{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - בעניין דמי ההבראה
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
17/03/2020 13:46
אני עובד במוסד חינוך מוכר שאינו רשמי.

השכר והחוזה שלי מתבססים בין היתר על תקנון שירות עובדי הוראה הרשמי. התחלתי לעבוד בספטמבר ועד היום עבדתי במשרה מלאה, אך בשל שינויים החל מאפריל אעבוד במשרה חלקית (בכפוף למה שיקרה עם הקורונה כמובן, אבל לחלוטין בלי קשר נסיבתי ישיר לקורונה, זה קורה בכל מקרה) ובניגוד לחוזה הראשוני שחתמתי, העבודה תופסק בסוף יוני, ולא עד סוף אוגוסט כמו שהיה אמור להיות בתחילה.

רציתי לברר לגבי דמי הבראה, האם אהיה זכאי להם? לכאורה בתנאי דמי הבראה כתוב שצריך לעבוד לפחות שנה שלמה במקום העבודה. סיום העבודה ביוני כמובן אינו שנה מלאה של 12 חודשים.

אבל, בחוזה שלי כתוב שתשלום דמי ההבראה הוא בהתאם לתקנון (התקנון שציינתי לעיל) וכאשר הסתכלתי בתקנון עובדי הוראה (באתר משרד החינוך) בסעיף הרלוונטי, כתוב שם שהגדרה של שנה לצורך תשלום דמי הבראה, היא שנת לימודים. עכשיו, שנת לימודים רשמית (בממלכתי) היא עשרה חודשים, עד סוף יוני. אם הולכים לפי ההגדרה הזאת, מסתבר שאהיה זכאי לקבל דמי הבראה כי ההעסקה תהיה בפועל מספטמבר עד יוני.

אבל אם מפרשים את זה בצורה כזאת שבגן המוכר שאינו רשמי שנת לימודים נחשבת עד אוגוסט כיוון שאין להם חופש גדול רגיל כמו בממלכתי -הרי שלא אהיה זכאי.

מה דעתכם? האם הפרשנות שלי לפיה מהתקנון עולה שהגדרת השנה לצורך דמי ההבראה היא עשרה חודשים בלבד, תקפה?.

תודה רבה

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!