{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - עניינים במקום העבודה של אמא
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
01/06/2020 18:37
שלום חברים,

שואלת בשביל אמא שלי - אישה בת 60. עובדת במפעל כבר קרוב ל 10 שנים.

לפני כחצי שנה היה נסיון לפטר את אמא שלי ללא סיבה ברורה מצד המעסיקים (העלאה לוועדה ודיון בפיטורים). "המציאו" כל מני טענות לא נכונות כדי להצדיק פיטורים. נסיון זה נבלם ע"י עורך דין מההסתדרות. לא נראה הגיוני שלאישה מבוגרת שנשארה לה יתרת עבודה של שנתיים עד לפנסיה, לא יביאו להמשיך לעבוד.

אמא שלי אף פעם לא עשתה שום בעיה בעבודה ותמיד עשתה את העבודה שלה כמו שצריך.

מה שכן, השליטה בשפה העברית שלה היא לא הכי טובה אבל מובנת מספיק (רוסית שפת אם) אבל עדיין יש קושי בלהתבטאות מולם כשקורה משהו שלא כשורה.

מתחילת הקורונה הוציאו את אמא שלי לחל"ת. אחרי החודש הראשון אמא שלי דאגה להתקשר אליהם לשאול אם היא חוזרת או לא (לא דאגו ליצור איתה קשר אפילו בעצמם) והחזירו אותה שוב לחל"ת. לעוד חודש. והיום אחרי 3 חודשים בחל"ת קראו לאמא שלי לחזור לעבודה ובסוף היום ללא הודעה מוקדמת הודיעו לה שמחזירים אותה לחל"ת.

רציתי לדעת אם המהלך הזה הוא חוקי. כי בעיניי נראה כי זה נסיון חוזר לפטר אותה. יש משהו לעשות בעניין?

מיותר לציין שרוב המפעל כולל אנשים שעובדים בצמוד אל אמא שלי במחלקה, חזרו לשיגרת עבודה עוד מלפני חודש.

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!