{if 0} {/if}

כולם יודעים שצריך לחפש עבודה בפייסבוק אבל מעט מאד מחפשי עבודה יודעים איך לעשות את זה ביעילות...
4 טיפים למתקדמים: למצוא עבודה בפייסבוק בלי לבזבז זמן וכסף
×
x

כלים לחיפוש עבודה

חיפוש ומציאת עבודה בפייסבוק: כלים למתקדמים!

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (7) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 7 reviews
Hebrew

קורות החיים שלך מנוסחים מדהים, אפילו העברת אותם לחברה מקצועית שתסייע לך לשפר אותם ממש לא מזמן, הכישורים שלך לא רעים בכלל, אתה שולח מיילים להמון משרות רלוונטיות בעזרת אתרי דרושים ובכל זאת, כמעט ולא חוזרים אליך.

המצב הזה וודאי מוכר לכל אחד ואחת מאיתנו, שכן חיפוש עבודה בימנו הפך למשימה לא פשוטה. לא מעט מנהלי חברות ומגייסים מעדיפים למצוא את העובד הבא דווקא דרך מכרים ו/או ברשתות החברתיות ובפרט בפייסבוק.

המעסיקים מבינים שכולם שוהים בפייסבוק ונשאלת השאלה, למה לא לפרסם שם בחינם או בתשלום במקום לשלם על פרסום מיושן של מודעות דרושים, שבהכרח מניב פחות תוצאות ודורש יותר מאמץ.

מעבר לעניין הכספי, הסיבה המרכזית לטרנספורמציה מאתרי הדרושים לרשת החברתית, טמונה ביכולת שיש לפייסבוק לספק מידע מהיר, מקיף ואמין לגבי המתמודדים וכמובן, בחשיפה האדירה ובוויראליות שהיא מציעה.

פייסבוק יודעת עלינו הכל וההיכרות המעמיקה עם קהל היעד פותחת בפנינו הזדמנויות נוחות ומדויקות, גם למעסיקים ובמיוחד למחפשי העבודה.

פייסבוק משמשת כממשק יעיל לפרסום הצעות עבודה והיא נחשבת לפלטפורמה למשיכת מתמודדים איכותיים יותר, שכן לרוב הפניות שמתקבלות מאנשים שמחפשים עבודה בפייסבוק, הן פניות ממוקדות ורלוונטיות.

לא רבים יודעים זאת, אבל פייסבוק מציעה למעסיקים כלי מתקדם לפרסום מודעת דרושים בתשלום. המערכת הזו פעילה במדינות רבות בעולם ובעתיד הקרוב מאוד תהיה זמינה לשימוש גם בישראל.

האפשרות לפרסם מודעות דרושים משוכללות ובתקציב מותאם, הכוללות פילוח מדויק לקהל היעד, מכניסה את פייסבוק במלוא העוצמה לנישה הרווחית של אתרי הדרושים (ראו ערך אולג'ובס בישראל).

היתרונות של פייסבוק בתחום מודעות הדרושים ברורים ומובהקים וסביר מאוד להניח שתוך זמן קצר, גם בישראל מעסיקים יתחילו לפרסם מודעות דרושים בתשלום רק שם.

פייסבוק תדע הכי טוב איפה, מתי ולמי להציג את המודעות, מהסיבה הפשוטה שהיא מכירה אותנו הכי טוב, לעיתים אפילו יותר ממה שאנחנו מכירים את עצמנו. פייסבוק יודעת מי מחפש עבודה, באיזה תחום וכך הלאה.

לעומתה, אתרי הדרושים הרבה יותר מכניים, אוטומטיים וקרים והעובדה שמפורסמות בהם כל המשרות לכל העובדים, ללא אפשרויות טרגוט מכוונות מראש כמו בפייסבוק, אלא רק עם אופציה לחיפוש על פי מילות מפתח וקטגוריות, שמה את אתרי דרושים מאחור.

ככל שיעבור הזמן פייסבוק תשתלט על הנישה של חיפוש עבודה ומעסיקים יבינו שבמקום לשים את כל הכסף באולג'ובס, ג'ובמאסטר ודומיהם, עדיף להשקיע את התקציב על פרסום מודעות דרושים בפייסבוק, פרסום יעיל וממוקד, שמניב הרבה יותר פניות איכותיות ולרוב גם בעלויות נמוכות יותר.

בשונה מאתרי דרושים, החיפוש בפייסבוק ניתן למחפשי העבודה בחינם, בלי תשלום על מנוי חודשי, מנוי פרמיום וכיוצא בזה. עוד נוסיף, שחיפוש עבודה בפייסבוק יכול להתבצע גם על הדרך וזה לאו דווקא דורש ממך להקדיש את כולך לטובת העניין.

אתה מכיר את פייסבוק, אין צורך להסתבך עם שיטוט באתרים שזרים לך וסביר להניח גם נוחים פחות לחיפוש ולצד כל אלו, פייסבוק גם מקפיצה בניוזפיד שלך פוסטים עם הצעות עבודה שעשויות לעניין אותך.

המשרות מתפרסמות בקבוצות, בעמודים עסקיים ובפרופילים אישיים של מעסיקים וזה בהכרח יתרון, לעומת האפשרות לשלוח את קורות החיים דרך מערכת שאין לך מושג מי עומד מאחוריה, מי מקבל את המייל ואיזה סינון עוברים המיילים עד שהאדם הרלוונטי שאמור לקבל את קורות החיים שלך מקבל אותם.

כדי שתצליח לחפש ולמצוא עבודה בעזרת פייסבוק, בלי לבזבז זמן ואנרגיות, ריכזנו עבורך ארבעה טיפים למציאת המשרה הבאה.

להתחבר ולעקוב אחר הקבוצות הנכונות

השלב הראשון הוא להתחבר לקבוצות דרושים בפייסבוק וסביר להניח שכל מי שמחפש עבודה וגם אתה, כבר חבר בכל מיני קבוצות פייסבוק. עם זאת, ישנן בוודאות עוד גם כמה קבוצות שאתה בהכרח לא נמצא בהן ושיכולות לעזור לך במציאת המשרה הבאה.

הסיבה היחידה שאינך חבר בהן, היא שלא הצלחת למצוא אותן. נניח שאתה חבר בחמש קבוצות לחיפוש עבודה ואתה רוצה למצוא קבוצות נוספות, אז אתה פונה למנוע החיפוש המגושם של פייסבוק ומחפש שם.

החיפוש העצמאי נעשה על ידי שימוש בביטויים כמו דרושים / משרות / הצעות עבודה / חיפוש עבודה + התחום שבו אתה מחפש עבודה בכמה וריאציות אפשריות.

לדוגמא, חיפוש עבודה מדריכים, דרושים עורכי ומנהלי תוכן, הצעות עבודה שוות בהייטק, משרות ממשרדי פרסום, דרושים מתכנתים ועוד כהנה וכהנה.

בעמוד תוצאות החיפוש יש לבחור באפשרות 'קבוצות' ואז יוצגו תוצאות החיפוש הרלוונטיות רק מתוך קבוצות פייסבוק. חשוב לשים לב שמנוע החיפוש של פייסבוק לא בהכרח מציג את הקבוצות בסדר הגיוני כלשהו, כך שאם אתה לא יודע מה אתה מחפש, יתכן ואפילו סביר שתפספס חלק מהקבוצות שיכולות לקדם את המטרה שלך.

התוצאות שיתקבלו יאפשרו לך לצפות בקבוצות דרושים רלוונטיות, פחות או יותר, לתחומך או במידה ואתה מחפש עבודה לפי אזור מגורים ולא לפי מקצוע ספציפי, משרות בהתאם למיקום הגיאוגרפי שלך. ועדיין, למנוע החיפוש של פייסבוק בתצורתו הנוכחית יש שתי בעיות עיקריות.

הראשונה היא כאמור, שסדר תוצאות החיפוש לא מסודר בצורה לוגית. יכול להיות שלמעלה יוצגו קבוצות רלוונטיות יותר או פחות ותצטרך לגלול כדי למצוא תוצאות טובות.

הבעיה השנייה היא שגם מבחינה סמנטית מנוע החיפוש לאו דווקא ייתן לך תוצאות טובות, שכן מנוע החיפוש של פייסבוק לא יודע לזהות הטיות ומילים נרדפות לביטויים שאנחנו מחפשים, בשונה מאד ממה שאנחנו רגילים לראות בגוגל.

זה אומר שאם למשל חיפשת את הביטוי הצעות עבודה X ושם הקבוצה הוא מחפשי עבודה ל-X, יכול מאוד להיות שהתוצאה הזו לא תופיע וכך תפספס קבוצה רלוונטית וחשובה עבורך.

עצם זה שהתוצאות לא מסודרות כמו שצריך ויש בעיה סמנטית רצינית, בשל אי יכולת לזהות מילים נרדפות והטיות לביטויי החיפוש שהקלדת, מבטיחים שתפספס קבוצות פעילות וחשובות. כך לשמל סביר שעל כל קבוצה שאתהת מוצא יש לפחות אחת שנעלמה מעיניך בגלל בעיות חיפוש.

כדי להתגבר על הפער שטומן מנוע החיפוש של פייסבוק, כדאי מאוד להעלות סטטוס בעמוד האישי שלך ולהודיע לחבריך ברשת הווירטואלית שאתה מחפש עבודה.

לכל מחפש עבודה יש לפחות עוד שלושה חברים שמחפשים עבודה ו/או עובדים במקצוע שלו, לכל מהנדס יש עוד חברים מהנדסים, לכל מעצב יש עוד חברים מעצבים וכך הלאה.

השאיפה הנה שאותם חברים ישתפו את הפוסט שלך כך שיגיע לחברים אחרים שלהם שעובדים בתחום ועל הדרך גם יתייגו אותך במודעות דרושים שנתקלו בהן בעצמן.

התשובות שתקבל על הפוסט יכווינו אותך, בין היתר, לקבוצות אטרקטיביות לחיפוש עבודה ואז תוכל להצטרף לקבוצות שלא הכרת קודם לכן. היית חבר בחמש קבוצות ועכשיו יש לך עשר, השאלה היא מה עושים מכאן?

איך מחפשים עבודה בכל כך הרבה קבוצות פייסבוק, מצד אחד בלי לפספס משרות אטרקטיביות ומצד שני, בלי לשרוף שעות ברשת החברתית שגם ככה שותה את הזמן שלנו בקשית כחולה?

חיפוש ממוקד ויעיל בלי לבזבז את הזמן

הצלחת לפתור סוגיה אחת, אך עכשיו נוצרה חדשה, שכן אם בעבר בזבזת זמן, הרי שעכשיו אתה עלול לבזבז זמן כפול. יש הרבה קבוצות דרושים, עם המון טראפיק ומאות ולעיתים אלפי משרות חדשות שמתפרסמות בכל יום ולא תמיד כולן באמת מניבות תוצאות.

לא אחת נתקלים במצבים שקבוצת דרושים לתחום מסוים הופכת להיות שוק אחד גדול לתחומים אחרים ועל כן על מנת שתבין באילו קבוצות עדיף למקד את החיפוש ואיפה אתה סתם מבזבז את הזמן, או במילים אחרות, כדי שבכל זאת תוכל לייעל את החיפוש, יש כמה דברים שניתן לעשות.

אחרי שהפכת לחבר במספר קבוצות דרושים, הגיע הזמן לבצע חיפוש נוסף במנוע החיפוש של פייסבוק. תכין רשימה של ביטויים שעשויים להיות רלוונטיים לך, לדוגמא הצעות עבודה לכותבי תוכן, דרוש כותב תוכן, משרות קופירייטרים וכך הלאה.

חפש בפייסבוק בכל פעם את אחד מהביטויים שרלוונטים לסוג המשרות שאתה מחפש.

לאחר מכן בחר באפשרויות הסינון אופציה של 'חפש רק בתוך הקבוצות שלי' ואז פייסבוק תציג לך רק את התוצאות הרלוונטיות לפי החיפוש שלך. בצד העמוד תמצא סינון חשוב נוסף ושימושי, מתחת לכותרת "מיין לפי" בחר "אחרונים" וכך יוצגו בפניך התוצאות האחרונות שעלו בביטוי שחיפשת, מתוך הקבוצות שבהן אתה חבר ובסדר כרונולוגי מהכי עדכנית והלאה.

כשמחפשים עבודה זה חוסך המון זמן יקר ובשום פנים ואופן אסור לוותר על המיקוד הזה. עוד נציין, שמומלץ מאוד לנהל רשימת משרות כולל מיילים שכבר שלחת אליהם קורות חיים, כדי שלא תפנה פעמיים לאותו מקום, זה מטריד ונתפס כלא רציני.

להפגין נוכחות דומיננטית בפייסבוק

מעבר לחיפוש בקבוצות מומלץ גם להשקיע במיתוג אישי ומקצועי. אם וכאשר מעסיק יחפש את השם שלך (והוא יחפש!) הוא יוכל בחיפוש פשוט לראות כל מה שכתבת אי פעם בעמוד האישי שלך, בעמודים עסקיים, בקבוצות ולמעשה, בכל מקום בפייסבוק וברחבי הרשת שבו הגבת ו/או שהשם שלך הוזכר.

לכן, עליך להיות פעיל בקבוצות לפי תחום העיסוק או העניין שלך, להשתתף בדיונים ותמיד להגיב בצורה מקצועית, על מנת להצטייר כמומחה ולא כליצן.

עדכונים בנוגע לחידושים בתחומך, צבירת ידע ויצירת קשרים עם עובדים ומנהלים שקשורים לעולם המקצועי שבו אתה רוצה להשתלב, יסייעו לחזק את המעמד שלך ברשת ויגרמו לכך, שכל מי שיחפש אותך ברשת ימצא תוצאות חיוביות לגביך.

חשוב גם לשמור על קשר עם עמודים עסקיים. כשמדובר על משרות לתפקידים בכירים יותר, משרות בחברות הייטק ובחברות גדולות ומוכרות (אבל לא רק), לרוב הן יפורסמו בעמודים העסקיים של החברה וזאת כדי לצמצם פניות לא רלוונטיות וחפירות מיותרת מאנשים שאין להם את הניסיון והכישורים המתאימים.

גם במידה ולא ראית מודעת דרושים בעמוד העסקי של החברה שבה אתה מעוניין למצוא עבודה, לא יזיק לשלוח לאינבוקס של החברה הודעה בצירוף קורות החיים שלך וכך במידה והם אכן מחפשים עובדים, אותה הודעה תעבור דרך הצינור הווירטואלי לעובד / המנהל שאחראי על גיוס העובדים.

כך או כך, תמיד תשאיר רושם טוב, ברחבי הרשת ובראיונות עבודה. גם אם לא קיבלו אותך, תגיב נעים ותודה על הזמן שהקדישו לך. אולי זה שלא קיבל אותך היום לכאן יצטרך אותך מחר למקום אחר.

מדינת ישראל היא מקום קטן ובסופו של יום קשרים הם המפתח להצלחה והתקדמות בעבודה ובחיים בכלל.

כל העולם כולו רשת חברתית אחת!

הזמנים השתנו ועמם גם המציאות ולא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שהיום הכל קורה באינטרנט. לכן, כדאי לספר לאנשים שאתה מחפש עבודה, גם בחיים האמיתיים וגם בחייך ברשתות החברתיות.

חיפוש משרות בקבוצות דרושים בפייסבוק, פרסום פוסט חיפוש עבודה בעמוד האישי שלך, שמירה על קשרים ברשת עם אנשים מעבודות קודמות ואף פנייה לאנשים ממעגלים רחוקים יותר, חשובים מאין כמותם להשגת מטרותיך.

הפעילות שתוארה לעיל רלוונטית לא רק בפייסבוק וחשוב להיות פעיל גם ברשתות חברתיות כמו לינקדאין, טוויטר, בלוגים, פורומים וכך הלאה.

כמו כן, עליך להיות מעודכן על אירועים שקשורים בתחומך, להשתתף בימי עיון וגם לקחת חלק בנטוורקינג (רישות עסקי). המטרה של נטוורקינג היא יצירת רשתות חברתיות אשר עשויות להוביל לשיתופי פעולה ולהזדמנויות עסקיות, זאת באמצעות מפגשים חברתיים של אנשי מקצוע ובעלי עסקים מרקעים שונים וגם אנשים כמוך.

לסיכומו של עניין, חבל לבזבז את הזמן על חיפוש עבודה באתרי דרושים כשיש אופציות חיפוש יעילות ומהירות יותר ברשתות החברתיות. ישנם לא מעט דברים שאפשר וצריך לעשות בפייסבוק, במינימום מאמץ ועם מקסימום תוצאות.

במידה ותיישם את הטיפים שהזכרנו בכתבה, הם בהכרח יסייעו לך בייעול של תהליך חיפוש העבודה ובשאיפה יביאו לכך שתמצא משרות רלוונטיות ושוות, כאלו שיפתחו לך הזדמנויות חדשות ואטרקטיביות בקריירה.

קראו עוד בנושא: ניסוח קורות חיים שיפתחו לך דלתות בתחום ההייטק!


האם פייסבוק הנו כלי יעיל למציאת עבודה? כן בהחלט. זאת הדרך הכי טובה למצוא עבודה. כלי אפקטיבי אבל לא מהווה תחליף לאתרי דרושים. לא. בזבוז זמן מיותר. יותר מדי בלאגן וחוסר מיקוד.
עדכון אחרון: 16/01/2018 15:14   
תגיות בעמוד:   דרושים    השמה וכח אדם   
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!
ccccc