{if 0} {/if}

שאלה בנושא עובדת משועבדת - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
עובדת משועבדת - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
30/04/2020 08:01
אמא שלי המיוחדת עובדת בחנות חד פעמית,
עובדת? משועבדת!!
אמא שלי ועוד שתי עובדות אחת מהן בת 68 היו משועבדות למנהלת, הן היו צריכות לסחוב קופסאות כבדות של כל המשלוחים שהגיעו לחנות, הן היו צריכות לפרק סחורה ולעלות אותה לקומה השניה של החנות ששם יש את המחסן, לאה האישה המבוגרת כבר איבדה יד אחת, היא קיבלה דלקת ביד בגלל עבודה מידי קשה, אבל היא המשיכה לעבוד כי היא פיחדה שיפטרו אותה.
כל הזמן אמרנו לאמא שלי להפסיק לסחוב דברים כבדים, אבל אמא שלי הייתה משועבדת היא לא יכלה לצאת מזה, היא אמרה שהיא לא יכולה, היא חייבת,
ככה שנים אני רואה איך אמא שלי משועבדת, בימים שהיא לא הרגישה טוב היא גם הגיעה לחנות, כדי לא לאכזב את המנהלת, ולא השתמשה אף פעם בימי מחלה,
אמא שלי גם עבדה כל הזמן בלי הפסקה, ובימים שהיא עבדה יותר מעשר שעות היא לא קיבלה תוספת שעות, וגם לאה העובדת השניה הייתה עובדת לפעמים עד אחד בלילה והיא לא קיבלה על זה את הכסף שמגיע לה.

לפני שנתיים היה לאמא שלי בעיה בריאותית חמורה והרופא (שלא ידע כמה משעבדים אותה) אמר לה להישאר במיטה ולנוח, המנהלת של החנות לא הייתה רגילה שמישהו נישארת בבית, אז מה אם היא לא מרגישה טוב?

ובזכות החודש הזה שאמא שלי שכבה במיטה, דיברנו איתה ואמרנו לה שתפסיק לסחוב שם דברים כמו סבל, ובגלל ההפסקה הזאת מהחנות אמא שלי הצליחה להבין מה קורה לה, והיא שאלה את הרופא אם היא יכולה לסחוב והרופא אמר שעד שתי קילו לא יותר.

כשאמא שלי חזרה לעבודה היא אמרה למנהלת שהרופא אמר לה שהיא יכולה לסחוב עד שתי קילו, המנהלת הייתה בהלם שעובדת מעיזה לבוא עם דרישה כזאת מחוצפת, ועשתה בלאגן, אבל בסוף כשהיא ראתה שאמא שלי רצינית היא עזבה את הנושא ונתנה ללאה ולחיה העובדות האחרות להמשיך לסחוב.

והשנה התפוצץ לאמא שלי וריד ברגל, והיא נשארה בבית שבוע, ובגלל שהיא נשארה בבית המנהלת הביאה עובדת חדשה, היא אמרה לאמא שלי שהיא מביאה עובדת חדשה והיא נאלצת להוריד לה מהשעות, כי היא לא יכולה לסמוך עליה, פתאום מתפוצץ לה וריד והיא לא מגיעה, היא לא מוכנה למשחקים האלה.

והשנה אחותי הקטנה הייתה צריכה ללכת למיון בבית חולים, ואמא שלי התקשרה ומנהלת להגיד לה שהיא בבית חולים עם הבת והיא לא תוכל להגיע, ואיך שהמנהלת התעצבנה!!!! ועכשיו הגיע הקורונה, אמא שלי נמצאת בקבוצת סיכון, ומאד פיחדה לעבוד, אבל עדיין הלכה לעבוד, וכמובן שמנהלת החנות לא הקשיבה להנחיות, כי כל החיים שלה זה נגד החוק, כשהיה מותר עד עשר אנשים בחנות הקטנה והצפופה שלה היה מעל שלושים אנשים, היה עומס בגלל ערב פסח,
ובימים שהיה סגר מלא, ורק חניות מזון ובית מרקחת היו פתוחים החנות של חד פעמית גם הייתה פתוחה נגד החוק, ואמא שלי הבינה שהחיים יותר חשובים מהחנות, ואמרה למנהלת שהרופא אמר לה להישאר בבית כי בקבוצת סיכון והיא לוקחת חופשת מחלה, המנהלת התעצבנה והתחילה לצעוק עליה ואז גם הבעל של המנהלת צעק על אמא שלי והשפיל אותה, וביזה אותה,
ועכשיו המנהלת מפטרת אותה, כי הם לא רגילים לזה שהעבדים שמשועבדים אליהם חושבים על עצמם ועל הבריאות שלהם.

ואמא שלי גם לא קיבלה תשלום על הימי מחלה!

אז אני מאד רוצה לדעת את כל הזכויות שהיו מגיעות לאמא שלי, ואם מישהו יודע איך אפשר לתבוע את המנהלת, ולקבל הרבה פיצויים על כל הסבל שהיא עברה בחנות

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: עובדת משועבדת - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!