{if 0} {/if}

בעיות בעבודה? מיטב עורכי הדין לדיני עבודה עומדים לרשותך בפורטל זכויות העובדים!
עורך דין דיני עבודה - סיוע של עורך דין בענייני העבודה שלך
×
x

כלים לחיפוש עבודה

עורך דין מנוסה יעזור לשמור על זכויותייך!

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (619) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 619 reviews
Hebrew

חיפשת עורך דין שמתמחה בתחום דיני העבודה? הגעת למקום הנכון!

פורטל זכויות העובדים מנוהל מזה עשרות שנים על ידי עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל בתחום משפט העבודה, ואנו עומדים לרשותך בכל בעיה שהתעוררה ומציקה לך, ונוגעת לזכויות ולחובות שלך במקום העבודה.

על מנת לקבל ייעוץ אישי, בכל שעה ובכל נושא, אל תהסס/י ללחוץ כאן ולפנות אלינו עורכי הדין שלנו פרוסים בכל רחבי הארץ בשביל להבטיח לך את השירות המשפטי הטוב ביותר.

דיני העבודה בישראל מוסדרים על ידי מספר חוקים מרכזיים, תקנות שונות אשר שואבות מהם את תוקפן והלכות פסוקות. במקרים של סכסוך בשוק העבודה, בעיקר בין עובדים למעסיקים, חשוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום, על מנת להבין את מצבך המשפטי. הזכויות והחובות שלך.

נושאים רבים, מורכבים ומגוונים, כלולים במסגרת דיני העבודה וביניהם יחסי עובד – מעביד, הסכמי עבודה, הסכמים קיבוציים, חוזי עבודה אישיים, סכסוכי עבודה, סיום יחסי עובד – מעביד, חופש העיסוק, פיצויים, פרישה לגמלאות, זכויות סוציאליות, ארגוני עובדים, חופש ההתאגדות ועוד רבים אחרים.

מכיוון שמדובר בתחום כה רחב דרוש איש מקצוע מנוסה על מנת שיוכל לטפל בתביעות או סכסוכים שונים העשויים להתעורר בין עובד למעסיק או בין עובד לרשויות.

שאלות? לחצו כאן לפניה מהירה לאחד מעורכי הדין שלנו!

לתביעות במסגרת דיני עבודה יש לעיתים השלכות מרחיקות לכת על מצבו הכלכלי הנוכחי והעתידי של אדם. יש לעיתים מי שסבורים כי הינם מצויים דיים בכללים הנהוגים על מנת שיוכלו לטפל בעצמם בעניין מסויים בתחום דיני עבודה.

חשוב להבין כי גם במקרים כאלה מומלץ מאד לפנות לקבלת יעוץ וסיוע משפטי מאת עורך דין לענייני עבודה שכן במקרים רבים התמונה היא מורכבת יותר מכפי שנראית לאדם מן היישוב.

דיני עבודה

לצערנו מתרחשים לא מעט מקרים בהם מעסיקים אינם מקפידים להקנות לעובדיהם את הזכויות המובטחות להם על פי חוק.

פעמים רבות מתעוררים סכסוכים כאלה מתחום דיני העבודה בעת פיטורין, למשל אי הסכמה בדבר פיצויי פיטורין המגיעים לעובד המפוטר ומקרים של הלנת שכר (עיכוב שכר המגיע לעובד בגין עבודה שכבר ביצע כאשר המועד שנקבע לתשלום השכר כבר חלף).

כמו כן, ישנם מקרים של  פיטורי אישה בהריון, הרעה בתנאי ההעסקה (הנעשית לעיתים מתוך רצון להביא את העובד להתפטר ובכך לחסוך תשלום של פיצויי פיטורין).

במקרים אחרים נתקלים מעסיקים בהתנהגות בלתי הולמת של עובדיהם למשל כאשר אלה בוחרים לשבות שלא כדין או להפר הסכמי עבודה באופן אחר.

הפתרון לסכסוכים מעין אלה נמצא במסגרת דיני העבודה. כאמור דיני העבודה בישראל מושתתים על מספר חוקים, המרכזיים שבהם הינם :

  • חוק בית הדין לעבודה התשנ"ט – 1969
  • חוק שעות עבודה ומנוחה התשי"א – 1951
  • חוק הגנת השכר התשי"ח – 1958
  • חוק פיצויי פיטורין התשכ"ג 1963
  • חוק הסכמים קיבוציים התשי"ז – 1957
  • חוק ישוב סכסוכי עבודה התשי"ז – 1957

כמו כן, חלק בלתי מבוטל מדיני העבודה בארץ נקבע בהלכות פסוקות של בתי המשפט. לבתי דין אזוריים לענייני עבודה מוקנית סמכות לדון גם בעבירות פליליות על פי סעיף 8 לחוק למניעת הטרדות מיניות וכן עבירות על פי חלק ד' של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.

אולי יעניין אותך: עורך דין מומחה לענייני אובדן כושר עבודה

חשיבות הפניה לעורך דין לענייני עבודה

כפי שניתן להיווכח מן הדברים שהובאו לעיל דיני העבודה בישראל הינם מורכבים. רק עורך דין לענייני עבודה ידע לבחון במסגרת אלו חוקים, מבין כלל אלה הנוגעים לדיני עבודה, ניתן למצוא את הפתרון הראוי לסכסוך שהתעורר בין עובדים למעסיקיהם.

עורך דין זה יוכל לעיתים להביא להסדר משביע רצון מבלי צורך להגיע לבירור בפני בית משפט. לעיתים סבורים עובדים כי זכויותיהם הופרו בצורה כה בוטה עד כי די בכך שיעמדו על שלהם בעצמם כדי שיתוקן המצב.

מנגד נוטים מעסיקים לחשוב כי הם מבינים די צורכם בדיני עבודה בכדי לטפל במיני טענות של עובדים או עובדים לשעבר. בשני המקרים ראוי כי הצדדים ישקלו היטב לפני שיחליטו לוותר על קבלת סיוע משפטי מקצועי מאת עורך דין לענייני עבודה.

עם השנים הסתבר כי רוב התביעות במסגרת דיני עבודה נוגעות לענייני זכויות עובדים ופגיעה בהן, כמו כן בזכויות נשים, שיעור פיצויי פיטורין, פיטורין ללא הצדקה, הרעה בתנאי עבודה וזכויות פנסיה.

כדי להבטיח ייצוג אופטימאלי כדאי לבדוק כי כאשר אנו פונים לקבל סיוע משפטי מאת עורך דין לענייני עבודה יהיה הלה בעל ניסיון גם בטיפול במקרים הדומים לשלנו.

בפורטל זכויות העובדים תוכלו למצוא את מיטב עורכי הדין בתחום משפט העבודה, בפריסה ארצית. מהעיר באר שבע בדרום, דרך אשקלון, ראשון לציון, תל אביב, רמת גן, ירושלים, נתניה, חיפה, חדרה, עפולה ואפילו קצרין.

בפניה לפורטל זכויות העובדים, אם לצורך קבלת ייעוץ משפטי אישי ובין אם לצורך הגשת תביעה משפטית, הנכם מבטיחים את הייצוג המשפטי הטוב ביותר שקיים בענייני עבודה.

לחצו כאן לפניה מהירה לעורך דין!


עדכון אחרון: 21/07/2021 13:41   
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc