{if 0} {/if}

שאלה בנושא ייעוץ בפורום דיני עבודה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
ייעוץ בפורום דיני עבודה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
28/04/2015 09:25
בוקר טוב,

אשמח לדעת אם יש לי מה לעשות מבחינה משפטית עם המקרה הבא:

בתאריך 10.10.14 הודעתי למעסיק שלי (חברת שמירה) על סיום עבודתי, מסרתי לו מכתב ובו תאריך עזיבה 24.10.14 (עבדתי שם שנתיים ו-8 חודשים, לכן הייתי חייבת להם שבועיים).

החברה הכירה בכך שעליה לשלם לי פיצויים - את החלק שלי, עפ"י סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין (משהו כזה, אשמח להבהרה בנושא), אך בפועל קיבלתי טלפון מהמזכירה להגיע לחתום על טופס של הביטוח (מקפת-מגדל) שמבקש "לשחרר" את הפיצויים רק ב-3.3.15- 5 חודשים לאחר עזיבתי.

מעבר לכך - המזכירה אמרה שהשלב הבא הוא שליחת הטופס לחברת הביטוח, והם צריכים לשלוח את הטופס חזרה חתום...את הטלפון הבא מהמזכירה (שאמור להודיע לי על כך שהטופס חזר אליהם חתום ע"י חברת הביטוח) קיבלתי ב15.4.15- המתנה של חודש נוסף(על הטופס יש תאריך 13.4.15)..לפני יומיים שלחתי את הטפסים למגדל על מנת שיעשו לי העברה בנקאית, אך האם כל התהליך הזה חוקי?

אין חוק שמדבר על הזמן שבתוכו עליהם לשלם לי(ולא להפוך את זה לסחבת של חצי שנה?) ואיך בכלל מחשבים מה מגיע לי? בקיצור, אני קצת אבודה...

אשמח לעזרה..תודה!
28/04/2015 14:11
שלום אנה

סעיף 20(ה) לחוק הגנת השכר קובע כי מי שזכאי לקבל מקופת גמל את פיצויי הפיטורים או חלק מהם מכוח תשלומים ששילם לה המעסיק, לא יהיה זכאי לפיצוי הלנת פיצויי פיטורים על הסכום המגיע לו מקופת הגמל, על פי זכותו האמורה, אם המעסיק הודיע לקופת הגמל בכתב, תוך 15 ימים מהמועד לתשלום פיצויי הפיטורים, כי הוא מסכים לתשלומם.

במילים אחרות, המעסיק שלך היה צריך להודיע לקופץ הגמל תוך 15 יום על סיום יחסי העבודה בינכם ולהורות לקופה לשחרר את הפיצויים.

במידה והמעסיק לא פעל לפי החוק כאמור, את זכאית בהחלט לקבל פיצויים עבור הלנת פיצויי הפיטורים.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: ייעוץ בפורום דיני עבודה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!