{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - שאלה בזכויות עובדים
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
26/09/2017 14:57
עבדתי במכון כושר (חלק מרשת מכוני כושר גדולה) כשנה וחצי כפקידת קבלה ,פוטרתי באפריל 17 .

בערך כשנה נוכה לי מהמשכורת כחוק אחוז לקופת גמל ,לאחר שמועות על בעיות עם הקופה של הרשת - ביררתי ואכן ראיתי ששום שקל מהסכום שנוכה לי מהמשכורת לא נמצא בקופה , ובעצם , אין קופה ולא הייתה .

לאחר בירורים עם הרשת בו עבדתי נאמר לי כי יש בעיה עם החברה האחראית לקופת הגמל - בגלל הלחץ בכמות העובדים עדין לא נפתחה הקופת גמל שלי (חשוב לציין שעברה כשנה וחצי מאז החלו לנכות לי במשכורת ! כשנה וחצי שלא הספיקו להעביר בגלל לחץ ?)

הרשת בה עבדתי אומרים כי יש להם את הרשומות בהן העבירו את הכסף לחברה שאחראית לקופת גמל שלי - ושאין להם מה לעשות יותר חוץ מלחכות. כשביקשתי לראותן לא הסכימו.

יותר מכך את כספי הפיצויים שלי לא קיבלתי בשלמותם, בגלל שהאחוז היחסי של הפיצויים שנכנס מהמעסיק לא נמצא - מאותה הבעיה, עדין, יתר הפיצויים לא שולמו (עברה כבר חצי שנה מאז הפיטורים ו5 חודשים מהתשלום האחרון)

כמו כן יש לי שיחות מוקלטות עם החשב שכר של החברה , וכל התיעוד הרלוונטי

כמה שאלות :

1. האם אני יכולה לתבוע על הלנת פיצויים ולדרוש 20% מהפיצויים על כל חודש בהם לא שילמו ?

2. האם אני יכולה לתבוע על הלנת שכר בשל אי העברה קופת הגמל ?

3. על מי האחריות / אשמה נופלת - החברה המעסיקה או החברה המטפלת בקופה ?

תודה מראש

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!