{if 0} {/if}

שאלה בנושא זקוק לעזרה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
זקוק לעזרה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
23/06/2016 18:01
אני עובד בעבודת אבטחה דרך קבלן במוסדות חינוך.
ומה1.7.16 עד 1.9.16 אין עבודה במקום העבודה.
המעסיק הציע לי לעבוד בחודשיים רק במשמרת צהריים ולפעמים בקרים באתר אחר .
אבל מכיוון ואין לי אפשרות לעבודה קבועה של צהריים ובוקר עקב בדיקות והשגחה על אבי שסובל מנכות,
ביקשתי משמרות לילה וצהריים בימים שיתאפשר לי אבל לא באופן קבוע.
המעסיק אמר שאין לו משמרות לילה ואין לו עבודות נוספות להציע ושיחפש מאבטח אחר וניתק את השיחה.
הוא טוען שאני גם לא זכאי לחתום בביטוח לאומי שהוא דיבר עם החשבת שכר של החברה והיא טוענת שאני לא זכאי כי יש לי רק חודשיים במקום עבודה העכשווי. ומהמקום עבודה שלפני זה לא נצבר לי .
( מקום העבודה לפני זו חברה שהתחלפה במכרז ונשארתי באותו מקום עבודה רק עם החברה החדשה ).
(דרך אגב נציגה של ביטוח לאומי אמרה שזה נקרא אבטלה ואני זכאי עם הצגת 12 תלושים ומכתב חל"ת מהמעסיק, אבל אני קצת חושש שאם זה לא יאושר אז אני אכנס לבעיות עם ההוצאות והשכירות).
המעסיק טוען שאם יוכל לספק לי עבודה זה רק יום או יומיים בשבוע ולהשתכר מזה, או שאני יישב בבית ורק אם תהיה לחברה להציע ימים לעבוד בהם אז לקחת כל משמרת ועבודה שהם יציעו .
הוא טוען שאם אני לוקח מכתב חל"ת או פיטורים מהחברה למשך חודשיים וחוזר כשתחזור העבודה במקום שאני משובץ אז אני מוותר על כל התנאים שלי והזכויות שלי.
וגם טוען שלפי החוזה אין לי אפשרות לעבוד בעבודה אחרת במשך החודשיים כי אז זו תהיה הפרת חוזה והוא יוכל לקנוס אותי עד 1700 שקלים.

מה ניתן לעשות זה מאד חשוב לי יש לי שכירות והוצאות נוספות לשלם, והמעסיק מוכן לספק לי רק יום ואולי לא בטוח יומיים בשבוע עבודה.
ואם כן רק עבודה באתר אחר עם משמרות צהריים או בקרים שאין לי אפשרות למשמרות הללו .

כרגע אני עובד רק לילות באתר של החברה שאני משובץ בו, ולפעמים יום עד 2 ימים במשמרת של צהריים.
עקב ההשגחה ולקיחה לבדיקות של אבי בגלל זה לא מתאפשר לי לעבוד בקרים וגם צהריים ברוב הפעמים.

תוספת מי שמוכן לקרוא:
בחוזה גם הוספנו בכתב יד שהחחברה תספק לי 6 ימי עבודה והמעסיק שם חותמת על יד ובפועל בחודשיים הללו זה לא קרה שקיבלתי 6 ימים, והיו גם משמרות שבוטלו דרך החברה.
המעסיק הוסיף גם בכתב יד שאני חתום לעבוד במקום העבודה הספציפי, אך החברה גם הייתה צריכה אותי באתרים נוספים וטענה שזה חוקי שאני יעבוד במקומות נוספים ואני עבדתי איפה שהצטרכו עקב אי ידיעת חוקי עבודה.
החברה טוענת בנוסף שהשכר הוא 25.70 לכולם והחתימה אותי על כך, ובפועל רוב המאבטחים מקבלים יותר וגם הראו לי תלושים והמעסיק לא מוכן לעלות את השכר כמו כולם, וטוען שאני אראה לו את התלושים שלהם, אך לא אעשה זאת.
וגם הבטיחו שישלמו חצי שעה נסיעה לכלל המאבטחים, שבפועל לוקח לנו בין שעתיים לשעתיים וחצי להיות בדרכים הלוך כולל חזור. (יש הסעות מהבית וחזרה) אך מה שסוכם בהבטחות והודעות אס אם אס לגבי הנסיעות לא קורה. המנכ"ל החליט שלא לשלם נסיעות לכולם.
איחורים שמאחרים בין חצי שעה לשעה בהחלפת משמרות החברה גם לא מוכנה לשלם וזה קורה בגלל הנהגים שמסיעים ולא בגלל המאבטחים והחברה טוענת שהם יורידו כסף לנהג ויטפלו בנושא אך זה רק חוזר כל פעם הבעיה, והחברה לא מוכנה לשלם את האיחורים הללו.
וגם בהסכם רשום שאני אעבוד עד 8 שעות לכל היותר שעיינתי בו וקרה שהחברה שיבצה אותי גם למשמרות של 12 שעות.

מה ניתן לעשות אני חתום על חוזה של 8 חודשים וגם לא תהיה לי אפשרות לעזוב, בגלל שהחברה משלמת לי כל חודש במשך ארבעה חודשים את ההחזר של הקנס מהחברה הקודמת של 1500 שקלים.

והחברה החדשה הבטיחה לי שתשלם לי את הקנס אם אשאר באותו מקום עבודה ואעבור אליהם בתנאי שאתחייב ל8 חודשים.
(הקנס עקב קורס שעשיתי בחברה הקודמת, ונשאר לי עוד חצי שנה להתחייב לחברה הקודמת, אבל עקב המכרז ושחברה אחרת נכנסה במקום עברתי אליה כדי להישאר באותו מקום העבודה שסיכמתי עם החברה הקודמת וגם בגלל שהובטח שישלמו לי את הקנס מהחברה החדשה).

תעזרו לי בבקשה או תשאירו לי מייל או דרך ליצור קשר עמכם.
אני פשוט לא יודע מה לעשות ונשאר לי עוד שבוע עד שלא תהיה עבודה בכלל בבקשה תעזרו לי
23/06/2016 22:39
עובד לפי חישוב שכר בסיס+ פרמייה , עמלות לפי הסכם קיבוצי זכאי עפ"י חוק לשעות נוספות?
האם המעסיק מחויב לתת דין ודברים לעובד לגביי תעריף הפרמייה? האם הפרמייה יכולה להיות בתעריף משתנה ללא ידיעת העובד?

כל נושא התעריף אצלי בגדר "נעלם"
בתודה מראש,
א.ב

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: זקוק לעזרה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!