{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights | עמוד 10
x

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך: 072-334-2000
כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (255) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 255 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

05/09/2017 14:13
אני רוצה לדעת עד איזה גובה הכנסה מגיע השלמת הכנסה
והאם סכום של כשמונה אלף שח מזכה או לא
ואם לא אז האם יש איזה טופס שאפשר לקבל מהביטוח הלאומי??
04/09/2017 23:50
שלום לכם וערב נעים

אני עובד שכיר במסגרת משרה מלאה בחברה של 12 עובדים באזור רמת גן. אני עובד בחברה 4 וחצי שנים רצוף. יש עובדים עם יותר ותק ויש כאלה חדשים יחסית. בכל מקרה, כולם ללא יוצא מן הכלל, מקבלים משכורות באיחור כל חודש. יום יומיים שלושה ארבעה ימים... כל פעם באיחור, מבלי שבעל החברה אומר כלום. זה הפך לנורמה שמקבלים שכר איפה שהוא לקראת אמצע החודש. מי שנח לבעל החברה.

הבנתי שזאת הלנת שכר בוודאות אבל גם הבנתי שאין הרבה מה לעשות כי בסוף אנחנו מקבלים את המשכורות וקראתי שרוב עורכי הדין ממליצים לא להגיש תביעה על הלנת שכר אם השכר שולם באיחור של "רק" כמה ימים.

השאלה מה קורה כאשר זה סידרתי וקורה בכל חודש מחדש. האם גם אז תמליצו לא להגיש תביעה?
04/09/2017 22:09
אני מורה שהחליטה לפרוש לאחר שנת שבתון..לא היו לי כוונות לחזור להוראה ולכל לא לקחתי חל"ת. כעת לאחר שנה אני חוזרת ללמד..כיצד העובדה שלא לקחתי חלת משפיעה על זכויותי? על הפנסיה בעיקר? מה יכולה לעשות עכשיו?
תודה מראש
04/09/2017 21:43
אני מנהלת סניף בחברה מסויימת שהמרחק נסיעה מהבית לסניף הינו 30 ק״מ לכיוון, יצאתי לחופשת לידה והביאו לסניף אותו ניהלתי מנהלת מאותו איזור. כרגע (יום א׳) חזרתי מחופשת הלידה והוצע לי לנהל סניף שהוא קרוב לבית וסניף קטן יותר.

שזה אומר שהבסיס של השכר שלי היות ואסכים ירד (שכר גלובלי) וכמובן ההחזר נסיעות. אני עובדת הרבה שנים בחברה ואני חוששת שבעקבות שהברוטו שלי יפגע יפגעו גם כספי הפיצויים שלי.

האם זה נחשב להרעת תנאים להוריד לי את שכר הבסיס היות ועברתי לסניף קטן יותר? ומה הזכויות שלי שאותם אני יכולה לדרוש מהמעסיק? והכי חשוב האם הוא יכול להכריח אותי על פי חוק לעבור סניף?
04/09/2017 21:40
כרגע אני בהריון שני מתקדם הכנסתי את הבן שלי לגן לראשונה מזה שנה וחצי ובגלל שנישארו לי 3 חודשים בערך. אני מחפשת עבודה ואף אחד לא מעוניין להעסיק אישה הרה אפילו לא לכמה שעות או כמה ימים בשבוע רק, בשביל שתהיה הכנסה נוספת ולא לשבת בבית ולהיתעצל...

במיוחד עכשיו שיש לשלם על גן ( ועוד מלא הוצאות חוץ מזה) ורק הבעל עובד, אז מה אני צריכה לעשות כדי שביטוח לאומי יתן לי קיצבה חודשית? מה האופציות? כמה זמן זה לוקח?
04/09/2017 21:35
היי.לא מזמן חזרתי לבית קפה שעבדתי בו פעם,וקורים שם דברים שנורא מכעיסים אותי.חוסר שכר בסיס,אי קבלת נסיעות, לא חתמתי על שום דבר עד כה, הפרשות מהטיפים, אין ימי חופש מחלה, לא מס הכנסה לא בריאות לא ביטוח. אין שעות נוספות, אין שעות שבת בצורה מסודרת. והדבר הכי חמור מבין הכל, זה כאשר שולחן בורח או לא משלם את החשבון, המנהלת לוקחת לנו מהטיפים(זאת אומרת גניבה), וטוענת שזה *על פי חוק* מה שנראה לי מצחיק, ושזה אך ורק באחריות המלצר שבאותו איזור. לא נתעלם מהעובדה שהבית קפה בעל לפחות 5 כניסות שהאנשים פשוט יכולים לקום וללכת, והמלצר לא תמיד יכול לשים לב אם השולחן קם. אפשר להפעיל פה גם היגיון קטן, למה שסטודנט / חייל / תלמיד / סתם אדם יספוג את התשלום של שולחן שברח? מה זה אשמתו? למה שהמקום עבודה, שגם ככה חוסך על כל מלצר ומלצר אלפיי שקלים(גם ללי התשלומים של הנסיעות וכו') למה שהוא לא יספוג את זה?

השאלה שלי היא כזאת. למי אפשר לפנות בנושא תביעה? מה עלי לעשות? והאם יש חוק מפורט על כך שאסור למקום העבודה לקחת כסף מהמלצרים על שולחן שברח?

חשוב לציין שזאת רשת בתי קפה מאוד גדולה בארצינו.
אשמח לעזרה, תודה רבה
04/09/2017 20:59
ערב טוב!
עבדתי בהוראה במשך 7 חודשים במשך שליש מששרה ולאחר מכן הוספתי עוד שעות בהוראה.
הוספת השעות היתה במשך חודשים.
האם אני זכאית לקבל דמי לידה בהתאם להוספת השעות?
או כמו שעבדתי בעבר-במשך 7 החודשים?
04/09/2017 16:52
שלום,

אשתי חותמת אבטלה בימים אלו.

יש לנו עסק משפחתי זעיר שמכניס כ1400 ש"ח (זה מה שהצהרנו עליו מול ביטוח לאומי בדו"ח רב-שנתי), האם יקזזו לה אוטומטית את הסכום הזה מול ביטוח לאומי? העסק מוקפא בחודשים אלו בהם היא חותמת אבטלה. האם ניתן להצהיר על כך מול ביטוח לאומי כדי לזכות בכל סכום האבטלה?

תודה מראש לעונים!
04/09/2017 14:41
בעלי עובד כקבלן משנה בחברה מסויימת ומקבל שכר שוטף +30 אך שאת השכר של חודש מאי ושל חודש יולי טרם קיבל למרות שהנפיק חשבוניות מס כנדרש ושילם מיסים ועבר המון זמן.

בנוסף כשהוא פונה טלפונים לאחראים הם מתייחסים אליו בצורה נוראית, צועקים ומתעצבנים שהוא פונה אליהם וזורקים אותו מאחד לשני בלי תשובות ומשאירים אותו באויר ללא משכורת וללא תשובה!

יש לציין שבעקבות אי תשלום השכר חלה הרעה במצבנו בבית וכן בעלי משלם מזונות (נשוי פעם 2), ובעקבות כל הנאמר לעיל הוא מאחר בתשלום מזונות כחודשיים וגרושתו פנתה להוצל"פ והוציאה נגדו צו מאסר שבכל רגע יכולים לאסור אותו למשך 10 ימים.

מה ניתן לעשות? האםלפנות לבית דין לעבודה או לתבוע עוגמת נפש והאם זה נקרא הלנת שכר?

חייבת עזרה תודה לעונים.

יום טוב
04/09/2017 14:19
שלום רב,
רציתי לברר מהו החוק לגבי שעות מנוחה כשחוזרים מטיסת עבודה?
וגם, לדעת מהו החוק לגבי שעות מנוחה בחול במהלך שהייה ועבודה בשישי ושבת?
תודה רבה,
מיה
04/09/2017 14:18
צהריים טובים למנהל הפורום המבורך!

