{if 0} {/if}

שאלה בנושא האם מעסיק יכול לקזז כסף מעובד בשל טעות של מנהל חשבונות? - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
האם מעסיק יכול לקזז כסף מעובד בשל טעות של מנהל חשבונות? - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
06/10/2015 21:41
אני עובדת במרפאת שיניים תשע וחצי שנים.
מנהלת החשבונות בדקה את התלושים שלי משנת 2006 ועד היום. לטענתה, ביצעה טעות ובמהלך השנים נתנה לי עשרה וחצי ימי חופש יותר. היא רוצה בתלוש הנוכחי להוריד לי אותם.
בשנים הראשונות עבדתי לפי שעות. היא חישבה לי את דמי ההבראה לפי אחוז המשרה. לפני ארבע שנים הוחלט שאקבל שכר גלובלי. בשלוש השנים הראשונות שולם לי הדמי הבראה לפי יום הבראה כפול הימים שהגיעו לי לפי הוותק. השנה, היא חישבה לי את דמי ההבראה שוב לפי השעות. היא עשתה ממוצע של 12 חודשים חישבה את אחוז המשרה, וכך שילמה לי.
לטענתה, עשתה טעות בחישוב דמי ההבראה בשלוש השנים הקודמות ואני חייבת לעסק 2600 ש״ח.
האם זה חוקי לגבות מעובד כסף וימי חופש רטרואקטיבית גם משנת 2006 כשמדובר על טעויות של מנהלת החשבונות?.
07/10/2015 07:32
שלום נטלי

תיאורתית, אם היתה טעות זכותו של המעסיק לדרוש את הכסף חזרה תוך זמן סביר. לגבי טעות שנעשתה (אם נעשתה) לפני 3 שנים - זה עניין גבולי. בכל מקרה, לפני הכל, קחי את תלושי השכר לבדיקה של רואה חשבון או חשבת שכר מטעמך על מנת לוודא כי אכן נפלה טעות.

בהצלחה ויום נעים

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: האם מעסיק יכול לקזז כסף מעובד בשל טעות של מנהל חשבונות? - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!