{if 0} {/if}

שאלה בנושא ועדות רפואיות של ביטוח לאומי - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
ועדות רפואיות של ביטוח לאומי - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
21/01/2019 17:30
הייתי בכמה וועדות וערעורים מתאריך 1.4.16 עד תאריך 19.7.18 ולאחר כל הוועדות והערעורים קיבלתי 77% נכות משוכללת של כמה סעיפים אבל באי כושר לא מוכנים לתת לי מעל 50% בטענה שאני יכול לעבוד בתור שומר בבית ספר / מחלק עיתונים / עבודה במפעל בישיבה...

רק שאני כבר שנתיים לא עובד כי מכל עבודה מעיפים אותי בגלל המצב הבריאותי שלי ושהבעיות שלי לא מאפשרות לי לעבוד אפילו במה שהם כתבו בסירוב לצערי היה לי אפשרות להגיע לבית דין לעבודה אבל עצרתי את זה כי אמרו לי שבית דין לא מתעסק באחוזים / נכות אלא דן רק אם הכל בוצע בדרך נכונה יענו השלבים של הוועדות והערעורים בכל מקרה ברגע שיעבור חצי שנה אני אסיים כבר להכין את כל האישורים המעודכנים לגבי הבעיות שלי ואני יגיש בקשה מחדש לנכות כללית ויש לי כמה שאלות:

1 האם חוות דעת של רופא תעסוקתי בתשלום יכול בעזרת ההמלצה שלו להסביר באמת את המצב הבריאות שלי שביטוח לאומי יתייחס יותר ברצינות?

2 האם בסוף ערעורים של הוועדות בביטוח לאומי בית הדין כן מתעסק באחוזים/נכות או שהוא רק דן אם דרך העבודה של הביטוח לאומי הייתה תקינה במקרה שלי?

3 אם התשובת סירוב של הביטוח לאומי עם התירוצים שלהם נוגדת את הבעיות הרפואיות שלי האם בית הדין לעבודה יכול לשנות את ההחלטה שלהם? או לקבוע משהו אחר?

4 בנוסף אשמח להמלצה מה אפשר לעשות במקרה שלי...

בנוסף אני רוצה לציין שלפני כמה שנים בזמן עבודה שעבדתי נכנס לי גוף זר לעין ובוצע לי ניקוי פעמיים בקפלן ופעם אחת במרפאה של כללית ויש לי צלקת קטנה בעישון ובנוסף "צלליות" שזזות כל הזמן לאן שאני מסתכל האם זה סעיף שיכול להוסיף נכות?
22/01/2019 07:29
שלום מאור

אם היית בכמה ועדות רפואיות של הביטוח הלאומי ובכולם נדחת, ולאור שאלותך אני מניח שפנית לוועדות ללא ייצוג של עורך דין וזה בהחלט חבל. עורך דין מנוסה בתחום יוכל להנחות, להדריך ולסייע לך מאד בהתמודדות מול ועד רפואית. כך לדוגמא, עצם העובדה שהגעת לוועדה רפואית ללא חוות דעת של רופא מומחה מטעמך הנה בעייתית וסביר שאם היית מיוצג זה לא היה קורה.

ממליץ לך בחום לפנות ולשכור עורך דין מנוסה שייסיע לך בהתמודדות.

רק בריאות והצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: ועדות רפואיות של ביטוח לאומי - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!