ישר כח על העבודה היפה שלכם באתר. מצאתי כאן המון מידע חשוב בחודשים האחרונים. חבל שלא הרבה יותר אנשים מכירים את האתר שלכם...

מבקשה כרגע עזרה דחופה: קרוב משפחה עבד 8 שנים במסעדה וכל השנים קיבל משכורת בשחור לפני חצי שנה העובד חלה (סרטן) והפסיק לעבוד המעסיק לא מעוניין לשמוע עליו שפנינו אליו לגבי פיצויים הוא מתחמק והוציא תלושים אחרי בירור עם ביטוח לאומי ומס בריאות התלושים מזוייפים כי לא באמת שולם לעובד את אותם מיסים למי פונים? איפה תובעים?
04/09/2017 14:07
במהלך אוקטובר עד דצמבר 2015 עבדתי בחברת עגלות בגרמניה. חתמתי בטרם הטיסה על חוזה מסודר בו נאמר שהעבודה חוקית לחלוטין (אני בעלת אזרחות גרמנית), אחראית לעובדים שלה ומשלמת מיסים כנדרש. כשהגעתי לגרמניה הבנתי שלא ממש כך הדברים...

את המשכורות שלי קיבלתי במזומן, ותלושי השכר היו לא יותר מטבלת מכירות והישגים עם תאריכים ושמי בלבד.

נכתב בתלושים את סכום הורדת המיסים לכאורה, אך מהסתכלות בטבלאות רשמיות של מדיניות המיסים בגרמניה הבנתי שנלקחים ממני סכומים שאין להם שום קשר להכנסה שלי.

החברה בה עבדתי אמרה שנלקחים ממני אחוזי מס גבוהים בשל חוסר בתיאום מס, ושעד סוף 2016 אוכל לבקש מממשלת גרמניה החזרי מס רטרואקטיביים.

בפועל, הבנתי שמעולם לא ניתן לי מספר מס אישי, ככל הנראה כי מעולם לא דווח על ההכנסה שלי. מדובר על הפסד של כ2500 יורו. כל "תלושי השכר" נמצאים אצלי, ורישומים ברורים של המשכורות שאמורה הייתי לקבל.

מה עושים? למי פונים?
04/09/2017 13:59
אני נהג באחת מחברות ההובלות בשדה התעופה,איך אוכל לדעת אם צו ההרחבה חל על החברה בה אני עובד?
04/09/2017 13:37
היי,

אני עובד במסעדה יותר מ-4 שנים. בחודש אפריל האחרון המנהל ראה אותי במהלך העבודה מסתובב עם שטר 100 שח ביד (תוך כדי עבודה מול הקופה במזנון) וחשב שגנבתי את הכסף. כמובן שלא לקחתי את הכסף אלא העברתי את השטר לקופה הראשית. המנהל הודיע לי שלא יתן לי משמרות לשבוע אחרי. הם לא נתנו לי שבועיים משמרות (אני עובד משמרות שישי שבת קבוע) וכשהודעתי שאני מבקש פיצויי פיטורים, הם זימנו אותי לשיחה (שימוע) והציעו לי לחזור לעבוד עם העלאה במשכורת ותפקיד אחראי מזנון. עד עכשיו אני עובד שם ואני מרגיש שהמעביד שלי מקשה איתי בעבודה.

בכללי הם עשו טעויות:

* הורידו לי 60 שח בגלל מחסור בקופה

* הורידו לי בשכר לשעה כל סיום קיץ (המקום עבודה עובד בקיץ ובחורף בקושי יש עבודה.)

* איחרו לי בהגשת משכורות

*הורידו לי ימי חופש וימי הבראה בלי אישור שלי, בכללי הסדר קבלת ימי חופש אינו נכון.

*לא שילמו לי ימי הבראה בכל השנים.

אני שואל אם אפשר להתפטר על סמך הרעה בתנאים.
04/09/2017 13:32
בעלי פוטר מעבודתו (כמפיץ) לאחר כמעט שנתיים
בימי מחלתו. נעשה לו שימוע בימי המחלה ובשימוע נכתוב כי יפוטר כי סירב להביא את רכב החלוקה ממשרדי החברה אל המפעל (דבר הנעשה בלי תשלום) בימי המחלה.

מעבר לכך עובד בחודש מעל 186 שעות (בערך 200 שעות) בלי תשלום על שעות נוספות ובלי חוזה עבודה.

התייעצותכם מה אפשר לדרוש בנושא.

תודה.
04/09/2017 13:31
שלום רב,

כבר העליתי בפורום הזה שאלה בעבר ולא קיבלי תשובה כלל. מקווה לקבל הפעם התייחסות.

בתאריך ה-26.07.17 הפסקתי את עבודתי במקום העבודה האחרון שלי. במקום עבודה זה המשכורות שולמו עבור עבודה בין ה-25 ועד ל-24 לחודש העוקב. משמעות הדבר שקיבלתי משכורת יולי על התאריכים שבין ה-25.06.17 - 24.07.17. במשכורת זו שולמו לי גם ימי החופשה שטרם נוצלו. חשוב לציין שלא הופרשו לי כספים לפנסיה מימי החופשה שנפדו כי אם רק מימי העבודה בפועל. בנוסף עבור יום העבודה הבודד בתאריך ה-26.07.17 הייתי אמור לקבל תשלום במסגרת משכורת חודש אוגוסט (דבר שטרם התבצע כאשר עובדים אחרים כן קיבלו את משכורתם).

שאלתי היא כזו: האם מותר למעסיק לפדות את ימי החופשה במשכורת הלפני האחרונה ולא במשכורת האחרונה, והאם על פי החוק הוא לא מחוייב להפריש כספים לקרן הפנסיה גם מימי החופשה שנפדו? כמו כן האם העובדה שטרם שולמה לי משכורת חודש אוגוסט איננה בבחינת הלנת שכר?

אודה לכם מאוד על התייחסות לשאלתי.

מתן
03/09/2017 10:25
שלום עורך דין נכבד,

רציתי עזרה התייעצות בנושא תשלום שעות נוספות אני עובד שנתיים בתור טבח באותו מקום עבודה אני עובד שעתי אני לא מקבל שעות נוספות הם עובדים בצורה של ברגע שעברתה 186 שעות תקבל על כל שעה שעה נוספת
לפי בדיקתי החוק מראה שאין דבר כזה וזה לא נכון אבל בכל דבר יש סעיף קטן.

אשמח לתשובה
04/09/2017 10:00
שלום נהוראי

אכן, חישוב שעות נוספות נעשה ברמה יומית ולא ברמה חודשית. מומלץ לקרוא את הסקירה המופיעה באתר זה בנושא שעות נוספות, וכך תוכל לקבל מענה לשאלות שלך ובנושאים חשובים אחרים הרלוונטיים לעובדים המועסקים במסגרת שעות נוספות דרך קבע.

בהצלחה
04/09/2017 09:53
התפטרתי לצורך גידול הילד, הגשתי את המסמכים לביטוח הלאומי ועליי להמתין 90 יום. האם בתקופת ההמתנה עליי להתייצב בלשכת התעסוקה? גם במוקד של ביטוח לאומי וגם במוקד של לשכת התעסוקה נאמר לי להגיע לאחר תקופת ההמתנה וכולם סביבי אומרים שזה לא הגיוני.

מה עליי לעשות?
03/09/2017 21:01
אני סייעת מחליפה בגני ילדים ובצהרון אני גננת. במאי האחרון עבדתי בגן כגננת מחליפה בצהרונים ובבוקר כסייעת בערייה.

