{if 0} {/if}

שאלה בנושא מה לגבי הזכויות שלי בעבודה? - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
מה לגבי הזכויות שלי בעבודה? - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
22/12/2019 16:47
אני עובדת בחנות בגדים חודש וחצי. שבועיים מזה אני עבדתי בשבוע אחד 6 משמרות ובשבוע השני 5 משמרות. (משרת העבודה 5-6 משמרות בשבוע)
כבר שלושה שבועות אני עובדת רק 4 משמרות בשבוע למרות שדיברתי עם המנהלת שאמרה אין מה לעשות.
יצא מצב שהמנהלת שמה אותי בסידור עבודה ביום שאני לא יכולה ואמרתי לה על זה מראש כמובן והיא התעלמה מהאילוץ שרשמתי לה. למרות שלא רציתי לפרט כי אין צורך אך עדיין פירטתי כדי שאולי כן תתחשב. נכון לכרגע אין שום תשובה עדיין ממנה (אזכיר לה בהמשך.
עובדת נוספת ששחזרה מחופשה לאחר חודש וחצי. היא על תקן משרת סטודנט (2-3 משמרות בשבוע) כביכול לוקחת לי את המשמרות בנוסף להכל.

*עכשיו השאלה שלי היא:*

היא שמה אותי 4 משמרות השבוע. אני אעבוד 2 משמרות ואז אגיד לה שאני מתפטרת. משמע אני חייבת לה משמרת אחת כי אני עובדת שם חודש. ואז יצא מצב שאני עדיין רשומה בסידור עבודה לעוד משמרת (לאחר שהבאתי לה משמרת כבר).

* כמה זמן להגיד מראש שאני מתפטרת?

* היא יכולה להוריד לי את הסכום כסף שאני עושה באותו היום מהמשכורת אם לא באתי? אחרי שהבאתי לה כבר יום שאני חייבת לה.

ויש עוד כמה דברים בסיפור, רקע על ההתנהלות:

1. אין אפשרות יותר לשעות נוספות או יותר מזה, אין אפשרות לעבוד דקה מעל 6 שעות (משמרת). אלו נהלים מלמעלה שקיבלה המנהלת לפני כמה ימים. בנוסף, שינתה את הסיסמא לסידור עבודה במחשב שרק היא תוכל לגעת בזה. ( לא הייתה לי גישה לפני).

2. יש עובדת אחת שדווקא כן מקבלת מה שהיא רוצה ובאה לעבוד בשעה 8 בבוקר שהחנות נפתחת בשעה 9:30 והולכת בשעה 18 , 19 בערב כל יום. משמע שעות נוספות. ויש עוד עובד שהתחיל ללמוד מחסן בנוסף ועובד כל יום שעות נוספות או מפתיחה עד סגירה. 12 שעות עבודה.

אבל לשאר העובדים אסור לעבוד שעות.

בגלל ששני העובדים עושים שעות נוספות הם פוגעים לי במשמרות כי הם גולשים למשמרת השנייה כל הזמן ובגלל זה אין צורך לעוד עובד.

המנהלת אמרה "את משלימה את החסר כשצריך" (ושוב, אני אמורה לעבוד 5-6 משמרות בשבוע שנותנת לי בכלל 4).

3. לא פעם ולא פעמיים שהגעתי למשמרת ונכנסתי והחתמתי כרגיל ושאני באה לעשות יציאה זה רושם שאינני רשומה בסידור עבודה זאת אומרת שהוציאו אותי בשביל שאם אני אפספס דקה אחרי היציאה מורידים לי חצי שעה מהמשכורת. בגלל האיחור שלא יצאתי בזמן. ככה המערכת עובדת.

4. היא גם מפריע לי לעבודה בזה שהיא מחפשת את הטעויות הכי קטנות (שלא מטפלת כי מסדרת משהו אחר).

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: מה לגבי הזכויות שלי בעבודה? - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!