{if 0} {/if}

שאלה בנושא זכויות עובדת במשרה חלקית - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
זכויות עובדת במשרה חלקית - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
24/07/2016 08:19
שבוע טוב

שאלה בקשר לזכויות שכיר במשרה חלקית - תלוש משכורת.

לא ממזמן סיימתי עבודה אצל מעסיק במשך כ-חודשיים (כלומר, התחלתי עבודה בחודש אחד והמשכתי עד החודש השני בו הוא הודיע על סיום העסקתי). השעות לא נרשמו על המחשב אני העברתי לו את השעות בוואטסאפ, והן גם רשומות אצלי בתוכנה מיוחדת לתיעוד וחישוב שעות עבודה.

בשישי באתי לקחת ממנו את תלושי השכר והצ'ק, והופעתי לגלות את הדברים הבאים:

1. נתנו לי רק תלוש אחד, על החודש השני שעבדתי בו. כששאלתי מדוע לא הביאו לי גם תלוש משכורת על החודש הראשון נאמר לי שזה כי רשמו אותי כעובדת רק בחודש השני (שזה נכון אבל לא מבינה למה זה מבטל לי את הזכות?). כשהבהרתי למעסיק שזה פגיעה בי ואני עלולה לשלם על כך לביטוח לאומי אם לא יהיה בידי תלוש לתעד שאכן עבדתי, נאמר לי שאין הוא יכול לעשות עם זה כלום כרגע כי העורך חשבון בחו"ל למשך חודשיים (!!). אני די בטוחה ששמעתי חודשיים אבל מן הסתם שאברר שוב ליתר בטחון, אבל אם שמעתי נכון אז זה מאוד מאוד מוזר.

2. בתלוש המשכורת הופחתו שעות העבודה שלי משום מה, על אף שהעברתי לו אותן במדוייק.

3. בנוסף לכך, אין החזרי נסיעה למרות שאני גרה יותר מ500 מטר מהעבודה ונעזרתי בתחבורה ציבורית להגעה (אני גרה בערך 2 ק"מ משם).

סה"כ לפי החישובים שלי, חסרים לי בערך 100 שקל מהשכר שמגיע לי לא כולל החזרי נסיעות+נזק כספי שעלול להיגרם לי למקרה ולא יהיה לי תלוש להציג לביטוח לאומי על חודש העבודה הראשון והמעסיק לא דיווח עליי (או שזה התפספס במערכת שלהם).

מעולם עוד לא קרה לי מקרה כזה אז אשמח לייעוץ-
1. האם זה נכון, שבגלל שהוא רשם אותי רק בחודש העבודה השני הוא לא יכול להוציא לי תלוש על חודש העבודה הראשון או שזה סתם תירוץ? ואם זה נכון מה עושים?

2. על השעות והחזרי הנסיעה לא דיברתי איתו, מצאתי את הבעיות האלה רק בבית כשבחנתי יותר ברצינות את התלוש. זה לא נראה לי טוב בכלל. יש טעם לבוא ולהתעקש על תלוש חדש שכולל את כל שעות העבודה (שהן מתועדות רק על ידי) והחזרי נסיעה? יכולות לצוץ פה בעיות?

אני מקווה לדבר קודם עם המעסיק לפני שאני חושבת להתחיל הליכים עם עורך דין, גם לא הייתי רוצה למהר להגיש תלונה או תביעה לפני שאני לא מנסה לשוחח איתו קודם כל, אבל הניסיון שלי בתלושי שכר ומשכורת לא תקינים הוא לא רב ואני חוששת שאולי אפשל בשיחה אולי אדרוש משהו שלא מגיע לי כי הבנתי משהו לא נכון או שלא אדרוש משהו שכן מגיע לי...

חשוב לי לציין גם שאני מעוניינת לפגוע במערכת היחסים עם המעסיק כמה שפחות ולסגור את הכל יפה בלי יותר מדי דרמות והאשמות.

תודה מראש על העזרה והפורום הנפלא שלכם!
25/07/2016 16:09
שלום מריה

המעסיק צריך לתת לך תלוש שכר עבור כל חודש שבו עבדת.

זכותך לדרוש (בכתב בלבד) תשלום עבור כל השעות שעבדת.

כמו כן זכותך לדרוש (בכתב) את דמי הנסיעות המגיעים לך לפי חוק.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: זכויות עובדת במשרה חלקית - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!