{if 0} {/if}

אם נפגעת בדרך לעבודה או בחזרה ממנה בתאונת קורקינט חשמלי, מגיע לך לקבל פיצויים בהתאם לחוק! זאת הדרך למימוש הזכויות שלך...
תאונת קורקינט בדרך לעבודה - מגיע לך לקבל פיצויים!
×
x

כלים לחיפוש עבודה

תאונת קורקינט בדרך לעבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews
Hebrew

קמת בבוקר עלית על קורקינט שיתופי בדרך לעבודה, חבשת קסדה, מזג אוויר מדהים, פלייליסט מדויק באוזנייה, ופתאום נהג יוצא מרכבו ופותח עליך את הדלת. חושך. פקחת את עינייך ומסביבך המולה. פקחת שוב את העיניים רק הפעם במיון חבוש וכאוב. כן, חשבת שלך זה לא יקרה, אך לא תמיד הכל תלוי בך.

עורך הדין דורון לוין במספר פעולות וטיפים חשובים שמומלץ לבצע ברגע האמת, פעולות שיסייעו לכם לקבל פיצוי כתאונת עבודה.

בסקירה שלפניך נתמקד בדגשים לתאונות קורקינט ואופניים בדרך או בחזור ממקום העבודה וכיצד מומלץ להתנהל בזמן ולאחר התאונה, כך שתוכלו למצות את זכויותיכם כנפגעי עבודה מול המוסד לביטוח לאומי ואף מול גופים נוספים כמו חברות ביטוח.

ראשית, האם התאונה שנגרמה לכם קרתה במסלול שבו אתם נוסעים או חוזרים לביתכם באופן קבוע ממקום העבודה. למשל, סטייה ממסלול הנסיעה הקבוע, עלולה לשלול חלק מזכויותיכם ומהזכאות לפיצויים.

כך גם במקרה שעובד החליט באמצע יום עבודה לצאת להפסקה לצורך סידורים אישיים ללא אישור המעסיק ובדרך נפגע - אירוע כזה ככל הנראה לא יוכר כתאונת עבודה.

לאחר תאונת קורקינט - חשוב לתעד

צלמו והסריטו את זירת התאונה במיוחד כשמדובר במפגע בכביש, בור, כתם שמן, לכלוך או עץ שבולט וכו'. בנוסף, תוכלו לבקש מחנות או עסק בסמוך לזירת התאונה העתק ממצלמות האבטחה שתיעדו את התאונה.

בנוסף קחו פרטים מעוברי אורח אשר היו עדים לתאונה - מספר טלפון ושם מלא.

במידה שמדובר בתאונת דרכים במעורבות רכב או אופנוע נוסף, החליפו פרטים עם הרכב הפוגע, בקשו תצלום תעודת זהות, ביטוח חובה, רישיון רכב וצילום של הרכב.

דיווח על התאונה וטיפול רפואי

אם בעקבות התאונה נגרם לכם "רק שפשוף קטן או פצע פתוח", עדיין מומלץ לדווח על התאונה למוסד רפואי ולהיבדק כך שתיעוד התאונה והפגיעה ירשמו. הקפידו להסביר לרופא מה אתם חשים בצורה מפורטת ומדויקת וכתוצאה ממה נגרמה התאונה.

חשוב לדווח על התאונה למקום העבודה, ובמקרה של פציעה המצריכה טיפול רפואי - לרופא המשפחה ובמקרה של מיון - למד"א. ככל שתיעוד המקרה קרוב יותר למועד התאונה, כך נקבע כי אמינות הדיווח גבוהה יותר. למשל, שיחת הטלפון או הודעה שתשלחו לקרוביכם בסמוך לתאונה יכולה להיות משמעותית להמשך הטיפול.

ככל שמדובר בפציעה המצריכה פינוי למיון, אנשי מד"א ימלאו עבורכם דוח מד"א, אשר יהווה את התיעוד הראשוני. תקפידו שיזכירו בכתב כי הייתם בדרך לעבודה או מהעבודה לכיוון הבית וכתוצאה ממה נגרמה התאונה, והחשוב - שהדוח יכלול רק פרטים נכונים.

