{if 0} {/if}

שאלה בנושא חישוב פיצויי פיטורין ללא הפרמיה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
חישוב פיצויי פיטורין ללא הפרמיה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
28/06/2016 08:37
שלום רב,
עבדתי כקלדנית 12 שנה וקיבלתי תוספת שכר כמעט מידיי חודש,בתנאי שעבדתי מעל תפוקה גדולה יותר.פוטרתי עקב ייעול המחלקה.המעסיק הגדיר את התפוקה הנוספת שלי כפרמיה. על כן כיום טוען שזה לא היה חלק משכר היסוד ולכן לא חושב בפיצוי הפיטורים.כיצד עליי לפעול?תודה מראש
29/06/2016 14:58
שלום ויקטוריה

בונוסים ופרמיות לרוב אינם מחושבים בעת חישוב פיצויי פיטורים, שכן המדובר בתוספות שונות ומשתנות. האם בחוזה העבודה שלך יש אזכור לעניין זה?

בהצלחה
03/07/2016 10:00
שלום רב,
אני יודעת שלרוב פרמיות לא נכללות בחישוב פיצויי הפיטורין.וכן יש איזכור בחוזה העבודה על כך,אך אם זו שיטה של המעסיק כדי להקטין את רכיב שכר היסוד ולא הבנתי את זה בזמנו,אז אין מה לעשות?בחוזה כתוב כך"בתמורה לעבודתו בחברה השכר לשעה לא יפחת משכר המינימום לשעה בתוספת בונוס תפוקה על פי מערכת מדידת התפוקה שברשות החברה(להלן:"המשכורת")שכר העבודה הינו בהתאם למס השע של העובד בפועל.התשלום הינו בגין כל שעה.התעריף בגין כל שעת עבודה הינו בהתאם לכמות התוצרת אותה העובד יפיק באותה השעה".אם הם גם ירשמו שגם אם אעלה במשכורת בהמשך עבודתי בחברה,אז בעתיד התוספת שכר הזו לא תתווסף לחישוב פיצויי הפיטורין,זה גם אפשרי?? אחפה החוק פה שמגן על העובדים,בכל ההתחכמויות של המעסיקים??הריי במקרה שלי כל פרמיה שנוספה לי לשכר נוספה כי באותה שעת עבודה מדוברת,עבדתי קשה יותר.זו לא תוספת מחלקתית.הוכחה זו לא מספיקה,כדי להפר את החוזה באותו סעיף מדובר?
והאם חישוב הפיצויים במקרה שלי יחושב לפי משכורת אחרונה כפול כל שנות עבודתי בחברה? ואם בגלל הודעה מוקדמת על הפיטורין ומחלה המשכורת האחרונה נמוכה יותר?
אודה מראש על תשובתך
05/07/2016 21:18
Ooo
05/07/2016 21:19
ממתינה לתשובה בבקשה
06/07/2016 09:58
שלום ויקטוריה

נראה על פניו כי המקרה שלך מצריך בדיקה יסודית, לאור האפשרות כי המעסיק אכן כלל בתלוש שלך רכיבי שכר פיקטיביים. פני עם תלושי שכר וחוזה העבודה שלך לפגישה עם עורך דין המתמחה בדיני עבודה.

זה בהחלט שווה בדיקה.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: חישוב פיצויי פיטורין ללא הפרמיה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!