{if 0} {/if}

שאלה בנושא פיטורים עקב מחלה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
פיטורים עקב מחלה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
26/06/2016 22:38
שלום רב,

הנני אדם בריא בדרך כלל, ומאז גיל ההתבגרות לא זכורה לי תקופה שהייתי חולה למשך זמן ממושך.

לפני כארבעה חודשים שברתי את הברך (לא במסגרת העבודה), ועל כן הייתי בחופשת מחלה של כ80 יום.
כשבועיים לאחר שחזרתי לעבוד, תקף אותי חיידק בגרון ובבטן ומנע ממני להמשיך להגיע לעבודה.
עוד באותו היום שלפני שהפסקתי להגיע לעבודה עקב המחלה הודעתי למנהלת שלי שאני מרגיש שאני נחנק ואיני מסוגל לדבר (העבודה שלי כוללת שיחות טלפוניות), אך התגובה שקיבלתי ממנה ומייתר המנהלים היתה "תנסה להישאר עוד קצת" ואף סירוב להשתחרר.
בסופו של דבר שחררו אותי בשעה מוקדם יותר ממה שהייתי אמור לסיים את המשמרת.

יום למחרת התקשרתי למנהלת שלי והודעתי לה שהרופא הביא לי אישור מחלה לשבוע שלם, וכי המחלה שלי מדבקת ולא אוכל לחזור לעבודה להלתר (מסגרת העבודה היא במקום סגור ללא חלונות כך שהגעה שלי למקום העבודה היתה עלולה לסכן את בריאות ייתר העובדים), המנהלת שלי לא קיבלה זאת בצורה טובה והחלה להתקשר אלי מדי יום בשאלות מתי אני חוזר לעבודה (על אף שהסברתי לה שאני חולה ושיש לי גם אישור לכך).

בשלב מסוים הטלפון הנייד שלי נאבד ולא היה לי דרך ליצור קשר עם העולם מלבד העבודה (משפחה וחברים), הייתי במצב שלא הייתי מסוגל לדבר, ואף בקושי לעמוד ואיבדתי מספר קילוגרמים במשך הזמן שהייתי חולה.
המחלה שלי התמשכה למשך שבוע נוסף שבו לא יכולתי ליצור קשר עם העולם מסביבי, וכך גם לא היה ניתן ליצור עימי קשר ואף אחד לא ידע מה קורה איתי.

כאשר חזרתי לעבודה, הגשתי למנהלת שלי את אישור המחלה שלי ולאחר כשלוש שעות היא קראה לי לשיחה יחד עם הסמנכלית של מקום העבודה.
במהלך השיחה, הן הסבירו לי שההתנהגות שלי לא היתה הולמת מאחר ולא עשיתי השתדלות בלעדכן אותן במצבי, ובטענה שדאגו לי ולא ידעו מה קורה איתי (כי לא היה ניתן ליצור עימי קשר), ואף טענו שמשאבי אנוש ניסו ליצור עימי קשר ועקב כך שלא הצליחו החליטו לבצע סיום העסקה ושלחו לי על כך מכתב במייל.

מיותר לציין שאת ה"מכתב" המדובר אני מעולם לא קיבלתי, ניסיתי להסביר גם למנהלת שלי וגם לסמנכלית שהייתי במצב בריאותי לא טוב, ואני לא מאופיין כאדם בעייתי (הקבלה למקום העבודה שלי דורש מיונים ואף קורס מסנן) וגם אפילו ביום מיונים הם בחרו לא לבצע לי מספר ראיונות עקב ההמלצות שהם קיבלו עלי.

גם המנהלת וגם הסמנכלית אמרו שהן מבינות את הנושא, אבל עקב כך שזמן המחלה שלי הוא "בעייתי" כי בסך הכל החסרתי כ100 ימי עבודה (ששוב זה קרה עקב מחלה ולא כי לא התחשק לי להבריז) הם החליטו לערוך לי שימוע בנוגע להמשך העסקה שלי.

לפי מה שאני יודע אסור לפטר עובד עקב מחלה, ואין להם שום עילה אחרת לפטר אותי מאחר והנתונים שלי הם גבוהים מעובדים שיותר וותיקים ממני, ומעולם לא היו לי בעיות משמעת לא במקום העבודה הזה ולא במקום עבודה אחר ובאמת חוץ מהעדרויות שקרו עקב המחלה אין להם באמת שום סיבה אמיתית לפטר אותי.

במידה ואכן יפטרו אותי, יש הליכים משפטיים שאוכל לבצע נגד המעסיק?

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: פיטורים עקב מחלה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!