{if 0} {/if}

שאלה בנושא קנס על עזיבה מוקדמת - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
קנס על עזיבה מוקדמת - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
27/05/2020 19:02
שלום רב, בחוזה העסקה שלי ישנו סעיף שאם אני עוזבת לפני תום שנה וחצי עלי לשלם קנס עזיבה של כ 6000 שח.

שבאתי לחתום על החוזה ושאלתי על מה הקנס, הסבירו לי שהם הולכים להשקיע משאבים רבים בהכשרתי, מהמילה "הכשרה" יצאתי מנקודת הנחה שאני הולכת לעבור הכשרה מסודרת/ קורס כלשהו.

לאחר שהתחלתי לעבוד הופתעתי לגלות שההכשרה הרבה כללה: חודש וחצי - חודשיים של למידה עצמית בבית, ועוד איזה יום בקושי עם גורם חוץ שהעביר לנו "הכשרה" דיי דלה ומאוד קצרה במשך אותה למידה עצמית קבעו לי מספר פעמים לשבת עם מישהי מהחברה על המצגות שלמדתי בבית ועד היום יש הרבה חומר שלא סיימנו והרבה שאלות שנשארו פחות מה"הכשרה" שלי (היא הייתה בהריון ולכן ביטלה / קיצרה חלק ניכר מהמפגשים). כל שאר הזמן הוסיפו לי עובדת שהייתה בין תפקידים שתחפוף אותי במשך חודש, וזה היה בגלל שהתלוננתי שאני זקוקה לעוד הכשרה, ואני לא מרגישה שהכשירו למקצוע המדובר כמו שטענו טרם חתימת החוזה. (רצוי לציין שהיא לא גורם מכשיר, היא הייתה קולגה מהצוות שלי). .

לתחושתי לא היה שום בהכשרה מסודרת באמת שמצדיקה כנס יציאה, לא ע"י גורם חוץ ולא ע"י החברה אלה מעיין "זרימה" / חפיפה / אלתור..

אני כן אוסיף שלאחר (בערך) 7 חודשים כל הצוות עבר סדנת הכשרה של יומיים שקשור למקצוע,אבל זה היה לכולם ולא רק אלי ישירות מן הסתם, וקשה לי לאמין שאפשר להגיד שזה חלק מההכשרה שלי לתפקיד שכן כבר עבדתי מספר רב של חודשים באופן עצמאי לפני ההכשרה הזאת.

הבנתי מהכתבה פה בנושא שעל מנת שסעיף זה יהיה חוקי (קנס),על המעסיק להעביר הכשרה מסודרת ומוכחת, קורס/ סמינר. האם לאור האמור לעיל יש לי עילה לא לשלם את הקנס במידה ואני עוזבת לפני תום השנה וחצי? קשה להבין מהחוק מה הפרמטרים.

אני באופן אישי מרגישה דיי מרומה, שכן אם הייתי יודעת שהבדיחה הזאת שהם קוראים לה הכשרה, היא ההכשרה לא הייתי חותמת על סעיף זה , בטח שלא לשנה וחצי, אני באמת ציפיתי לקורס והכשרה מסודרת.
28/05/2020 16:35
שלום רב

אני עובדת בביהס שבו השנה הבאה יחלף מעסיק בשל החלטת מועצה. הבנתי שאוכל לקבל את מלוא הפיצויים שלי. איך אוכל לדעת את הסכום. אם זה שווה להרגע??

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: קנס על עזיבה מוקדמת - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!