{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - ימי מחלה במקום שמירת הריון
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
09/07/2019 18:12
שלום,

בתחילת ספטמבר הגשתי בקשה לסיום עבודה. במכתב רשמתי סיום עבודה עד סוף חודש אוקטובר.

בזמן הזה גיליתי שאני בהריון. המעסיק מצדו לא הצליח למצוא מחליפה בזמן שהודעתי על סיום עבודה. לא רק זו אלא אף המנהלים הבכירים בעבודה החליטו לסיים את תפקיד המעסיק הישיר שלי ולהחליפו במנהל אחר. בינתיים גם המחליפה שנמצאה עזבה והם נשארו ללא עובדת במקומי. בינתיים נשארתי. לאחר כשבועיים הגיעה מחליפה אחרת. בינתיים עברו כמה חודשים וההיריון התקדם והקשה עלי לעבוד. נאלצתי לשכב בבית ולהיות בשמירת הריון. ביטוח לאומי לא הסכים להכיר במקרה שלי - סובלת מסימפיזיוליזיס בהריון- כמקרה מזכה לשמירת הריון למרות דין ודברים בין ביטוח לאומי לרופא המטפל. לעומת זאת הם שלחו מכתב בו אמרו שניתן להמיר את שמירת ההיריון בימי מחלה. בין לבין כבר סיכמתי עם המנהל החדש על סיום עבודה למרות שלא הצלחתי להגיע למועד הסיום בשל כאבי ההיריון. השאלה האם על פי חוק אני יכולה בנסיבות האלה לדרוש את ימי מחלה מהמעסיק למרות שהסכמנו על סיום עבודתי.

האם העובדה שנשארתי לעבוד הרבה זמן מעבר למכתב ההודעה על העזיבה מאפשר לי לדרוש את ימי המחלה במקום שמירת ההיריון שביטוח לאומי לא אישר וזאת למרות שבפועל באמת לא עבדתי והייתי מושבתת ולא יכולתי לעבוד??

המעסיק מצדו טוען שהסכמנו על סיום עבודה. מה אומר החוק במקרה כזה? האם אני זכאית לימי מחלה במקום שמירת הריון?

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!