כספים.ובשיחה איתו נאמר לי שלמחרד אני לא צריכה להגיע לעבודה ויכולה לפנות כבר ללשכת התעסוקה לקבלת אבטלה.למחרד ליתר ביטחון רשמתי בווטסאפ למנהל כספים ולמנכ"ל חברה שלנו שלפי מכתב פיטורין שאני קיבלתי יחסים בין עובד למעביד נגמרו וסיום עבודה נקבע ליום 9/01/19 ואני לא צריכה להגיע לעבודה ובמשכורת של חודש ינואר ישלמו לי גמר חשבון כולל ימי הודעה מוקדמת.ממנהל כספים קיבלתי תשובה שאני לא צריכה כבר להגיע לעבודה ,ממנכ"ל קיבלתי תשובה שאני כן צריכה להגיע לעבודה וביום ראשון נודיע לי על זמן חפיפה.תשובות שונות.פניתי לבירור למנכ"ל של חברת האם שלנו "מה אני אמורה לעשות?".טרם קיבלתי שום תגובה.מה באמת על פי מחוק וגם מה שרשום במכתב אני אמורה לעשות???
17/01/2019 08:24
שלום אלכסיס

עליך להגיע לעבודה בתקופת ההודעה המוקדמת על מנת למנוע מצב שבו יקוזז משכרך סכום השווה לשכרך בימי ההודעה המוקדמת. הוראת המנכ"ל מחייבת אותך במצב הדברים.

בהצלחה
16/01/2019 20:46
שלום,
קיבלתי בקיץ 2018 דמי הבראה.
בסוף שנת 2018 העסק בו עבדתי נסגר.
האם מגיעים לי דמי הבראה חלקיים עבור ההמשך?
אציין שהתחלת העבודה שלי בעסק היא ב-1 באפריל 2011.
תודה
17/01/2019 08:22
שלום רועי

ככל וקיבלת דמי הבראה עבור כל שנת עבודה ובקיץ 2018 קיבלת דמי הבראה עבור שנת 2018 אין כל בעיה.

בהצלחה
16/01/2019 20:46
שואלת בשביל חברה.
עבדה שנה בעבודה במעון הייתה בחופשת לידה ואינה רוצה לחזור לעבוד אלה רוצה להתפטר לטובת גידול הילד . שאלתי היא האם היא מתפטרת לטובת גידול הילד המעסיק חייב להביא לה מכתב פיטורים?
17/01/2019 08:13
שלום דנה

יש באתר זה כתבה מפורטת המסבירה על אופן מימוש הזכות להתפטר לצורך טיפול בילד ומומלץ שתקראי אותה. בגדול, את זאת שנותנת למעסיק מכתב התפטרות במצב הדברים, כאשר לאור ההתפטרות לטיפול בילד עומדות לך מלוא הזכויות של עובדת שפוטרה.

בהצלחה
15/01/2019 11:50
עבדתי במקום עבודה מהתאריך מרץ 2016 ליולי 2018.
כשביקרתי בביטוח לאומי כדי להסדיר חוב שהיה לי בנוגע להעסקות שבאו לאחר מכן, הסתבר לי שיש לי חוב מיולי 2016 שכתוב אצלם שלא הייתי מועסקת בו או שילמתי לביטוח לאומי.
הבאתי את תלוש המשכורת של יולי 2016 כדי להוכיח שעבדתי, והפקידה הראתה לי על הנייר בדיוק איפה רשום שמקום העבודה לא דיווח עלי או הפריש לי ביטוח לאומי באותו החודש. ואני חד משמעית עבדתי ויש לי מספיק הוכחות.

מקום העבודה הזה כבר שחק אותי, איחר בתשלום פיצויי פיטורים, איחר בהפרשת הפנסיה, ועכשיו זה. אני יודעת שכל מה שאני צריכה זה להשיג מהם אישור שעבדתי אצלם, אבל אני גם יודעת שההתנהלות שלהם כושלת ושהדברים האלה לא חוקיים בעליל- ועל הגב שלי, מפני שנכון לכרגע אני שילמתי את הקנס על אותו החודש בו לא דיווחו עליי.

בגלל שאישית כבר נמאס לי הייתי רוצה לעשות עם זה משהו. בית דין לעבודה? תביעה? מה עושים במצב כזה?
מקום העבודה הזה גם לא מקום קטן או פרטי.

ממש אודה לכל עצה!
16/01/2019 14:53
שלום אופיר

אכן, זה בדיוק הזמן הנכון לפנות ולשכור עורך דין שייצג אותך מול המעסיק וידאג למיצוי הזכויות שלך.

בהצלחה
15/01/2019 11:49
היי,
אני עובדת בחברת אשראי גדולה
לפניי חודשיים בני הוכר בביטוח לאומי עם 100 אחוז נכות
כמובן שיש לזה בחוק הקלות - כמו לצאת לטיפולים בבני בתשלום.

במהלך החודשיים האלה הייתי בניוד באגף אחר בחברה, ובחודשיים האחרונים הגיעה מנהלת חדשה (כלבה רצינית בלשון המעטה) שהחליטה שלא מתאים לה שאני עובדת 20 אחוז פחות שעות מקבלת על זה כסף ועומדת ביעדים, לאורך כל החודשיים האלה שבמהלכם עברתי גם הפלה והייתי חלשה נפשית - היא התעללה בי השפילה אותי ולא העריכה לדקה.

הגעתי למצב שאני כבר בכוח קמה מהמיטה והולכת לעבודה, בקיצור היא הלכה לחקור איך אפשר להיפטר ממני (ברמה המקצועית היה לי ידע ויכולות ספצ בזמני המוקצב) ובחוזה הם הכניסו סעיף של ניוד זמני- חזרתי למוקד הישן שלי כנציגה ולה כנראה לא הספיק והלכה ופתחה תלונה נגדי מול צוות מהימנות בחברה.
במסגרת תפקידי יצאתי לפגישות בשטח (הגדרת התפקיד שלי לצאת ליום שלם שטח מרוכז) אך אני יצאתי ל5 פגישות ממוקדות של עסקים שאני התנהלתי מולם טלפונית וכתוצאה מכך הגעתי בבוקר החתמתי כרטיס ויצאתי לשטח ומשם הביתה וביצעתי החתמה ידנית.
אותה מנהלת שפתחה את התלונה (שאני כבר לא תחת הניהול שלה, אקט התנקלותי לא מוסבר)

התקשרה אל הסוכנים (השיחות מוקלטות) וממש מנסה לדובב אותם להגיד שלא הייתי מדובר בתאריכים 3 חודשים רטרו אחורה לא באמת אני זוכרת האם זה ימים שיצאתי לשטח או לטיפול בבני (ואז אני מבצעת החתמה ידנית על השעות )

קיבלתי מכתב שימוע הזוי ביותר מדובר סהכ ב 3 חצאי ימים שאין תשובה ודאית מחמת הספק, אממה בחודש / חודשיים הקרובים צפוי להכנס מענק של 5 ספרות שאם אפוטר לא אקבל.

האם ללא יצוג אני יכולה לדרוש את המענק? האם חוקי להגיד להם שאפנה לכלי התקשורת ובעצם אסביר איך חברה כל כך גדולה מעיפה עובדת בצורה משפילה כי לא מתאים להם זמן הטיפול בבני שעוד לא פוגע בי פיננסית?

יש לציין שרק בעוד 5 חודשים יש לי קביעות אני שם 3 שנים וחודש.
16/01/2019 14:52
שלום ספיר

כפי שציינת בתחילה, את באמת צריכה עורך דין על מנת לטפל במקרה המתואר. לא ניתן לפתור את הנושא מעל גבי פורום אינטרנטי ובמידע חסר. פני בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין המתמחה בדיני עבודה.

בהצלחה
15/01/2019 11:23
אני עובדת במקום פחות משנה ורוצה להתפטר.
ע״פ חוק ההודעה המוקדמת מחייבת יום על כל חודש ומעל חצי שנה 2.5 לכל חודש.
המעסיק טוען שהוא החתים על חוזה שמחייב אותי להשאר עד שימצא מחליפה תוך זמן סביר (אין הגדרה לכך) או ״עד תום הרבעון בתנאי שהבקשה לסיום העבודה הוגשה בשבועיים הראשונים של הרבעון״

הוא יכול להחליט לרשום מה שבא לו בחוזה למרות שע״פ חוק זה אחרת?

תודה לעונים
16/01/2019 14:51
שלום מריאנה

הוראות החוק לגבי הודעה מוקדמת גוברות על חוזה העבודה במקרה המתואר.

בהצלחה
15/01/2019 11:21
בוקר טוב

שאלה שצריכה תשובה של עורך דין מומחה בתחום חוקי העבודה ברשותכם.

עבדתי במקום עבודה עד ה 15 לחודש עם שעות עהודה נוספות ואני מבקשת את התלוש משכורת שלי ונם טוענים שהם לא ראו כזאת

המשכורת הנמוכה שקיבלתי עבור הימים האלה מעלה בי חדש שהורידו לי הורדות לא תקינות כדי לתת לי משכורת קטנה

מה ניתן לעשות?
16/01/2019 14:50
שלום מרים

חלה חובה חוקית על המעסיק למסור תלוש משכורת לכל אחת ואחד מעובדיו. יש כתבה מפורטת בנושא זה באתר - קראי אותה.

בהצלחה
15/01/2019 11:17
זקוקה להתייעצות מעו"ד שמבין בעבודה בשירות המדינה
במידה ומנהל משפיל עובד מול כל העובדים
מדבר אליו לא יפה, נוזף בו שלא כצדק ובכל הזדמנות מאיים עליו לסילוק או מקניט אותו
מכפיש את שמו בשירות המדינה (הרגשה כללית של התאכזרות מכוונת)
האם יש אפשרות לאותו עובד לבקש העברה מבלי ששמו הטוב יפגע מאותו מנהל?
האם יש הליכים מסויימים שהעובד צריך לעשות לפני בקשת העברת תפקיד?
חשוב לציין שהעובד נהנה מתפקידו אך לא יכול יותר לעבוד תחת המנהל הנוכחי
16/01/2019 14:49
שלום טל

אף עובד לא צריך לסבול מהתעמרות במקום העבודה. במצב הדברים המתואר על דיך מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי פרטני ולבדוק את המקרה לעומק.

בהצלחה
15/01/2019 11:16
אשמח להתייעצות .
בשכר גלובלי האם הגיוני שלא עובדים לפי תקן מסוים של שעות ?
אם השכר הגלובלי הוא 5.5 האם הגיוני שחישוב השעות בחודש זה מספר ימי עבודה (לא כולל שישי ) כפול מספר שעות (9 שעות יומיות ) ?
וזה התקן החודשי ככה שאין בפועל שעות נוספות ?
אשמח לתשובה תודה לעונים
16/01/2019 14:48
שלום סיון

חוזה העבודה שלך אמור לציין בדיוק את הימים והשעות בהם עליך לעבוד.

בהצלחה
15/01/2019 11:14
עשיתי לפני שנתיים בערך החזר מס בחברת ניוקום פיננסיים ,הסתבר שלא מגיע לי החזר , ואז הם עשו לבעלי החזר מס וראו שהגיע ורק אחרי שנה קיבלנו את הכסף. אף אחד מהחברה לא טרח לעדכן אותי שמגיע לבעלי החזר מס ולי לא מגיע , ואז הגיע השוס פתאום משום מקום הם שולחים עיקול לחשבון שלי בטענה שאני חייבת להם כסף , לא הבנתי איך אני חייבת ואז מסתבר שיש החזרים לבעלי ושהוא קיבל אותם והכל טוב , אוקיי החלטתי לשלם להם את השכר טירחה עבור העבודה "הנפלאה" שלהם ובכדי שלא יעקלו לי באמת את החשבון ( רשמו לי בהודעת וואטספ שיש לי עד יום ראשון בשעה 18:30 להסדיר את החוב ולא החשבון שלי יעוקל ). שילמתי כמו גדולה כבר ב9 בבוקר כשקיבלתי את ההודעה שלהם , ואז לאחר שלוש שעות הם חייבו אותי שוב בכרטיס אשראי , אני כבר שוע וחצי מבקשת לבטל את החיוב הנוסף והמענה היחידי שלהם זה בבוואטספ וכל יום הם רושמים לי סיבה אחרת ובתכלס עדיין לא זיכו אותי מה אני עושה? האם ניתן לתבוע אותם ? לעשות משהו ?? אין מענה בחברה חוץ מוואטספ אין עם מי לדבר. האם אני יכולה להגיש תלונה במשטרה על גניבה ?
16/01/2019 14:48
שלום אנג'ל

שאלתך אינה קשורה לנושא דיני עבודה אלא למישור האזרחי - קחי עורך דין שיעזור לך להתמודד מול החברה.

בהצלחה
15/01/2019 11:12
שלום
הסיפור כזה.
מעסיק לא שילם שכר, לא תלושים, לא חוזה.
הוגשה תביעה שבסוף אחרי כל המסירות ניתן פס"ד בהעדר הגנה. עכשיו ב10 ימים שקיבל להגיב הוציא מכתב לבהמ"ש שהוא בפשיטת רגל כמה חודשים לפני הגשת התביעה ומבקש למחוק את הבעלים מהתביעה. ואילו החברה (תבעתי את החברה ואת הבעלים) בהליכי פשיטת רגל, יש לי שבועים להגיב.

יש מה לעשות?

בהמ"ש פסק לזכותי סכום של מעל 31000₪
16/01/2019 14:47
שלום מוטי

יש להגיש תביעת חוב לכונס הנכסים שמונה לחברה - מוטב לשכור עורך דין לצורך כך.

בהצלחה
15/01/2019 11:10
שאלה מסקרנת,
חמי עובד בתור דפס בבית דפוס

לפני מספר ימים קיבל מכתב מחברת מגדל (ביטוח מנהלים)
כי המעסיק אינו העביר להם כספים מספר חודשים.

למחרת התברר שרוב העובדים קיבלו מכתב זהה.

הבעלים (בעל הבית)
חולה ולא הגיע לעבודה.

כטיעון נגד הוא טען שמברר את הנושא,

מה קורה כאן?
ומה אפשר לעשות?
היות ומהתלוש מנוכה החלק של הביטוח מנהלים.
16/01/2019 14:46
שלום מיכאל

יש לפנות אל המעסיק בכתב בלבד ולדרוש ממנו להפקיד מיידית את כל התשלומים החסרים. אם לא יעשה כן, יש לפנות לעורך דין שיטפל במיצוי הזכויות של העובדים.

בהצלחה
15/01/2019 11:10
היי אשמח לעזרה וקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין מטעמכם.

אני 7 חודשים אחרי לידה של תאומים.

לפני ההריון עבדתי במקום שעובד במשמרות של בוקר/ערב (עד 22:00 ויותר בלילה).

בשיחה עם המנהלת צויין בפניי שאם ארצה לחזור לעבודה זה יהיה משמרות ערב משהו שכמובן לא יכול להתאים לי כי בעלי נכה ולא יכול לטפל בילדים, מהסיבה הזאת אני מתכננת להתפטר לצורך טיפול בילד.

השאלה היא

א. האם זה חוקי לבקש ממני לעבוד רק משמרות ערב (אין משרת אם במקום אבל הייתי עובדת הרבה משמרות בוקר לפניי)?

