{if 0} {/if}

שאלה בנושא שאלות לגבי החוזה שלי - עורכי דין מובילים עונים לשאלות הגולשים בענייני עבודה...
שאלות לגבי החוזה שלי - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
x

כלים לחיפוש עבודה

פורום זכויות עובדים ודיני עבודה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
09/03/2016 16:47
לפני כמה חודשים חתמתי על חוזה העסקה בתמלול מהבית בתנאים שרחוקים להיות אופטימליים לגבי שכר.
עשיתי עד כה משהו כמו 6 פרויקטים. ברובם הגדול המעבידה הייתה יחסית שבעת רצון ועשתה תיקונים קלים בתוצר (קיבלתי אותם כמשוב).
בחוזה היו היו כמה סעיפים שלא לרוחי, כמו למשל שהמעביד רשאי לשנות את השכר לפי שיקולים שלו. שאלתי את המעבידה באמצעות מייל לפשר הסעיף והיא הבהירה שהוא יכול להעלות את השכר ולא להורידו. רק לאחר ההבהרה הזו חתמתי.

אני כרגע עוד בשלבי התלמדות ולא מקבלת הרבה פרויקטים. הרבה פעמים המעבידה נעלמת לי (לא מזרימה עבודה) ולא עונה לטלפונים והיא פונה אליי רק כשחסרים לה עובדים, זאת למרות שבמעמד ההעסקה היא דרשה שאתחייב תמיד על ימים קבועים בהם אני פנויה לעבוד, והבהרתי שאני מוכנה להתחייב עליהם רק בתנאי שתתחייב שתמיד תזרום בהם עבודה, והיא הסכימה.
אחד הפרוייקטים האחרונים שקיבלתי היה ממש קשה וכלל הקלטה איכות מאוד נמוכה וריבוי דוברים. עבדתי עליו יומיים ולבסוף שלחתי לה חצי ממנו גמור והסברתי לה שקשה לי איתו וגם הבהרתי מה הנקודות שקשות לי (היא תמיד מבקשת משובים), היא בתגובה הודיעה לי שהיא מורידה אותי מהעבודה על אותו פרויקט (כך שיתכן כי לא תשלם לי) ושהיא מורידה לי את השכר שגם ככה זעום מאוד, וכתבה לי מה השכר "החדש שלי".

1. האם מותר למעביד לא לשלם על עבודה שכבר ביצעת?

2. האם מותר לו לשנות שכר רטרואקטיבית לאחר שקיימת עבודה בתנאים שעליהם סיכמת וחתמת מראש?

3. השכר החודשי המצטבר שלי אינו עולה על 200 ש"ח, האם יש דרך להיאבק במצב הזה מבלי להגיע לארכעה משפטית?
09/03/2016 17:32
שלום איה

1. לא. המעסיק חייב לשלם לך עבור עבודתך ללא תנאי.
2. לא.
3. כן. במו"מ מול המעסיק. אין הצדקה לפנות לבית הדין לעבודה בסכסוך על 200 ש"ח לעניות דעתי.

בהצלחה

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי.
ההסתמכות על המידע באתר באחריות המשתמש בלבד!

מחשבונים לשימוש חופשי:

מחשבון דמי מילואים   מחשבון דמי לידה   מחשבון דמי אבטלה 
  מחשבון דמי הבראה
   מחשבון הלנת שכר   מחשבון פיצויי פיטורין

לאחרונה פורסמה בפורטל זכויות העובדים סקירה מקצועית בנושא:

הכרה בשעות נוספות שהעובד עבד ללא אישור המעסיק

הפורום
הגדול בישראל לדיני עבודה וזכויות עובדים מנוהל על ידי
משרדו של עורך הדין דורון לוין

ניתן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מהיר ויעיל באמצעות הצ'ט בוט של פורטל זכויות העובדים

שאלה בנושא: שאלות לגבי החוזה שלי - פורום זכויות העובד ודיני עבודה
פורטל זכויות העובדים:
פורום
פייסבוק
ייעוץ אישי
אנחנו כאן בשבילך!
לכל עובדת ועובד יש זכויות לפי חוק. פגעו בזכויות שלך? רוצה לבדוק מה קובע החוק?
פורטל זכויות העובדים © המידע באתר ניתן באופן תיאורטי ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין מנוסה!