{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - עזרה מול ביטוח לאומי
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
08/11/2021 08:18
אני פנסיונרית שחיה בתאילנד ומתקיימת משכר דירתי בארץ. (מה שלמזלי הגדול מאפשר בתאילנד חיים נחמדים נטולי דאגות פיננסיות!).
לפני כמה שנים קיבלתי הודעה מביטוח לאומי כי מרכז חיי איננו בארץ ולכן נשללת ממני הזכות לשלם לביטוח לאומי. והתרגום המעשי להודעה הוא שהחברות שלי בקופת החולים מבוטלת וכמובן גם קיצבת הזיקנה שקיבלתי עד אז.
אכן, מרכז חיי איננו בארץ. אבל אילו מרכז חיי היה ממשיך להיות בארץ, סביר שהייתי נאלצת להתקיים אך ורק מ-2300 שח סכום קיצבת הזיקנה שלי,
שכידוע לא מאפשר חיים מכובדים והגיוניים בארץ הקודש....
ממש לא ברור לי למה אחרי ששילמתי כל חיי באדיקות מרובה למוסד הביטוח הלאומי בידיעה שתהייה לי תמיכה כספית צנועה בימי הסגריר והזיקנה נשללת ממני הזכות המינימאלית הזו אם נאלצתי ו/או בחרתי לחיות מחוץ לישראל.
אשמח לכל מידע/עיצה שיועילו ויקדמו אותי לאפשרות של חידוש החברות שלי בביטוח לאומי כדי שאוכל לחיות בביטחה בריאותית (עם גב של קופת חולים!) ועם קיצבת הזיקנה המגיעה לי (ואשר כאן, בתאילנד, בהחלט יכולה לשפר את רמת חיי) .
הערות:
א. בביטוח לאומי הסבירו לי שאוכל להמשיך לקבל את הקיצבה רק אם חייה בארץ שעמה יש לישראל אמנה. אבל אמנה קיימת רק בארצות בהן יוקר המיחייה גבוה בהרבה ושכר הדירה המקיים אותי בתאילנד לא יספיק לכלום...
2. למרות שאינני חיה בארץ אני נאלצת לשלם 10% משכה"ד של דירתי בארץ למס הכנסה!
3. תודה גדולה מראש לכל התייחסות ועזרה שתוכל להחזיר אותי לשורות הביטוח הלאומי!

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!