{if 0} {/if}

שאלה בנושא הרעת תנאים - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
הרעת תנאים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
29/01/2020 13:37
ב''ה

שלום, לאחרונה הילדים שלי היו חולים מספר ימים (יש לנו שלוש ילדות מתחת לגיל שש) בדרך כלל אישתי נשארה איתם בבית כי בעבודה שלי אין להם מחליפים (למרות שהסיבה האמיתית היא שזה לא מתאים להם לעבוד על מציאת מחליף) וממש לוחצים אותנו לא לקחת חופש, בחודש האחרון נאלצתי לקחת יום חופש אחד כדי להישאר אם הילדה החולה לאחר כמה ימים ילדה אחרת היתה חולה ולא נתנו לי לקחת חופש כי הודעתי להם על זה בשמונה בערב וגם בכל מקרה אין מחליפים כך טען הבוס אמנם הודעתי להם באמת בשמונה בערב אבל זה היה הזמן שהתחיל להיות לילדה חום (מה שהרבה פעמים קורה כי בערב הגוף חלש יותר)
לא היה לי ברירה ובסוף אישתי נשארה עם הילדה למרות שהיא חיסרה כבר הרבה מהעבודה באותה תקופה
כעבור כמה ימים הילדה עוד פעם לא הרגישה טוב הפעם זה התחיל בשש בערב לאישתי נגמרו ימי חופשת המחלה של ילד והייתי חייב להישאר עם הילדה אך שוב מסרבים בכלל לבדוק את העניין אומרים לי אין מחליפים ובשעה כזאת זה בעיה שלך, אמרתי להם שזכותי לא להגיע והבעיה של מחליף היא שלהם, בזה הסתיימה השיחה, מכיוון שלא רציתי להגיע לפיצוץ עם הבוס דיברתי איתו שוב ואמרתי לו שאני מוכן לעשות משמרת לילה ומי שאמור להיות בלילה יחליף אותי ביום שלמחרת, הוא שלח לי מספר אני דיברתי עם השומר של הלילה והתחלפנו במשמרת (השומר רצה שהבוס יאשר לו את ההחלפה והבוס כלל לא היה זמין עד שהסיפור הועבר לקב''ט ואז הבוס יצר קשר ואישר את ההחלפה)
כעבור יומים קיבלתי מהבוס מכתב על שינוי מקום עבודתי (אותו בוס אחראי עלי כחודשיים בלבד לפני זה היה מישהו בן אדם אמיתי וכל העבודה היתה באוירה אחרת לגמרי)
למעלה משנה עבדתי במוסד חינוכי בשעות הבוקר בתפקיד זה אני זכאי לקבל משכורת על חופשים כגון חגים החופש הגדול וכו'
ואז מודיעים לי (ביום חמישי) שהחל מיום ראשון הקרוב אני עובד במקום אחר בשעות ערב או לילה
למחרת שלחתי לבוס (בוואצאפ) מכתב בו אני מבקש לתקן את הרעת התנאים שנעשתה לי והם 1: שינוי זמן העבודה 2: שינוי בשכר שכן במקום החדש איני זכאי לתשלום על ימי החופש והחגים (כמו חול המועד וחנוכה)
בהתחלה הבוס טען שזה לא הרעת תנאים מכל מיני סיבות מגוחחות אחר כך הוא טען שזה לא הרעת תנאים כי זה החלטה של הקב''ט (גם סיבה מגוחחת)

אני רוצה להגיש מכתב פיטורים ולהיות זכאי לקבל פיצויים וכו' כמפוטר אך לא בטוח בכמה דברים
1: באיזה דרך צריך להגיש התראה לבוס על הרעת תנאים זאת אומרת האם הודעת ווצאפ במסמך PDF בו פירטתי את הרעת התנאים אכן נקראת התראה על הרעת תנאים?
2: חוזה העבודה היה לתשעה חודשים (שאר תוכן החוזה לא ידוע לי עד היום כי מסרו לי לחתום עליו ואז הם כתבו את שאר הפרטים) לאחר חודשיים של עבודה בשעות הערב עליה סיכמנו כשהגעתי לעבודה ביקשתי לעבור לבוקר כי ערב היה לי לא אפשרי
השאלה האם זה שיותר משנה עבדתי בבוקר נחשב חזק יותר ממה שאולי מוסכם בחוזה העבודה(שאני לא יודע מה תוכנו) שאני יעבוד בכל משמרת שיבקשו ממני במיוחד שבכל מקרה החוזה כבר לא בתוקף
כך שבמקרה הזה שינוי המשכורת וזמני העבודה יחשבו באמת כהרעת תנאים מוחשית
או שהדבר לא יחשב הרעה מוחשית כי בחוזה סוכם אחרת?
3: האם אני יכול להתפטר בעקבות שלילת הזכות שלי לקחת ימי מחלת ילד גם ללא התראה בבוס?
4: כרגע בשביל לא לאבד את זכויותי אני נאלץ להגיע לעבודה בשעות הלילה כי החוק אומר שצריך להמשיך לעבוד למרות הרעת התנאים עד לסוף זמן ההתפטרות
האם אני באמת חייב לעבוד בלילה או בערב או שהדבר נחשב כהפרת תנאים בוטה במיוחד שלא עליה דיבר החוק ואינני מחוייב לעבוד עד סיום התפטרותי אלא בשעות הבוקר בלבד?
5: האם הפסקת עבודתי בשעות הבוקר יכולה להיחשב כפיטורים והצעת המעסיק לעבוד בשעות הערב או הלילה תחשב כהצעת עבודה חדשה שלא קשורה לעבודתי הקודמת?
אודה לכם על תשובות לשאלות הנ''ל ובאם שאלות 3-5 הם מורכבות ויקח זמן לענות עליהם או שלא פשוט לענות עליהם אשמח אם תענו לי קודם על שאלות 1 ו2
תודה!

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: הרעת תנאים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!