היה שם ילד בעייתי והסייעות אמרו לי להתרחק ממנו בגלל שהוא ממציא דברים. כמובן התרחקתי ממנו
למחרת אני מקבלת שיחת טלפון מהמעסיק שלי שהאמא של הילד טוענת שהכתי אותו. כמובן לא נברא כזה דבר.

האמא הלכה והגישה תלונה במשטרה. היום באתי לתת עדות למעשה והחוקרת אמרה לי שסוגרת את התיק כי למעשה זה מילה שלי נגד מילה של ילד בן 5.

עכשיו מה אני רוצה לשאול, האמא הזאת כמעט פגעה לי בפרנסה. מזלי בעירייה לא האמינו לה וגם לא בצהרונים
אבל עכשיו יש לי כתם של תיק פלילי. האם אני יכולה לתבוע את האמא ואם כן על מה?
04/09/2017 09:07
שלום מיכל

קשה מאד להשיב לשאלתך בצורה רצינית כי חסר המון מידע חשוב. בכל מקרה, אם האירועים מהותיים עבורך ולפני שתקבלי החלטה כיצד לפעול, מומלץ לפנות לפגישה עם עורך דין מנוסה, שיבדוק את המקרה וימליץ לך על דרכי פעולה אפשריות.

מומלץ כרגע לתעד את השתלשלות האירועים בכתב ובפרטים בכל מקרה.

בהצלחה
03/09/2017 21:02
שלום ותודה לעונים
עבדתי בשנים 2013-2014 במקום מסויים. מסתבר שלא נפתח לי תיק בחברת הפנסיה וכל הכסף שירד ממני נשאר אצל המעסיק. לא מדובר על סכום גדול משום שעבדתי במשרה חלקית אבל בכל זאת, כסף שלי.
המעסיק ישלם לי את הסכומים הרשומים בתלוש אבל אני יודעת שמגיע לי מעבר גם את הסכומים שהוא היה אמור להפריש מחלקו של המעסיק ולפיצויים וכמובן שזה היה אמור לצבור ריבית.
האם יש דרך לחשב את הכסף שמגיע לי? האם ניתן לקבל את הכסף בדרך כלשהי מהמעסיק?
04/09/2017 09:05
שלום עדן

כמובן שניתן לחשב את סכומי הכסף + הריבית שמגיעה לך במצב בו את מתארת. פני לחשבת שכר שתבדוק את הנושא עבורך בצורה יסודית.

בהצלחה
03/09/2017 21:08
עשיתי מנוי לאתר לחיפוש עבודה לשנה בתשלום חודשי של 25 ש"ח לחודש. כעת מצאתי עבודה ואני מעונינת להפסיק את התשלום. זאת התשובה שקיבלתי: היי רונית

המנוי שנתי הוא מוזל ועל כן בהתחייבות.
במידה ונבטל אותו כעת, התשלום על 9 החודשים שכבר עברו יהיה 39 ש״ח לחודש במקום 25 במנוי המוזל.
נשארו לך רק עוד 3 חודשים כך שכמובן יוצא עדיף להשאיר את המנוי כפי שהוא.

בברכה
רני

האם זה חוקי? האם אוכל להודיע לחברת האשראי להפסיק לחייב את החשבון שלי?
04/09/2017 09:04
שלום רני

למרות שהמדובר על בעיה מול אתר חיפוש עבודה אין בשאלתך קשר לעולם דיני העבודה. אציע לך לעיין בתנאי השימוש של האתר בו את מנוייה. התשובות לשאלתך אמורות להיות כתובות שם.

בהצלחה
03/09/2017 21:24
במקום העבודה שעבדתי בו לפני הלידה מילאתי תפקיד מסויים. כעת נודע לי שאם וכאשר אשוב לעבודה התפקיד כבר לא קיים (בוטל) ואני מיועדת לתפקיד שממש לא מתאים לי לעשות (סוג של תפקיד נחות בהרבה).

האם אני זכאית לביטול ה90 ימים לחתום אבטלה במקרה שאתפטר לצורך גידול הילדה?

מה הזכויות שלי במקרה הזה מול מקום העבודה?
04/09/2017 09:03
שלום קארין

לפני שתחשבי על דמי אבטלה והזכויות "ביום שאחרי" כדאי לך לפנות להתייעצות עם עורך דין. המעסיק שלך עובר על החוק לכאורה. החוק בישראל ופסיקת בתי הדין לעבודה מחייבים את המעסיק להחזיר אותך לאותו תפקיד, באותה היקף משרה ומבלי לפגוע בתנאים שלך. גם אם התפקיד שבו עבדת בוטל, על המעסיק לתת לך תפקיד אחר וראוי, על מנת שלא תרגישי הרעה בתנאים שלך.

היה והמצב הנו כפי שאת מתארת, עליך לפנות להתייעצות אישית עם עורך דין כאמור.

בהצלחה
03/09/2017 21:25
שלום, אני נמצאת בחופשת לידה מאז ה 1.5.17 שהסתיימה ב 15.8. מאז אני בחופשה ללא תשלום עד נובמבר- שאז הודעתי לפני הלידה שאחזור לעבוד (לקחתי חצי שנה להיות עם הקטן שלי). האם ניתן לחזור לעבוד ועדיין להתפטר למטרת גידול הילד חודש לאחר חזרתי? אני חתומה גם על סעיף 14, מה המשמעות של זה מבחינת פיצויי הפיטורים? תודה!
04/09/2017 09:00
שלום גלית

שאלת שאלה נפוצה שעולה בפורום פעמים רבות. אכן, לכל אם טריה שמורה הזכות להתפטר לצורך טיפול בילד עד הגיעו של הילד לגיל 9 חודשים וללא סייג.

בהצלחה
03/09/2017 21:26
אשמח שתעזרו לי בנושא.

חזרתי למקום עבודתי ביולי 2016 , הייתי בדיוק בתחילת הריון וילדתי במרץ 17 לקחתי חופשת לידה 3 חודשים עד יולי 2017 ולקחתי עוד חל"ת עד אוקטובר של עוד 3 חודשים. ואני לא רוצה לחזור לשם לא החלטתי עוד אם להשאר עם הילדה בבית או לחפש עבודה אחרת, יש לי ותק שם של שנה וחודשיים עם חל"ת שלקחתי.

האם מגיע לי פיצויים? אם אני מתפטרת לטובת גידול הילד? ובמידה וכן אם אני מוצאת עבודה אחרת עדיין מגיע לי? אשמח לתשובה כי אני ממש לא מבינה בנושא
04/09/2017 08:59
שלום לנה

בהחלט יגיע לך לקבל פיצויים אם תחליטי להתפטר לצורך טיפול בילד.

בהצלחה
03/09/2017 21:27
היי יש לי כמה שאלות לגבי החופשת לידה.
1. אם אני זכאית לדמי לידה ( עבדתי עד חודש 2 ) ו7 חודשים אני יושבת בבית ללא עבודה. אבל הבנתי אם אני לא טועה שאני מקבלת תשלום כי עבדתי מתוך 22 חודשים 15 חודשים זה נכון ?.. אשמח להסבר.
2. והאם בעלי זכאי לקבל מעבודה שלו חופש לגבי הלידה וכמה זמן ? ואם הוא יכול להוציא ימי מחלה במקום ימי חופשה ?
אשמח לתשובות תודה
04/09/2017 08:56
שלום קורל

אם יש לך תלושי שכר לפי הנדרש בחוק, תוכלי לקבל דמי לידה. יש באתר זה סקירה מקיפה מאד בנושא חופשת לידה - תקראי אותה ותדעי בדיוק מה מגיע לך וכמה.

לגבי בעלך, שוב, אפנה אותך ואותו לקריאה של כתבה אודות הזכויות שלו לאורך חודשי ההריון, בלידה ולאחריה - הכל כאן באתר.

בהצלחה
03/09/2017 22:50
אני עובדת אצל בן אדם פרטי ב3 חודשים הראשונים נתן לי תלוש משכורת אחרכ אמר שזה אצל הפקידה שמור ולא מסר לי את התלוש עבדתי אצלו שנתיים והתפטרתי מיוזמתי עכשיו שביקשתי את כל התלושים הוא מסרב למסור לי אותם . האם אני יכולה לתבוע אותו על כך ?
04/09/2017 08:54
שלום אלה

קיימת באתר זה סקירה מלאה בנושא אי מסירת תלושי שכר לעובדים והזכות לתבוע את המעסיק ולקבל פיצויי כספי בשל כך. מומלץ לקרוא אותה לאור התנהלות המעסיק במקרה שאת מתארת.

בהצלחה
03/09/2017 23:30
שלום וערב טוב

אני עובד שכיר בחברה עם 45 עובדים באזור השרון. בלי שמות כרגע. אני מועסק במסגרת משרה מלאה מאז שנת 2007 ברציפות. היום בבוקר המעסיק הוציא לעובדים מסמך כתוב, שניתן לכול העובדים ביד. הכותרת שלו היא שינוי נהלי עבודה בחברה החל מ-9 לספטמבר.

במסמך יש כל מיני הנחיות שמשנות נהלים (שמעולם לא נכתבו) לפיהם עבדתי מהיום הראשון בחברה. אני ועובדים אחרים. חלק מהנהלים שהוחלט לשנותם, פוגעים בעובדים וחלק מהנהלים לא פוגעים בעובדים.

עדיין, המעסיק קיבל את ההחלטות על דעת עצמו ולדעתי יש כאן הרעה בתנאים שלי. איך אפשר לדעת איפה אני עומד חוקית?
04/09/2017 08:53
שלום אלי

לכל מעסיק שמורה הזכות הניהולית לשנות נהלי עבודה בחברה שהוא מנהל. יחד עם זאת, ברור שיש להקפיד על זכויות העובדים ולא לפגוע ולהרע את תנאי העסקתם. אם אתה חש (וזה עניין אובייקטיבי) כי תנאי העסקתך הורעו משמעותית בשל שינוי נהלי העבודה, פנה לקבלת ייעוץ משפטי פרטני שכן יש לבדוק את הנושא לפרטים על מנת לקבל החלטה מושכלת לגבי האפשרויות העומדות בפניך ודרכי הפעולה הרצויות מבחינתך.

בהצלחה
פיטורים
04/09/2017 00:26
פוטרתי מהעבודה וקיבלתי הודעה מוקדם האם בזמן החודש זמן שנתנו יכולים לדרוש ממני לא להגיע להעבודה יום אחד תודה
04/09/2017 08:48
שלום צחי

זכותו של המעסיק להורות לך שלא לעבוד בתקופת ההודעה המוקדמת, אך בכל מקרה יצטרך לשלם לך שכר מלא עבור הימים האלה.

בהצלחה
03/09/2017 20:58
שאלה בדיני עבודה,
במשרה של 8 שעות, המעביד החליט (עד כה היה נהוג לצאת חופשי ללא החתמה) לאפשר הפסקה רק בתוך המשרד, ומי שיוצא מכותלי המשרד יחתים כרטיס ויקוזז לו מהשכר.
מה מאפשר החוק? האם תקין? אסור כבר "להתרענן" מחוץ למשרד??
03/09/2017 20:04
שלום, העסקתי בביתי מטפלת לתינוקת במשך שנה וחצי בשכר של 6500 שח לחודש. המטפלת בת 70 ולכן לא הפרשתי עבורה כספים לקרן פנסיה. האם המטפלת זכאית לפיצויי פיטורים ומה גובהם? תודה
: עבור אל עמוד
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים | חייג/י: 072-334-2000 © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי, במידע חסר ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין!
ccccc