{if 0} {/if}

שאלה בנושא פיטורים בזמן הריון - עזרה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
פיטורים בזמן הריון - עזרה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
04/03/2015 17:29
מקווה שבפורום שלכם אוכל לקבל תשובות... יש פורומים שלא מתייחסים בכלל לגולשים!

אישתי עבדה בחנות בגדים ברשת ארצית מוכרת. אישתי פוטרה בגלל איחורים, בדיקות רפואיות וכו' בגלל שהיא כרגע בהריון, ולא היה בידיעתם שהיא בהריון. היא בחודש שלישי, ועובדת שם חודשיים ו 20 ימים.

לאחר שפוטרה (באופן מזלזל - בפומבי ליד העובדים והלקוחות של החנות), הוסבר למנהל העבודה שלה שהיא בהריון, ושלא רצתה לספר אלא בגלל סיבת הפרט.

הפיטורים היו עדיין בתוקף, אך להפתעתי בערב, המנהלת האזורית של הרשת התקשרה והודיעה שהפיטורים מבוטלים לאלתר.

היום הגיעה אשתי לעבודה, וזכתה ליחס מזלזל מצד המנהל שלה וגם לשיחת טלפון למנהלת האזורית תוך כדי שינוי מילים שאמרה למנהל כביכול (שאלה אם קיים חוק שמאפשר לאישה בהריון לעבוד רק 6 שעות במשמרת, והוא שינה את המילים ל:"היא *אמרה* שנשים שהריון יכולות לעבוד רק 6 שעות) ועוד אין ספור מקרים של התנכלויות, כאילו מנסים שתתפטר מרצונה. יש לציין שעובר עליה הריון ראשון, וקשה מאוד. היא הורמונלית ואני מפחד שייגרם לה נזק, או לתינוק - הלחץ הנפשי שלה גבוה מאוד, יש לנו הלוואה על הראש ואין עזרה כלכלית מאף צד. לא נוכל להתקיים בלי שתביא לפחות 2500 ש"ח בחודש - וגם זה בקושי מספיק.

היא קטינה עדיין(בת 17), ונותנת את כל שביכולתה על מנת לעבוד כמה שיותר, וכמה שיותר טוב.

ידוע לי שרק לאחר וותק מסויים אסור לפטר נשים בהריון, והחוק במצב זה אינו מגן עליה, אך במידה וסיפרה שהיא בהריון ואלה כל סיבות האיחורים והפניות הדחופות למיון בבית החולים ובכל זאת מטרים אותה בגלל זה, אין זו עבירה על החוק?

יש לציין שהמנהלת האזורית לא עונה לי לטלפונים, וגם שענתה אמרה שאין לה סוללה בפלאפון ותחזור אליי, והרי הפלא, עברו כבר יותר מ 6 שעות. גם בוואטאספ היא ראתה הודעה שהשארתי לה, ולא ענתה. כאילו הפכה עורה פתאום, כשאמש אמרה שהיא פה בשבילנו לכל דבר ואין לנו מה לדאוג. פתאום לא אכפת לה יותר, וזרקה אותה לקרשים, בידיעה שקשה למצוא עבודה לנשים בהריון. הרי, מי יקבל אישה בהריון.

אבקש את עזרתך הכנה, האם כדאי להגיש תביעה? אם כן, על מה? האם כדאי להיכנס לזה, כי גם זה דורש זמן עבודה יקר שלי, ולא מעט כאב ראש. אין לי כסף לעורך דין, וקשה לנו גם ככה להתקיים בכבוד.

בתודה מראש, יוסי.
05/03/2015 10:33
שלום יוסי

עליך להפנות את אשתך לפגישת ייעוץ עם עורך דין המתמחה בדיני עבודה וזכויות נשים בעבודה. המקרה מורכב ועל מנת לתת לך ולאשתך תשובות קונקרטיות יש צורך לקבל עוד מידע רב שחסר בשאלתך. חג פורים שמח ובהצלחה.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: פיטורים בזמן הריון - עזרה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!