{if 0} {/if}

המקרה של שרון, שסולקה מהעבודה מספר פעמים והחליטה לשים סוף לדבר ולדרוש את הזכויות שמגיעות לה כעובדת. נדגיש, שבכל הפעמים שבהן סולקה על ידי הבוס, לא ניתן לה הסבר מהי סיבת הגירוש והיא אף קיבלה איום שהיום שאילצו אותה להחסיר, ירד לה מהמשכורת.
המעסיק שלח אותך הביתה באמצע יום עבודה? יש מה לעשות!
×
x

כלים לחיפוש עבודה

סילוק באמצע יום עבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (2) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 2 reviews
Hebrew

שלום לכולם, קוראים לי שרון, בת 27 מיבנה. אני רוצה לשתף אתכם במקרה מרגיז מאוד שחוויתי במקום עבודתי הנוכחי, מקרה שלצערי הרב חזר על עצמו יותר מפעם אחת. אני עובדת במשרה אדמיניסטרטיבית כבר מעל שנה ולפני שבוע המעסיק שלי החליט לשלוח אותי באמצע יום העבודה הביתה, אחרי שעתיים בלבד, כשבפועל יום עבודה שלי אמור להיות תשע שעות.

המעסיק לא הסביר מדוע הוא שולח אותי הביתה, אבל לא היה קשה לפספס שזה נבע מתוך כעס ועצבים על איזה מילה לא במקום שאמרתי. מיותר לציין, שהבוס ואני לא מסתדרים מי יודע מה וזו לא הפעם הראשונה שהוא מתעצבן ושולח אותי הביתה בלי סיבה ובלי הסבר, רק כי אמרתי משהו שלא מצא חן בעיניו. עם יתר הקולגות בעבודה אני מסתדרת מצוין.

התחתנתי לא מזמן ואני מקווה להיכנס להריון בקרוב וזו הסיבה שאני לא מתפטרת מהעבודה, כי בהריון יהיה לי קשה למצוא עבודה אחרת וכמובן שאני רוצה לקבל את כל התנאים והזכויות של נשים בהריון וגם חופשת לידה אחר כך וכל המשתמע מכך.

במשכורת הקודמת הוא אמנם לא הוריד לי מהשכר על היום שבו הוא העיף אותי הביתה, אבל הוא מאיים שעכשיו הוא כן יעשה את זה. התקשרתי להתייעץ עם עורך דין של פורטל זכויות העובדים והוא אמר שאין למעסיק מבחינה חוקית זכות להוריד לי כסף במקרה כזה ושבכל אופן הוא חייב לשלם לי שכר מלא על יום עבודה כזה.

ברור שהאופציה הכי טובה, אם לא הייתי רוצה עכשיו להיכנס להריון, היא להתחיל לחפש מקום עבודה חדש, אבל אני מפחדת שזה יבוא לרעתי. סך הכל רוצה שלא יסלקו אותי באמצע יום עבודה כאילו אני איזו פושעת ומצפה שיתנהגו אליי בכבוד.

עורך הדין שעמו דיברתי המליץ לי לשוחח עם המעסיק בארבע עיניים ולנסות ללבן את העניינים וכך עשיתי. להפתעתי השיחה איתו דווקא הייתה מוצלחת מאוד. הוא אמר שסגנון הדיבור שלי לא מוצא חן בעיניו ושאין ספק שלשלוח אותי הביתה באמצע היום זה מעליב וגם לא יעיל. כמו כן, הוא הבטיח שישלם לי על היום שהחסרתי בגללו החודש וביקש שנפתח דף חלק.

אני ממליצה לכל מי שמתמודד עם בעיות דומות בעבודה, קודם כל להתייעץ עם עורך דין. משתי סיבות: האחת היא שזה לא עולה כסף, אז למה לא לדבר עם מישהו שמבין? והשנייה היא שיכול מאוד להיות שאינכם מודעים לזכויות שלכם כעובדים, מה שאומר שייתכן ומנצלים אתכם.

לסיום, אאחל לכל מי שקורא עכשיו את הסיפור שלי יחסים טובים עם הבוס ובתקווה שלכולנו יהיה טוב יותר במקום העבודה.

רוצים לשתף אותנו? שלחו את הסיפור שלכם לכתובת info@workrights.co.il ונפרסם בבלוג!


עדכון אחרון: 27/08/2018 15:14
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc