{if 0} {/if}

סובל/ת מלחץ בעבודה? 20 טיפים שיורידו ממך את הלחץ בעבודה ובכלל...
לחץ בעבודה? 20 טיפים שיורידו ממך את הלחץ בעבודה ובכלל
×
x

כלים לחיפוש עבודה

20 טיפים שיורידו ממך לחץ בעבודה

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (19) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 19 reviews
Hebrew

במציאות של היום אין כמעט עובד שאינו מרגיש לחוץ אם מחשש מפני פיטורין, אם בגלל תחרותיות בין עובדים במקום העבודה, מנהל שמלחיץ אותך או בין אם מסיבות אישיות או שילוב של כמה גורמים.

הלחץ שמצטבר לא עוזר ולא משפר את התפקוד של אף אחד מאיתנו בעבודה ובכלל – להפך.

הסקירה שלפניך מעבירה מספר דרכים פשוטות שתוכלו לנקוט בהן באופן מיידי על מנת להוריד את מינון הלחץ בחיי היום יום, בבית ובעיקר במקום העבודה.

ניסיון השנים מלמד כי עובד רגוע יותר הוא עובד אפקטיבי יותר בעיני המעסיק וככזה, הסיכוי לקבל קידום או העלאת שכר עולה בהתאם.

לכן כדאי לכל אחד ואחת מאיתנו ללמוד ולסגל כמה כלים שיעזרו להירגע ולהכניס את המציאות הלחוצה לעיתים לפרופורציה הגיונית ומקובלת.

20 טיפים להורדת רמת הלחץ שלך

טיפ 1 - בקש עזרה

אם אתה מסוג האנשים הלוקחים על עצמם כל סוג של משימה, גם כשלא נותר כלל מקום ביומן, מצפות לך צרות. אל תהסס לבטל דברים או לבקש עזרה.

טיפ 2 - תנשום

תרגול יומיומי של תרגילי נשימה עמוקה, יכול להרגיע אותך מאד ואף להאט את תהליך ההזדקנות.

שב ישר, שאף דרך האף תוך ספירה איטית עד 6, ונשוף את האויר דרך הפה על ספירה של 8. חזור על התהליך מספר פעמים. במקום לתת לכתפיים שלך לעלות כשאתה נושם, תן לבטן שלך להתנפח עם האויר.

טיפ 3 - תתקשר

כמה פעמים אתה עושה עבודה כפולה שמתגלה כלא נחוצה כי מישהו כבר עשה אותה או שהפרוייקט בוטל? אתה יכול להמנע מתסכול רב אם פשוט תתקשר עם אחרים.

טיפ 4 - הפחת את צריכת הקפה

קפה אכן נותן אנרגיה מהירה, אך האנרגיה הזאת עלולה להוסיף לרמות הלחץ שלך. במידה ואתה ישן מספיק והתזונה שלך בריאה, אתה תהיה בסדר גמור גם ללא הקפאין.

זה עשוי לקחת כמה ימים להתגבר על כאבי הראש, אבל זה שווה את זה. למרות מה שכולם חושבים, קופאין רק מעלה את רמת הסטרס שלנו.

טיפ 5 - אכול נכון

אכילת חטיפים בריאים קטנים או פירות במהלך היום ישמרו על רמת האנרגיה שלך ורמה תקינה של סוכר בדם, המהוות מפתח להמנעות מחרדה ולחץ.

תזונה טובה צריכה להיות מורכבת משפע של פירות וירקות, ורצוי לדלג על הפחמימות הריקות והמזונות המעובדים מלאי הסוכר ולהעדיף לחם מחיטה מלאה, קרקרים מחיטה מלאה ואורז מלא.

טיפ 6 - שחרר את מה שלא ניתן לשנות

כשמשהו מציק לך, בייחוד אם זה משהו שלא יכול להשתנות, עדיף פשוט לשחרר. התמקד בדברים בהם אתה יכול לשלוט והשקע בהם את המאמץ המירבי שלך.

טיפ 7 - צא לארוחת צהריים

צא מהמשרד ופגוש חבר בשביל להחליף קצת אנרגיה ונוף. אכול משהו קל כדי שלא תצטרך לחזור לעבודה כבד וחסר מוטיבציה.

קרא עוד על: הפסקות בעבודה

טיפ 8 - פעילות גופנית

חסל את הלחץ שלך בפעילות ספורטיבית באוויר הפתוח. יציאה לטבע מעלה את מצב הרוח באופן מיידי והאנדורפינים המשתחררים במוח יגרמו לא רק ללחץ שלך להעלם, אלא להרגשה שלך להשתפר פלאים.

טיפ 9 - התעלם משליליות

התרחק מהרכלנית של המשרד או הקוטר בקיוביקל הסמוך. הם ישפיעו עלייך לרעה. אם יש לך תלונה לא יעזור להתנהג כמו קרבן. היה פרו אקטיבי וחיובי לגבי פתרון הבעיה.

טיפ 10 - אמור פשוט לא

תפסיק לרצות אנשים כל הזמן! הם לא מעריכים אותך יותר וזה פשוט סוחט אותך. אם יש לך קולגה שכל הזמן מבקש שתעשה עבודה נוספת, דחה בנימוס את בקשותיו.

טיפ 11 - דע את גבולותיך

אין דבר יותר מלחיץ מלקחת מחויבויות שלא תוכל לעמוד בהן. לפני שאתה מסכים לפגישה או לוקח על עצמך פרוייקט חדש, בדוק את היומן שלך והערך את גודל המשימה.

