{if 0} {/if}

שאלה בנושא צריכה תשובה דחופה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
צריכה תשובה דחופה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
15/12/2019 09:57
שלום,

רציתי להתייעץ איתכם לגבי עניין דחוף מאוד שעליו אני יכולה לערער עד יום שני.

פוטרתי בעבר ללא שימוע, למעשה הפיטורים היו בטלפון :
"הי בדיוק אני כותב את מכתב הפיטורים שלך..." (זה מוקלט) ושוכתב.

הבנתי מאוחר יותר שיש כאן עבירה על החוק ופניתי לתביעות לענייני עבודה.
שם באמת טרטרו אותי , כל נציג אמר לי משהו אחר וזה עיכב אותי בלהגיש את התביעה.

לאחר הגשת כתב התביעה הם ביקשו ממני ללכת פיזית לנתבע ולהגיש לו את כתב התביעה ביד (נראה לי די מוזר ודי לא נעים, האם כך זה עובד?)
לאחר כמה ימים הסתבר שבית המשפט קבע לי פגישת גישור למרות שסירבתי (כיוון ששלחתי לבוס שלי מכתב אזהרה אך לא היה ממנו שום מענה...)
הם טענו שאני חייבת לקחת יום חופש ולהתייצב באותו יום ורק אז אוכל לסרב.

אני בתמימותי הגעתי למועד הגישור שנקבע ושם ראיתי את הבוס שלי שהגיע גם כן.
ישבנו יחד והמגשר אמר לי את הדברים הבאים:

- לא מגיע לך זכות לשימוע כי עבדת אחוז משרה נמוך (משרת סטטדנט) ולכן אין כאן עבירה על החוק (מצד המעסיק).
ובנוסף לא תקבלי את הסכום שנקבת.

- במידה ואת מסרבת לשתף פעולה אז יום הדיון יהיה בעוד שנה שנתיים ,יקח יחסית הרבה זמן ותיצטרכי בנוסף לשלם לעורכי דין...
ככה שכדאי לך לסיים את זה כאן.

המגשר ראה שאין לי נסיון וחש ביטחון ושליטה במצב, הנתבע גם הוא ראה שאני די לא מבינה ואפילו איים שבמידה ולא אסכים לסכום שנקב הוא הולך ל "חומרה" (שאני לא יודעת מה זה)

לבסוף האמנתי לכל הדברים האלה וחתמתי על הסכם הגישור (שכלל כרבע מהסכום כלומר- ממה שדרשתי בכתב התביעה) כך שהנתבע ישלם לי 2000 שקלים בצק/באסמכתא למוטב בלבד.

לאחר כ3 שבועות הגיע אלי בדואר תלוש משכורת מאותו הבוס על סכום של 2000 שקלים אך מאחר וזה תלוש שכר ולא שיק (למרות שפוטרתי ), ירדו לי הוצאות ביטוח לאומי מס הכנסה וכו. כך שנותר לי כ900 שח נטו.

כעסתי מאוד כי לא רק שהתפשרתי (המון!!) ורימו אותי אלא שהנתבע ממשיך לעשות לי עוול ולעבור על החוק (בכך שהפר את ההסכם אשר היה צריך לתת לי צק ולא תלוש שכר)

חברים קודם כל למדתי לא ללכת לגישור יותר , לבוא רק לדיון עם שופט בבית הדין כך אני אהיה מוגנת ולא יעבדו עלי.

כעת מה עלי לעשות? אני מאוד רוצה שהסכם הגישור הלקוי הזה מתחילתו ועד סופו יחד עם הפרות החוזה,ילך לפח וכך אעמיד את הנתבע פעם אחת ולתמיד מול שופט .

אני חושבת שיש כאן אינסוף עוול ושקרים במקרה אחד ומאוד רוצה את מלא הסכום שביקשתי מההתחלה.
בנוסף לכל לדעתי לא הגיע לנתבע הסכם גישור כי גם אותו הוא הפר וזאת לאחר שעבדו עלי בקשר לזכות לשימוע.

מה דעתכם בנושא?

בנוסף האם באמת הזכות לערעור היא עד 15 יום מקבלת המכתב עם הצ'ק מהנתבע?

ניתן לציין כי בפסק דין של ישיבת גישור / פישור ישנה חותמת של השופטת.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: צריכה תשובה דחופה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!