{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights | עמוד 5
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (360) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 360 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

ג.מ
10/05/2020 14:41
אני עובדת במקום עבודה חצי שנה, נמצאת בהריון חודש רביעי. הוציאו אותי לחלת מה15.3 יש לי ילד קטן בן שנה וחצי שחזר לגן ברוטציה, היום המנהלת התקשרה והציעה לחזור למקום עבודה (לפי החוזה אני אמורה לעבוד 5.5 שעות, חמישה ימים בשבוע)

הסברתי להם שאני לא יכולה, מכיוון שאין איפה להשאיר את הילד ביומים הנותרים, והצעתי לעבוד יותר שעות בימים שכן אגיע,על מנת לסגור על הפער.

המנכל ענה כי הוא מבקש לחזור על פי החוזה עבודה או לחילופין להשאר בתקופת חל"ת. (אופציה לעבוד מהבית לא קיימת מבחינתם)

השאלה שלי, האם הם יכולים לפטר אותי?

ומה זה אומר מבחינתי להשאר בחלת, נשאר לי ארבעה חודשים אבטלה עפ"י מידע של ביטוח לאומי - מה ההשלכות של זה?

מרגישה אבודה, אודה לעזרה.
לידר
10/05/2020 14:38
שלום רב,

אבי פוטר בגיל 71, המעסיק הפריש לו תגמולים ופיצויים לביטוח מנהלים משנת 1990 (בהסכם בינהם) עוד לפני חובותיו מחוק פנסיה חובה. ברצוני לדעת האם היה עליו להמשיך להפריש לו גם לאחר שהפוליסה (מסוג מעורב) הסתיימה והפכה למסולקת (בשנת 2014 שהגיע לגיל 65) עכב תחילתו של חוק הפנסיה חובה שהחל ב2008?

כיום שאבי פוטר הוא ביקש את הפיצויים ששייכים לו והמעסיק טוען שמה שנצבר בקופה זה הסכום שמגיע לו למרות שהוא לא צבר במשך כל השנים שעבד אצלו (42 שנים).

אודה לדעה של עורך דין מומחה בנושא.
איתי
10/05/2020 14:10
שלום

הועסקתי במשרד ממשלתי בחוזה לשנתיים, מרגע התחלתי ביקשתי לקבל את חוזה העבודה מספר פעמים אך קיבלתי אותו רק לאחר תשעה חודשים, כל העניין מתועד במיילים, שאלתי היא האם יש סיבה לתביעה?
קראתי שאם תוך 30 יום לא קיבלתי את החוזה אני יכול לתבוע ללא כל הוכחת נזק.
יש לציין שהסתיימו השנתיים של החוזה לאחרונה.
ולא תבעתי עד עכשיו
מה הסיכוים שבית משפט יפסוק לטובתי בעניין?

