{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - אופציות בחברה פרטית
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
21/01/2018 18:43
סיימתי לעבוד בחברה ויש לי אופציות שאני יכול לממש תוך תקופה מסויימת לאחר סיום ההעסקה. אני רוצה להבין מה המשמעות של מימוש (exercising) אופציות בחברה פרטית שלא נסחרת בבורסה. בחברה ציבורית שנסחרת בבורסה כדאי לי לממש אם מחיר המניה היום יותר גבוה ממחיר הרכישה של האופציות. כמובן יש פה גם ענין המיסוי (25% לפי סעיף 102?). אבל איך אני יודע אם כדאי לממש את האופציות בחברה פרטית?

אם לדוגמה יש לי 100 אופציות ברות מימוש במחיר של $3. זה אומר שכדי לממש (exercise) את כולן אני צריך לשלם לחברה (100 * $3) + 25% מס? שזה $375 סה"כ.

השאלה העיקרית כאן - מתי אם בכלל אוכל לקבל איזושהי תמורה? רק אם החברה תהפוך לציבורית ותיסחר בבורסה ומחיר המניה יהיה גבוה ממחיר הרכישה ברמה כזאת שלמרות המיסוי יהיה לי כדאי למכור את המניות? אני מניח שגם במקרה של אקזיט יהיה איזשהו רווח. אם לא אקזיט ולא הפיכה לחברה ציבורית נסחרת בבורסה אפשר להגיד ש-$375 הלכו לאיבוד?

סליחה על הבורות בנושא האופציות. קראתי הרבה באינטרנט, אבל לא הבנתי עד הסוף איך זה עובד עם חברה פרטית.

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!