{if 0} {/if}

שאלה בנושא RE: RE: RE: האם מגיע לי הוצאות נסיעה? - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
RE: RE: RE: האם מגיע לי הוצאות נסיעה? - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
19/09/2017 09:57
שלום אלכס

בהתאם לצו ההרחבה, כל מעסיק מחויב בהחזר הוצאות נסיעה לעובד רק כאשר העובד נזקק בפועל לאמצעי תחבורה על מנת להגיע למקום העבודה. מכאן ניתן בהחלט לטעון כי אם אתה נזקק לנסיעה על מנת להגיע לנקודת האיסוף של ההסעה, המעסיק צריך לשלם לך החזר נסיעות בהתאם. לחילופין, ניתן לקבוע נקודת איסוף לרכב ההסעה בנקודה הסמוכה למקום מגוריך.

בשעות הלילה לא חלה חובה על המעסיק לשלם מעבר לקבוע בצו ההרחבה, אלא אם נקבעה הוראה כאמור בחקיקה, הסכם קיבוצי, צו הרחבה, הסדר אחר או חוזה אישי החל על הצדדים.

בהצלחה ושנה טובה
16/09/2017 16:26
שלום שמי אלכס ואני עובד שבוע בחברת כוח אדם שמארגנת עובדים לקייטרינג לאירועים וחתונות.
יש הסעה לכל העובדים מתחנה מרכזית בראשון לציון עד העבודה ובחזרה.
הם טוענים שבגלל שיש הסעה אז לא מגיע לנו החזרי נסיעות אבל אנחנו צריכים להגיע איכשהו לתחנה המרכזית וממנה הביתה ואני לוקח אוטובוסים אם אני אלך ברגל יקח לי בערך 25 דקות ללכת.
בנוסף אנחנו עובדים גם עד 3 4 בבוקר כשאין תחבורה ציבורית.
אני הייתי בטוח שמקבלים הוצאות נסיעה ואפילו שאלתי ואמרו לי "כן" בלי הסברים נוספים. היום כששאלתי למה אין הסעה עד הבית בשעות שאין תחבורה ציבורית אמרו לי שיש הסעה וזה חוקי.
בנוסף הבנתי שאין לי בכלל הוצאות נסיעה רגילים על אוטובוסים ואמרו לי שהסבירו לי את זה, כמו שאמרתי שאלתי אם יש הוצאות וענו לי "כן".
בקיצור השאלה שלי זה אם מגיע לי הוצאות נסיעה ואם אני צודק בכך שאמורים לספק לנו הסעה עד הבית קראתי בחוקים לעובדי אולמות אירועים והיה כתוב שם שאם עובדים עד אחרי שעות פעילות התחבורה הציבורית צריכים לארגן לנו הסעה עד הבית.
17/09/2017 08:37
שלום אלכס

יל פניו עולה הרושם כי במקרה המתואר על ידך המעסיק חייב לשלם לעובדים דמי נסיעות. האם אף אחד מהעובדים אינו מקבל דמי נסיעות?
19/09/2017 05:07
בקשר לשאלה שלך, מקבלים החזרי נסיעות רק אנשים שבאים עצמאית לגמרי בתחבורה ציבורית או ברכב הפרטי שלהם.
אני ירחיב קצת על החברה.
זאת חברת כוח אדם שמספקת עובדים לכל מני אירועים וחתונות זה בדרך כלל מספר חברות שכנראה יש איתם חוזה כי תמיד יש את אותן החברות.
כמו שאמרתי יש "הסעה" מתחנה מרכזית בראשון לציון עד אותם אירועים ובחזרה לתחנה מרכזית בסוף העבודה.
דיברתי אם אחת המנהלות והיא אמרה לי שלא מגיע לנו הוצאות נסיעה בגלל שיש הסעה ואם יש הסעה אז לא חייבים לתת לנו החזרי נסיעה וזה כתוב בחוק ובכל מקום שמדובר על החזרי נסיעות.
אבל הבעיה היא שזאת לא הסעה שעוברת באזורי מגורים של אנשים או מתחת ל500 מטר (זה המינימום להחזרי נסיעות).
אני וכל שאר העובדים צריכים להגיע איכשהו להסעה ולי אישית זה הליכה של 25 דקות ואני לוקח אוטובוסים ואני הסברתי לה את זה ואמרתי לה שאנחנו עדיין צריכים להגיע לשם ובטח מתכוונים להסעה שעוברת לא רחוק מהבתים שלנו עד 500 מטר כמו מה שכתוב בחוק על הוצאות נסיעה.

בקשר להסעה בלילה, קראתי בחוקים של עובדי אולמות וגני אירועים שכתוב שבלילה אמורים לארגן לנו הסעה עד הבית בגלל שאין תחבורה ציבורית והיא אמרה לי שאנחנו לא נחשבים עובדי אולמות וגני אירועים אנחנו כוח אדם או משהו כזה ובכל מקרה היא אמרה שיש הסעה.
ואז שאלתי אותה בקשר לזה שאין תחבורה וזה 25 דקות הליכה היא שוב חזרה על זה שיש הסעה.

אם אתה צריך עוד פרטים או לא הסברתי משהו טוב תגיד.
19/09/2017 09:57
שלום אלכס

בהתאם לצו ההרחבה, כל מעסיק מחויב בהחזר הוצאות נסיעה לעובד רק כאשר העובד נזקק בפועל לאמצעי תחבורה על מנת להגיע למקום העבודה. מכאן ניתן בהחלט לטעון כי אם אתה נזקק לנסיעה על מנת להגיע לנקודת האיסוף של ההסעה, המעסיק צריך לשלם לך החזר נסיעות בהתאם. לחילופין, ניתן לקבוע נקודת איסוף לרכב ההסעה בנקודה הסמוכה למקום מגוריך.

בשעות הלילה לא חלה חובה על המעסיק לשלם מעבר לקבוע בצו ההרחבה, אלא אם נקבעה הוראה כאמור בחקיקה, הסכם קיבוצי, צו הרחבה, הסדר אחר או חוזה אישי החל על הצדדים.

בהצלחה ושנה טובה
20/09/2017 14:56
תודה רבה על העזרה.
תוכל בבקשה לספק לי קישור לאותם חוקים?
25/09/2017 03:19
באותו צו הרחבה גם כתוב שאם המעסיק מספק הסעה אז הוא לא מחוייב לשלם הוצאות נסיעה.
וזה מה שאומרים לי בעבודה שיש הסעה אז לא חייבים לי החזר נסיעות.
אבל כמו שאמרתי ההסעה רחוקה מהבית שלי.

מה מוגדר בחוק כ"הסעה"?
25/09/2017 09:11
אלכס

אין התייחסות ספציפית בחוק לכל מקרה ומקרה כמו שאתה יכול ודאי להבין. מה שכן, מפסיקות של בתי הדין לעבודה במקרים דומים ניתן להניח כי גם במקרה שלך, אם וכאשר יגיע לדיון בפני בית הדין לעבודה, אם וכאשר תוכיח כי אתה נאלץ לנסוע בתחבורה ציבורית ולו באופן חלקי, בית הדין ככל הנראה יפסוק שהמעסיק צריך לשלם לך דמי נסיעות.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: RE: RE: RE: האם מגיע לי הוצאות נסיעה? - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!