{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - זכויות עובד בן 17
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
16/06/2020 19:03
אני עובד במקום עבודה שמעסיק נוער - לדעתי בתנאים מאוד רדודים..

אני שחר בן 17 תלמיד כיתה י״א ועובד בחנות ביגוד והנעלה (לא אחשוף את שמה מתוך כבוד מינמלי),

אז אתחיל בסיפורי כעת..
התחלתי לעבוד בחנות הזאתי שהייתי בן 16 וחצי בערך..
יש לציין שבהתחלה המקום היה סבבה, אם זה במשמרות וכאלה.
אבל המעסיק היה מעסיק אותי מעבר לשעות המותרות - שבעיקרון מותר עד 21:00 בערב להעסיק נוער הוא היה מעסיק עד 22:00 רוב המשמרות ובשבתות גם ב-23:00 בלילה ובימים כמו לילה לבן גם עד 00:00 בלילה ולפעמים יותר..

שאמרתי שאני לא מתכוון לעבוד בשעות האלה האחראי משמרת אמר לי: ״זאת העבודה וצריך להישאר כי אין הרבה עובדים״ - למרות שבחנות בכללי בזמנו היו ממוצע של 60 עובדים שחלקם גם מעל 18 ויכולים להישאר.

לצערי,
הסכמתי להישאר כי אם לא הבנתי שיפטרו אותי כמו רבים מחבריי לצוות שסירבו.. - והעדפתי להישאר בשביל שארוויח כסף כי מאוד קשה למצוא עבודה לנוער.

הכל היה כך עד שהגיעה הקורונה בתחילת חודש מרץ ומאז התחיל כל המצב של הסגר וכדומה..

שכבר היה אפשר לחזור ולפתוח את החנויות לפני כחודשיים והחנות חזרה לעבוד כרגיל,
פניתי לאחראי משמרת ונאמר לי שכרגע אין משמרות עד שנתחיל לעבוד כמו שצריך.. ואכן קיבלתי זאת.

עד שלפני בערך כחודש ראיתי עובדת ודיברנו והיא אמרה לי שהיא הוחזרה לעבודה..
פניתי לאחראי מכירות בטלפון והוא הפנה אותי לאחראי משמרת והגעתי לחנות לדבר איתו..
שפניתי לאחראי משמרת הוא אמר לי שכרגע הם בצוות מצומצם של כ-20 עובדים ואמר לי שהוא יבדוק לי אם הוא יכול להחזיר אותי..

חיכיתי בערך כ-3 שבועות עד לפני יומיים התקשרתי אליו שוב כי ראיתי שאין שום פנייה מצידו ונאמר לי ממנו שכרגע אין משמרות והוא לא יכול להחזיר עוד עובדים.. - ובמילותיו אמר לי במפורש ״אתה יכול ללכת לעבוד במקום אחר - אני לא מחזיק אף אחד בכוח,

שיהיה בהצלחה!״ ואני בתגובה עניתי לו: ״אוקיי תודה! - לצערי מילים בפה לא היו לי.

וכאן אני זקוק לעזרתכם!

יש לציין שבמהלך כל הזמן הזה לא הוציא אותי ואת שאר העובדים לימי חל״ת - מה שמנע מאיתנו זכאות לקבל אבטלה! - ולא להרוויח כסף בתקופת הקורונה,
תקופה שדיי קשה לכולנו.

יש לציין בנוסף שגם לא עניין אותו שאני נער בכיתה י״א ועם עומס שלם של בגרויות ועדיין היה מעסיק מעבר לשעות המותרות.

האם יש משהו שאפשר לעשות בנדון?

אני אובד עצות ומתלבט אם אוכל לתבוע אותו בבית דין לעבודה ואם בכלל כדאי לי להיכנס לזה..

תודה

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!