{if 0} {/if}

שאלה בנושא עזרה עם כמה סעיפים - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
עזרה עם כמה סעיפים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
19/03/2018 14:34
שלום לכולם,

אני חייל משוחרר, עובד בחברת אבטחה מוכרת תחת שירות רכבת ישראל (עובד קבלן).

יש לי כמה סעיפים שאשמח להתייעץ לגביהם ומאוד אודה למי שיענה לי על כל אחד מהם והאם הוא מוצדק או שיש לי עילה לתביעה ;

1. בראיון העבודה הבטיחו ואף התחייבו שב1.1.18 מעלים את השכר השעתי. (בחוזה שחתמנו עליו בקורס אמנם זה לא מצוין). מיותר לומר שהשכר טרם עלה והצפי הוא ביוני.

2. כשסיימנו את ההכשרה, נמנעה מאיתנו עבודה למשך שבוע בגלל שהיינו צריכים לעבור שיחת כ"א לפני והסידור עבודה היה מוכן כבר (לא שילמו לנו על שעות ההפסד האלו ונשארנו בבית לשבוע ולא מבחירה).

3. בחוזה התחייבנו מולם והם מולנו למשרה מלאה של 6 משמרות בשבוע. ישנן משמרות מפוצלות (זא מתחיל מהבוקר עד הצהרים ואז יש הפסקה של שעתיים ואף יותר שלא משלמים עליה ואז משמרת נוספת) זה יוצא בהגדרה מעל 6 בשבוע. לפעמים הגעתי גם ל10.

4. הודיעו לי על ביטול משמרת ביום שבת שהייתה אמורה להתחיל ב7 בבוקר, קיבלתי הודעה על זה בשישי ב12 בערך אחרי שביטלתי תכניות כבר לשבת בעקבות העבודה. מיותר לציין שלא טרחו לשלם לי על המשמרת הזו.

5. הייתי אמור לצאת לקורס הסמכה מיום שני ה19.3.18 למשך כל השבוע (זה מצוין בסידור העבודה ונחשב כמשמרות רגילות בתשלום).

הקצאתי בוטלה עקב החלטה מלמעלה וכשדיברתי עם הכ"א לגבי משמרות חלופיות עפי החוזה, "ינסו לסדר, אעדכן אותך, אודיע לך לפי צרכים. לא בטוח שיהיו." זאת אומרת ; אם נתקע עם חור באמצע, אקרא לך. בהתראה קצרה גם יכול להיות. האם אני זכאי לדרוש תשלום על השעות האלו של השבוע במידה ולא אעבוד את 46 השעות שלי? האם ישנה עילה לתביעה על סעיפים אלו??

תודה רבה רבה לעונים, וסליחה על מגילת העצמאות 2.0 שרשמתי פה.
19/03/2018 16:50
אני מציע לך לקרוא בעיון את צו ההרחבה בענף השמירה 2014, סעיף 28 לעניין ביטול משמרת. ואחרי שתקרא תפנה לעורך דין שיבדוק את המקרה שלך לעומק. נראה שאתה לא מרגיש שלא בנוח ללא סיבה...

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: עזרה עם כמה סעיפים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!