{if 0} {/if}

יאנה קודמה בעבודתה מתפקיד של נציגת מכירות למנהלת משמרת. הקידום האמור בא לידי ביטוי בתנאי עבודתה וכמו כן, בהעלאה במשכורת. לאחר שינויים שנעשו במקום עבודתה, הבוס ביקש ממנה לחזור לתפקיד הקודם בתנאים הקודם ויאנה פנתה אלינו כדי שנסייע לה להתמודד עם המצב.
קידמו אותך בעבודה ואז רצו להחזיר לתפקיד הקודם? יש מה לעשות!
×
x

כלים לחיפוש עבודה

קידום למשרת מנהלת ולאחריו החזרה לתפקיד נציגת מכירות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (2) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 2 reviews
Hebrew

שמי יאנה, בת 31 ואני עובדת כבר עשרה חודשים בחברת מכירות קטנה בנתניה. במשך התקופה שבה אני עובדת שם במשרה מלאה כשכירה, בתפקיד של נציגת שירות ומכירות פשוטה, קיבלתי תעודת הצטיינות ופידבקים חיוביים מההנהלה וכמו כן גם בונוסים על מכירות שעשיתי.

לפני כחודש הציעו לי קידום, להפוך להיות מנהלת משמרת. הקידום שהוצע לי התבטא גם בהעלאה בשכר ובשינוי של חוזה העבודה, שבו נרשם באופן מפורש מה תפקידי החדש וכן צוינה ההעלאה במשכורת.

מהרגע שבו קיבלתי את התפקיד התחילו שינויים בחברה, פתאום הבינו שכח העבודה הקיים מיותר להם ולכן פיטרו שלוש בנות שעבדו שם. חששתי שרוצים לפטר גם אותי ובמקום זה אמרו לי שהם רוצים שאחזור להיות נציגת מכירות כמו שהייתי.

ברור שאינני רוצה לחזור אחורה ולא מעוניינת שייקחו ממני את התנאים החדשים והטובים שקיבלתי. כשהתקשרתי להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה בנוגע למה אפשר לעשות, הוסבר לי שעצם זה שקיבלתי קידום למשרת מנהלת ולאחריו רוצים להחזיר אותי לתפקיד של נציגת מכירות פשוטה, זה לא חוקי. זאת משום שמדובר בהרעת תנאים בעבודה.

לא ידעתי מה עליי לעשות ואיך להתמודד עם הסיטואציה ואז דיברתי עם הבוס שלי בעבודה ואמרתי לו שאני לא מוכנה לחזור להיות נציגת מכירות ובכל מקרה לא מוכנה שהמשכורת שלי תיפגע בגלל שינויים שהם עושים. למרבה הצער הוא אמר שזה המצב ואף הגדיל והוסיף שאם אני רוצה אני מוזמנת להתפטר.

התקשרתי שוב לאותו עורך דין שהציע לי לשלוח למעסיק מכתב התראה, כלומר מכתב לפני תביעה, שבו אבהיר לו שמדובר בהרעת תנאים ושאני לא אהיה מוכנה לשתוק על דבר שכזה. בסיוע של אותו עורך דין שלחתי לבוס שלי את המכתב עוד באותו ערב ולמחרת בבוקר כשהגעתי לעבודה, הבוס שלי לקח צעד אחורה ואמר שהוא חוזר בו מהרצון לשנות את תפקידי ושאוכל להמשיך לעבוד כמנהלת.

אמנם הנושא הזה נפתר לעת עתה, אבל התחושה הכללית שלי היא שעכשיו עלולים לנסות להתנכל לי בעבודה ולמצוא דרכים להעיף אותי בכל מקרה. אני מאוד מקווה שלא ינסו לפטר אותי וגם אם כן יקרה מצב כזה, לא אעבור עליו בשתיקה.

חשוב לי לומר לכל מי שקורא את הדברים שלי שאסור לשתוק במקרה של הרעת תנאים בעבודה ואם חלילה כן יפטרו אותי, אערער גם על זה, משום שמדובר בפיטורים שלא כדין. זה נכון שלמעסיקים יש הרבה כוח, אבל חשוב שתדעו שגם לעובדים יש השפעה ושבית הדין לעבודה בישראל עומד מאחורינו.

שלחו את הסיפור שלכם לכתובת: info@workrights.co.il ונפרסם בבלוג!


עדכון אחרון: 25/09/2018 12:25
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc