{if 0} {/if}

עורכי דין מנוסים בדיני עבודה מנהלים את הפורום הגדול בישראל לזכויות עובדים ודיני עבודה...
פורום זכויות עובדים ודיני עבודה Work Rights | עמוד 3
×
x

כלים לחיפוש עבודה


פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (363) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 363 reviews

נושא
מחבר
תאריך ושעה

שירה
02/09/2021 11:41
אני כרגע עובדת זמנית בסופר כלשהוא. התקבלתי לעבודה בעיקרון אחרי ראיון קצר ולא התבקשתי לחתום על איזשהוא חוזה עבודה מסודר . רק אמרתי שאוכל לעבוד עד תחילת אוקטובר. ( יש תכתובת של הודעת ווצאפ וגם דברים שאמרנו בע"פ) כרגע אני רוצה להתפטר מהעבודה,האם חובת דיווח של שבועים מראש לפני עזיבה חלה גם עלי? והאם אני מחויבת למה שנאמר או שלא ? והאם יש להם עילה לא לתת לי את המשכורת שהרווחתי עד כה במידה ואתפטר עכשיו?
איילה
02/09/2021 11:40
שלום רב
לפני שלושה חודשים בעלי נפצע בזמן עבודתו כאשר הוא נפל מסולם.
כתוצאה מהפציעה הוא היה עם גבס ברגל חודשיים וכאבים שמופיעים בכל מאמץ גם מאמץ רגיל כמו הליכה או עמידה.
היום אחרי 90 יום בבית הוא חזר לעבוד אך כבר באמצע היום הופיעו לו כאבים ומנעו ממנו להמשיך (הוא עובד בעבודה פיזית)
למעביד לא היה ביטוח כלשהו ואני יודעת שביטוח לאומי משלם רק עד 90 יום.
אם בעלי יצא לעוד 30 יום מחלה מי אמור לשלם את זה? (אין לו יותר ימי מחלה)
אנחנו לא רוצים לתבוע את המעסיק כי הוא חבר וזה לגמרי יכול להרוס לו את העסק.
איזה עוד אופציות קיימות? ביטוח לאומי לא משלם בכלל אחרי 90 יום או שיש צורך בהגשת תביעה שונה כמו נכות זמנית או אי כושר או משהו כזה?
אציין שהתביעה לביטוח לאומי טרם הוגשה ונשמח לדעת איך מתקדמים מכאן.
תודה
אנונימית
02/09/2021 11:40
שלום,
בן זוגי חלה בסרטן אגרסיבי שדרש כמה וכמה אשפןזים ארוכים ויש לנו ילדים קטנים עם צרכים מיוחדים. מיד כשסיפרתי בעבודה, ביקשו שאקח חל"ת או אתפטר מיוזמתי כי אמרו שלדעתם לא אוכל לתת עבודה במצב כזה. העבודה מאד חשובה לי כי אני מפרנסת יחידה כרגע ולא היתי מוכנה להתפטר אבל לקחתי חל"ת בתקווה שהעניינים יותר יתייצבו, אחרי חצי שנה העבירו לי מסר דרך עובד אחר שאם לא אחזור מהחל"ת, יגייסו במקומי ולא יהיה לי לאן לחזור ולכן חזרתי ואז הם ביקשו ממני להתחייב שאעבוד כרגיל ואמרו שלא יתחשבו במצבי. בגלל הקורונה ובגלל שבן הזוג בטיפולים ועם מערכת חיסונית נמוכה, לא שלחנו למסגרות את הילדים (קטניפ) ובנוסף בגלל שהילדים עם צרכים מיוחדים אני נדרשת לבד להסיע אותם להמון טיפולים (ידןע לי שמגיע לי גם העדרות בשביל להסיע לטיפולים 52 שעות בשנה וגם לקחת ימי מחלה לטיפול בילדים או בבן זוג). העבודה שלי תובענית ולא נהוג לקחת ימי מחלה או הרבה חופשים ולכן מסתכלים בעין לא יפה על העדרויות שלי למרות שאפילו לא ניצלתי את המכסה המגיעה לי לפי חוק של ימי מחלה וחופש ואני מעולם לא דרשתי את 52 השעות שמגיעות לי על הטיפול בילדים). הבוס שלי כל הזמן מאיים לפטר אותי אם אמשיך ככה וכבר עשו לי כמה שיחות שאמרו לי שאם אמשיך כך הם יפטרו אותי והם בפרוייקט לחוץ ולא יכולים לספוג העדרויות וחייבים ביצןעים ועבודה אינטנסיבית. אני באמת מנסה לעשות את המקסימום ואפילו משלימה בשבתות לפעמים אבל מרגישה שכמה שאני קורעת את עצמי זה אף פעם לא מספיק וכבר 3 פעמים עשו לי שיחת איפוס שאמרו לי שאם זה ימשיך ככה יפטרו אותי.
אני ממש לחוצה מלאבד את העבודה כי אני היחידה שמפרנסת. האם הם יכולים לפטר אותי? אני מניחה שבסיבת הפיטורין יגידו שאני לא עובדת טובה אבל בפועל הסיבה האמיתית זה ההעדרויות.
קובי
02/09/2021 11:38
מעסיק בחברה מנסה לגייס עובד עם תואר מתקדם בהנדסה תוך כדי סיפורים על חברת סטארטאפ כחלק מהרשות לחדשנות (לא מופיע כחלק מהרשות לחדשנות) החברה ללא משרדים (הכתובת בחוזה היא כתובת מגורים של הבעלים), עשה ראיון עבודה בבית קפה, כתב חוזה דרקוני עם הרבה שגיאות שברור שלא נכתבו ע"י עורך דין.
מיקום החברה נאמר שקיים במשרדים בבניין הבורסה ברמת גן כשבפועל אין לו משרד שם, ראיון התבצע בבית קפה סמוך מתוך טענה שיש לעבור תשאול בטחוני כדי להיכנס למשרדים.
דרש ממועמד שיודיע על התפטרות לפני שישלח חוזה.
רק כשהגיע החוזה נפל האסימון.
יש פה עילה לתביעה?
שיר
02/09/2021 11:36
שלום,
במקום העבודה שלי החליטו שכל סוכות לא עובדים,
ישנה טענה שאמרו לי את זה כשהתחלתי לעבוד ולא אמרו לי את זה.
התוודעתי לזה רק לפני שבוע בערך, כי אני שאלתי ביוזמתי.
בכל מקרה אין לי מספיק ימי חופשה.
האם הוא צריך לשלם לי על יתרת הימים שאין לי או שהימים האלה על חשבוני?
אנונמי
01/09/2021 20:25
האם מותר לבית הספר לשבץ אותי לחמישה ימי עבודה כשאני מלמדת 18 שעות פרונטליות?
חני
01/09/2021 17:51
יצאתי לחופשת לידה לפני 7 שבועות וקיבלתי דמי לידה על 8 שבועות בלבד כיון שעבדתי לפני רק 6 חודשים עכשיו אני רוצה לחזור לעבוד בתום ה8 שבועות אבל אמרו לי שאני לא יכולה לפני תום 15 שבועות של חופשת לידה אלא אם כן בעלי יצא לחופשה לידה במקומי (החוק בעצם מעניק ביטחון לילד שיהיה מי שיטפל בו) אבל בעלי לא עובד אז הוא יכול ישמור על הילד אבל כיוון שהוא לא עובד הוא לא זכאי להחליף אותי בקיצור האם יש לי דרך שאני יכולה לחזור לעבודה בתום תשלום הדמי לידה
אניטה הלברשטט
01/09/2021 15:43
בשנת 2016 המעביד העלה לי השכר ב10% משכר המינימום
אשר השכר המינימום עלה ב2017 השעיר לי המעביד כבר בשכר המנימום ולא העלה לי השכר ב10% הלאה מהשכר המינומום שהיה בפועל ועד היום אני מקבלת שכר מינומום במקום שכר ב10% יותר האם יש כאן עילה לתביעה מישפטית כחוק כי לא היתה לי תשומת לב
מור
01/09/2021 12:15
היי, ניסיתי להתקבל לעבודה בחברת הייטק גדולה במשרת כתיבה שיש לי את הנסיון הדרוש אליה. בתיאור התפקיד הם כותבים שהם מעוניינים ב - English Native Speakers בלבד.. שלחתי את קורות החיים ונתקלתי בסירוב, ניסיתי לחקור למה ואמרו לי שזה בגלל שאין לי נסיון כתיבה מחברת פינטק. לאחר כמה ימים, עובדת לשעבר שלי ביקשה ממני לתת לה המלצה בדיוק לתפקיד הזה והתקבלה - גם לה אין נסיון בכתיבה מחברה כזו, ואני יודעת כי ראיתי את קורות החיים שלה ואני ניהלתי אותה. ההבדל היחיד הוא שהיא אמריקאית ואני לא. האם יש דרך לתבוע פיצויים על אפליה שכזו? אמנם אי אפשר להוכיח שזו הסיבה שלא רצו לזמן אותי למבחנים וראיון אבל העובדה שקיבלו אותה מאוד תמוהה בהתחשב בזה שלי יש יותר נסיון ממנה. תודה רבה מראש!
רותם
31/08/2021 19:27
במקום עבודתי ימי העבודה היום שני עד שישי, עובדת משרה מלאה.
מה קורה ביום שישי שכביכול הינו יום קצר? האם אני יכולה לצאת שעה קודם?
חנה
30/08/2021 20:05
בני בן שלוש וחצי זקוק לטיפול קלינאית תקשורת, הטיפול דורש ממני העדרות של פעם בשבוע במשך שעה מהעבודה, האם אני זכאית להחזר על שעות אלו, ואם כן מה אני צריכה להגיש למעסיק איזה אישורים
ספיר אסרף
30/08/2021 12:54
עובדת שעבדה ב2 עבודות לפני חופשת לידה ובמצטבר שעות של שני מקומות
העבודה יש לה 174 שעות עבודות מגיע לה שעות הנקה?
שכר
ברכה
29/08/2021 19:44
עבדתי במעון למעלה משנה
בספטמבר שנה שעברה יצאתי לחל"ת
וחזרתי רק ב1 ל6לפני שיצאתי לחל"ת הייתי מקבלת כסף על הזמן שהמעון סגור לפי חופשות התמ"ת כמו בזמן שעבדתי
כמו חן שילמו לי תוספת רווחה כמה מאות שקלים בחודש

מאז שחזרתי מחל"ת א נותנים לי את שתי ההטבות הללו
יש לי עילה לתבוע אותם?
תודה
רונה
27/08/2021 08:17
קיבלתי אישור רופא תעסוקתי ל6 שעות עבודה ביום לתקופה של 4 חודשים. את יתרת מכסת שעות העבודה היומית אמורים להשלים לי עם ימי מחלה.
אמרו לי בחברה שבגלל שעל פי חוק ימי מחלה גם שישי שבת נחשב אז מורידים לי גם שישי ושבת ימים מלאים בימי מחלה
הדבר לא נראה לי הגיוני במקרה של אישור רופא תעסוקתי.
האם אני צודקת? מה אומר החוק במקרה זה על חישוב ימי מחלה?
אודליה
26/08/2021 20:33
שלום רב, אני עובדת במעון יום 7,5 שנים.... חשוב לציין שהתחלתי את עבודתי ציינתי שמפני שאני חד הורית ויש לי ילדה קטנה אני חייבת להתחיל משעה 8:00 ...
במהלך תקופת עבודתי התחלתי רק בשעה שציינתי , והשנה החליטו לחייב אותי להגיע בשעה 7:30 ואני לא יכולה מפני שייש לי ילדה בת 11 שאני אמורה לקחת אותה לבת הספר שנפתח רק בשבע וחצי והדרך לעבודה בשעה סו היא כמעט 40 דקות!
שאלתי היא כזאת אין לי מסמך שמציין שהתנאי להעסקתי הוא שמונה.... אבל אפשר לראות בדוח שעות החודשי שאני מגיעה כל יום בשמונה.... האם זו הרעת תנאים במידה ואני לא מסכימה להתחיל בשבע וחצי???
התייעצתי עם עורכת דין של החברה שמייצגים אותנו ונאמר לי שאני יכולה להגיע לפיטורים בהסכמה... האם זה דין מתפטר כמפוטר, האם מגיעים לי כל הפיצויים, והזכות לחתום מיידי??? אשמח לייעוץ מיידי
בתודה אודליה
ליאת
26/08/2021 19:07
שלום רב,
רציתי לשאול אני נמצאת כרגע בשמירת הריון עד סיום ההריון שלי. והחברה שבה אני עובדת כמה שנים נמכרה ונסגרת בעוד כחודש ולחילופין חתמתי על חוזה בחברה שקנתה את החברה שאני עובדת בה (לפני התאריך שאני צפויה ללדת) . השאלה היא כזאת כלל העובדים בחברה מקבלים מכתב פיטורין ללא יוצא מין הכלל מכיוון שלא תהיה חברה יותר והיא נסגרת.
כל החברה אמורה לקבל תשלום הודעה מוקדמת זאת אומרת שכר בגין הפיטורין של 30 יום.
האם עצם זה שאני מקבלת שמירת הריון מביטוח לאומי אינני יכולה לקבל את התשלום של ההודעה מוקדמת ובעצם את הגמר חשבון שלי? האם זה נחשב כפל מבחינת ביטוח לאומי? שאלה נוספת האם זה שאני מתחילה חוזה חדש בתקופת השמירה זה עלול לפגוע לי בשמירת ההריון? אודה לתשובתכם
ליר
25/08/2021 19:27
שלום, התחלתי עבודה בתור סוכנת מכירות.
השכר הוא בסיס + עמלות מכירה לפי אחוזים.
בחוזה הם צינו שהעמלות הם לא חלק מרכיב השכר ואינם נכללים בתנאים סוציאלים ובפיצוי פיטורים.(העמלות הם נתח גדול מהשכר) האם זה חוקי ותקין?

שאלה נוספת לגבי ציוד שקיבלתי למטרת עבודה (נייד+ טאבלט), האם מותר להם להחתים אותי שיקזזו לי כסף מהשכר במקרה של נזק לציוד גם אם מדובר בנזק בתמימות שלא בזדון??

תודה.
26/08/2021 12:16
שלום ליר,
שאלתך הינה מהותית וחשובה עבור כל העובדים במשק. בפסיקה נקבע כי רכיב העמלות הינו חלק משכר העובד לעניין זכויות סוציאליות להן זכאי העובד במסגרת יחסי עובד מעסיק. הוראה בהסכם עבודה השוללת את מרכיב העמלות מהשכר שלך דורשת מאיתנו מעבר על הסכם העסקה עליו חתמת.

לגביי שאלתך השנייה, גם כאן על מנת שתקבלי תשובה חד משמעית, נדרש מעבר על הסכם העסקה עליו חתמת מול המעסיק.

מוזמנת לפנות אלינו על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי בנושא זה.
גולדי
26/08/2021 11:51
שלום
אני בחופשת לידה
בסוף החודש יסתיים ה6 חודשים מאז הלידה שבה אמרתי למעסיק שאני לוקחת כחופשת לידה.
אני מעוניינת לעזוב את מקום העבודה שעבדתי בה לפני הלידה (4 שנים)
האם המעסיק יכול לדרוש לעבוד חודש כמו במצב של התפטרות רגילה?
האם אפשר להצהיר שאני עדיין בחופשת לידה?
כמה המקסימום שאפשר לחייב לעבוד בשביל חפיפה?
האם הזמן שצריך לעבוד חודש הוא מזמן ההודעה על עזיבה או מתחילת ספטמבר?
קרן
26/08/2021 11:28
בוקר טוב. שאלה לעו"ד בדיני עבודה. האם אני כמחוסנת, זכאית לתשלום דמי אבטלה כל חודש מביטוח לאומי, בגין התפטרות ממקום עבודה ( הוגר כעסק חיוני) שמעסיק לא מחוסנים בקרבתי ( סרבנים אידיאולוגיים) וכן לא נדרש מהם pcr שלילי בכניסה לעבודה בבקרים? אני מחוסנת, בעלת משפחה ואני דיי חוששת. מדובר בחלל עבודה סגור, מחסן, מה גם שלא תמיד מקפידים על מסיכות. מתוך 8 עובדים במחסן, 5 עובדות לא מחוסנות. כל שבוע משהו אחר מהן בבידוד וככה זה מתנהל. תודה ויום נעים
ברק
24/08/2021 14:29
ביקשתי מהמעסיק הלוואה וקיבלתי סרוב בגלל שאני לא מחוסן האם זה חוקי ?
יעל
23/08/2021 16:53
אם עובד התפטר וסיים לעבוד בחודש יולי, שילם מיסי וועד עד אז, בספטמבר בראש השנה זכאי לשי לחג?
אסתר
23/08/2021 14:37
ידוע וברור לכולם כי החוק קובע שמקסימום דמי נסיעות ליום לעובד עומדים על 22.60 ש"ח
אבל מה המינימום שהמעביד חייב לשלם?
אני עובדת באתר השייך לקיבוץ אך נמצא מחוץ לקיבוץ עצמו ומצריך נסיעה למקום ברכבי הפרטי. הקיבוץ החליט שהחוק משאיר לו את ההחלטה כמה לשלם לעובד כדמי נסיעות והסכום הוא 1.5 ש"ח לקילומטר. כשביקשתי לראות מסמך המאפשר להם לקבוע סכום זה נאמר לי שככה מקובל בקיבוצים, שאין טבלה כזאת ושהמחוקק מאפשר להם לשלם כמה שהם רוצים. אשמח להבהרה בנושא
אתי אזרזר
23/08/2021 13:57
שלום אני מחודש יוני 2021 נמצאת בחופשת לידה. אני יודעת שדמי הבראה נצברים גם בתקופת חופשת לידה מה שאני רוצה לדעת זה אם לצורך העניין כל העובדים מקבלים ביולי 2021 את תשלום דמי ההבראה בתלוש האם גם אני יכולה לדרוש לקבל אותם בעודי בחופשת הלידה כי גם ככה מוציאים תלוש על הפנסיה שממשיכים להפריש לי.
אשמח אם תוכלו להפנות אותי לסעיף החוק המפורש בעניין שככל אני זכאית לקבל תשלום בפועל גם במהלך החופשה.
בנוסף שכתבתם שגם הפרשות לקרן השתלמות חייבות להימשך ב15 שבועות הראשונים של חופשת הלידה חיפשתי את הסעיף הרלוונטי בחוק עבודת נשים ולא מצאתי אשמח אם תפנו אותי כי המעסיקה שלי את הקרן השתלמות חושבת שלא צריך להפריש ולכן לא הפרישה עד כה
אחמד
23/08/2021 08:35
שלום,
האם מותר לאישה יולדת להתחיל לעבוד עבודה חדשה לאחר הלידה, כלומר היא לא הייתה עובדת לפני לידה אבל לאחר הלידה בכמה שבועות קיבלה הצעת עבודה ומעוניינת לקבל אותה. האם זה מותר משפטית?
תודה
אבטלה
שמואל שיינברג
19/08/2021 20:32
ערב טוב...
רציתי לשאול אדם שעובד ב 2 מקומות עבודה ועזב מקום 1 וקצת אחרי זה פוטר ממקום עבודתו השני האם בחישוב דמי האבטלה (להם הוא זכאי במיידי עקב פיטוריו) יחושבו גם לפי ההכנסה של מקום העבודה שאותו עזב או שלא?
תודה מראש...
מתן
19/08/2021 09:59
בחברה שאני עובד, הוציאו אותי לקורס מסוים על חשבונם.
ביציאה לקורס החברה החתימה אותי על חוזה שאומר שמרגע סיום הקורס אני מחויב להם לשנה וחצי נוספות.
רציתי לדעת מה החוק אומר לגבי חוזה כזה והאם יש קשר בין עלות הקורס לתקופת החוזה ואם יש אפשרות לצאת ממנו ?
תודה
ירון
18/08/2021 06:05
אני מאמן כדורעף
אימנתי קבוצה תחת עמותה שכל זמן משלמת לי שכר ממש באיחור, האחראית לשכר מסננת ולא תמיד עונה
ואני מאוד אוהב את הקבוצה והשכר האחרון של חודשים בין מרץ ליוני לא קיבלתי שכר ומסננת אותי כי כרגע אין אימונים, יצאנו לחופש.

השאלה, בחוזה כתוב: תמורת עבודתו בתפקיד ובאופן האמור ליעל יקבל העובד משכורת גלובלית בסך של *** ש"ח ( עד 90 יום פלוס שוטף)

מה זה אומר עד 90 יום פלוס? מתי או כבר אפשר לתבוע אותם על עיכוב בשכר ואי מענה בהודעות?
שיר
17/08/2021 13:26
שלום,
אני עובדת עונתית במשרד החינוך כשבע שנים ועובדת גם בבית קפה כארבעה חודשים.
ביולי בעבודה במשרד החינוך עבדתי עד ה21.7 והוציאו אותי לחל"ת עד דצמבר.
מאיזה חודשים יחשבו לי את דמי הלידה אם כך?מאי ויוני עבדתי מלא ורק בפברואר עבדתי חודש מלא השנה.

בנוסף, בעבודה השנייה שלי בבית הקפה אני עובדת רק ארבעה חודשים אני חוששת אם כדאי לי להמשיך שם כי המשכורת שלי שם היא 3500 וזו המשכורת היחידה שתהיה לי בחודשים הקרובים, אז שלא יחשיבו לי רק את המשכורת של הבית קפה בדמי הלידה...
מנוחה
17/08/2021 13:20
האם עובד יכול לבקש שמשכורתו תועבר לחשבון בת הזוג? שמו אינו מופיע בחשבון
העובד הינו עובד זר, ואין לו חשבון בנק. רק לבן זוגו יש חשבון בנק
עדי
16/08/2021 12:36
יצאתי לחו"ל מטעם העבודה שבא אני מועסק בתור עצמאי, היציאה הייתה לפני כניסת התקנה לבידוד במשך שבוע. האם המעסיק שהוציא אותי מטעמו צריך לשלם לי עבור ימי הבידוד האלו ?
: עבור אל עמוד
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc