{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights | עמוד 5
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (358) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 358 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

אופיר
08/03/2020 18:04
היי לכולם,

לאחר ניתוח עיניים קומסטי - ראשית אתן רקע קצר ולאחר מכן אשמח לשמוע מה אומר החוק בנוגע לכך.

בחודש שעבר עשיתי ניתוח לייזר בעיניים בהנחייה שעשרה ימים אני צריכה לנוח בבית ולא לחזור לעבודה (עובדת עם מחשב).

ביום שחזרתי מהמחלה נאמר לי שלא ישלמו לי ימי מחלה על הימים הללו כיוון שזהו ניתוח "קוסמטי" ולא מחויבים לשלם עליו (לא אמרו כלום כשאישרו לי לצאת לניתוח), באו לקראתי ובסוף החליטו כן לשלם לי על הניתוח אך אצלי בחברה משלמים לפי חוק, כלומר- אין תשלום על היום הראשון.

בפועל, הורידו לי גם את שישי ושבת כימי מחלה בטענה ש"ככה זה לפי החוק". אני לא אמורה לעבוד בימי שישי ושבת, זה יום שבתון שלנו. לפי מה שקראתי אמורים לא להוריד לי על זה אך אני רוצה לדעת בוודאות לפני שאני באה בטענות.

חשוב לי לציין שמאוד הוגנים כאן ולא מחפשים לעקוץ או משהו, לפעמים יש אי הבנות אבל חשוב לי לדעת מה באמת אומר החוק. בכל זאת, ימי מחלה זה כסף שמגיע לי בדרך כזו או אחרת.

ואם כבר בחוקים עסקינן, באמת ממש באו לקראתי כששילמו לי ימי מחלה על הניתוח עיניים קוסמטי שעשיתי?

תודה רבה!
חיים
08/03/2020 18:03
שלום וברכה
כאשר אשה מקבלת דמי לידה, האם הסכום כולל את סעיף 'החזר הוצאות' שיש לה בתלוש?
רחלי
08/03/2020 17:58
שלום

בגלל חזרה מחו"ל נכנסתי לבידוד בית לפי הצו של משרד הבריאות. אין לי ימי מחלה או יותר נכון, היו לי 2 ימי מחלה, ויש לי 14 יום בידוד. מי ישלם לי על הימים האלה אם המעסיק משלם רק על 2 ימי מחלה? מה החוק קובע לגבי מי שנכנס לבידוד בגלל וירוס קורונה בעל כורחו...?
א.ל
08/03/2020 17:38
המנהלת של בעלי מתעללת בו כבר זמן רב.

לא הייתה לנו ברירה, והוא עבד אצלה כמה חודשים בסבל רב.

כל יום קם לעבודה בתחושה שהוא רוצה למות. פשוט ככה.

רק היום הבנתי, כמה זה לא שווה את זה. שום סכום כסף שבעולם.

עכשיו היא ממשיכה בהודעות נאצה, כאשר בעלי בתקופת מחלה יומיים.

היא שולחת עובדים לשלוח לו הודעות כגון - "להביא לך ולאשתך סיר מרק חם הביתה?"
בעלי שתה, לא הייתי בבית, ולצערי הוא ענה דברים מפגרים, שאם הייתי לידו לא הייתי נותנת לו להגיב בחיים.

המנהלת מבקשת מעובדים לשלוח הודעות לבעלי, שהיה המנהל שלהם עד לפני יום בדיוק על מנת להתגרות בו ולגרום לו לכתוב הודעות שיפילו אותו, מסירה אותו מכל הקבוצות בווטסאפ.

לאחד העובדים, בעלי ענה לצערי אתמול הודעה בסגנון - " אתה כלבלב שלה, אני אחזור לעבודה ואעמיד אותך במקומך".

אני מציינת שוב, הוא שתה, הוא בן אדם כל כך טוב ובחיים לא היה כותב את זה אם לא מתוך שכרות רעה.

הוא על סף התאבדות. בעלי רוצה להתאבד. בעלי סובל סבל קשה מאד.