וב. האם למרות זאת אצטרך לחכות 90 יום לחתום אבטלה? או שזה נחשב גם סיבה מוצדקת ואוכל לחתום ישר?

תודה לעוזרים
16/01/2019 14:45
שלום מאי

החוק מחייב את המעסיק לקלוט אותך לעבודה לאחר חופשת לידה באותה מסגרת משרה ובאותם תנאים כמו שהועסקת בהם בטרם צאתך לחופשת הלידה.

תמיד אפשר לנסות ולקצר / לבטל את 90 ימי ההמתנה לדמי אבטלה.

בהצלחה
15/01/2019 11:05
התחלתי לעבוד לאחרונה בחברה קטנה. המעסיק רוצה שאחתום על הסכם קנס עזיבה, שאם אני עוזבת בתוך שנה אני משלמת סכום כסף משמעותי. בנוסף סיכמנו שבשלושת החודשים הראשונים השכר יהיה נמוך יחסית ואח''כ נערוך דיון שכר.

הבעיה היא שאם אני לא אהיה מרוצה מההעלאה שהוא ירצה לתת בתום שלושה חודשים, לא ממש תהיה לי את האופציה לעזוב ואני אאלץ לקבל כל משכורת שהוא יקבע.

באיזה אופן אתם ממליצים לי להתנות את ההסכם ככה שאני לא אכנס למצב הזה?
תודה.
16/01/2019 14:41
שלום אחינעם

אין שום סיבה לחתום על סעיף כזה. מחקי את הסעיף מהחוזה ונהלי משא ומתן מול המעסיק בנושא.

בהצלחה
16/01/2019 13:56
שלום, אשמח לקבל תשובה לגבי תשלום דמי מחלה.
חופש מחלה הועבר למעסיק בזמן ולמרות זאת דמי המחלה לא חושבו ולא נכנסו לחישוב המשכורת.
לטענת המעסיק כיוון שכל חישובי השכר כבר נסגרו החודש, רק בחודש הבא יתקבלו דמי המחלה.
האם תקין? ומה ניתן לעשות על מנת לקבל את הכסף הזה עוד החודש?
16/01/2019 13:54
שלום
קיבלתי זימון לשימוע בהודעת וואצאפ ביום חמישי, שימוע בראשון בערב.
בראשון בבוקר הוקדם השימוע ל10:00, שוב בהודעת וואצאפ.
עדיין לא קיבלתי את תוצאות השימוע, כנראה אקבל את התשובה אחרי שבועיים לפחות מהשימוע.
התנהלות תקינה של החברה?
עילה לתביעה?
תודה
16/01/2019 13:51
אני עובדת כמלצרית במסעדה, ההסכם בינינו בתחילת העבודה היה שאקבל 32 שח לשעה, אם עברתי עם הטיפים הוא לא משלם על היום הזה אך אם לא עברתי הוא משלים לי. עכשיו במשכורת הראשונה לעבודתי הבנתי שהוא לא משלם נסיעות. כשדיברתי איתו ואמרתי לו שעל פי חוק הוא חייב לשלם נסיעות אמר שיוריד לי את השכר למינימום וממה שנשאר יפריש לנסיעות. האם זה חוקי? מה באפשרותי לעשות? אציין שחופשי חודשי לעבודה עולה 400 שקל וכל מקום עבודה אחר שילם לי על נסיעות כחוק.
16/01/2019 13:48
החל"ד שלי הסתיימה ב28.12.18
למקום העבודה הזה בוודאות לא אחזור. משכורת לא משתלמת כדי לצאת מהבית ולשים 3 קטנות במעון + ילד בגן מועצה.

מה היתרונות/חסרונות להתפטר עכשיו ממש, או לחכות עוד קצת ולהתפטר.. - התלבטות בגלל הוותק. ביולי יהיה לי וותק של 3 שנים. אם זה יתן לי משהו לחכות עם ההתפטרות...

והאם יש איזה שלב שהעבודה יכולה לפטר אותי וכך אאבד את זכויותיי?
16/01/2019 09:47
היי

אני חיילת ועבדתי בעבודה שלושה חודשים חצי משרה, התפטרתי יומיים לפני משמרת, הוחזר לי ימי חופש לפי חצי משרה ונקנסתי על 3 ימי עבודה מלאים לפי משרה מלאה על אי התרעה מוקדמת, זה חוקי?

אם לפי שלושה חודשי עבודה של משרה מלאה אני אמורה להודיע על יום בחודש אני לפי חצי משרה אני לא אמורה להודיע יום וחצי לפני כמו איך שמחשבים לי גם ימי עבודה על חצי משרה? כביכול חצי יום על חודש?

כל זה למרות שניסיתי להגיע עם המנהלת להסדר ולא הברזתי ממשמרת , היו לי שני משמרות באותו שבוע וביקשתי להגיע לאחת ולשמחה אם אפשרי לעשות משהו כי הייתה לי התלמדות, היא אמרה שתעדכן אותי ולא עדכנה ושקיבלתי את התלוש ראיתי, בנוסף גם ישלי יום עבודה מחודש ינואר זה אומר שזה גם לא החודש האחרון שעבדתי זה אפשרי לקזז לי ככה אחרי שאני אמורה לקבל עוד משכורת?
16/01/2019 09:45
שלום,
החברה בה אני מועסקת הודיעה לנו כי הם מפסיקים את עבודתנו בפברואר הקרוב וכי המוקד עומד להיסגר עקב כך שהמכרז שלה מול החברה לה אנו נותנים שירותים עומד להסתיים.
היות ולא ידעו אם יזכו בשנית במכרז או לא במעמד ריאיון העבודה ולאחר ההעסקה - לא שיקפו זאת.
בהתאם לכך החתימו אותי על חוזה עם סעיף התחייבות לחצי שנה.

היות והם אלו שלא יכולים לעמוד בהתחייבות של ההעסקה שלי למשך חצי שנה (הותק שלי עומד על 3 וחצי חודשים בערך )
הם משאירים אותי במצב בעייתי, היות ובמידה ואני מוצאת עבודה ואני עוזבת הם ייגבו ממני את הקנס על סעיף ההתחייבות

האם הם יכולים לעשות את זה?
16/01/2019 09:44
שלום,

אני עובדת שכירה קצת מעל חודש בפעוטון קיבוצי.

לפני שבוע אושפזתי בבית חולים בעקבות מחלה ונתנו לי חופש מחלה עד אתמול. היום האחראית על הגן ביטלה לי משמרת וביקשה ממני להגיע לשיחה ובשיחה פיטרה אותי. ללא שימוע וללא הודעה מוקדמת של יום אחד על פי החוק.

בפיטורים היא לא נתנה לי סיבה מספקת לכך שמפטרים אותי( ללא בעיות משמעת, ללא איחורים, לא עשתה לי אפילו שיחת אזהרה אחת לפני המחלה) האם חוקי בגלל שאני עובדת רק חודש לפטר בעקבות מחלה?
16/01/2019 09:19
שלום

אני בתור חד הורית מקבלת הבטחת הכנסה
החודש הזה הם לא שילמו לי כי הגשתי את תלוש המשכורת ב10 לחודש. הלכתי לפקידה בסניף והיא אמרה שתוך כמה ימים תכנס הקצבה והם מתנצלים על העיכוב. יחד עם זאת אני עדיין לא רואה שזכאות שלי מחודשת.

התקשרתי לביטוח לאומי והם אמרו שתבעיה כזאת לוקחת שבועיים לפחות.ואני בינתיים בלי כסף בכלל.

אני מיואשת לגמרי מהם. מה עושים במצב כזה ולמה הפקידה בסניף אמרה משהו אחר לגמרי?
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים | חייג/י: 072-334-2000 © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי, במידע חסר ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין!
ccccc