קח על עצמך רק דברים שתוכל לעמוד בהם ולבצעם על הצד הטוב ביותר.

טיפ 12 - תתחיל לצחוק יותר

מחקרים מוכיחים שצחוק יכול להוריד רמות לחץ ולחזק את המערכת החיסונית. קח הפסקה או אכול צהריים עם עובדים שמצחיקים אותך במקום לבלות את ההפסקות שלך בדיונים על הפוליטיקה הארגונית ובתלונות על העומס בעבודה או המעסיק...

ספר כמה בדיחות. ברגע שמישהו יצחק יצחקו עוד, זה מדבק!

טיפ 13 - עיסוי כפות רגליים

שמור מתחת לשולחן העבודה כדור גולף או בקבוק בכדי שתוכל לגלגל עליהם את רגליך כשתחוש לחוץ. לא רק שהעיסוי מרגיע את השרירים המתוחים, הוא יכול לאושש לחץ מנטלי ופיזי, עייפות וכאבי ראש.

עובדים שהפכו את עיסוי כפות הרגליים בעבודה להרגל מתפקדים טוב יותר, עירניים ורגועים יותר לאורך שעות העבודה.

טיפ 14 - שנ"צ בעבודה

על פי נאס"א, שינה של 26 דקות עשויה להגביר את הפרודוקטיביות בעבודה ב-34%. שינה במהלך היום משפרת את מצב הרוח, היצירתיות והפוקוס, כלומר כל הדברים שעושים אותנו לעובדים טובים יותר.

חברות רבות בחו"ל מתחילות לאמץ את הרעיון של חדרי שינה במקום העבודה. אם מקום העבודה שלך עדיין לא מספיק מתקדם בשביל זה, אתה יכול לאמץ את פוזת ג'ורג' קוסטנזה מתחת לשולחן העבודה.

טיפ 15 - ארגן את חייך (או לפחות את שולחן העבודה שלך)

בלגן זה גורם לחץ שכיח ביותר. אם אתה לא מסוגל למצוא את הקבצים שאתה מחפש, הבלגן שלך עולה לך בזמן יקר ואנרגיה.

קח את הזמן לארגן ולסדר את המשרד שלך. זה יפחית את הלחץ שלך וירגיע את נפשך.

טיפ 16 - תכנן משהו כייפי

הידיעה שמשהו נפלא וכייפי מחכה לך יכול להוסיף קרן אור ליום לחוץ. הזמן מקומות לארוחת ערב בחוץ, הזמן זוג נעליים או גאדג'ט מדליק, או תכנן חופשה מופלאה (אמיתית או דימיונית) ומצב הרוח שלך ישתפר בוודאות.

טיפ 17 - תפסיק להיות באובססיה

הפסק לתת לדאגות לאכול לך את המוח. אתה יודע מה אתה צריך לעשות ויש לך תוכנית איך לעשות זאת.

נער את הספקות, גם אם תצטרך ממש פיזית לקום ולנער את ידיך וזרועותיך כדי לעשות זאת.

טיפ 18 - חשוב שנית על האימייל ההוא

במקום להחזיר לקולגה שלך טלפון או דוא"ל מה דעתך פשוט ללכת לשולחנו ולדבר איתו פנים מול פנים? אנשים הם יצורים סוציאלים שכמהים לחיבור אנושי, וכבונוס, שיחת פנים מול פנים מוריד את הסיכון באי הבנה.

טיפ 19 - בצע מתיחות

מלבד ירידה במתח השרירים, מתיחות ממריצות את הדם, דבר המגביר את רמת האנרגיה בגוף שלך.

הנה מתיחה להתנסות בה: שלב את אצבעותיך מעל ראשך ומתח למעלה לכמה שניות, לאחר מכן גלגל את ראשך מטה ומסביב מספר פעמים ואז עמוד והמתח עד הרצפה עם ידיך ופלג גופך העליון.

טיפ 20 - פרוק את המטען שיושב עליך

מרגיש טעון? אל תפריע לקולגות שלך אלא אם כן זה נושא של עבודה שאתה יכול לדון עליו באופן קונסטרוקטיבי.

אם יש לך תלונות או מטען שלילי, שתף עם חבר תומך או פסיכולוג, לזה הם נועדו. תהיה שם גם כשהחבר שלך לחוץ והוא זקוק לפרוק את המטען שלו.

כמה מילים מרגיעות לפני סיום

סביבת העבודה והשוק התחרותי גורמים לרבים מאיתנו תחושת לחץ ומועקה שמלווה אותנו לאורך שעות היום, גם מעבר לשעות העבודה, כשאנחנו מגיעים הביתה אל המשפחה.

סטרס או לחץ אינם תורמים לבריאות ובטח שאינם עוזרים לשפר ביצועים ולתפקד טוב יותר בעבודה.

אם את ואתה סובלים מעודף סטרס, אנחנו ממליצים לפנות ולהתייעץ עם פסיכולוג מנוסה, ולאחר יעוץ וטיפול מקצועי תוכלו לשוב לשגרת חיים רגועה ובריאה יותר.

ליחצו כאן והכנסו לפורום הגדול בישראל לדיני עבודה!


האם את/ה עובד/ת בסביבת עבודה לחוצה ומלחיצה? כן. לחץ הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה שלי ברמה סבירה ולא יותר מאשר במקומות עבודה אחרים אני עובד/ת במקום עבודה שקט, רגוע ושלו לחלוטין
עדכון אחרון: 13/09/2018 09:17   
תגיות בעמוד:   טיפים לעובדים   
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!