{if 0} {/if}

שאלה בנושא מה אתם אומרים? - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
מה אתם אומרים? - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
15/01/2019 15:36
העסקתי מישהו למשרת מכירות תחת חשבונית ולא כעובד.
דרישות התפקיד היו ניסיון במכירות והגיע אלי בחור בגיל 40 בערך עם ניסיון והמלצות מאד חיוביות, יותר בתחום היעוץ השיווקי, אבל הבחור מאד הרשים אותי בכמה פגישות שהיו לנו לפני שהתחלתי את העבודה איתו והביע נכונות לעבוד קשה עקב כמה בעיות רפואיות שהובילו אותו לבור תקציבי קל.
העבודה היא מהבית על מחשב במערכת ניהול לקוחות שלי ואני גם סיפקתי לו מכשיר טלפון עם קו שלי לקבלת השיחות. כמובן שהיו שתי פגישות הכשרה גם על המוצרים וגם על המערכת ובנוסף סופק לאיש המכירות כל התפריטים/מוצרים למכירה, שעות רבות של שיחות מוקלטות עם לקוחות, מסמכי הדרכה על המערכת ומסמך התאמת צרכי לקוח למוצר.

לאחר כחודש בעבודה הבנתי שהעובד בטלן, לא משקיע זמן ללמוד את החומר, שולח הצעות מחיר שגויות, מתחיל לעבוד בשעות מאוחרות ובקיצור מזלזל ולא רציני בכלל.
כמובן שבמהלך כל החודש אני מדבר איתו, מתקן איתו את הטעויות ושואל אם צריך עזרה, הסברים וכדומה שלרוב וחוץ מכה שאלות טכניות העובד טוען שאין בעיה.
משום שהעבודה היא מביתו הובהר לעובד שהוא צריך לשלוח הודעה בכל יום כשהוא מתחיל לעבוד ולעדכן באופן יומיומי טבלת שעות עבודה כדי שאוכל לעקוב אחרי השעות ולראות אם יש היגיון לפי ההספד.

הבחור לא שלח הודעה אפילו לא פעם אחת גם אחרי מספר פעמים שביקשתי וגם לא עדכן באופן יומיומי קבוע את טבלת שעות הנוכחות.

עם סיום העסקתו הוא הבהיר לי שלא יחזיר לי את מכשיר הטלפון שלי עד שלא אשלם לו את השכר על חודש דצמבר כשאת שעות העבודה העלה רק בתחילת ינואר. ביקשתי חשבונית מס, הוא שלח חשבונית עסקה, ביקשתי שוב חשבונית מס וקיבלתי אחת.

לפני העברת התשלום ביצעתי בדיקה השוואתית בין שעות הפעילות וההתחברותשלו למערכת לבין השעות המדווחות שלו ומצאתי סטייה משמעותית כמעט בכל ביום. דיווח שהתחיל לעבוד ב 9 ובפועל התחבר רק ב 1300, ציין שעבד 3 שעות אך הפעילות מציגה עבודה של שעה ועוד...
ניסיתי ליצור איתו קשר לבירור מספר פעמים בטלפון ובהודעות אך הוא לא עונה. דיברתי עם אישתו בטלפון וביקשתי שיחזור אלי וזה גם לא קרה.

מה עליי לעשות? האם לתבוע אותו על רשלנות ורמאות? האם לשלם לו מה שאני חושב? מה אני עושה עם הטלפון שאצלו בו גישה למייל , לטלפונים של לקוחות ובכלל היו בידיו חומרים שיכל להעביר למתחרים, בלי לדבר בכלל על זה שלא ביצע ולו מכירה אחת במהלך התקופה מה שגרם לנזק כלכלי.

תודה מראש

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: מה אתם אומרים? - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!