{if 0} {/if}

שאלה בנושא שאלה בזכויות עובדים - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
שאלה בזכויות עובדים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
26/09/2017 14:57
עבדתי במכון כושר (חלק מרשת מכוני כושר גדולה) כשנה וחצי כפקידת קבלה ,פוטרתי באפריל 17 .

בערך כשנה נוכה לי מהמשכורת כחוק אחוז לקופת גמל ,לאחר שמועות על בעיות עם הקופה של הרשת - ביררתי ואכן ראיתי ששום שקל מהסכום שנוכה לי מהמשכורת לא נמצא בקופה , ובעצם , אין קופה ולא הייתה .

לאחר בירורים עם הרשת בו עבדתי נאמר לי כי יש בעיה עם החברה האחראית לקופת הגמל - בגלל הלחץ בכמות העובדים עדין לא נפתחה הקופת גמל שלי (חשוב לציין שעברה כשנה וחצי מאז החלו לנכות לי במשכורת ! כשנה וחצי שלא הספיקו להעביר בגלל לחץ ?)

הרשת בה עבדתי אומרים כי יש להם את הרשומות בהן העבירו את הכסף לחברה שאחראית לקופת גמל שלי - ושאין להם מה לעשות יותר חוץ מלחכות. כשביקשתי לראותן לא הסכימו.

יותר מכך את כספי הפיצויים שלי לא קיבלתי בשלמותם, בגלל שהאחוז היחסי של הפיצויים שנכנס מהמעסיק לא נמצא - מאותה הבעיה, עדין, יתר הפיצויים לא שולמו (עברה כבר חצי שנה מאז הפיטורים ו5 חודשים מהתשלום האחרון)

כמו כן יש לי שיחות מוקלטות עם החשב שכר של החברה , וכל התיעוד הרלוונטי

כמה שאלות :

1. האם אני יכולה לתבוע על הלנת פיצויים ולדרוש 20% מהפיצויים על כל חודש בהם לא שילמו ?

2. האם אני יכולה לתבוע על הלנת שכר בשל אי העברה קופת הגמל ?

3. על מי האחריות / אשמה נופלת - החברה המעסיקה או החברה המטפלת בקופה ?

תודה מראש
26/09/2017 15:08
שלום נתי

המקרה שלך מצריך טיפול משפטי של עורך דין מטעמך. המעסיק הקודם שלך הפר חוקים רבים, כנראה שרבים יותר ממה שאת אפילו יכולה להעלות על דעתך. לאור הדברים החמורים שכתבת, המלצתי לך לפנות לעורך דין בהקדם האפשרי.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: שאלה בזכויות עובדים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!