תודה
ציקה
10/05/2020 13:56
היי
הוצע לבעלי רילוקיישן ומחכים לחידוש הטיסות/ פתיחת מדינות כדי לצאת לדרך...
בנתיים נתתי למקום עבודתי הודעה מוקדמת של חודש וחצי מעל התקופה שדורשת החוק כי היחסים טובים (עובדת מעל 6 שנים) ובהמשך הוציא גם מכתב התפטרות
אני בתחילה של הריון ולא הודעתי למעסיק.
האם קיימת דרך לדרוש כספי פיצויים? לא יוצאים לשליחות המדינה. האם הריון מקנה לי זכות?
תודה
יהודית
10/05/2020 13:41
חישוב תוספת 5%לקצבת זקנה האם מחושבת יחסית ליום ההולדת או קלנדרי כלומר חודש ינואר ואילך.
דידי
10/05/2020 11:52
המעסיק הוציא אותי לחל״ת וביקש שאעבוד והבטיח פיצוי בשעות עבודה או ימי חופשה כשאחזור מהחל״ת, עבדתי כ65 שעות. בסוף אפריל חזרתי מחל״ת לחצי משרה ושבוע לאחר מכן זומנתי לשימוע ופוטרתי. במהלך השיחות בסמוך להליך הפיטורין ביקשתי לקבל תגמול על השעות, המנהל הישיר שלי הסכים לגבי זה והציע לי התראה מוקדמת של חודש וחצי. לאחר שיחת השימוע הודיע לי המנהל הישיר שאקבל התראה של חודש בלבד ושהעבודה בחל״ת הייתה בחירה שלי. עדכנתי אותו שיש לי תעוד ודרשתי פרוטוקול של השימוע. במכתב הפיטורין נכתב כי מגיע לי תשלום במהלך החלת ושעלי לדווח לביטוח לאומי.
למי מדווחים ואיך? האם זה חוקי לאחר חלת של חודש וחצי לעדכן שבעצם לא הייתי בחל״ת? לא מבינה איך להתנהל. כמו כן אם עבדתי מבחינת המעסיק רגיל אני אמורה לקבל תשלום רטרואקטיבית לא רק עבור שעות העבודה אלא גם עבור החגים וימי השבתון לא? והאם זה שהם ישלמו לי על מרץ ואפריל רק במאי לא נחשב הלנת שכר? איך אני מוודאת שהם ישלמו לי כחוק? זה לא עבירה על חוקי העבודה?
לין
10/05/2020 11:51
אני עובדת בעבודתי שנה וחצי , הבוס הוציא אותי לחלת בעקבות משבר הקורונה ..ואני לא ידעתי שאני בהריון עוד שעבדתי לא סיפרתי לבוס(חודש שני)..לאחר חודש הבוס הודיע לי בהודעה כי ישנם קיצוצים בחברה ושככול הנראה זה יוביל לסיום העסקתי. רשם שאם ישנן טענות אני אביא אותם בשימוע הטלפוני..אני לא חיכיתי לשימוע הטלפוני וסיפרתי לו מייד בהודעה חוזרת שאני בהריון.
הוא ביקש לשלוח אישור ושלחתי.
השימוע נעשה טלפונית והוקלט על ידו (יש לי הקלטה)הפצרתי בפניו שישאיר אותח בעבודה בכל תפקיד כי כרגע אף אחד לא יקבל אותי לשנה הקרובה.הוא אמר שיחשוב ויחזור.(חברה גדולה ומבוססת)
חזר..והצטער ואמר שאין מקום בשבילי בחברה בעקבות המשבר..וכל זה והשאיר 2 עובדת שעובדות בתקן שלי ( מזכירות) אך ותיקות יותר.
כעת הוא שלח לי מכתב סיום העסקה( רק במידה ויקבל היתר ממשרד העבודה )
מה עליי לעשות? האם באמת לדעת הוא יקבל היתר לפטר אותי? החברה שלו לא פושטת רגל ולמיטב ידיעתי כולם עובדים מהבית פרט לעוד אחת שפוטרה.
רחלי
10/05/2020 11:16
שלום

יש לי כמה שאלות בנוגע לנושא של דיני עבודה.

אני עובדת מעל שנתיים במקום העבודה שלי והמעסיק שלי הוציא אותי לחל״ת באמצע מרץ ועד אמצע אפריל והביא לי מכתב להגיש לביטוח לאומי, הוא האריך את החל״ת לכלל העובדים ואמר שאין צורך במכתב מכיוון שזה נעשה אוטומטית.

זה הגיוני? מה שבעצם אומר שאני כרגע בבית ולא יודעת מתי החל״ת שלי מסתיים כי כביכול אין לי תאריך סופי עד מתי אני אשב בבית.

בנוסף המעסיק חזר לעבוד במתכונת מצומצמת שבה הוא והבעלים הנוסף יעבדו מה שאומר שהוא לא מחזיר את העובדים לעבודה.. הוא אמר שבעתיד כשיחזירו אותנו לעבודה זה יהיה לשכר נמוך יותר ומשרה חלקית במקום משרה מלאה.