אני לא יודעת מה לעשות במצב כזה. המעסיקה שלו מיליארדרית, יש לה המון כסף. רצינו להגיש תלונה במשטרה, אבל ברור לנו שאם נעשה את זה היא תטה את הכף עלינו בגלל ההודעות ששלח בחוסר אחריותו המשווע, שאין לי ספק שישלם עליו, אבל אני לא יודעת - איך מתקדמים מכאן? מה עושים ולמי פונים? ההטרדות לא מפסיקות להגיע הן מעובדים והן ממנה.
רני
08/03/2020 17:08
מקרה היפותטי והלוואי ולא יקרה לעולם:

אדם נדבר בנגיף הקורונה במסגרת עבודתו, בין עם מקולגה במקום העבודה ובין עם בעת ביקור אצל לקוחות (טכנאי לדוגמא) או שהייה בחו"ל במסגרת העבודה.

מצבו של אותו אדם החמיר, הוא לא הצליח להתגבר על המחלה ונפטר בגללה.

השאלה האם אותו אדם יוכר כנפגע תאונת עבודה של ידי המוסד לביטוח לאומי ומאחר ולא קרה [ושלא יקרה] מקרה כזה, אשמח להבין מכם איך המוסד לביטוח לאומי יבדוק מקרה כזה והאם זה עונה להגדרה החוקית של פגיעת עבודה כפי שעולה מחוק הביטוח הלאומי?
חגית לוי
08/03/2020 15:41
נרשמתי לקורס במרכז לימודים מסויים .
לאחר יותר מחודש נכנסתי לשמירת הריון ולא יכולתי להמשיך את הקורס.
כחלק מהתקנון שנשלח אלי במייל ועליו גם חתמתי ,כתוב שכל מי שמבטלת לאחר חודש איננה זכאית להחזר כספי בגין התשלום עבור הקורס.
בשיחה עם מרכז הלימודים , הם פותחים קורס נוסף לאחר הפסח והזמינו אותי להצטרף מתחילת הקורס היות ושילמתי ונבצר ממני להגיע בגלל שמירת ההריון .
כיום , החלטתי שאינני מעוניינת בקורס , ואני מבקשת החזר כספי באופן יחסי.
האם מבחינה חוקית אני זכאית להחזר כספי ?
תודה . חגית
עדן
08/03/2020 14:43
היי, אני בת 25 נשואה+2
סובלת מעניין רפואי מתמשך כבר כמה שנים שבעקבותיו עברתי ניתוחים ויש לי עוד לעבור... העניין הרפואי מונע ממני את היכולת לעבוד, אי אפשר לשבת ולעמוד בזמן ההתפרצות או לאחר ניתוח וממש שם אותי במצב של ״מגבלה״, בגלל המצב אני כבר כמה שנים לא עובדת וחושבת שאולי מגיע לי משהו מביטוח לאומי (לא מבינה בזה כדי להגיד מה בדיוק מגיע לי) אבל אני רוצה ביחד עם כל החומר הרפואי שלי ובליווי עורך דין שמתמחה בתחום לעשות את זה בצורה מסודרת.... יש כאן מישהו שמלווה בתהליך כזה? או מישהו שיכול לכוון אותי אם זו הדרך לעשות את הפרוצדורה הזו?
אריאל
08/03/2020 14:42
צהריםי טובים עורך דין נכבד,

התחלתי לעבוד בחנות תחפושות לפני כ3 שבועות.
כל יום בערב הייתי צריכה לשאול מתי לבוא ביום למחרת וככה המשמרות עבדו. כל בוקר הבעלים היה עובר בחנות ומביא לי מפתחות לפתוח אותה ולפעמים גם נותן לי לחכות שם יותר משעה שהוא לא היה מוכן לשלם עליה. לפני יום הבחירות אחרי משמרת שאלתי אותו מתי לבוא והוא נעלם. הוא חסם אותי בוואטספ, חסם אותי בטלפון ואי אפשר ליצור איתו קשר בכלל. אמא שלי התקשרה אליו והתנהלה שיחה הזויה- הוא לא דיבר יפה, טען שהברזתי לעבודה ושהפרתי תנאי חוזה שלא חתמתי על שום דבר! הוא חייב לי כמה אלפי שקלים על העבודה. קבענו שב1 לחודש אקבל את השכר. יש לציין כי לא הוחתמתי על טופס 101. אני אובדת עצות, מפחדת ללכת לחנות ולהתעמת איתו.

מה לעשות?
מלינה
08/03/2020 14:37
יש לי שאלה קצת מוזרה,
אני עובדת שנה ו8 במקום עבודה הנוכחי שלי ואני סופגת בתקופה האחרונה התנכלות, ריבים והשפלות מצד המנהלים שלי ואני ממש רוצה לעזוב, הבעיה שאם אעזוב, אוכל לחתום אבטלה רק אחרי 3 חודשים.

השאלה האם זה נקרא הרעת תנאים? האם אני חייבת להוכיח את זה?

ואיזה עוד פתרונות עומדים לפני כדי לעזוב וישר לחתום אבטלה (לוקח זמן למלוא עבודה ואני ממש סובלת כרגע)
יעקב משה
08/03/2020 10:01
האם מעביד יכול לכפות ימי חופשה על עובד לפי נוחות המעביד כשמראש הותנה, בעת הקבלה לעבודה, שהעובד ייקח ימי חופשה בכל ימי חג הפסח וחג הסוכות ?
איגור
05/03/2020 10:28
שלום לכולם.
אישתי עובדת בבית מלום כפקידת קבלה. היום בבוקר הודיע הנהלת המלון שהמלון נסגר לזמן בלתי ידוע עכב בהלת הקורונה. מה הזכות של העובדים במצב כזה?
תודה.
אילנית
05/03/2020 10:12
אני עובדת במקום כ10 שנים והחתמת הנוכחות עד כה התבצעה ע"י החתמה טלפונית מהטלפון הנייד שלי . באופן פתאומי הוחלט לשנות זאת ( ללא ידעתי ) וכעת ההחתמה הינה החתמה בטלפון נייח . השינוי נעשה עבור חלק מהעובדים ולא כולם . העבודה שלי כוללת יציאות מחוץ למשרד ( הפתרון היה שמה שאינו מוחתם ,יכתב בכתב יד ויעבור לאישור הממונים) .
האם יש בכך הרעת תנאים ?
עדי
05/03/2020 10:08
בוקר טוב.. רוצה לספר על חווית שירות נהדרת בביטוח לאומי רמת גן אצל בחורה בשם מיכל ממחלקת אמהות.

לפני כשנה באפריל 2019 פוטרתי מעבודתי ושילמו לי חודש הודעה מוקדמת. במהלך החודש הזה הקלטתי להריון ופחדתי שזה יהווה בעיה לקבל דמי לידה. ניגשתי למיכל לפני מס' חודשים וסיפרתי את הסיפור. היא בדקה עם רופא הביטוח הלאומי ואמרה לי להגיע אליה אחרי הלידה ושיאושרו לי דמי הלידה (כי יכולתי להשאר לעבוד בחודש הזה של ההודעה המוקדמת וזו בחירה של המעסיק לשלם לי ושאשב בבית). היום הגעתי אליה הבוקר, חודש אחרי הלידה. הזכרתי את הסיפור והיא אישרה במקום את דמי הלידה.

חוויית שירות כזו חיובית ממוסד כל כך שנוי במחלוקת הייתי חייבת לפרסם ולטעת בכם תקווה שיש אנשי שירות אדיבים בכל מקום...
הדר
05/03/2020 09:07
הי, עובדת בעבודה מסודרת, והבוס פתאום התקשר אלי, והודיע לי שהם עושים קיצוצים בחברה.
כחלק מזה, הוא טען שהם מורידם את השכר של המשכורת כבר מהחודש הנוכחי (מה שאומר שבעצם עבדתי מספר ימים בלי ידעתי, על שכר נמוך יותר ממה שמגיע לי)

בנוסף, אם אני לא מסכימה לזה, ככל הנראה זה יגיע לפיטורים. האם הם מחויבים לתת לי תקופת זמן מראש או שהם יכולים מהיום להיום לפטר בלי התראה מוקדמת.

תודה מראש
אלברטה
04/03/2020 18:34
עבדתי ב-2019 רק 4 חודשים כעצמאית, ספטמבר אוקטובר, נובמבר, ודצמבר. הכרזתי שהרווחתי 8500 ש"ח על כל חודש - קיבלתי חשבון מטורף של דמי ביטוח לאומי ובריאות על סמך התשלום החודשי הזה. האם אחריי שאגיש דוח שומה שנתי ל2019 במס הכנסה, הם יעשו חישוב מחדש לפי 12 חודשים (שאני אני מקבלת חודשית רק 2833) וברור שגם דמי הביטוח הלאומי החודשיים יהיו נמוכים הרבה יותר ובשנתי אני אמורה לשלם פחות מהארבעה חודשים האלו ששחטו אותי?
חנן
04/03/2020 17:46
עבדתי במקום העבודה האחרון שנה בדיוק.הגשתי התפטרות ממקום העבודה ב 14.1, ומקום העבודה שיחרר אותי מימי הודעה מראש שהם חודש ימים, ולמיטב ידיעתי משמעות הדבר שימים אלה מומרים לתשלום בפועל.

הם שילמו לי עד סוף ינואר בלבד ללא כל תשלום בחודש פברואר.

יש מקום לתביעת הלנת שכר?
ג'וי
04/03/2020 13:23
אני מלצרית בסניף של רשת מסעדות (אצל זכיין)

יש עובד בצוות המלצרים שכשהוא עצבני עלי הוא צורח ומנופף עם הידיים, לא מקלל או מאיים מילולית אבל מדבר מאוד לא יפה ובצעקות ותנועות מפחידות כאלה עם הידיים (אני אחראית על המשמרת כשמנהל לא נמצא) ״את אפס את כלום מי את בכלל״ ומשפטים כאלה תוך כדי צעקות השתקה ותנועות ידיים מלחיצות

החלטתי שאני לא מוכנה לעבוד איתו כי לא הגיוני שאפחד לדבר איתו במהלך המשמרת (נגיד מבקשת להכניס את החלב למקרר הוא עלול להתעצבן שפניתי אליו וזה יגרור לצעקות אז אני שותקת)

כמובן שמדבר עלי עם אחרים וכאלה אבל זה לא הנושא

התוצאה היא שאני מפסידה משמרות ומקבלת את השיחות נזיפה על זה ש״אני צריכה לדעת להתמודד עם כל מני סוגים של אנשים״
ולא הוא..

האם יש משהו חוקי שאפשר לעשות על מנת להמשיך בשגרה שלי בעבודה ובכל זאת שהוא לא יעבוד איתי?
יש חוק שמגן על עובדים במצב כזה?
פשוט להתפטר ולוותר על עבודה שסבבה לי בה בגללו?
אלעד
04/03/2020 12:47
מאוד מקווה שתוכלו לסייע לי בהחלטה ולייעץ לי מנסיונכם.

עבדתי בסוף מאי ותחילת יוני במקום עבודה (לתקופת ניסיון כזו כי זו הייתה עבודה קצת שונה ממה שעשיתי ורחוקה ממקום מגוריי, רציתי לראות שזה משתלם), את התלוש קיבלתי חודש אחרי בקשות ותחנונים והוא היה על חודש יולי.
לא חשבתי שזה בעייתי עד שניגשתי לביטוח לאומי וביקשו שיהיה מצוין בדף שם על החודשים שעבדתי.
פניתי למנהלת בסוף דצמבר 2019 וביקשתי ממנה לתקן את התלוש. מאז ועד היום היא פשוט ממשיכה לדחות אותי בטענות לא ברורות.
בהתחלה היא אמרה שהיא צריכה לברר זאת מול מחלקת השכר..אחרי זה אמרה שקיבלה מהם הנחיה שלא אפשרי לתקן את התלוש ושצריך לשלוח לי מכתב רשמי עם השעות שבהן עבדתי. בהתחלה היא אמרה שתשלח אותו במהלך השבוע..וזה כבר חודש+ שאני לא מקבל אותו- כשהייתה פעם במהלך השבוע שהיא ציינה שכשתהיה לה תשובה היא תשיב לי.
ואז כשיהיה המכתב היא תשלח לי.

ביקשתי מחברה שתברר מה קורה עם זה כי היא עבדה שם- לדבריה המנהלת צריכה לדבר עם העוד של החברה כדי לדעת מה מותר לה לכתוב או משהו.
אבל חודשיים שאין מענה??

אז האופציות שלי הן:
-לנסות להתקשר שוב למחלקת שכר ולהתחנן שיעזרו לי או יפנו אותי ללשכת מנכל בתקווה שיש עם מי לדבר שם בכלל
-לתבוע בתביעות קטנות (זה ריאלי בכלל?)
- לעזוב את הכל, להוציא עליה עצבים ולחסום

כאילו..חוץ מביטוח לאומי יש גם עניין של מס הכנסה..אני צריך שהחודשים שבהם עבדתי ידווחו כמו שצריך.
אז אני לא בטוח אם זה כל כך נכון לוותר על זה.

מקווה שתוכלו לסייע, אני ממש מיואש
תודה!
מור
04/03/2020 12:45
סיימתי לימודים לא מזמן ולאחרונה גיליתי כי מנהלת המקום מדברת עם מעסיקים פוטנציאליים בתחום ואומרת להם שלא יעסיקו אותי אצלם, בצירוף של שקרים על התנהגותי (כל זאת כי היא לא התחברה אליי בפן האישי).

יש פה פגיעה בזכות שלי להתפרנס בכבוד, היא מעלילה עליי עלילות ויש לי הוכחות מצולמות ומוקלטות לכך שמה שהיא אומרת פשוט לא היה ולא נברא- הכל פרי דמיונה.

בנוסף לכך- היא נכנסה לקבוצת הווצאפ הכיתתית, ושם, לעיניי כל התלמידים התחילה להכפיש אותי ולצלוב אותי על לא עוול בכפי. גם לכך יש הוכחות (לבסוף היא הבינה שהיא טועה, אך לא טרחה לבקש סליחה בקבוצה ולכן- ישנם אנשים בקבוצה שאולי עדיין חושבים שכן עשיתי מה שהיא טוענת).

אשמח לדעת מה אני יכולה לעשות הלאה.

תחום העיסוק הוא די אינטימי באיזור מגוריי והיא פגעה בשם הטוב שלי כבר במספר מקומות עבודה לפי מה שהבנתי.

תודה
ברבר
04/03/2020 12:44
שלום, מכר שלי מסיים העסקה בחברה שלו עם ותק מ-2009 ועובר כעת לחברה אחרת. הוצא לו סיום העסקה או ניוד זכויות. האם זכאי לפיצויים מלאים גם אם לא פוטר? מ-2010 קיימת לו פוליסת ביטוח מנהלים. האם זכאי לפיצויים מלאים משנת 2010 במסגרת סיום העסקה. מזכיר שלא מדובר בפיטורים. אשמח לעזרה וסדר בדברים
ספי
04/03/2020 11:40
היי,

שאלה לעורכי דין בנושא עבודה.

התחלתי לעבוד במקום מסויים
בתאריך 02.04.2019 התפטרתי היום ותאריך סיום העבודה שלי יהיה 10.04.2020.

האם אני זכאית לקבל דמי הבראה מכיוון שיהיו לי 12 חודשי עבודה מלאים ועוד כמה ימים?

(מקום העבודה שלי נותן את ימי הבראה חודש לאחר תחילת העבודה כלומר התחלתי באפריל אז במאי אני צריכה לקבל).
תודה
אירה
04/03/2020 08:45
אני עובדת במקום עבודתי מ 1 לדצמבר בחברת ביטוח מוכרת ולפני כשבוע ניתנה לי אופציה לבחור שי לחג לכבוד פסח וכנראה אסיים לעבוד שם במהלך החודש מרץ האם אני עדיין זכאית לקבל את השי? לא מדובר בנופש!

אציין שבחוזה לא מצויין שום סעיף לגבי תקופה העסקה וקבלת שי לחג .

אשמח למענה מקצועי
אור
04/03/2020 08:42
היי שאלה לגבי ענייני עבודה.
אני עובדת בחברה שמשלמת שכר גלובלי בחודש- הייתי בחופשת מחלה עקב ניתוח (15 ימי מחלה) כעת נודע לי מהמעסיקה שלי שכל הימי מחלה ירדו לי כולל שישי שבת (פעמיים בכל התקופה סהכ 4 ימים) מפני שאני מקבלת תשלום גלובלי. מעבר לכך מציינת שהחברה עובדת רק חמישה ימים בשבוע מא׳-ה׳ ולכן מגיעה השאלה איך ניתן להוריד לי ימי מחלה על שישי שבת שהעסק אינו עובד בימים האלה? ולמה מורידים לי 15 ימים במקום 11? האם זה חוקי?

אודה לעזרתם
גלי
04/03/2020 08:41
היי ,

עובדת בעבודה עם משמרות (כולל שבתות, חגים ולילות ) ימי מחלה על שבת וחגים לא נחשבים ולא מקבלים עליהם תשלום.

