{if 0} {/if}

שאלה בנושא אופציות בחברה פרטית - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
אופציות בחברה פרטית - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
21/01/2018 18:43
סיימתי לעבוד בחברה ויש לי אופציות שאני יכול לממש תוך תקופה מסויימת לאחר סיום ההעסקה. אני רוצה להבין מה המשמעות של מימוש (exercising) אופציות בחברה פרטית שלא נסחרת בבורסה. בחברה ציבורית שנסחרת בבורסה כדאי לי לממש אם מחיר המניה היום יותר גבוה ממחיר הרכישה של האופציות. כמובן יש פה גם ענין המיסוי (25% לפי סעיף 102?). אבל איך אני יודע אם כדאי לממש את האופציות בחברה פרטית?

אם לדוגמה יש לי 100 אופציות ברות מימוש במחיר של $3. זה אומר שכדי לממש (exercise) את כולן אני צריך לשלם לחברה (100 * $3) + 25% מס? שזה $375 סה"כ.

השאלה העיקרית כאן - מתי אם בכלל אוכל לקבל איזושהי תמורה? רק אם החברה תהפוך לציבורית ותיסחר בבורסה ומחיר המניה יהיה גבוה ממחיר הרכישה ברמה כזאת שלמרות המיסוי יהיה לי כדאי למכור את המניות? אני מניח שגם במקרה של אקזיט יהיה איזשהו רווח. אם לא אקזיט ולא הפיכה לחברה ציבורית נסחרת בבורסה אפשר להגיד ש-$375 הלכו לאיבוד?

סליחה על הבורות בנושא האופציות. קראתי הרבה באינטרנט, אבל לא הבנתי עד הסוף איך זה עובד עם חברה פרטית.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: אופציות בחברה פרטית - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!