{if 0} {/if}

שאלה בנושא הפרשות לפנסיה ופיצויי פיטורים - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
הפרשות לפנסיה ופיצויי פיטורים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
20/10/2014 20:37
ערב טוב רבותי המלומדים,

מקווה שתוכלו לעזור לי להבין מהו הבסיס לחישוב הזכאות שלי להפרשות לפנסיה + פיצויי פיטורים במצב הדברים הבא:

אם אני עוב בשכר מינימום, 12 שעות ביום, 7 ימים בשבוע (באופן קבוע אני עובד 12 שעות, ולא שעות נוספות למעשה) האם החישוב הוא לפי 12 שעות ביום לפי שכר מינימום, או לפי 8 שעות ביום, על אף שעבדתי קבוע במשך 5 שנים, 12 שעות כל יום?
20/10/2014 22:58
נתחיל מזה שאתה חייב לקחת עורך דין ולהגישתביעה נגד המעסיק. ישנן 2 גישות: הגישה הנפוצה יותר לפיה שעות נוספות לא נכללות במסגרת השכר הקובע לצורך חישוב פיצויי פיטורים ולצורך ההפרשות לפנסיה, שאז אתה צריך להגיש תביעה ולתבוע תשלום עבור כל השעות הנוספות שעבדת, מעבר ל-8 שעות ביום (ועבודה ללא יום מנוחה - 7 ימים בשבוע שזאת בעיה בפני עצמה ולא חוקי בעליל).

לפי הגישה השניה, וזה הרבה יותר "קשה לעיכול" אתה יכול לטעו ןכי מסגרת העבודה שלך היתה 12 שעות ביום וכל השעות האלה הן שעות העבודה הרגילות במסגרת העסקתך. אז תוכל לתבוע פיצויים לפי היקף המשרה שתיארת וכן לדרוש הפרשות לפנסיה בהתאם, שאז השכר הקובע שלך יחושב לפי 12 שעות ביום - 7 ימים בשבוע.

אני לא בטוח (ולא עורך דין) אבל יכול להיות שניתן לטעון בתביעה את 2 הטענות כטענות חלופיות, ובכל מקרה, אף אחת מהטענות לא תהא קלה להגנה מבחינת המעסיק שלך, ולכן סביר שהוא ימהר להציע לך פשרה ...

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: הפרשות לפנסיה ופיצויי פיטורים - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!