{if 0} {/if}

שאלה בנושא בכמה עניינים בנוגע לחוקי העבודה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
בכמה עניינים בנוגע לחוקי העבודה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
18/06/2018 14:11
שאלה בנושא דיני עבודה

ב-2016 התחלתי לעבוד במכללה לחינוך כעוזרת הוראה של מרצה. הגדרת תפקידי הייתה בדיקת עבודות ומבחנים מהבית בהתאם לצורך.

1. בכל שנה הייתה מכסה של שעות וכשהיא הסתיימה, הסתיים תפקידי באותה שנה.

2. בתלוש המשכורת רשום שהתחלתי לעבוד ב-5.1.2016. קיבלתי הפרשות לפנסיה, כאשר כתוב ב-3 שורות: ב.ל. + בריאות, הראל גלעד חובה ופ. לא חייבים במס.

3. המרצה מסרה לי שהיא ביררה במכללה וקופת הגמל כוללת קרן פנסיה ופיצויי פיטורים. זה לא כתוב בתלוש.

4. החל מהשנה שעברה קיים חוזה.לפי חוזה ראשון: כתוב שתקופת ההעסקה הוא מנובמבר 2016 עד כולל יוני 2017,שכר עבודה הוא 50 ₪ לשעה, כאשר הזיכויים מהשכר הם מס הכנסה וביטוח לאומי ופנסיה חובה. בחוזה הנוכחי מנובמבר 2017 כתוב שתקופת העסקה: 8 חודשים, מנובמבר 2017 עד וכולל יוני 2017. עד נובמבר 2017, עם אותן התניות. קודם לכן לא היה בעצם חוזה כזה, אלא הגדרות של מספר שעות העבודה לכל קורס.

5. לטענת המרצה: "את לא מפוטרת כי בחודש אוקטובר ממשיכים לעבוד במו בכל שנה. אין הבדל מבחינת התנאים שלה השנה לשנים קודמות....יש לך סעיף של הפרשות לקופת פנסיה. זה מופיע בתלוש שכר שאת מקבלת. זה כולל גם פיצויים כשתרצי להתפטר... יש לך קופת גמל, נכון? זה כולל הפרשות לקרן פנסיה ופיצויים ויש גם פנסיה חובה".

שאלותיי:

1. האם סיום תקופת העבודה משמעותה שאני מפוטרת ?
2. האם העובדה שלא כתוב בשום סעיף שהשכר או ההפרשות כוללים פיצויי פיטורים, משמעותה שאני זכאית לפיצויי פיטורים?
3. האן העובדה שאין רצף בהפרשות לפנסיה משמעותה שאני מפוטרת?
2. אם כן – האם אני זכאית למכתב פיטורים מסודר?
3. האם אני זכאית לפיצויי פיטורים? לא קיבלתי כאלה עד עכשיו
4. כיוון שבתלושים כתוב שתחילת העבודה ב-5.1.16 - האם המשמעות היא שיש בעצם רצף תעסוקתי? אם הוא קיים, האם המשמעות היא שהמכללה חייבת להפריש לי פנסיה באופן רצוף?
5. האם אני זכאית לימי חופשה? אם כן – איך הם מחושבים? כמה מגיע לי?
6. כיוון שכתוב שתחילת העבודה ב-1.5.2016 – האם המשמעות היא שיש לי רצף תעסוקתי?
7. מה המשמעות של כתיבת סה"כ שעות עבודה לכל קורס, בלי מועד סיום העבודה?
8. מה ההשלכות של זה?
9. האם יש לי זכויות נוספות?

תודה
19/06/2018 11:38
שלום שרית

המקרה שלך מורכב ומצריך התייחסות הרבה יותר רצינית, מאשר הייעוץ וההכוונה הראשונית שניתנים בפורום אינטרנטי כזה או אחר. פני לפגישה אישית עם עורך דין שיוכל גם לבדוק את החוזה שלך ותנאי העסקתך, וכך תוכלי לקבל מענה רציני ומקצועי בכל אחד מהנושאים שהעלת.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: בכמה עניינים בנוגע לחוקי העבודה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!