{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - ימי חופשה והפרשות לפנסיה
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
19/03/2020 09:41
בחודש שעבר סיימתי, לבקשתי, העסקתי בחברה שבה עבדתי שלוש שנים ושלושה חודשים (מאז דצמבר 2016).

כבר לפני כשנה שמתי לב שצבירת ימי המחלה, החופשה וההבראה בתלושי השכר מתאפסת באופן ארעי מדי כמה חודשים, לעיתים עד לכדי חוסר וביקשתי מספר פעמים מהמעסיק לתקן זאת.

תחילה נאמר לי שהנושא בבדיקה, לאחר מכן שיש טעויות ברישום הנוכחות ועליי לציין בעצמי את ימי החופשה שניצלתי,

כשהסכמנו שחסרים ימי החופשה ביקשה מנהלת השכר שאחכה לתחילת 2020 כי זה מקל על הנהלת החשבונות

ובשבועות האחרונים לעבודתי בחברה, בתקופת ההודעה המוקדמת שהייתה ארוכה במיחד לבקשתו, חזר בו המעסיק והחליט שסך הימים שוב בבדיקה.

בתלוש השכר האחרון שלי צוינו 5 ימי חופש צבורים (לעומת 17 שמגיעים לי) ומנוצלים באותו החודש למרות שלא החסרתי בפברואר ימי עבודה כלל.

כעת הוא טוען שלא מגיעים לי ימי חופשה מכיוון שפדה אותם בעבור ערבי חג וימי חול המועד במהלך השנים, למיטב ידיעתי עבדתי בחגים למעט בימים שהחברה לא פעלה והמשרד היה סגור.

כשביקשתי לראות פירוט תאריכים קיבלתי צילום דף לבן ועליו בכתב יד תאריכים שגויים ולידם הכיתוב "חופשה" או "מחלה".

בנוסף, מסתבר שהפרשות המעסיק עבורי לפנסיה ופיצויים נעשו ע"פ שכר ברוטו נמוך מזה שצוין בחוזה העסקתי,

את הפרש השכר קיבלתי באופן קבוע ברכיב "פיצוי שווי", מכיוון שההמעסיק גילם עלות שווי שימוש ברכב מבלי שצוין בחוזה ומבלי שהבנתי שמפחית מסך ההפרשות לקופה.

כך גם בשנים הבאות להעסקתי לאחר העלאה בשכר, שהמעסיק כעת באורך פלא לא זוכר את שסיכמנו (כמובן ולצערי בע"פ).

אשמח להבין מה האפשרויות שלי ואם העימות ישתלם, בפרט לאור שמלבד השכר הקודם שצוין בחוזה וימי החופשה שצוינו ו"נוצלו" בסיום העסקתי, יש מחלוקת בע"פ על הסכומים.

תודה רבה!

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!