{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - צריכה להתייעץ
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
12/02/2019 11:41
בוקר טוב. אשמח להתייעץ ..
אני בשבוע ה 12(חודש שלישי) ולפני כחודש וחצי הבוס שלי הודיע כי הוא סוגר את החברה, אני עובדת בה כ 5 שנים.
החברה נמכרה לחברה אחרת שלא קשורה לחברה בה אני עובדת.
לאור כך כל חברי לעבודה קיבלו מכתבי פיטורים, -כמה מהם הועסקו מחדש בחברה שקנתה אותנו. אני לא ביניהם.
אני היחידה שלא קיבלה עדיין מכתב פיטורים. בגלל ההיריון .
יחד עם זאת החברה בשלבי סגירה, רוב העובדים כבר אינם.
(נשארנו אני- מנהלת יבוא, ומנהלת החשבונות, מנהלת השיווק, פקידת קבלת אחת, איש טכני ואיש מחסן. כל המוזכרים -חוץ ממני- כבר קיבלו מכתבים.)
אני מנסה לחפש עבודה אבל לאור מצבי זה לא ככ פשוט.. אני מודאגת..
רציתי לשאול מספר שאלות:

1. כמה זמן לוקח כל תהליך פיטורי אישה בהיריון דרך משרד העבודה ?

2. אם החברה תסגור מחר את שעריה ואני טרם קיבלתי מכתב פיטורים- האם הבוס צריך לשלם לי עדיין, או שאפשר פשוט לא לשלם לי משכורת.. ? (אני לא עובדת שעתית.. )

3. במידה ואצא עכשיו לאבטלה , לפי מה שהבנתי מביטוח לאומי, דמי הלידה שלי והחל"ד שלי לא אמורים להיפגע. נכון?

4. אני מחפשת עבודה כרגע;
האם מציאת עבודה חדשה עם 0 שנים וותק תפגע בזכויות חופשת הלידה שלי?
(קראתי באתר כל זכות שאם הוותק במקום העבודה הוא פחות מ 12 חודשים לא אהיה זכאית ל 26 שבועות חל"ד .. אלא רק ל 15 )

5. שאלה למישהי שהייתה במצב הזה, עברה את זה, או עו"ד..

במעמד מו"מ מול הבוס שלי, האם הגיוני לבקש כחלק מהפיצויים שישלים לי את דמי האבטלה לגובה המשכורת למשך 6 חודשים ?

(המשכורת שלי כ 10.5 ברוטו, ודמי האבטלה שאני עתידה לקבל הם רק 5500.. אני אם חד הורית ואין סיכוי שאצליח להסתדר עם סכום כזה.. )

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!