{if 0} {/if}

שאלה בנושא המחליפה בחופשת הלידה... - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
המחליפה בחופשת הלידה... - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
29/05/2016 10:19
עברתי חוויה ממש לא קלה עם מי שהחליפה אותי בעבודה בחופשת הלידה שלי.

היא הגיעה על תקן החלפה, ואחרי שחזרתי נשארה על תקן התנדבות... (ביקשה אישור מהמנהל להישאר על תקן פרקטיקום כי טענה שלא סיימה אותו, וכאילו נשארה על תקן טודנטית . כמובן שעשתה ופעלה מאחורי גבי על מנת להישאר. אני בוודאות יודעת שזה שקר והיא לא הייתה זקוקה לשעות האלה כי סיימה כבר את הלימודים.
היא במהלך 10 החודשים מאז שהגיעה למקום עבודתי שיגעה אותי בהודעות וטלפונים עד שבחרתי להתעלם.
היא עשתה דברים שלא יעשו... כמו למשל להשאיר את המפתח שלי אצלה (אחרי שביקשה אישור המנהל) או לעשות שינויים מהותיים ללא התייעצות- לטענתה כדי לעשות לי הפתעה טובה.

המנהל שאישר לה להשאר לפרקטיקום כבר עזב. מי שהיה אחראי להדריך אותה הוא העו"ס שכבר ביקש ממנה מספר פעמים לסיים את הפרקטיקום (הייתה אמורה לסיים בסוף אפריל) אך היא מצליחה למשוך אותו עד עכשיו.

בקיצור אני שוב בהריון והיא לצערי הרב גילתה את זה- למרות שמהחשש ממנה שמרתי את זה בסוד עד אמצע חודש רביעי. כמובן שבעקבות מה שעברתי איתה אינני מעוניינת שתחליף אותי שוב. היא מאוד מעוניינת. הרי היא לא סתם נשארה כל הזמן בסביבה אני די בטוחה שקיוותה לקבל את מקומי (לא כמחליפה).

ברגע שאמרתי לה שיש עוד מעומדים לתפקיד ההחלפה החלה לשלוח לי הודעות באורך מגילה עם תוכן מאוד פסיבי אגרסיבי- מצד אחד מתחנף ומצד שני זלזול בעבודתי והתנשאותי.

השאלה היא מה הם זכויותיי - האם יש לי את הזכות לבחור מי יחליף אותי או לתת וטו נגד מישהו שאינני סובלת ומתנהגת בצורה כזאת? האם זה חוקי כל המהלכים שעשתה- נשארה על תקן סטודנטית למרות שהייתה אמורה להיות רק מחליפה שלי חצי שנה? אני ממש חשה שמאז שחזרתי לעבודה אני עוברת ממנה התעללות רגשית.

עצוב לי שככה אישה נוהגת נגד אישה אחרת שיצאה לחופשת לידה. אגב העבודה היא עבודת טיפול רגש.

תודה מראש על היעוץ
30/05/2016 08:34
שלום שחר

יכול להיות שאכן אותה מחליפה פגעה בך בהתנהגותה אך יש אנשים כאלה ויש אחרים. כנראה שזה האופי שלה ואופי קשה לשנות אם אפשרי בכלל... בכל מקרה הזכויות שלך בזמן ההריון ולאחר הלידה שמורות וברורות. אינך יכולה להחליט מי יחליף אותך בזמן חופשת לידה - זאת ההחלטה של המעסיק. את יכולה להיות שקטה ורגועה שכן המעסיק צריך לקלוט אותך חזרה לאותו תפקיד בשובך מחופשת הלידה.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: המחליפה בחופשת הלידה... - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!