(נניח שקיבלתי ימי מחלה על ימים שישי עד שני - אז מתחילים לחשב מיום ראשון את הימי מחלה. כלומר שישי שבת לא נספרים או נחשבים, יום ראשון לא אקבל שכר ועל יום שני אקבל 50% . למרות שבתכלס יום שני הוא היום המחלה הרביעי )

האם זה הגיוני?
ליאת
04/03/2020 08:39
עובד פוטר ממקום עבודתו לאחר 16 שנות עבודה.
במהלך התקופה קיבל שכר לפי שעה.

בחלק נכבד מהתקופה המעסיק הפריש לקרן הפנסיה תשלום פיצויים ע"ס 8.33%.

כעת המעסיק צריך להשלים את הפער עבור התקופה שלא הופרשה לקרן הפנסיה.

מהו השכר הקובע לתשלום פיצויים?
פנינה
04/03/2020 08:37
בוקר טוב,

אני חושבת שהשאלה שלי מרפרפת לתחום הקניין רוחני / זכויות.

אני מעצבת גרפית שכירה ובימים אלו אני מחפשת את מקום העבודה הבא שלי. כחלק מהעניין שולחת בנוסף לקורות חיים פורטפוליו אותו אני משתדלת לעדכן באופן תדיר כך שייבטא את יכולותיי המקצועיות.

לאחרונה עבדתי תקופה מאוד קצרה (תקופת ניסיון של כחודש) בחברה כלשהי כשבסופו של דבר לא המשכתי לעבוד שם.
לא היה בנינו חוזה מפורט אלא יותר מסמך קצרצר עם מס' סעיפים בודדים המפרטים את אופי התפקיד, היקף המשרה ומחויבותו של המעסיק לשלם את חובותיו על פי חוק.

שאלתי היא:
האם אני רשאית לשלב בתיק העבודות שלי עיצובים שעיצבתי במסגרת התפקיד תוך מתן קרדיט ו/או פירוט שהעיצובים הנ"ל נעשו במסגרת עבודתי באותה חברה?
תודה
אדיר
03/03/2020 11:32
הייתי מעוניין בחידוד ההבדל בין בונוס מטרה ובין עמלה לאיש מכירות שנגזרת מאחוז המכירות ..לפי הבנתי הראשון לא נכלל בחישוב פיצויים לעובד והשני כן אם מהשקל הראשון .השאלה שלי היא מה קורה כאשר מחברים את שניהם ..כלומר יוצרים מדרגות הגעה ליעדים כשככל שמדרגת סך המכירות גבוהה יותר העובד גוזר מתוכה אחוז גבוה יותר אך אם לא הגיע למדרגה הראשונה לא קיבל כלום.איך החוק רואה הפרשה לפיצויים במקרה כזה האם חלה הפרשה לפיצויים כרכיב בשכר או שלא.

תודה .
מירב
03/03/2020 10:19
האם עובד שנמצא בחופשה בחו"ל ביום הבחירות זכאי לתשלום
איילה סלם
01/03/2020 16:08
שלום ,

אשמח לעזרתכם .

התחלתי עבודה חדשה בתאריך 4/11/2018
ילדתי בתאריך 25/9/2019 והארכתי את החופשת הלידה שלי עד לתאריך 9/2/2020 , הינני עובדת במשרה מלאה .

עד איזה תאריך אני זכאית לשעת הנקה ?

תודה מראש על העזרה.
ענבר
01/03/2020 10:29
היי

צריכה ללדת בקרוב (כל יום) לקחתי ימי מחלה כבר לפני חודש וחצי, ומתכננת לחזור רק ב 1.11 (נובמבר) אני עובדת שכירה באותו מקום כבר שש וחצי שנים.

אז כך,

1. נכון שהם מחויבים לשמור לי על המשרה?

2. בספטמבר אהיה חצי שנה בחופשת לידה ושאלתי אם אני צריכה לחתום על חל"ת? הם אמרו לי שאין טופס כזה. מספיק שאני אומרת להם וזהו. איך זה הגיוני? הם יכולים לטעון שלא ביקשתי דבר כזה אם אין מסמך.
איך זה הולך?

3. שאלתי מה אני צריכה לביטוח לאומי, הם אמרו לי שאני רק אחרח הלידה מעבירה טפסים שילדתי והם מסדרים מול ביטוח לאומי, הגיוני?

4. גם בחל"ת הם מחויבים לשמור לי על כמות ימי המללה והחופש שנשארו לי מרגע הלידה. נכון?

זה לא שאני חוזרת והכל מתאפס.
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc