{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights | עמוד 4
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (357) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 357 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

מיכל
04/09/2019 13:49
בס"ד בקשר ל90 הימים של הקצבת אבטלה שדחו לי תזכאות לקבלם, אם בקשתי שידונו לי בתביעה מחדש ויש לי מכתב מרופאת משפחה שכתבה ש"מומלץ להימנע מעבודה פיזית קשה" וש"סובלת מכאבים בגב, כאבי רגליים, קשי נשימה" כל זאת כדי לתאר את מה שקרה לי בעבודה האחרונה שלי שבגלל שניצלו אותי פיזית בה עבודה קשה מאוד ולא בתפקיד שלשמו הגעתי אליה, האם יש מצב שאזכה לדעתכם לקבל את ה90 יום של האבטלה בכל זאת? אני גם קיבלתי הפניה לרופא תעסוקתי ליתר ביטחון עם המכתב מהרופאה לא יעזור ... יבינו שזה בשביל הדמי אבטלה אם לא ציינה זאת הרופאה במכתב עצמו ?הגשתי אותו ככה לפקיד בביטוח לאומי.
מיכל
04/09/2019 13:41
שלום,
אני נפצעתי מנסיעה על אופניים בדרך חזרה הביתה , לא הצלחתי להבין למה הכוונה בדמי פגיעה שמשלם ביטוח לאומי בגין תאונת העבודה , האם על כל יום מחלה שאני מקבלת אני מקבלת תשלום מביטוח לאומי? ואם החלטתי לעבוד מהבית למרות ימי המחלה? עדין אקבל תשלום מביטוח לאומי? האם ביטוח לאומי יחזיר לי הוצאות נוספות כגון על האמבולנס שפינה אותי?
נועה
04/09/2019 12:10
שלום,
אני עובדת כבר כ4 שנים במקום עבודה וזומנתי לשימוע כחוק. אני עובדת במשמרות לפי שכר שעתי. השימוע אמור להתקיים ביום ראשון והגשת המשמרות היא ביום רביעי, כלומר לפני השימוע. כששאלתי את המנהלת האם להגיש את המשמרות לשבוע הבא היא אמרה שלא עד השימוע. השאלה שלי האם צריכים לשלם לי על זמן ההמתנה לשימוע? אם היא אומרת לי לא להגיש את יום ראשון בגלל השימוע האם עלייה לשלם לי על יום זה? ועד לזמן ההמתנה של התשובה האם עליהם לשלם גם?
ואם היא אומרת לא להגיש את כל השבוע האם גם עליהם לשלם לי?
עומר
04/09/2019 11:29
אהלן, חברה שלי עובדת במלון של ישרוטל היא קבטית שם התחילה לעבוד שם לפני כחודש. אתמול היא בקשה להוציא את התלוש שעות שלה והיא ראתה שעל כל משמרת מורידים לה שעה הפסקה לא בשכר.
עכשיו אני קראתי שבמשמרת של 8 שעות (מה שהיא עושה)
היא זכאית לשעת הפסקה על חשבונה אלא אם כן המעביד מחייב את העובד להישאר במקום עבודתו.
עכשיו היא מחויבת להישאר בעבודה כי היא עם נשק שם. משהו פה לא נראה לי תקין ואני חושב שעובדים עליה. ובלי קשר היא בכלל מקבלת הפסקה של חצי שעה ולא שעה. האם יש פה עילה לתבוע אותם? או להפר חוזה עבודה בגין יחס לא צודק שלהם?
מוני
03/09/2019 21:43
לפני מספר שבועות חברה גדולה יצרה איתי קשר בנוגע למשרה, דיברתי בטלפון עם מנהלת משאבי האנוש של החברה רבע שעה והיא שאלה אותי בנוגע לציפיות שכר.
אמרתי לה את טווח השכר בנטו (כן הדגשתי שהוא בנטו פעמיים) ואמרה כי היא תבדוק אם רלוונטי כי נשמעתי מעניין ושהיא תחזור אלי. היא חזרה אלי באותו היום מאוחר יותר ואמרה שהם ישמחו לפגוש אותי,
אמרה גם שאמנם החברה יושבת במרכז הארץ הם רוצים שאגיע למשרד שלהם בצפון הרחוק כי חלק ממבנה העבודה הינו להגיע לשם פעם בשבוע.
היא ביקשה ממני לפנות יום עבודה ע"מ להגיע למשרד בצפון הרחוק (כמעט 4 שעות אוטובוסים הלוך ועוד כמעט 4 שעות בחזור, ובסוף למרות שיצאתי לפנות בוקר הייתי עוד צריך לקחת מונית בגלל שאוטובוס אחד איחר משמעותית).
הייתי כמעט שעתיים בראיון והם התרשמו וקבענו להתעדכן, הם אמרו שהשכר שלהם יהיה מעט יותר נמוך ממה שהצעתי והם יחזרו אלי עם הצעה.
לפני כמה ימים מנהלת משאבי אנוש התקשרה אלי ואמרה שהם מאוד ישמחו לצרף אותי לחברה - אבל השכר שלהם הוא מחצית (!!!) ממה שאמרתי בטלפון.
מאוד מאוכזב, מרגיש כאילו עשו ממני צחוק - שרפתי כמעט 8 שעות בתחבורה ציבורית, שעתיים בראיון עבודה וכמובן הלך לי יום שלם כמעט על כל המסע הזה שעלה 150 ש"ח על אוטובוסים ומונית אחת - כשהם יכלו לציין זאת בטלפון או לפחות להציע לפגוש אותי במרכז הארץ ולא להתעקש בצפון (הם יודעים שאני ממרכז הארץ).
החברה הזאת נראתה לי מאוד מעניינת אבל כפי שאמרתי, מרגיש מאוכזב, מרומה ומופסד.
האם אני יכול לדרוש מהם תשלום עבור שכר יום עבודה ונסיעות? כל זה בהחלט נעשה בחוסר תום לב מצידם, זאת חוצפה גדולה וחוסר כבוד לזמן של בן אדם שמתאמץ, נוסע חצי מדינה - מפנה את היום שלו ועוד בשביל חצי ממה שאמרתי בטלפון.
מה ניתן לעשות?!!?! אני משתכר כ-2000 ש"ח בתור עצמאי והם ידעו את התעריף שלי למשרה מלאה עם שכר גלובלי.
ועוד פרט קטן - יש לי הוכחות לשיחות הטלפון מפני שיש במכשיר הטלפון שלי הקלטה (זה מקליט ברגע שמתקשרים אלי ממספר לא ידוע אוטומטית).
תודה מראש
מוני
מוני
03/09/2019 21:46
הכוונה ל-2000 ש"ח ליום בתור עצמאי (לא לחודש).
ויש לציין כי הסכום הגלובלי החודשי (לא היומי) שדרשתי כציפיית שכר נאמר גם בטלפון וגם בראיון עצמו אז הם ידעו בוודאות מה העלות שלי.
היריון
03/09/2019 21:25
ערב טוב,
אני אחות מוסמכת בהיריון שבוע 30, עובדת בבית אבות מזה שנתיים, עבודה במשרה מלאה( משרת משמירות), מסרתי אישורי בדיקות שעשיתי במהלך ההיריון למקום העבודה כדי לקבל את ה 40 שעות, המעסיק אומר לי שהם לא משלמים לי את השעות האלה אם באותו יום הייתי חופש ולא היה לי משמרת!! הסברתי להם שזכותי לא לעבוד באותו יום של הבדיקה, וגם הרופא הפרטית שלי אמרה שאת זכאית לא לעבוד באותו יום של בדיקה אם הרגשת העייפות ולא נוח לך, וחוץ מזה אני עובדת במשמירות ואני מראש יודעת מתיי יש לי בדיקה אז אני בבקשות סידור עבודה יכולה לבקש מראש לעבוד ערב ובאותו יום יש לי בדיקה בשעות הבוקר, אז זה אמור שאני לא פספסתי שעות עבודה וגם המעסיק יגיד לי שאת עבדת ולא פספסת(זה כמו הטענה שלו ביום החופש).
אני רוצה לברר האם זה חוקי אם הם מסרבים לשלם לי את ה 40 שעות אם ביימי הבדיקות הייתי חופש??
רוני
03/09/2019 13:40
שלום ילדתי החודש מאי השנה ועל פי ההסכם עם המעסיק אני צריכה להודיע על התפטרות 3 חודשים מראש. אם אני רוצה להתפטר לצורך גידול הילד ולקבל פיצויים (אני עובדת משמרות, לילות וכדומה) אני צריכה להגיש מכתב התפטרות כבר בחודש נובמבר (3 חודשים לפני שהתינוק יגיע לגיל 9 חודשים) או שכל עוד אני מגישה התפטרות גם אם התינוק הגיל לגיל 8 חודשים ואני מחוייבת להשאר עדיין בעבודה ל3 חודשים נוספים עדיין אזכה לקבל את הפיצויים כי התפטרתי לפני הגיעו לגיל 9 חודשים?
נעה
03/09/2019 12:46
בתאריך 22.8 (יום חמישי) המנהל שלי לקח אותי לשיחה והסביר לי שהחנות נסגרת ושב31.8 (יום שבת) זה היום האחרון של החנות .

הוא הודיע לי 9 ימים מראש ואני עובדת שנה ועשרה חודשים בחנות .

שאלה ראשונה שלי זה האם מספר ימי ההודעה המוקדמת הם לפי החוק ביחס לותק שלי. ואם לא מה אני יכולה לדרוש על כך?

בנוסף , אני רוצה לחתום החודש (ספטמבר) אבטלה עד שאחפש עבודה ועדין לא קיבלתי מכתב פיטורים, אני רודפת אחריו מהיום שהוא בעצם הודיע לי ואין מענה.
מה אפשר לעשות? ואם הוא יספק לי רק בימים הקרובים מכתב פיטורים זה יכול לפגוע לי בחתימת אבטלה של חודש ספטמבר?

תודה מראש.
א.ס
03/09/2019 11:55
לפני חודש התחלתי לעבוד בחברה (גדולה) בתפקיד מסויים שהציעו לי. התאים לי, חתמנו חוזה והתחלתי ללמוד את הנושאים תוך כדי עבודה.

אתמול, ללא התראה, כשאני כבר עם התיק על הגב בדרך החוצה, קוראת לי המנהלת הישירה שלי ואומרת שעשו חושבים וביטלו את התפקיד. אז היא מציעה שאעבוד בתפקיד אחר (יותר "נחות") בשכר יותר נמוך. שאחשוב ואתן לה תשובה תוך יום.

הכל על רגל אחת, בלי שום הסבר.
הייתי המומה, יצאתי בלי לומר מילה.

היום לא הלכתי לעבודה, מבקשת לדעת איך לנהוג מול החברה במיידי.

להתייצב מחר כאילו כלום כל עוד לא קיבלתי הודעה בכתב?

לדרוש הודעה בכתב ואז...?

האם אני יכולה לעזוב ולבקש פיצוי? הרי עזבתי עבודה אחרת כשהתקבלתי, וביטלתי ראיונות עבודה.
די אבודה...
הילי
03/09/2019 11:54
רציתי לדעת האם על יום היעדרות שלם עקב בדיקה רפואית בהריון אני זכאית לתשלום על חשבון שעות הריון? אצלי בעבודה הגשתי מסמכים רלוונטים ואז אמרו שעל יום היעדרות שלם יש להביא יום מחלה (והרי על יום מחלה 1 מורידים כסף ולא מקבלים תשלום) .
ובנוסף חקרתי את הנושא עוד וגיליתי שעל מי שפיר ככל הנראה זכאים מהיום הראשון למחלה לתשלום מלא וגם פה הורידו לי על היומיים הראשונים כי הגשתי ימי מחלה (גם לזה יש לי את המסמכים הרלוונטים)
עדי
03/09/2019 11:32
לפי מיטב הבנתי ב-2017 יצא חוק חובה לעצמאים הפרשת קרן פנסיה (אני עוסק פטור)

דבר שלא ידעתי עליו עד היום אם לא הפקדתי שום סכום בכל השנתיים האלו זה אומר שאצטרך להפקיד את כל הסכום רטרו אחורה של כל השנתיים בבת אחת?

ואם כן לאיזה גוף אני צריכה לפנות כדי להסדיר את התשלום?
ישראלה
03/09/2019 11:20
שאלה בזכויות עובד...
עובדת חברה מתאריך 27/4/2019 , הודעתי על פיטורים לפני כשבועיים (בעל פה) וסיום עבודתי ב6/9 (היום האחרון לעבודה)... במוקד אצלנו מקבלים מתנה לחג בתאריך 9/9 בעוד שבמןקדים אחרים של החברה מקבלים עוד השבוע...
מהם זכויותיי? מגיע לי ? עוד לא כתבתי מכתב, ההתפטרותי בתוקף?
ב.ג
03/09/2019 11:17
שלום ובוקר טוב
עבדתי במקום עבודה בערך כ 4 חודשים יום אחד בשבוע מכיוון שהייתי תלמידת מדרשה וזה שילם לי את הביטוח לאומי
עכשיו ביטוח לאומי שלח לי מכתב שאני צריכה לשלם על החודשים האלה שעבדתי שם
מצאתי תלושים שמוכחים שעבדתי שם
אך של ספטמבר אין לי תלוש( עבדתי מספטמבר עד ינואר 2019)
דיברתי עם האחראית היא אמרה שלקחו את שחישבו לי את המשכורת של ספטמבר ואוקטובר ושילמו לי את המשכורת של שניהם באוקטובר משמע גם שילמו לי את הבטיוח לאומי רק של אוקטובר מה שיוצא שספטמבר נחשב כאילו לא שילמתי ביטוח לאומי.


האם זה פייר אפשר לעשות דבר כזה ?
אנונימית
02/09/2019 16:48
אני כרגע בשבוע 23 בהריון בסיכון. עם סכרת טרום הריון, מאוזנת בתזונה וגלוקומין, עם לחץ דם טרום הריון, גם כרגע מאוזן ועם שומנים בדם גבוהים..גם כן טרום הריון..הכל בסדר כרגע אבל צופים החמרה. צפויים לילד אותי בקיסרי/זרוז בשבוע 38.
אני משלימה 10 חודשים במקום העבודה שלי רק בסוף נובמבר.. הרופא שאל אם אני רוצה שמירה אבל אמרתי לו שאני חוששת שלא יאשרו לי אותה ואז לא אקבל דמי לידה כלל. זקוקה לחוכמת ההמונות...אני מתכוונת להמשיך לעבוד בספטמבר ואוקטובר (ולנצל במסגרתם ימי חופש..ימי מחלה לא נשארו לי כלל). וב 1 לנובמבר עד לאמצע דצמבר ממועד הלידה- לצאת לשמירה (שבוע 31-37) מה דעתכן? האם יאושר? אין לי מה לדאוג שלא יאושר ואז אפספס את דמי הלידה?
רויטל
02/09/2019 16:05
שלום רב.
אני לאחר שהייתי פעמים אצל רופא תעסוקתי,נקבע לי לעבוד 4 שעות ביום בבוקר.
המשרה הינה מ07:00 ועד שעה 16:00.
עד כה עבדתי עד 12:00.
האם ההנהלה יכולה לחייב אותי לעבוד מ12:00 ל4 שעות?
יש לציין שאני מטופלת בתרופות שאני חייבת לנוח פיזית בשעות הצהריים.
תודה מראש
שליו
02/09/2019 15:49
היי המעסיק שלי לא נתן לי תלוש שכר ביחד עם המשכורת שנתן לי בעשירי לאחר שבוע וחצי שאלתי אותו למה לא הביא לי ואמר לא ביקשתי , הוא לא אמור להביא לי גם בלי שאבקש ? ולגבי המשכורת אני לא יודע אם הוא בכלל הוריד לי ביטוח לאומי ומס הכנסה שלקחתי את המשכורת אמר לי זה השכר והביא לי מזומן זהו
לוסיל
02/09/2019 10:16
אני רודפת כבר חודשים אחרי חברת הלמן אלדובי.
חודשים שכל יומיים טלפון והודעות שלא פוסקות.

בהתחלה היה בעיות שהכסף לא תאם לטפסי 161 ששלחתי להם.

אחר כך סידרתי את זה , אמרו שהכול תקין
ושוב הייתה בעיה הייתי צריכה ללכת למס הכנסה.

אחרי ששלחתי להם מסמך מאושר ממס הכנסה
שהכול תקין.

אמרו לי מהלמן אלדובי שהכול מסודר ושלחו לי הודעה שהכסף יכנס בתאריך 30.8

שוב הייתה בעיה עם המספר חשבון שלי אז שלחתי מסמך של ניהול חשבון
ואז הם טענו שהסניף שלי סגור ומשהו מהפרטים לא נכון.

הם שלחו לי עלזה מייל והודעה
אז התקשרתי והנציגה כמו תוכי מקריאה לי מה שרשום אצלה במחשב , אמרתי לה שאין מצב זו בעיה אצלכם בדוק כי הפרטים נכונים היא אמרה שהיא שוב תבקש שיבדקו אלי היא עדיין לא חזרה אלי ודיברתי איתה היום.

אז החלטתי ללכת לסוכנות ביטוח וישבתי מול נציג פנים מוך פנים וגם הוא הקריא לי את ההודעה שהמספר סניף לא תקין והוא סגור.
התעקשתי על זה
ואז הוא הלך לברר
וחזר וראו עליו שהוא הולך להגיד משהו שלא בטוח אני יואהב ראיתי את השפת גוף שלו שהוא לא בולע את הרחוק

והוא אמר לי שזו טעות שלהם במחשבים משהו כזה אשלח לה שיחה בטלפון שהנציג שישבתי מולו התקשר אלי כשיצאתי מהמשרדים שלהם
והוא אמר שזו בעיה אצלם במחשבים וביום רביעי הוא יתקשר אלי ויבדוק שהכסף הועבר וגם אם לא
טען שיעקוב אחרי זה.

מצטטת מילים שלו משיחה מוקלטת :
" אני לא יודע מה יהיה עד שבוע הבא אני אשים לעצמי תיזכרות להתקשר ברביעי ולעדכן אותך אם הייתה העברה וגם אם לא , כי אני עדיין לא יודע אם יתקנו את התקלה דרך המתפעל "

אשמח לייעוץ מה ניתן לעשות תודה מראש.
מעיין
02/09/2019 10:12
היי חברים יש לי שאלה.

התחלתי לעבוד ברשת בגדים מוכרת בתור מוכרת.

לפני יום עבודה הרגשתי כאבים באוזניים , הודעתי כמספר שעות לפני תחילת המשמרת שאני מרגישה לא טוב ולא אוכל להגיע , אמרו לי תרגישי טוב והכל בסדר. לאחר כמה ימים שלא היה ביכולתי לפנות לרופא עקב הכאבים העזים, הבחנתי בווטסאפ שמנהל הסניף הסיר אותי מקבוצת העובדים וחסם אותי בווטסאפ.

כרגע דורשים ממני להגיע אל הסניף עם סיקים ולחתום על מכתב התפטרות.

עצתכם בנידון? משהו שהייתם עושים עקב ההתנהגות של המנהל? האם הוא יכול לפגוע לי בשכר שעבדתי בשבילו כל החודש?

אגב עד עכשיו לא יצר איתי קשר.
תודה לעונים.
אליענה
02/09/2019 09:23
היי שאלה
יצאתי מהעבודה באישור מהמנהלת שלי לרופא...הרופא נתן לי אישורי מחלה עבור 5 ימים עידכנתי את המנהלת שאני בחופשת מחלה...
אחרי 5 ימים קיבלתי מהרופא 3 ימי מחלה נוספים
הגעתי לעבודה הגשתי את האישורי מחלה
המנהלת שלי טוענת שבגלל שלא עידכנתי אותה יום יום על זה שאני לא מגיעה היא לא משלמת לי את הימי מחלה השניים וזימנה אותי לשימוע

זה תקין??
אשמח לתשובה של עורך דין מטעמכם
לאה
01/09/2019 23:58
שלום, , אני חותמת אבטלה ויש לי תינוק בן 7 חודשים , המתאמת שלחה אותי לראיון עבודה כאשר מדובר במשמרות ערב 3 פעמים בשבוע מ2-9 בערב האם על פי החוק אני יכולה לסרב לעבודה עם משמרות ?
תודה
שמעון
01/09/2019 16:29
אני עובד 2 עבודות בתא" כשליח על קטנוע,תוך כדי נהיגה בזמן העבודה,החלקתי וגילו לי נקע בקרסול.קיבלתי 5 ימים מחלה,(כניראה שאצתרך עוד עקב כאבים קשים,ולא יכול לידרוך על הרגל.).שאלה ראשונה זה נחשב תאונת דרכים?או תאונת עבודה?.מאחר ואני מושבת,מן הסתם נוצר לי הפסדים מהעבודה השניה.איך תובעים?ביטוח לאומי,או תאונת דרכים? אשמח לקבל תשובות.
שימוע
מנשה
01/09/2019 15:39
לפני השמוע שמו לי מחליף קבוע מה הטעם בשימוע
אופס 161
ולרי
01/09/2019 12:10
שלום, נפרדתי ממעסיק הקודם לאחר שיצר חוב של חצי שנה בהפקדות לקרן פנסיה. אני עומד להגיש תביעה, אך אין בידי את טופס 161 שמעסיק לא משחרר. האם אוכל להגיש תביעה גם ללא טופס?
אורי
01/09/2019 11:51
אני עובד בחברת תקשורת . מזה כשנה לא שולמו שעות נוספות למרות פניותיי החוזרות. במקביל שולם לי שכר נסיעות 26.40 במקום 200 שח חופשי חודשי.
כעת דרשתי מחשבת השכר לשלם לי רטרו והיא אמרה שאם היא פותחת את התלושים ומשלמת שעות נוספות היא מקזזת לי מהנסיעות ששולמו לי פי 3. האם זה חוקי?
שאול
31/08/2019 19:07
שלום
שעות מנוחה עבור העסקה בימי המנוחה השבועית
סעיף 17(ב) לחוק קובע כי במידה והמדובר בשכר המשולם לפי בסיס חודשי או ארוך יותר, אזי המעסיק רשאי לתת לו, במקום הגמול הכספי, מנוחה של לפחות שעה וחצי עבור כל שעה שבה עבד בזמן המנוחה השבועית.

זה אומר שבמקום השכר (150%) מקבלים שעות חופש???
זינה
31/08/2019 15:15
אך משלמיםיומי מחלה במשרה גלובלי?
פרטי
29/08/2019 15:02
בעלי פוטר מעבודתו.
את השכר חישבו לו לפי 6,000₪ בסיס פלוס תוספות
כשהסרטון היה עומד קבוע על אזור 12,000₪ ו ברוטו אזור ה 9,000₪?
השאלה האם זה חוקי מבחינת המעסיק לרשום כל מיני תוספות בתלוש על מנת שיוכל להתבסס רק על 6,000₪ כפול שנים שעבד בחברה?
פרטי
29/08/2019 15:04
כשהשכר היה עומד קבוע על אזור 12,000₪ ברוטו. ו 9,000₪ נטו* (בערך)
אנונימית
29/08/2019 14:19
שלום רב
אם היה לי תור לרופאה בשעות הבוקר ובשעה 10:3 סיימתי את הטיפול אצלה, ומסיבה כזאת ואחרת היא הפנתה אותי להמשך בירור במיון
כלומר הבדיקות נערכו מהבוקר עד תום שעות העבודה עד סביבות שעה 14:45
האם צריכים להחשיב לי את זה כשעות בדיקה כחלק מהזכאות? כי בקשו ממני יום מחלה בטענה שלא משלמים על יום שלם
אשמח לתגובתכם בנידון
קורין אפרת
29/08/2019 10:00
שלום

קראתי לאחרונה על פסק דין שקבע פיצוי של 100 אלף ש"ח על הפליה מגדרית ברמות שכר.

אני עובדת בחברה כמנהלת מחלקת BACK OFFICE המונה 3 תתי מחלקה, ואני מאמינה שאני נמצאת יחסית נמוך ברמת השכר מול מנהלי מחלקה אחרים.

ישנם בחברה עוד כ 5 או 6 מנהלים ורובם בעצם סוג של יועצים, כלומר הם לא עובדי חברה אלה הם כמו נותני שירות חיצוניים אבל עדיין נחשבים ומוגדרים כמנהלי מחלקות. למשל, מנהל מחלקת השיווק הוא בעצם בעל חברה שמספקת שירותי שיווק לחברה שלנו והוא מנפיק חשבוניות כל חודש עבור השירותים שהוא מספק.

אני לא יודעת אם ניתן להשוות אותי בתור עובדת חברה אליו מבחינת תנאי שכר וגובה שכר.

המנהל השני שהוא גם עובד חברה הוא מנהל מחלקת טכנולוגיה ואני מאמינה שאני מקבלת שכר חודשי נמוך משלו אבל גם השכר שלי וגם השכר שלו נקבעו בחוזה אישי ולכן אני לא בטוחה אם פסק הדין הזה תקף במקרה כזה.

1- איך אפשר לבדוק שאכן השכר שלי נמוך יותר? קראתי בעוד אתר שהמעסיק חייב על פי חוק למסור מידע של רמות שכר אם העובד מבקש לדעת. האם זה נכון?

2- האם פסק הדין תופס במקרה של חוזה אישי?

תודה
שלומי
29/08/2019 01:09
שלום רב
הנני עובד עצמאי בהובלות וברשותי רכב עד 3.5 טון, המיועד ברובו לצורך עסקי. הוצאות הרכב השוטפות המוכרות במס ההכנסה הינה 45%.
לפני חודשיים רכשתי מצלמת רכב דו כיוונית בעלות 320 ש"ח שהיא הינה למעשה אבזר בטיחותי.
שאלתי האם הוצאה זו מוכרת במס ההכנסה לצורכי ניכוי בשיעור 45% כמו הוצאה שוטפת אחרת שברובה נחשבת לצורך עסקי?? ו/או הוצאה זו נחשבת כרכוש קבוע בר פחת.
אשמח לקבל מכם את תשובתכם המקצועית -והעניינית.
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc