{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - זה יחשב הרעת תנאים?
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
14/12/2017 14:09
בחוזה העבודה שלי מוגדר יום עבודה בעל שעת התחלה ושעת סיום (09:00-18:00) ובנוסף מנוסח שבמקרה הצורך, תדרש עבודה בשעות נוספות (שלפעמים עוברות את 12 שעות העבודה המותרות ביממה, ולעתים מגיעות אף לשעות לילה מאוחרות מאוד). המשכורת שאני מקבלת היא שכר בסיס +תשלום גלובלי עבור השעות הנוספות. זה ממש מופיע כשני סכומים מפוצלים בתלוש, אולם אני מקבלת את אותו הסכום ללא קשר למספר השעות הנוספות שעבדתי, הסכום זהה כל חודש גם אם לא היו שעות נוספות כלל. אני בהריון ומתכוונת להודיע למנהל משבוע 20 שאיני יכולה להיות מועסקת בשעות נוספות מעתה, ע״פ חוק. שאלה ראשונה: האם יש למקום העבודה זכות לבטל לי את החלק בשכר שמוגדר כשכר הגלובלי עבור השעות הנוספות אם איני הולכת לעבוד בהן כלל או האם זוהי הרעת תנאים והפרה של חוזה העבודה? (בו מוגדר מראש גובה המשכורת שלי, אבל כולל הרכיב הגלובלי בתוכו) שאלה שניה: יש במקום העבודה נוהל ״יום קצר בשבוע״ שמקבל כל עובד. זהו יום שמסיימים לעבוד בו בשעה 4 לצורך העניין. זה אינו תנאי עבודה שכתוב בחוזה (שלי, בכל אופן) אלא מין תנאי עבודה כזה כללי, לא יודעת אם זה מוגדר כהסכם קיבוצי או משהו אחר. האם למקום העבודה יש זכות לשלול רק ממני את היום הקצר בגלל שהודעתי שאיני יכולה להיות מועסקת בשעות נוספות או שגם זו תחשב הרעת תנאים?

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!