{if 0} {/if}

שאלה בנושא חופשת לידה לגבר - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
חופשת לידה לגבר - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
23/07/2017 19:28
שלום רב,
אשתי צפויה ללדת בשבועות הקרובים וברצוני לקחת שבוע חופשת לידה במקביל לחופשת הלידה של אשתי.
להבנתי לאור התיקון לחוק זה אפשרי, כמובן על חשבון שבוע חופשת לידה של אשתי (השבוע ה15).
השאלה שלי היא האם ניתן לקחת את השבוע המקביל בשבוע שלאחר הלידה? או לחלופין בשבוע השני שלאחר הלידה (להבנתי בשבוע שלאחר הלידה יש חריגים אחרים כמו ימי מחלה או חופשה מיוחדים).
אחדד ואומר כי השאלה קמה לאור זאת שכאשר לוקחים את חופשת הלידה במקום היולדת (מה שאין בכוונתנו לעשות כרגע), ניתן לעשות זאת רק לאחר שישה שבועות בהם היולדת נמצאת בחופשת לידה.
עוד אציין כי בביטוח לאומי אמרו לי שניתן לקחת את השבוע המקביל רק לאחר 21 יום בהם רק היולדת בחופשת לידה. לטענתם זה מופיע בתיקון לחוק אך אני לא מצאתי את הסעיף הזה או הגיון כלשהו מאחורי קביעה של סעיף כזה.
אודה לעזרתכם!
24/07/2017 10:05
שלום אב מוטרד

באתר זה תמצא כתבה המסבירה בצורה מפורטת על האפשרות של האב לצאת לחופשת לידה וכתבה מפורטת המסבירה אודות הזכויות של 2 בני הזוג לאורך חופשת הלידה ולאחריה. מומלץ לקרוא אותן.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: חופשת לידה לגבר - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!