בשחרור מהמיון תבקשו את התיק הרפואי, ותוודאו שמה שכתוב תואם את מה שבפועל קרה, ככל שהמסמכים לא תואמים – יש להסב את תשומת ליבו של הצוות הרפואי וכמובן לא לשכוח לבקש ימי מחלה לפי חומרת הפציעה.

גם אם לא פניתם למיון, אלא לרופא משפחה, להקפיד שיירשום ויתעד את הפגיעות מהן אתם סובלים.

פגיעה כתוצאה ממפגע בכביש או בשביל אופניים

ככל שמדובר במפגע בכביש, דווחו לרשות האחראית על המפגע. לדוגמא: לקוחה שלנו רכבה בשעות הערב בעיר גדולה, ולפתע נכנסה לתוך בור קטן ברחוב מוכר. כתוצאה מכך נגרמה לה פציעה קשה במרפק ופונתה למיון.

כשהגיעה למשרדנו, דווחנו על כך לעירייה, ובקשנו מבן זוגה לחזור למקום האירוע ולצלם את המפגע בכביש ואת הרחוב החשוך ללא תאורה תקינה.

כעבור מספר ימים העירייה תיקנה את המפגע, וכמובן פיצתה את הלקוחה.

תאונה עם רכב שפגע בכם

במועד הראשון שמתאפשר לכם תפנו לתחנת המשטרה הסמוכה לזירת התאונה, והגישו תלונה. אישור המשטרה יכיל את פרטי כלי הרכב המעורבים בתאונה, מספריהם ופרטי פוליסות הביטוח.

כשמדובר בתאונה בין קורקינט ורכב, מלבד ביטוח לאומי, הרוכב יכול גם לתבוע פיצויים מחברת הביטוח של הרכב הפוגע.

מה שמבדיל תביעות המתבצעות לפי חוק הפיצויים לתאונות דרכים הוא, שאין צורך להוכיח אשמה על מנת להיות זכאים לפיצויים.

למשל – לקוח שלנו חזר הביתה מעבודתו, קפץ עם הקורקינט מהמדרכה לכביש, ונפגע מרכב חולף. הלקוח עדיין זכאי לפיצוי ואין זה משנה שקפץ והתפרץ לכביש.

התנהלות מול המעסיק וביטוח לאומי

לשם הכרה בתאונת כתאונת עבודה, יש להודיע למעסיק לגבי התאונה ולקבל טופס בל/250 בו יצוינו פרטי האירוע. ניתן להגיש תביעת תאונת עבודה עבור דמי פגיעה.

דמי הפגיעה משולמים עד 90 יום, ויש להקפיד להגיש את התביעה עד שנה מיום התאונה. במידה והרוכב נאלץ להיעדר מהעבודה לתקופה העולה על 90 יוכל להגיש תביעה לקצבת נכות. במקביל, לבחון תביעה מול חברות הביטוח הפרטיות – אובדן כושר עבודה, תאונות אישיות וחבות מעבידים.

הקפידו לשמור את כל הקבלות בגין הוצאות שהוצאתם בעקבות התאונה, על מנת שתוכלו לדרוש החזר מחברת הביטוח בהמשך. למשל, מוניות, טיפולים רפואיים, תרופות וכו'.

ליווי משפטי של עורך דין מומחה

רוכב קורקינט או אופניים שנפגע בתאונה בדרכו לעבודה או בדרכו מעבודתו לבית יכול לפנות לעורך דין מיומן, מנוסה ובקיא בתחום הרכיבה בכלי קורקינט ואופניים חשמליים. על מנת שזה יבחן את  נסיבות התאונה וינחה איך להגיש את התביעות בצורה הנכונה.

עורך הדין דורון לוין, כותב המאמר, נפגע בעצמו כרוכב בתאונה עם אוטובוס בפגיעת ראש ויד. עו"ד לוין מיצה את זכויותיו מול ביטוח לאומי ואף מול החברה המבטחת של האוטובוס. כמו כן, ניהל תביעה ייצוגית של אלפי רוכבי קורקינטים אשר נפגעו כתוצאה מרכיבה על קורקינטים חשמליים.

ניתן לפנות להתייעצות אישית עם עורך דין לוין בכל מקרה של תאונת קורקינט, בדרך לעבודה או בדרך מהעבודה לכיוון הבית.

קריאה נוספת: ביטוח תאונות אישיות לעובד/ת


עדכון אחרון: 20/04/2024 16:54   
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!