{if 0} {/if}

הוספת תגובה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

הוספת תגובה ל - פיטורים בהליך לא חוקי
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי *

* (אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
27/07/2019 17:03
שלום, אני תלמידת תיכון בת 17 ועולה לכיתה י"ב. אני עובדת במכון הכושר בקריית אונו בשירות לקוחות בתור פקידת קבלה, תפקיד שמתקבלים אליו מגיל 18 והלאה ואת התפקיד קיבלתי דרך דוד שלי שהוא עובד ברשת של מכוני הכושר. זאת העבודה הראשונה שלי והריאיון עבודה לא היה כל כך מספק כדי לקבל אותי לעבודה והייתה לי הרגשה שהמנהלת לא רוצה לקבל אותי לעבודה אבל מקבלת אותי כי היא "חייבת". במהלך העבודה הרגשתי שלא קיבלתי את אותו היחס כמו ששאר העובדים קיבלו ובעצם הרגשתי שהיא מתייחסת אליי כמו אל ילדה קטנה שלא מבינה דברים שמסבירים לה. הרבה פעמים כשביקשתי עזרה בטיפול עם לקוח באופן ישיר קרה שהיא לא הבינה בשביל מה אני מבקשת עזרה ואיך זה יכול להיות שאני לא יודעת מה לעשות כי יש כל כך הרבה דברים לעשות ולמה אני בכלל שואלת. לאחרונה דוד שלן העביר לי שהמנהלת דיברה איתו ואמרה לו שאני צריכה לחייך יותר ללקוחות ולקבל את פניהם יותר בברכה, הערה ששמעתי ממנה במהלך העבודה רק כדרך אגב וכל פעם שקיבלתי את ההערה שיפרתי בהתאם. לפני יומיים בתאריך ה25.7.2019, קיבלתי הודעה נוספת מדוד שלי שהמנהלת מחליטה לא להעסיק אותי יותר. את ההודעה קיבלתי בהפתעה, ללא מכתב פיטורים וזימון לשימוע ובכלל לא שמעתי ממנה. דוד שלי אמר שהיא מציעה לי את העבודה בשמרטפייה ואם אני לא מעוניינת לכתוב לה הודעה ששבת (27.07.2019) תהיה המשמרת האחרונה שלי. בהחלט לא הייתי מעוניינת בעבודה בשמרטפייה וכתבתי לה בהודעת סמס "שבת תהיה המשמרת האחרונה" בדיוק במילים האלה וכמה דקות מאוחר יותר נאמר לי שהיא צריכה הודעה יותר מפורטת לכן כתבתי "אני מסיימת את עבודתי ביום ראשון הקרוב ולכן שבת תהיה המשמרת האחרונה שלי". כך היא בעצם גרמה לזה להראות כאילו אני התפטרתי למרות שלעולם לא התכוונתי לעשות זאת. ביום שישי האחרון (26.07.2019) עשיתי משמרת סגירה במועדון והיה אירוע יום הולדת לבת של אותה מנהלת לכן הייתי צריכה להישאר מעבר לשעת הסגירה. לאחר שעת הסגירה ראיתי את המנהלת כמה פעמים ושאלתי אותה אם אני יכולה לעשות עבודה בקבלה בנוסף לשמרטפייה ולטענתה הבעיה שלי בעבודה בקבלה היא שאין לי תודעת שירות דבר שהוא לא נכון והרבה יכולים להעיד על כך. התחלנו לדבר קצת על העניין הזה והיא אמרה שהיא מעדיפה לדבר איתי על זה מסודר ואמרה שאני יכולה לבוא לדבר איתה ביום ראשון (28.07). במהלך התהליך הזה התייעצתי עם חברה מהקבלה שגם הפנתה אותי לאתר זה שאמרה לי שלדעתה כדאי לי לבקש ממנה שימוע ולעמוד על הזכויות שלי
רציתי לדעת:
האם כדאי לי ללכת לשיחה מחר רק בתור שיחה על הנושא או האם כדאי לי לבקש ממנה להפוך את השיחה מחר לשימוע?
החששות שלי משימוע:
-אני לא רוצה שהבעיה שלי עם המנהלת תיפגע באיזשהו אופן בדוד שלי שעובד באותה רשת.
-אני חוששת שהליך השימוע יהיה לא תקין ומה שיקרה זה שבמהלך השימוע היא תשב מולי ביחד עם הסגנית שלה ושתיהן ישבו וידברו עליי דברים שהם לא נכונים ולא תהיה לי דרך להוכיח אם הדברים נכונים או לא.
-אני חוששת שבסופו של דבר גם אם אני אהיה צודקת היא עדיין לא תקבל אותי חזרה לעבודה והכל יהיה סתם עוגמת נפש

פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
מידע לעובדים ולמעסיקים
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!