{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - חוב שנוצר לביטוח לאומי
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
15/02/2021 09:00
שאלה בעקבות חוב שנוצר בגין קצבת יתר בשל דמי אבטלה
בחודש מרץ 2020 הוצאתי לחל"ת והגשתי בקשה לדמי אבטלה.

בבקשה ציינתי והוספתי מכתב מהמעסיק שהחל"ת מוגבל בזמן ואני עתיד לחזור לעבודה ביוני 2020.

בבוקר בו חזרתי לעבודה (02/06/2020) דיווחתי באמצעות לינק שנשלח אלי ממשרד התעסוקה וביטוח לאומי שאני מצהיר שחזרתי לעבוד.

מסיבה מסוימת שלח הביטוח הלאומי גמלת אבטלה נוספת על כל חודש יוני, ועודכנתי על כך ב 9/7/2020.
שבוע לאחר מכן בתאריך 17/07/2020 קיבלתי מכתב נוסף ש "אנו נאלצים, לצערנו, לשלול את זכאותך לדמי אבטלה מ 02/06/2020 עד 28/02/2021
הואיל ו: -לפי המידע שבידינו תקופת החופשה ללא תשלום בעדה דרשת דמי אבטלה הסתיימה בתאריך 01/06/2020"

מה שמרמז שהם כן ידעו מהדיווח שלי שהחל"ת שלי כבר הסתיים... הנוסח שהם "נאלצו לשלול את הזכאות שלך" קצת צורם לי..אבל נניח...

בחודשיים הבאים (אוגסט וספטמבר) עדיין המשכתי לקבל מכתבים שנוגעים לדמי אבטלה בחודשים יולי ואוגסט, עם סכום 0 וימים מדווחים + הפחתה של ימים בשל "אי זכאות"... מניח שזה בגלל טעות של המערכת, וכמובן תזכרות לגבי יתרת חוב.

המצב הנתון הוא כזה:
עקב דמי האבטלה שהועברו בחודש יוני, למרות שהודעתי על חזרתי לעבודה, בביטוח לאומי נוצר "חוב" עקב גמלת יתר בגין אותו סכום.

אני דאגתי לעדכן ולדווח בכל שלב בדרך על מנת להמנע מבעיות ולא ידעתי שדבר כזה בכלל יכול לקרות שהם ישלחו לי כסף ואז יפתחו לי "חוב".

הייתי שמח אם היה ביכולתי להחזיר את כל הגמלה הזו, אבל גם היום כמה חודשים אחרי אני מתקשה מאוד עם המצב (סטודנט ועובד במשרה חלקית במקביל)
האם יש דרך לערער על כל החוב או על חלקו מהסיבה שפשוט זה בעיה שלהם ששלחו לי ואני הייתי אחראי מספיק בעדכונים שלי ודאגתי לא להסתיר מידע?
האם יש דרך לערער על כל החוב או על חלקו מסיבה אחרת שלא ציינתי?

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!