{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - שעות נוספות
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
15/07/2019 03:08
אז אני עובד בשתי עבודות שונות, זאת אומרת יש לי בוס לכל עבודה ותלוש משכורת לכל עבודה בנפרד, מה שכן ששני הבוסים הם אחים, וגם כן שותפים בעסקים (אחד לוקח מהשני ושני מהראשון, בין אם זה כסף או סחורה, והעובדים גם כן מתנהלים באותה הצורה, נכנסים לעסק השני כשצריך, לפעמים לוקחים דברים בחינם, לוקחים סחורה אם צריך וכו'), יש לציין שהעסקים נמצאים במרחק נגיע אחד מהשני והמנהלים נמצאים תמיד בקשר אחד עם השני (מגיעים לעבודה ביחד הרבה פעמים, כל הזמן מדברים ונמצאים בעסק של השני ואפילו משתמשים באותה רואת חשבון וחולקים עובדים, למשל אם לאחד יש מחסור בעובד השני ישלך עובד משלו לעזור לשני בעסק).
מה שקורה שהרבה מהפעמים ישימו אותי משמרת אחת בעסק אחד, ויש לאחר מכן משמרת בעסק השני, בלי דקת מנוחה באמצע, כל משמרת בערך 8 שעות, זאת הם עושים בתיאום מראש אחד עם השני, הרי הם מתיעצים לפני כל שבוע מתי ואיך לשבץ אותי אחד עם השני. עם זאת מסרבים לשלם לי שעות נוספות תחת התרוץ של "זה שני תלושי משכורת שונים וטכנית עסק שונה ככה שזה לא אותה עבודה"
האם יש מה לעשות בנידון? בתכלס מובן לי שהחוק מציין שאם זאת עבודה נוספת השעות נוספות יחושבו על פי כל עבודה בנפרד, אבל פה השיבוץ שלי מתבצע בתיאום של שני המעסיקים, הם מודעים שהם שמים אותי לעבודה של 16 שעות ביום, זה לא שכל אחד מהם מחליט את זה בנפרד, אלא ששניהם מגיעים להחלטה הזאת ביחד (לדוגמא המשמרת בוקר בעסק הראשון היא מ 8 בבוקר עד 4 בצהוריים, לעיתים קורה שהמעסיק בעסק הזה ישים אותי ספציפית מ 8 עד 3 בצהוריים, שזה נחשב חריגה בלוז, כי בעסק השני המשמרת היא מ 3 בצהריים עד 11 בלילה, ובאותו היום אני אעבוד מ 8 עד 3 בעסק אחד ומ 3 עד 11 בעסק השני, הכל נעשה בתיאום לשהם מראש).
האם הם עוברים על החוק שהם לא משלמים לי שעות נוספות?

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!