{if 0} {/if}

שאלה בנושא מעסיק שלא משלם על שעות עבודה - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
מעסיק שלא משלם על שעות עבודה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
03/05/2016 22:43
אהלן, התחלתי לעבוד באיזשהו בית קפה,
במידה ויש הבטחה שלא אקבל תביעה על הסיפור שאספר, אשמח לתת את שמו כדי שלא תדרכו במקום שמזלזל ככה בעובדים.
בכל אופן, ביום הראשון קראו לי למשמרת בוקר מוקדמת, ואחרי שעה שלחו אותי הביתה כי לא היתה עבודה, כמובן ללא שכר בכלל.
במשמרות שבאו לאחר מכן, המתנתי בין חצי שעה לשעה בכל פעם עד שתכנס עבודה כדי לעלות למשמרת.
ביום ראשון הגיע הקש ששבר את גב הגמל, אחמ"ש רשם בקבוצת ואטספ שחובה להגיע בשעה 4 להדרכת תפריט מהרשת.
מיד שאלתי אם מקבלים תשלום על ההדרכה והוא ענה:
"ההדרכה היא לכל היותר שעה, והיא עולה לי המון כסף היא עם המנהלת רשת שהבאתי אותה במיוחד, וסידרתי את זה שלא תבוא במיוחד...
חג שמח"
מה שקרה בפועל:
הייתי רשום למשמרת בוקר שמסתיימת ב4, ואם באמת התדריך היה נמשך שעה, אז לא נורא, לא אתקטנן על עשרים שקלים.
הגעתי ב11 אבל רק ב12 התחלתי לעבוד, בזמן הזה גם ביקשו ממני ומעוד מלצר שהמתין, לעזור באיזושהי החזרת פקדון של בקבוקי זכוכית מהמסעדה, ונענינו לבקשה.
לאחר מכן עבדתי במשך 3 וחצי שעות, וב3 וחצי הוא ביקש ממני לרדת ממשמרת, כלוצר המתנתי לתדריך הנ"ל במשך עוד חצי שעה מתה.
כאמור התדריך היה אמור להיות "מקסימום שעה" אך הוא הסתיים רק לאחר יותר משעתיים, בשעה 18:15.
בנוסף לשעה שחיכיתי, הייתי במקום העבודה בנוכחות חובה במשך עוד שעתיים וחצי.
חשבון פשוט: על 7 שעות קיבלתי תשלום של 87.5 שקלים, איפה נשמע דבר כזה?
נוסף על כך, הזמן בתדריך גרם לי לאחר לפגישה עם אדם חשוב שהזמן שלו יקר, וזה כשלעצמו לא בסדר.
עם המשמרות הנוספות, ובמידה והייתי ממשיך לעבוד שם, הדבר היה מצטבר למאות שקלים בחודש.
אני יודע שתחום המלצרות אפור ומנצלים מלצרים, אבל בשום עבודה לא הדריכו אותי על העבודה עצמה, מזמני הפנוי וללא תשלום.

גם במקומות בהם המתנתי לעלות למשמרת, הדבר היה זניח שכן היה מדובר במקסימום 40 דקות והשכר לשעה לבסוף היה גבוה (50 והסביבה).

כרגע אני מפסיק לעבוד שם, מה עלי לעשות מהבחינה הזו שהוא לא מוכן לשלם לי על השעות המתות?
תודה.
04/05/2016 14:33
שלום לך

מוטב לפנות במקרה שלך לקבלת ייעוץ משפטי פרטני לאור מורכבות המקרה ולא להסתפק בקבלת ייעוץ במידע חלקי על גבי פורום אינטרנטי.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: מעסיק שלא משלם על שעות עבודה - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!