האם הם אמורים לפטר אותי אם אין באפשרותם להחזיק אותי בשכר ובשעות בהם עבדתי עד לפני החל״ת? (כי הם אמרו שאני אצטרך להתפטר אם אני לא מעוניינת במשרה החלקית)

מה אם אני לא מעוניינת לשבת עוד בחל״ת אני יכולה לבקש לחזור לעבודה אם ידוע לי שהוא חזר לפעול?
נועה
10/05/2020 11:15
היי, הוצאתי יחד עם חברי לעבודה לחל"ת בעקבות משבר הקורונה העולמי. כעת קיבלנו הודעה שנחזור לעבוד, אבל בהפחתת שכר (לא ברור עדיין של כמה אחוזים) "עד שהעסקים יחזרו לשגרה".

רציתי לדעת האם מדובר במהלך חוקי, האם ניתן לתבוע את המעסיקים מעבר לפיצויים שניתנים בעת פיטורין "רגילים" (שהרי, מה מונע ממעסיק לבצע הרעת תנאים לכל עובד, כדי להימנע מהליך של שימוע אם אין לו עילה מוצדקת לפיטורין, אם הוא לא נענש על כך?)
תודה!
ספיר
10/05/2020 11:14
שלום,
האם אפשר לקבל פיצויי פיטורין במקרה שעוזבים עבודה בשביל להתחיל סטאג' במקצועות הבריאות ואין ברירה אלא לעזוב את העבודה?
ושאלה נוספת: האם מעסיק יכול להכריח אותי להתפטר? אני נמצאת כרגע בהדרכה של תחילת הסטאג' של 10 ימים דרך הזום (לכן לא עובדת, על ימים אלה קיבלתי אישור) ואינני יודעת האם יאשרו לנו להתחיל מבית החולים או שהסטאג' ידחה. המעסיק לוחץ עליי להחליט עד מחר אם אני ממשיכה לעבוד וחותמת על חוזה חדש או שאני מתפטרת, אבל אני מפחדת להישאר קירחת מכאן ומכאן אם בסוף יחליטו לדחות את הסטאג'...
תודה מראש
מרתה
10/05/2020 10:52
שלום לכולם.. חזרתי לעבודה ב 11/3 אחרי חופשת לידה, לאחר כשבוע ב 19/3 הבוס שלי הוציא אותי לחל"ת עד ה 19/5. יש לי מספר שאלות, האם ניתן להאריך את החל"ת? במידה וכן עד מתי? ובמי זה תלוי (לי או למעביד)
ובנוסף בגלל שחזרתי מחופשת לידה, מתי יש למעסיק זכות לפטר אותי?

אני בטוחה שהמעסיק אינו דיווח למשרד התמת וביקש אישור להוציא אותי לחלת, מה ההשלכות מכך?
מזל
10/05/2020 10:49
כידוע, אושר תשלום דמי אבטלה למי שהוצא לחל"ת עקב הקורונה ונדרשת תקופת אכשרה של 6 חודשים בנוסף, משך תשלום דמי אבטלה תלוי נתונים ספציפיים של המובטל.

נשאלת השאלה אם העובד יפוטר ולא יושב למשרתו בתום אחרי חל"ת, האם תקוזז התקופה בה קיבל דמי אבטלה איפה אפשר למצוא את החלטת / הנחיות הממשלה או הביטוח הלאומי בעניין? האם יש עדכון של חוקי העבודה זמין איפשהו?
טל
10/05/2020 10:47
חודש וחצי אני מנסה להשיג אותם בטלפון חודש וחצי. מתעללים בי מנתקים לי בפרצוףף אחרי שעות של המתנות שקל לא ראיתי מהם אני ככה קרוב לאבד את השפיות שלי ולעשות מעשה קיצוני! הגיע זמן שהמוסד העברייני הזה שגובה מאיתנו פרוטקשן כל חודש יתן על זה את הדין! על ההתעללות שהם מעבירים אותנו! לקחת תכסף שלנו כל חודש הם יודעים. אבל לענותתתתתת פאקינג לענווות הם לא מסוגלים. שקל לא ראיתי מהם השאירו אותנו עם חורים בכיסים!
0526781876
10/05/2020 09:25
רציתי לברר בבקשה איזה טופס אני אמורה למלא על מנת להגיש לבית משפט בקשת צו מחיקת טביעות אצבע ממאגר שעון נוכוחות אצל משרד רואה חשבון לשעבר שהייתי עובדת בו ?
מירי דוד
10/05/2020 08:25
מאמצע חודש מרץ אני בחל"ת , עובדת במשרד 5 שנים, הבוס התקשר וניתנה לי אפשרות לעבוד חצי משרה, או פיטורין - החלטתי לקבל את הפיטורין. שאלתי, האם הבוס אמור לפי החוק להחזיר אותי לעבודה ולתת לי את ה"חודש " של הודעה מראש, או לא לחזור לעבודה יותר. הרי כמה שאני יודעת ה"חודש" של ההודעה מראש, היא גם כספית במידה ואני פוטרתי מהיום להיום הוא משלם לי עבור החודש. מה קורה במצב של הקורונה.
תודה
אלמה
10/05/2020 08:15
שלום.אני עובדת דרך כ"א מה19/11/2019
ממתי תחשב לי חצי שנה וותק בעבודה? אני מאוד חוששת שכשישמעו על ההריון יפטרו אותי..האם מגיע לי ביטוח לאומי במידה ואצא לשמירת הריון(שילמתי כמובן מתחילת העבודה)והאם אני מודיעה גם למעסיק וגם לכ"א?
תודה רבה ממש,וטוב שיש למי לפנות על מנת תקבל תשובות!
טל
10/05/2020 01:46
שלום, הוצאתי לחלת בתאריך 15.3.20 בעקבות הקורונה. שנה לפני כן,באפריל 2019 , היגשתי בקשה לדמי אבטלה וקיבלתי 8 ימי אבטלה ואז התחלתי עבודה חדשה. כעת, כשהגשתי בקשה לדמי אבטלה בעקבות החלת, אושרו לי דמי אבטלה עד לתאריך 31.3.20 אך נאמר לי במכתב מביטוח לאומי שתקופת הזכאות שלי מסתיימת בתאריך 31.3.20 ולכן אני צריכה להגיש בקשה להבטחת הכנסה. אני בת 44. האם אני לא זכאית להגיש תביעה חוזרת לדמי אבטלה ? הרי ב 1.4.20 עברו 12 חודשים מאז התביעה הקודמת, ואני ממשיכה להיות בחלת בלי לקבל כסף. האם התשובה של ביטוח לאומי לפיה אני צריכה להגיש בקשה להבטחת הכנסה נכונה? או שאני זכאית להגיש בקשה חוזרת לדמי אבטלה ? ברצוני לציין כי לא עבדתי במהלך כל אפריל ורק ב 10.5 אני חוזרת לעבודה. תודה על תשובתכם.
גיא
09/05/2020 23:29
חוזה העבודה שלי היה על 50% משרה (הייטק).
בחוזה העבודה רשום שיש אפשרות לי לעבוד שעות נוספות (בתשלום כמובן), בכפוף לאישור המעסיק ולפי הצורך.
(לא מצויין האם האישור אמור להינתן בעל פה או בכתב).

עבדתי אצל המעסיק 2 חודשים.
בחודש הראשון עבדתי שעות נוספות - כפועל יוצא של עומס העבודה ומתוך מודעות של המעסיק שהיה עימי בקשר שוטף כל העת (הגם שדו"ח נוכחות מתעדכן באופן יומי).
בסוף החודש, המעסיק ציין באזניי בטלפון, כי הבחין בכך שעבדתי שעות הנוספות בדיעבד (בדו"ח השעות שלי) - וכי הוא מתכוון לשלם בעבורן.
בנוסף, ציין כי שמח על כך שהיה באפשרותי לבצע שעות נוספות.
(השיחה איתו מוקלטת).
אך בפועל - לא שילם שעות נוספות אלו.

(בחודש השני, עבדתי שעות נוספות רבות, ודאגתי לתזכר אותו על כך במהלך החודש - ועבור החודש השני הן שולמו במלואן).

1. בכוונתי לתבוע בעבור אי התשלום של השעות הנוספות של החודש הראשון. האם יש לכך עילה חזקה וטובה ?
2. האם יש צורך לתזכר אותו בבקשה לתשלום לפני הגשת התביעה ? (עברו 6 חודשים מאז).
3. האם ניתן לתבוע גם הלנת שכר מאז ?
ציונה
09/05/2020 13:30
אני בת 68. עדיין עובדת ומופרשת לי פנסיה לביטוח מנהלים. האם אני יכולה לקבל את הפנסיה כבר עכשיו במקביל לכך שאני עובדת? והאם זה כדאי לי?
דורון
09/05/2020 21:16
היי ציונה, מה שבאמת כדאי לך זה לפנות ליועץ פנסיה אובייקטיבי, שיוכל לבחון את המקרה הספציפי שלך וייתן לך תשובה מושכלת בהתאם לקרן בה את חוסכת וכו'. לא סוכן פנסיה, אלא יועץ פנסיה.
יוסף
05/05/2020 16:54
שאלתי היא באם מדובר באדם שעובד בחברה/שותפות שבה מועסקים מאות עובדים או כאלף עובדים וקיים נוהג כמידי שנה להעלות שכר בחודש מסויים בשנה ועכשיו בגלל המצב של הקורונה ביטלו את זה. האם ניתן לתבוע את החברה/שותפות על כך כי מדובר בהרעת תנאים וגם ממה שאני יודע העובדים צריכים להסכים לכך מראש ברגע שיש הרעת תנאים מצד המעסיק. ובמידה התשובה לשאלה לעיל היא כן, האם ניתן להגיש תביעה ייצוגית בנושא?

תודה רבה
חן
08/05/2020 13:16
הפסיקה הכירה במצבים בהם הטבה קבועה שהמעסיק נותן במשך שנים הופכת להיות חלק מתנאי העבודה.

כנס ל"נט המשפט" וחפש את פסק הדין הזה:
סע"ש 50227-10-13
הוא יעזור לך להבין את הסוגיה.
אירה סיסטר
06/05/2020 11:45
שלום
אני בהריון והודעתי על כל למעסיק שלי
עובדת במשרה מלאה בחברת פוינטר
עקב המצב של הקורונה צמצמו לי משמעותית את שעות העבודה וזה פוגע כמובן במשכורת
כל זה קרה ללא הסכמתי וללא כל אישור
רציתי לדעת האם המעסיק בכלל יכול לעשות את זה
חן
08/05/2020 13:12
יכול אך לא רשאי. צמצום שעות עבודה נחשב להרעת תנאים, ולכן המעסיק מחויב לקבל מראש היתר מהממונה על חוק עבודת נשים כדי לעשות זאת כשמדובר בעובדת בהיריון.
קובי
06/05/2020 18:37
שלום , עבדתי מספר שנים בבית קפה ( לא בתור מלצר )
בזמן משבר הקורונה המעסיק סגר את המקום -
שיפץ ומתכנן לפתוח שם מסעדה בקונצפט שונה ממה שהכרתי , טרם החלטי לאן דרכי הולכת
ובקרוב צפוי סיום השיפוץ וחזרה לשגרה
במידה ואחליט שאינני מעוניין להמשיך בקונצפט החדש
האם אני זכאי לפיצויי פיטורין במקרה כזה ?
תודה
חן
08/05/2020 13:10
תהיה זכאי לפיצויי פיטורים רק אם תוכיח שמדובר בהרעה מוחשית בתנאי העבודה או שקיימות נסיבות ביחסי העבודה שבגללן אין לדרוש ממך להמשיך בעבודתך.
בכל מקרה, כדי להיות זכאי לפיצויי פיטורים - אתה מחויב להודיע מראש למעסיק שאם הרעת התנאים או הנסיבות הללו לא יתוקנו - תתפטר בדין מפוטר. ללא הודעה מראש ומתן הזדמנות לתקן את המצב - לא תהיה זכאי לפיצויי פיטורים
ניר
07/05/2020 23:37
שלום,
רציתי לבדוק אם במצב בו חסר כסף בקופה בסגירת היום אפשר לחייב עובד לשלם מכיסו את החוסר.
תודה
חן
08/05/2020 13:06
תלוי מה הסיבה לחוסר. אם לא מדובר בגניבה, אלא כתוצאה מרשלנות, אסור לחייב את העובד בחוסרים.
אנונימי
08/05/2020 12:46
שלום רב! אני רוצה להתייעץ לגבי משהו.
אעי עובד בתור עובד במחלקת זיכויים ששיכת לחברה מסויימת. מעת לעת ולפי צרכי החברה אנחנו הופכים לשירות לקוחות. העניין שיש הרבה פעמים שהמחלקה שאחראית לבדוק את "זמינות העובדים" ולבדוק באיזה מה הם עושים מבחינת עבודה באותו רגע,פשוט מנתקים אותנו מהמערכת לפעמים בלי הודעה מוקדמת,על מנת שנתחבר מחדש ונהפוך במערכת עצמה ךשירות לקוחות. השאלה שלי האם זה חוקי מה שהם עושים?
עדן
07/05/2020 13:20
בן זוגי עובד באבטחה.

באחת מהמשמרות לילה הוא הגיע וכאשר אחרי כמה בדיקות משאית הוא שם לב שהמראה שאיתה הוא בודק את המשאיות שבורה, המראה נשברה כך שזה נראה כאילו היא קיבלה מכות קטנות במהלך כמה שבועות וזה לא אשמתו המלאה של בן זוגי.

הבוס של בן זוגי יצר עימו קשר ואמר לו שאו שיפנה למישהו שעובד איתו שתיקן את המראה פעם שעברה וינסה לתקן אותה בזול יותר או שהם יורידו לו מהמשכורת.

שאלתי היא : האם זה חוקי ? זה מראה שמשמשת לצרכי עבודה בלבד. מי אמור לשלם במקרה של נזק לציוד של העבודה במצב כזה?
חן
08/05/2020 11:40
המעסיק לא רשאי לדרוש מהעובד לשלם על נזקים שהוא גורם במסגרת העבודה שלו בתום לב וללא כוונת זדון.
אם היה רשאי - מפעלים לייצור פרארי ופורשה לא היו מוצאים עובדים שיסכימו לעבוד אצלם ;)
סבטלנה
07/05/2020 17:33
שלום, אשמח לעזרתכם.

התחלתי לעבוד במקום חדש באוגוסט.

כשהגיע הזמן לשלם פנסיה - לא העבירו. אמרו שהיתה בעיה ויטפלו בזה. כל חודש הבטיחו מחדש, התנצלו והמציאו תירוץ אחר.

במרץ יצאתי לתקופה של חל"ת. אחרי שלא קיבלתי פנסיה במשך כל הזמן הזה.

ככל הנראה בזמן הקרוב המעסיק ירצה להחזיר אותי כי הגן התחיל לפעול. אני לא מעוניינת לחזור עד שהעניין הזה לא מסודר. על פי חוזה אני אמורה לקבל גם השתלמות מהיום הראשון - שגם אותה לא קיבלתי.

האם אני יכולה להגיד להם שאני לא חוזרת עד שזה לא מסודר? האם יש דרך חוקית שהם באמת יסדרו את זה ואני לא אכנס למינוס בגללם במשכורת הבאה?

מתסכל... יודעת שזה לא חוקי. אמרתי להם כבר כמה פעמים, אבל זה לא נראה שמשהו חילחל שם.

תודה רבה
חן
08/05/2020 11:37
בתקופה כזו, כששיעור האבטלה נוסק מעלה, עדיף להיות חכמה ולא צודקת.
כן, את יכולה להתנות את החזרה שלך בעמידה שלהם בהתחייבויות שלהם - אבל את עלולה ככה להפסיד את מקום העבודה שלך.
אם הם לא יפקידו את הכספים שאת טוענת שאת זכאית להם ותעזבי - זה עשוי להיחשב להתפטרות בדין פיטורים, ותהיי זכאית לפיצויי פיטורים.
תהל
07/05/2020 17:33
שלום לכולם
אז אחרי מחשבה מעמיקה התפטרתי ממקום העבודה שלי, שלחתי לבוס שלי הודעה מסודרת שכמובן גררה שיחת טלפון שבה הוא אמר לי לא להגיע יותר (גם למשמרת שנקבעה לי מראש וגם למשמרות עתידיות)
למרות שאמרתי לו שמבחינתי זאת התראה של שבועיים/חודש.
לפי מה שהבנתי מכל זכות זה לא חוקי לא לתת לי לעבוד בימי ההתראה מראש, שלחתי לו את זה לפני יומיים וחצי ומאז הוא לא הגיב.
השאלה שלי האם שווה להילחם על זה? (עבדתי שם עשרה חודשים שזה אומר 10 ימי התראה) ואם אני אני מחליטה להילחם על זה אז מה הצעד הבא שאני עושה?
הייתי עובדת שעתית במשמרות אם זה משנה משהו
חן
08/05/2020 11:33
המעסיק מחויב רק לשלם לך את דמי ההתראה, הוא לא מחויב להעסיק אותך בפועל בימים האלה.
אין בעיה חוקית שהוא יוותר על העבודה שלך בפועל, כל עוד הוא משלם לך עבורם שכר מלא כאילו עבדת.
בהצלחה!
דן
08/05/2020 11:23
שלום, התברר לי עכשיו שהמעסיק החדש פיצל את המשכורת שלי לשניים - משכורת בסיס נמוכה משמעותית ממשכורת הברוטו שמצוינת בחוזה העבודה + שעות נוספות גלובליות. הסכום אמנם מגיע למשכורת החודשית עליה סוכם, אבל השאלה היא אם מותר למעסיק לבצע פיצול כזה בלי שהעניין סוכם מראש בחוזה?

וחשוב יותר: מה ההשלכות שיש לפיצול הזה? אלו זכויות שלי עלולות להיפגע כתוצאה מהפיצול, חוץ מתשלום שעות נוספות שאני ממילא לא זכאי?

תודה
גאנדי
08/05/2020 09:51
האם מעסיק יכול לכפות יציאה לגמלאות בגיל 67 לנכה 100 אחוז אשר עובד שנים רבות אצלו
מיכל
08/05/2020 09:38
שלום רב, אני חולת סרטן מטופלת בכימותרפיה ובעלת אישור נכות 100 אחוז מביטוח לאומי.
בעקבות אישפוזים וניתוח נותרו לי כ 43 ימי מחלה.
זאת אומרת שחסרים לי כ 50 ימים עד שאהיה זכאית לאובדן הכנסה מביטוח המנהלים שלי.
אני מודעת לאפשרות לקבל אבטחת הכנסה, אך זהו סכום פעוט ביחס להוצאות- שכר דירה וכו'.
לשאלה - יש לי כ 40 ימי חופשה שאוכל לנצל, השאלה האם זה נחשב מבחינת הביטוח? האם למרות שהשתמשתי בימי חופשה אקבל את אובדן כושר עבודה לאחר 90 יום?
תודה מראש
מיכל אורבך
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc