{if 0} {/if}

שאלה בנושא שאלון לעובדים ועובדות חדשים - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
שאלון לעובדים ועובדות חדשים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
06/10/2015 20:53
שלום לכולם

אני התקבלתי לעבודה בחברת הייטק שמשרדיה באזור התעשייה של הרצליה. הייתי ב-3 ראיונות עבודה לפני שהוחלט לקבל אותי לעבודה וחתמתי הבוקר על חוזה אישי. לאחר החתימה על החוזה קיבלתי לידי שאלון לעובד/ת חדש/ה שבו מעל 140 שאלות שונות ומשונות. על רוב השאלות אין לי כל בעיה לענות, למרות שלא הבנתי מה המטרה של השאלון הזה. אחת השאלות הנה האם אני בהריון ואם כן באיזה חודש. שאלה נוספת (מופנת לגברים) הנה האם אשתך בהריון ואם כן באיזה חודש...ככה שאפליה בין המינים אין כאן. מצד שני, אני לא בטוחה שזאת שאלה לגיטימית / חוקית.

אני בתחילת הריון ולא עדכנתי איש ממעסיקי. לא במהלך ראיון עבודה ולא לאחר החתימה על החוזה. אנייודעת שלפי החוק איני מחוייבת לעדכן את המעסיקים עד לחודש חמישי, וכמו שלא עדכנתי את בני משפחתי (למעט בעלי שיחיה) לא עדכנתי איש במקום העבודה החדש.

השאלה שלי כיצד עלי להתחייס לשאלון בכלל ולשאלה הספציפית בכלל. האם לענות? האם לא לענות? האם לא להשיב לשאלון בכלל? מה דעתכם?

תודה מראש.
07/10/2015 07:38
שלום לך

אכן המדובר על שאלה שאינה לגיטימית וברור כי אינך חייבת להשיב עליה. מצד שני, התקבלת כבר לעבודה ואיני ממש מבין את משמעותו ומטרתו של השאלון. לשאול שאלה זה לא עבירה על החוק. השימוש בתשובה שלך עשוי להכשיל את המעסיק במקרה של הפליה עתידית כלפיך. מאחר ואת נמצאת בתחילת דרכך בחברה, המטרה היא לנסות וליצור מינימום של "רעש רקע" מיותר לדעתי. החליטי אם את רוצה לענות על השאלון בכלל והאם לאו או לחילופין אם את רוצה שלא לענות רק על השאלה הספציפית הזאת שהנה בעייתית לכל הדעות.

בהנחה שכבר חתמת על חוזה עבודה ואת יודעת את תנאי העבודה שסוכמו מולך ובכתב, קשה להאמין כי מעסיק בר דעת יבצע שינוי מפלה כלשהו ביחס כלפיך אם וכאשר ידע שאת בהריון, ובכל מקרה שכזה הוא יהיה חשוף לתביעת פיצויים מצידך.

ההחלטה כיצד להתנהל הנה שלך.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: שאלון לעובדים ועובדות חדשים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!